A może już któryś z kolei rp?

Slugalegionu
16.10.2015
Dla niewiedzących, to takie MMO, ale tylko w tekście. Żeby tym razem fabuła nie poszła nam się jebać, to jest, nie było tak, że każdy robi co innego, po tym jak zbierzemy lud dogadamy się kto z kim ma jakie relacje oraz jaki mamy wspólny cel. Oczywiście coś tam od siebie zawsze dodawać można. Pierwsze pytanie: fantasy czy science fiction?
El Guardia
16.10.2015
Chętnie wziąłbym udział. Oczywiście taka "zabawa" często bywa chaotyczna. Przydałby się mistr gry, który opisuje świat a reszta stworzy postacie i historię. Kolejność też powinna być zachowana by się nie gubić np. Ja coś napisze po odświeżeniu a w tym czasie ktos wstawi i bedzie klopot.
Ja osobiście stawiam na Fantasy.
Efria
16.10.2015
Nigdy nie brałam w czymś takim udziału, jednak chyba warto spróbować :) może mi ktoś przybliżyć bardziej ową zabawę?
Jeśli miałabym za czymś głosować, to fantasy.
Slugalegionu
16.10.2015
Ta, to jak ustawiamy kolejnośćXD Mniejsza, te sprawy jak będziemy mieli jakiś pięciu ludzi, jak będzie ich więcej, to określenie chaos nie starczy: )
Slugalegionu
16.10.2015
Już mówię. Po tym, jak nakreślimy świat postacie i takie tam pierdoły, to bawimy się w typowe polowanie na potwory, ratowanie księżniczek, szukanie skarbów i takie tam. Każdy zgodnie z ustaloną kolejnością opowiada kawałek historii z perspektywy swojej postaci. Co się tyczy Mistrza Gry, to jest taki, że tak powiem, VIP, ustalający co się wydaży albo rozstrzygający sytuacje losowe. Tyle wiem ja, niech ktoś lepiej obeznany uzupełni: )
Efria
16.10.2015
Brzmi ciekawie :D
Ichigo-chan
16.10.2015
Ichi chce rp! (fantasy ^^)
Ichigo-chan
16.10.2015
"bawimy się w typowe polowanie na potwory, ratowanie księżniczek, szukanie skarbów i takie ta" - mogę uratować księżniczkę? :3
El Guardia
16.10.2015
Mistrz gry zaczyna opowieść i kieruje tym, na co nie ma wpływ gracz (pogoda, mapa polityczna, relacje z osobą trzecią itp.). Taka osoba panuje nad światem i utrudnia bądź ułatwia grę na podstawie reakcji bohaterów np. Jeśli gracz chce przejść przez góry. Mistrz mówi że w górach jest lawina. Mistrz nadaje rytm.
El Guardia
16.10.2015
Nie chcę się chwalić ale robiłem już jako mistrz w paru RP i larpie(gra w terenie) więc mam jakies pojęcie. Osobiście nie chciałbym teraz nim być ale jęsli nie będzie wyboru to ok.
Slugalegionu
16.10.2015
To co, chyba tyle osób starczy? Czy może jeszcze czekamy?
El Guardia
16.10.2015
Myślę że tylu styka.
Slugalegionu
16.10.2015
No to jednogłośnie fantasy. Kto chce być MG? Ja nigdy nie byłem, jak by co ;_;
El Guardia
16.10.2015
No dobra. Ja go biorę. Każdy ma mi tu napisać postać.
To na co ja patrzę to:
1. Kraj pochodzenia
2. Zawod/profesja
3. Rasa.

Z krain jakie będą stworze kontynent lub coś innego (wyspy itp). (Chyba że wszystko dzieje się w jednym kraju a kraje trzecie, nad którymi ja panuje będą kształtować politykę.)

Kolejność:
1. El Guardia
2. Efria
3. Sluga
4. Icho
Ichigo-chan
16.10.2015
Ichi nie może, musi uratować księżniczkę
El Guardia
16.10.2015
Pasuje?
Ichigo-chan
16.10.2015
"Icho" ;__;
El Guardia
16.10.2015
Ichigo. Soreczka
Efria
16.10.2015
1. Norwegia
2. Nauczyciel
3. Biała

może być?
Slugalegionu
16.10.2015
Coś się wykombinuje: )

Najpierw rzeczy dla MG:

Kraj rodzimy: Leonoria.
Zawód: Strażnik wieży, w której jest więziona Ichi.
Rasa: Człowiek.

Reszta:

Nie nosi zbroi i broni, gdyż korzysta z magii. Zadanie stawia ponad wszystko, nie licząc honoru. I co tam dalej... wyjdzie w praniu, no nieXD?

Część postów została ukryta (58)

Zaloguj się, aby przeglądać cały wątek

Efria
17.10.2015
Dlatego nie powinno się dawać na początek osób, które pierwszy raz w czymś takim biorą udział :__:
No dobra, napiszę raz jeszcze, mojego wpisu nie było
MrJ
17.10.2015
Tak swoją drogą, skoro jest tu często dużo chętnych na takie zabawy, ja mogę wam zaproponować RL RP, niestety tylko w Warszawie. Jeśli macie ochote i mozliwosci, napiszcie a nuż zarażę więcej osób magią RP
Efria
17.10.2015
Warszawa....... to tak bardzo daleko. MrJ ja się dopiero uczę. Póki co mało ogarniam, bo już popełniłam błąd, ale się poprawiłam, mojego pierwszego wpisu niech nikt nie uznaje ;<
LinOleUm
17.10.2015
To kto teraz? :<
Efria
17.10.2015
Po mnie powinien być Sakal.
Dodał post MrJ, więc już także nie wiem xd
MrJ
17.10.2015
Ja tylko proponuje, nie mówię, że musicie przyjeżdżać, ale jeśli ktoś jest w Wawie i jest chętny na takie zabawy(to brzmi źle), to propozycja jest otwarta
LinOleUm
17.10.2015
ALE TO GŁUPIE :C
MrJ
17.10.2015
sorry, zapomniałem o kolejności, skipnę swoją w pierwszej turze i w drugiej walne w kolejnosci
Ichigo-chan
17.10.2015
Wiecie co? MrJ jest ostatni to niech zacznie, a potem Efria i tak dalej XD
Efria
17.10.2015
no to teraz i tak jedzie Sakal xd

więc nowa kolejność
1.El guardia
2.MrJ
3.Efria
4. SługaLegionu
5. Ichigo
6. Majeczuunia
6. LinOleUm (zawsze musze patrzeć na twój nick, gdy go piszę)
LinOleUm
17.10.2015
;_____________________________________________________; CZEMU ZNOWU OSTATNIA DAMN
Efria
17.10.2015
Kochana, rozmawiaj z naszym narratorem - SługąLegionu, uśmiechnij się, poproś i to może coś zmieni :)
Slugalegionu
17.10.2015
Hmm... no czemuby nie? To kto ma chętkę na bycie ostatnim?
Efria
17.10.2015
Ja bym w sumie mogła, ale już dodałam ;p
Slugalegionu
17.10.2015
No to od następnej kolejki mamy taką kolejność:

1) El guardia
2) MrJ
3) Lin
4) SługaLegionu
5) Ichigo
6) Majeczuunia
7) Efria
LinOleUm
17.10.2015
Czyli ta dobija do końca, zaczyna się nowa, dobrze dedukuję?
Slugalegionu
17.10.2015
Tak.
LinOleUm
17.10.2015
Ow, dzięki Sługeł. ccccccc:
To ja póki co idę oglądać Sherlocka i czekam na kolej
DeadHuman
17.10.2015
Szybko to rozstrzygnęliście :/
Można by się jeszcze zgłosić?
Z kolejnością po prostu dodać by mnie można było na koniec, po Efrii, tak myślę...
Slugalegionu
18.10.2015
1) El guardia
2) MrJ
3) Lin
4) SługaLegionu
5) Ichigo
6) Majeczuunia
7) Efria
8) DeadHuman

I już nikt więcej, gdyż ludu też nie może być za dużo
DeadHuman
18.10.2015
Dzięki... Więc ja przedstawię swoją postać

Neogor z Grochowa
34 lata
Człowiek, najemnik z Norwegii, bezstronny
Wąsaty szatyn, brązowe oczy, krótka czupryna, głębokie bruzdy na twarzy, wygląda na pięćdziesięciolatka, dosyć wysoki, ma lekką otyłość.
Cichy, tajemniczy, samotnik, nie lubi dużych skupisk ludzi, mistrz kusznictwa, lubi walkę jednoręcznym ostrzem i, oczywiście, kuszą.
Spokojny, rozsądny, pewny siebie, ma słabość do okrucieństwa, lubi popić, średnio silny i zwinny.
Zabija tylko w ostateczności, pojętny w sztuce perswazji i retoryki.
Jego celem jest przeżycie z dala od wojny.
DeadHuman
18.10.2015
A, jeszcze jedno... Mój debiut zaczynam dopiero w następnej kolejce, prawda?
Slugalegionu
18.10.2015
W sumie, skoro jesteś na końcu, to możesz już w tej: )
El Guardia
19.10.2015
Hej. W środę wracam i będe miał sporo czasu.

Da się jakoś wkręcić mnie i mojego Altaira w fabułę? Czy już pognaliście na przód.
MrJ
19.10.2015
Jestes pierwszy w kolejce wiec uwzgledniajac tempo pisania to akurat sie wyrobisz
El Guardia
19.10.2015
Zobaczyłem, że stanęliście na Efri. Powinienem zdążyć.
Efria
20.10.2015
To jak z grą?
El Guardia
21.10.2015
Zobaczyłem, że kolejke przedłużył Sluga. Ok ok. Ja wbijam w kolejnej po DeadHuman. Tak czytam to i muszę przyznać, że nieźle wyszło.

Ps. Tak. Już wróciłem i jestem dostępny.

Efria
21.10.2015
Ja myślałam, że to tak gładko poleci xd w takim tempie, to ja zapomnę co było już i za każdym razem będę czytała wasze wypowiedzi od początku... Może np. zrobimy tak, że głównie w weekend będziemy grali? Wtedy każdy z nas względnie ma czas, a przynajmniej więcej niż teraz gdy chodzi do szkoły, studia, pracy.
Slugalegionu
21.10.2015
Spoko. Generalnie może wprowadzimy jeszcze zasadę, że jeżeli ktoś odezwie się przez jakiś czas, pomijamy go w kolejce?
Efria
21.10.2015
nie odezwie*
Efria
21.10.2015
pytanie, ile to znaczy "jakiś czas", ja bym dała dzień, czyli 24 godziny najdłużej, ale to naprawdę najdłużej ponieważ potem się to sypie. Chociaż, no hm... ja pierwszy raz w tym uczestniczę i nie wiem jak to zazwyczaj wygląda, więc może to tak jest? Tak wychylam się, a nic o tym nie wiem :_:
El Guardia
21.10.2015
Spoko. Mi pasuje.
Slugalegionu
21.10.2015
24 godziny chyba stykną: )
LinOleUm
22.10.2015
Kurczę, :I
24 godziny mi nie wystarczą, wkraczam w następnej kolejce, bo mam masę nauki i planowania co do projektu :I
Rare Czarek pozdrawia
Efria
23.10.2015
El Guardia dziękuję za ruszenie z tym.
Ja chyba zbyt bardzo pośpieszyłam się z tymi dwudziestoczterogodzinną możliwą przerwą...
Slugalegionu
23.10.2015
Bez obaw, nie pospieszyłaś się. Daję listę niżej.

1) El guardia
2) MrJ
3) Lin
4) SługaLegionu
5) Ichigo
6) Majeczuunia
7) Efria
8) DeadHuman
Efria
25.10.2015
Czy Majeczuunia będzie coś dodawała?
Tak szczerze, trochę nudzi mnie ta gra. Jest strasznie rozciągnięta, traci swoją pierwszą iskierkę, gdy się do niej zapisywałam...
xnobodyperfectx
25.10.2015
Efria możesz zajrzeć do starszych rp, gdzie odpisywanie następowało przeważnie z prędkością światła. Nikogo nie obrażając, tutaj występuje dość biedna i okrojona wersja prawdziwego. Nie, nie mówię, że tamte są jakieś o wiele lepsze, jednakowoż siedzę na pewnej stronce głównie poświęconej danej "zabawie" i widać kolosalną różnicę.
Efria
25.10.2015
Prawdopodobnie dlatego, że większość z nas ma obowiązki (szkołę, pracę, studia itp), jednak to taka moja sugestia, może niech zainteresowani zbiorą się w weekend i będą pisać?

Nobodyperfekt, pierwszy raz uczestniczę w takiej zabawie, dlatego nie wiem też ja to ma wyglądać, jednak jeśli będę musiała tak długo czekać na wypowiedzi, potem od nowa i nowa czytać historię, aby mieć ogólny zarys całości i się w nią wczuć i coś konstruktywnego napisać, by poczuć tę zabawę... to dla mnie nie ma sensu. Nie czuję aktualnie tego.
xnobodyperfectx
25.10.2015
Efria, uwierz ja również mam swoje obowiązki, moja koleżanka również. Jednak potrafiłyśmy się zgrać tak, by codziennie trafiało po co najmniej pięć "wypowiedzi", długości ponad trzydziestu linijek.

Żeby poczuć fun, żeby się wczuć, trzeba dać temu część siebie, co to znaczy? Stworzyć wszystko od kołyski, cały świat, historię, bohatera, znaleźć odpowiednie osoby do "zabawy", a później oddać się temu "biegowi".
Efria
25.10.2015
Nobodyperfekt również tak mam :D W sensie ogarniam studia, czytam, komentuję, piszę, chodzę do pracy i jakoś wszystko ogarniam :D Co więcej wchodzę na rp przynajmniej z 4/5 razy dziennie.

Żeby poczuć tę zabawę to może świat być kulawy, historia nawet nie trzymać się tak bardzo kupy, ale żeby czuć, że każdemu zależy na tym aby coś stworzyć, aby pisać i pisać, ruszać wyobraźnią ku stworzeniu świata, ingerować w jego istnienie, śmiać się z niektórych tekstów, pamiętać historię i czekać na moment, gdy nadejdzie twoja kolej, a potem napisać i bawić się razem z resztą.
Oddać się temu biegowi - tak jak napisałaś.
xnobodyperfectx
25.10.2015
H5! :D
Osobiście mnie nakręca wymyślanie postaci, co może się zdarzyć (w oczekiwaniu na odpowiedź drugiej osoby). Pisanie rp, to jak oglądanie dobrego filmu, możesz się śmiać, wciągnąć, zasmucić, a w ekstremalnych przypadkach i wzruszyć. Tylko jak napisałaś: poczuć, że nie tylko ty wkładasz w to serce. Co z tego, że możesz napisać swoją część super, duper, spędzić nad nią trochę czasu, kiedy z drugiej strony dostaniesz śmierdzącego kotleta?
Efria
25.10.2015
Nobodyperfect, mi także wychodzi i nakręca wymyślanie postaci, tak właśnie sobie to wyobrażałam w pierwszym zamyśle, sądziłam, że będę się równie dobrze bawiła, jak przy bitwach.
xnobodyperfectx
25.10.2015
Bo tak powinno być, a jak wychodzi, to już dwie oddzielne sprawy. Jak będziesz chętna to Ci podlinkuję ogarniętą stronkę z rp.
MrJ
25.10.2015
Pozwolicie piękne panie że się wypowiem, jako chyba jeden z niewielu ludzi tutaj którzy brali udział w prawdziwym RP, że żadna z zabaw tu nie ma porownania. Dlatego proponowałem dla warszawiaków RP IRL
MrJ
25.10.2015
Mozliwosci sa tam niemal nie ograniczone kwestia tylko by miec dobrego MG
xnobodyperfectx
25.10.2015
Drogi panie, brałam udział w rp, na prawdziwej stronce jemu poświęconej. Nie zadzieraj nosa za wysoko.
Efria
25.10.2015
MrJ niestety udział w proponowanym przez ciebie rp był dla mnie niemożliwy. Warszawa jest zbyt daleko od mojego miasta ;c jednakże już popytałam się ludzi, czy na śląsku są organizowane podobne zabawy, póki co otrzymałam odpowiedź "zobaczę, jak coś będę wiedział dam ci znać"...

Wiesz tak szczerze, nie wiem czy chcę takiego profesjonalnego rp, czy też bardzo rozwiniętego, chce czuć, że coś się dzieje :D
MrJ
25.10.2015
Sorry, mowiac prawdziwy mialem na mysli na zywo. Nie zadzieram nosa, zly dobor slow po prostu

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji