Pomoc

Na skróty:

Najczęściej zadawane pytania

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące funkcjonowania serwisu Opowi.pl. Jeżeli nie znalazłeś/łas odpowiedzi na swoje pytanie, zachęcamy do przesłania pytania poprzez formularz Kontakt. Jeśli odpowiedź okaże się przydatna dla innych użytkowników, zostanie zamieszczona w tym dziale.

Dlaczego opowiadania nie są publikowane od razu, tylko oczekują na zatwierdzenie moderatora?

Zależy nam, aby opowiadania i inne treści publikowane na naszych stronach nie zawierały niepożądanej zawartości (jak spam i reklamy), dlatego każde opowiadanie dodane przez użytkownika zostaje sprawdzone przez moderatora. Treść do portalu dodać może każdy, nawet bez logowania. Mimo że wierzymy w dobre intencje naszych użytkowników, to zawsze może trafić się osoba mająca nie do końca dobre intencje i wykorzystując otwartą platformę, jaką jest Opowi.pl, dodawać treści niezdgodne z regulaminem i ogólną intencją portalu. Moderacja ma na celu wyeliminowanie nieodpowiedniego wykorzystania portalu. Zdarza się, że moderator przed opublikowaniem opowiadania poprawia rażące błędy ortograficzne, interpunkcyjne oraz formatowanie tekstu, jednak nigdy nie ingeruje w samą treść opowiadania. Jeżeli zdarzają się przypadki łamania regulaminu - opowiadanie nie zostaje opublikowane. Autor przesłanej treści zostaje o tym fakcie powiadomiony poprzez e-mail.

Ile trzeba czekać na zatwierdzenie utworu i jego publikację?

W większości przypadków czas oczekiwania na publikację nie przekracza 30 minut. Pamiętaj, że moderator to człowiek i nie o każdej porze znajduje się przy komputerze. Jeżeli Twoje opowiadanie nie zostało opublikowane przez dłuższy czas np. 24 godziny lub dłużej to możliwe, że zostało odrzucone przez moderatora.

Dlaczego mój tekst nie pojawił się na stronie głównej?

Istnieje limit, który ogranicza wyświetlanie na stronie głównej informacji o opublikowaniu tekstu. Informacja taka wyświetli się tylko dla dwóch publikacji na użytkownika w ciągu jednej doby. Ograniczenie to ma zapobiegać sytuacjom, w których jeden użytkownik w krótkim czasie dodaje wiele tekstów, dominując w powiadomieniach na stronie głównej.

Jakie mogą być przyczyny niezaakceptowania utworu przez moderatora?

Utwór może zostać nie dopuszczony do publikacji, ponieważ:
- jest plagiatem
- nie jest opowiadaniem/wierszem
- zawiera reklamę lub spam
- jest bardzo krótkie (np. 3 zdania)
- zawiera elementy utrudniające czytanie (np. dużą ilość błędów ortograficznych, interpunkcyjnych, duża ilość ozdobników tekstu)
- jego celem jest trolling (prowokowanie czytelników i użytkowników portalu)
- zawiera bardzo dużą ilość wulgaryzmów
- tekst jest nieodpowiednio sformatowany (np. łamanie linii w środku zdania)
- posiada nieodpowiedni tytuł (np. "Rozdział 1"); polecamy przejrzeć zasady tytułowania opowiadań

Nie przejmuj się, jeżeli zdarza Ci się popełniać błędy ortograficzne lub interpunkcyjne. Każdy może się pomylić. W 99% przypadków utwór zostaje opublikowany, mimo iż zawiera błędy ortograficzne lub interpunkcyjne. Staraj się jednak w ramach swoich możliwości ich unikać, ponieważ tekst bez błędów czyta się dużo przyjemniej.

Pamiętaj, że tekst, który nie został dopuszczony do publikacji przez moderatora możesz poprawić i dodać ponownie. Nic straconego :)

Ostatnie komentarze

Aktywni użytkownicy