Pomoc

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące funkcjonowania serwisu Opowi.pl. Jeżeli nie znalazłeś/łas odpowiedzi na swoje pytanie, zachęcamy do przesłania pytania poprzez formularz Kontakt. Jeśli odpowiedź okaże się przydatna dla innych użytkowników, zostanie zamieszczona w tym dziale.

Dlaczego opowiadania nie są publikowane od razu, tylko oczekują na zatwierdzenie moderatora?

Zależy nam, aby opowiadania i inne treści publikowane na naszych stronach nie zawierały niepożądanej zawartości (jak spam i reklamy), dlatego każde opowiadanie dodane przez użytkownika zostaje sprawdzone przez moderatora. Treść do portalu dodać może każdy, nawet bez logowania. Mimo że wierzymy w dobre intencje naszych użytkowników, to zawsze może trafić się osoba mająca nie do końca dobre intencje i wykorzystując otwartą platformę, jaką jest Opowi.pl, dodawać treści niezdgodne z regulaminem i ogólną intencją portalu. Moderacja ma na celu wyeliminowanie nieodpowiedniego wykorzystania portalu. Zdarza się, że moderator przed opublikowaniem opowiadania poprawia rażące błędy ortograficzne, interpunkcyjne oraz formatowanie tekstu, jednak nigdy nie ingeruje w samą treść opowiadania. Jeżeli zdarzają się przypadki łamania regulaminu - opowiadanie nie zostaje opublikowane. Autor przesłanej treści zostaje o tym fakcie powiadomiony poprzez e-mail.

Ile trzeba czekać na zatwierdzenie opowiadania i jego publikację?

W większości przypadków czas oczekiwania na publikację nie przekracza 30 minut. Pamiętaj, że moderator to człowiek i nie o każdej porze znajduje się przy komputerze. Jeżeli Twoje opowiadanie nie zostało opublikowane przez dłuższy czas np. 24 godziny lub dłużej sprawdź swoją skrzynkę e-mail, bo możliwe, że została na nią przesłana informacja o przyczynie braku akceptacji.

Jakie mogą być przyczyny niezaakceptowania opowiadania przez moderatora?

Opowiadanie może zostać nie dopuszczone do publikacji, ponieważ:
- jest plagiatem
- nie jest opowiadaniem/wierszem
- zawiera reklamę lub spam
- jest bardzo krótkie (np. 3 zdania)
- zawiera elementy utrudniające czytanie (np. dużą ilość błędów ortograficznych, interpunkcyjnych, duża ilość ozdobników tekstu)
- jego celem jest trolling (prowokowanie czytelników i użytkowników portalu)
- zawiera bardzo dużą ilość wulgaryzmów
- tekst jest nieodpowiednio sformatowany (np. łamanie linii w środku zdania)
- posiada nieodpowiedni tytuł (np. "Rozdział 1"); polecamy przejrzeć zasady tytułowania opowiadań

Nie przejmuj się, jeżeli zdarza Ci się popełniać błędy ortograficzne lub interpunkcyjne. Każdy może się pomylić. W 99% przypadków opowiadanie zostaje opublikowane, mimo iż zawiera błędy ortograficzne lub interpunkcyjne. Staraj się jednak w ramach swoich możliwości ich unikać, ponieważ tekst bez błędów czyta się dużo przyjemniej.

Pamiętaj, że opowiadanie, które nie zostało dopuszczone do publikacji przez moderatora możesz poprawić i dodać ponownie. Nic straconego :)

Ostatnie komentarze

Aktywni użytkownicy