Bitwa literacka 12

Arysto
16.08.2016
UWAGA:
Zmieniam limity: dolny i górny na korzyść piszących. Zobaczymy jak teraz ludzie podejdą do bitwy i czy rzeczywiście dalej będzie im za dużo/za mało.

Temat główny: "Najtrwalszymi zasadami wszechświata są przypadek i błąd" - interpretacja dowolna
Temat dodatkowy: "Rzeczywistość jest wszystkim co nie znika, kiedy przestajemy w to wierzyć."
Limit: 10 000 − 65 000 znaków ze spacjami (tak jak w poprzedniej Bitwie)

Termin ustali Trybunał, ale wstępnie zakładam, że do 31.08 macie czas ;)

Powodzenia - pod spodem niech zgłaszają się chętni.
Arysto
16.08.2016
Wkradł mi się błąd: (tak jak w poprzedniej Bitwie) - tego zdania tutaj nie ma. Tego nawiasu nie ma, bo w poprzedniej bitwie był inny limit znaków :)

Mea culpa - powodzenia, złotych piór i srebrnych myśli!
Akwus
16.08.2016
No ja tradycyjnie spróbuję przysiąść :)
Nazareth
16.08.2016
Hmmm... Tekst, który zacząłem pisać na ostatni podany przez Ciebie temat bitwy pasowałby również do tego tematu... Przypadek czy przeznaczenie? XD
Jared
16.08.2016
Przeznaczenie! Naz, miałem Ci pisać zaproszenie do bitwy, ale skoro już tu jesteś :3 Akwus, dobrze, żeś przylazł, bo do Ciebie też miałem pisać :D
60secondsToDie
16.08.2016
Może spróbuję coś napisać. Zależy, czy nawiedzi mnie wena i pomysł.
60secondsToDie
16.08.2016
Dlaczego podwójnie ;-;
Nazareth
16.08.2016
Jared, miło ze o mnie pomyślałeś. Mam nadzieje ze będę miał czas (nudny sie już z tym robię). A co tam, jeśli tylko uda mu sie naprawić samochód to zrobię tak żeby czas mieć! Takie postanowienie moje ;D
Shiroi Ōkami
16.08.2016
Nazarecie, liczę na Ciebie!
Nazareth
16.08.2016
Ja na siebie też XD mam nadzieje ze sie nie przeliczymy...;p
Specific_girl
16.08.2016
Dostałam zaproszenie od Jared, chociaż i tak pewnie bym spróbowała swoich sił tym razem. Obawiałem się jednak, że znów zawale, że nie zmieszczą się w dolnym limicie, ale jakimś cudem (dzięki Bogu, którym jest Arysto ;p) limit został zmieniony! Może nie będę musiała naciągnąć i przeciągnąć czegoś, co już dawno zostało zawarte w przekazie, bo pisanie długich tekstów i rozciąganie ich na siłę, gdy uważam, że wszystko co miało się w nim znaleźć już się znalazło kończy się tym, że w gruncie rzeczy usuwam wszystko, albo jak ostatnim razem... Sami się usunęlo. Obiecuję jednak, że tym razem będę zapisywać, a nie odkładać, żeby historia koła nie zatoczyla. A temat w deche, pasuje mi jak najbardziej i już mam pewien pomysł na niego. ;)
Specific_girl
16.08.2016
Za wszelkie literówki, za zmienianie płci itd. Przepraszam,l. Nie lubię pisać na telefonie, a mój słownik świetnie wręcz przemienia mnie z kobiety w mężczyznę ;)
Ant
16.08.2016
Dżender telefon
Specific_girl
16.08.2016
Dzender słownik! Piszę Dzender zmienia mi na dziecko. Nie mogę szybko pisać, bo muszę patrzeć na co zmieni, żeby cos głupiego mi nie wyszło. ;)
Do składu Trybunału dołączyła Lucinda! :D

_____
Shiroi
Nuncjusz
16.08.2016
brawo!
Nazareth
16.08.2016
Swietnie! Lucinda naprawdę nadaje sie do tej roli.
Neurotyk
16.08.2016
Jeszcze Rasia nadawałaby się:)
Jared
16.08.2016
Bardzo. Pytanie czy by chciała? :)
Karo
16.08.2016
Siemka, to ja (tak niepewnie, z lekka skulony) zgłaszam się na ochotnika w tym przedsięwzięciu... choć nie wiem, czy wena dopisze :P
P.S. Tak na dobry początek: POWODZENIA WSZYSTKIM ;)

Część postów została ukryta (250)

Zaloguj się, aby przeglądać cały wątek

Nazareth
19.09.2016
Jared na to liczę, szczególnie od ciebie dziubasku ;)
Shiroi Ōkami
19.09.2016
:')
Akwus
19.09.2016
Zaraz, zaraz Panowie. Jeśli umawiacie się na pieszczoty, to troszkę nie ładnie, żeście mnie nie zaprosili :(
60secondsToDie
19.09.2016
Uroczo XD
Shiroi Ōkami
19.09.2016
Akwus, ja również jestem dresem literatury :D
Nazareth
19.09.2016
Znaczy co? Chodzisz pytasz czy ma ktoś metaforę do Opka dorzucić?
Shiroi Ōkami
19.09.2016
Daję literacki wpierdol jak wlezie, Naz :D Niedługo się za Ciebie biorę, więc uważaj lepiej ^^
Akwus
19.09.2016
Obiecanki cacanki, a głupiemu staje :(
Jared
19.09.2016
Akwus, jeżeli to w jakiś sposób Cię pocieszy, to zrównałem Twój tekst z błotem, byłem zajadły, złośliwy i inwazyjny. Swej pogardy nie maskowałem nawet sarkazmem, oblałem wszystko ciepłym moczem i odtańczyłem walczyka na wilgotnej ziemi. Mam nadzieję, że pomogłem. XD
Akwus
19.09.2016
Hell yeah!
Shiroi Ōkami
19.09.2016
"Obiecanki cacanki, a głupiemu staje :("
Aż się boję zapytać, o co chodzi XD
Nazareth
19.09.2016
Nie boje sie ciebie ;p wychowałem sie wsród dresów, źą /D
Jared
19.09.2016
Shiroi to imperator zła, nazwała mnie dzisiaj "Jaruś" :C Powiem Wam, że będą takie oceny po ponad 40(!) stron, poczułem się malutki, bardzo malutki :F
60secondsToDie
19.09.2016
Jaruś XDDDDDD
Shiroi Ōkami
19.09.2016
Jaruś, a wiesz dlaczego tak Cię nazwałam? :D
Akwus
19.09.2016
Przez uderzające podobieństwo do Nadpremiera?
Jared
19.09.2016
Bo jesteś izotopem tej panny wyżej ;__;
Shiroi Ōkami
19.09.2016
Co innego miałam na myśli, ale oba powody dobre XD
60secondsToDie
19.09.2016
Ale dlaczego XD
Ludu:

Jako, że niektórzy sędziowie mają małe problemy z czasem, oceny pojawiać się będą także jutro. Większość jednak będzie gotowa dzisiaj w godzinach wieczornych.

Jared
Arysto
19.09.2016
Ja, niestety, będę jutro, kończę jeszcze.
Jared
19.09.2016
Jo będę za 20-30 minut :F
Shiroi Ōkami
19.09.2016
Mam nadzieję, że wyrobię się do jutra.
Sileth
19.09.2016
O, bitwa się akurat kończy! To się może załapię na 13 :D
Jared
19.09.2016
Postanowienia na bitwę 13:
- nie oceniać na ostatnią chwilę
- być surowszy
- nie oceniać w cholernej nocy, bo wszystko się chędoży w głowie :C
Efria
19.09.2016
Tutaj muszę się zgodzić z Jaredem, nie wyszła nam organizacja, posypała się jak domek z kart, ale z naszej winy - nie wiem? Wakacje? Powrót do szkoły? Cokolwiek? W głównej mierze, z mojej strony, wobec moich ocen to wymówki, obiecuję się postarać, ale czuję, że nie będzie to samo, dlatego przeproszę na wstępie.
W następnej bitwie też ocenię, za długą przerwę miałam, a teraz jeszcze głupota w organizacji.
Niemniej, ta bitwa jest po prostu fajna, dużo tekstów, duży limit, temat wyzwanie i pierwsze - uwaga - widoczne kontrowersje wśród sędziów.
Jared
19.09.2016
Przede wszystkim nie doceniliśmy frekwencji i limitu znaków, błąd alfa i gwóźdź do trumny w jednym. Efi! Efi! Tylko nie uchylaj za bardzo tajemnic z konwy, bo muszę o czymś zrobić podsumowanie :D
Akwus
20.09.2016
Nie poganiam, ale strasznie chcę napisać kilka słów, a nie godzi się, bym dziękował nim nie zrobicie swojej roboty :)
Jared
20.09.2016
Dzisiaj powinny dojść ostatecznie wszystkie :3
Jared
20.09.2016
Nie, to wcale dwuznacznie nie brzmi...
Shiroi Ōkami
20.09.2016
( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wcale.
Arysto
20.09.2016
Ja przepraszam, bo jestem w trakcie zmiany pracy i mi się trochę posypało terminów ;) nie mniej dzisiaj do wieczora się wyrobię!
Shiroi Ōkami
21.09.2016
Efria i Arysto powiedzieli, żeby na nich nie czekać.
Wyniki zostaną ogłoszone dziś wieczorem. Jeśli podliczycie punkty sami, dowiecie się, kto wygrał.
Do następnego literackiego wpierdolu! Dziękuję za frekwencję!
Shiroi Ōkami
21.09.2016
Shiro i przecinki na telefonie -.-
Jeśli podliczycie punkty, sami dowiecie się, kto wygrał.*
Akwus
21.09.2016
Skoro nie mamy czekać, to mogę wreszcie skrobnąć słowo podsumowania z mojej strony :)

Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom za dobre prace, zawsze lepiej przegrywać z lepszymi niż brylować wśród przeciętniaków. Ciesze się też, że frekwencja dopisała. Daliśmy Trybunałowi roboty, a jaką prosił!

Uczestnikom i sędziom winien jestem też przeprosiny za moją pracę. Spierniczyłem. Zrobiłem na ostatnią chwilę i wrzuciłem coś, czego normalnie bym nie pokazał. To nie był jednak brak szacunku, po prostu bardzo mi zależało by napisać - ostatnie dwie czy trzy bitwy odpuszczałem, bo praca wydawała mi się za słaba, czy zbyt przekombinowana. Niestety nie wyszło najlepiej i będę miał przez to kaca jeszcze długo. Nic to jednak, trzeba zewrzeć pośladki i pisać dalej :)

Raz jeszcze dziękuję wszystkim za rywalizację i ogrom pracy nad oceną!
Jared
21.09.2016
Czekaj! Wklejam podsumowanie właśnie!
Jared
21.09.2016
GLADIATORZY PIÓRA,

Ja, wasz uniżony sługa, z niekłamaną radością ogłaszam koniec 12-tej bitwy literackiej! JEDNAKŻE, jak to bywa w życiu, a już zwłaszcza na Polsacie, prowadzący najpierw walnie niezwykle nudną i niepotrzebną przemowę, by podtrzymać napięcie, potem reklama i lokowanie produktu, a wszystko skwitowane firmowym sucharem a la Krzysztof Ibisz!

Więc... Jaka to była bitwa? Kontrowersyjna, to na pewno. Jeszcze nigdy w naszej krótkiej historii sędziowania opinie nie były tak podzielone. Dyskusje były żywe, fronty wyraźne, a argumenty mocne. Konserwatywne podejście zderzało się z liberalnym, a sędziowie zmieniali strony jak rękawiczki. Dość powiedzieć, że jeden/jedna z uczestników, któremu na początku wróżono rychłą porażkę po kolejnej analizie wskoczył pod sufit. A nie była to jedyna roszada w tabeli! O nie!
Czy więc bitwa była wyjątkowa jakościowo? Nie wiem.
Czy powaliła kreatywnością? Nie sądzę.
Czy sprawiła, że sędziowie nie wiedzieli, które są plusy dodatnie, a które plusy ujemne? :D Z pewnością. I za to ją zapamiętam.

A teraz wyniki i lokowanie produktu:

1. NAZARETH - 113 PUNKTÓW

"Jest intrygująco, jest ciekawie – jest dobrze." - AutorAnonimowy

"Wiem tylko tyle, że to było dobre. Niebezpiecznie zbliżyłeś się do opowijskiego tronu SF, kandydaci do korony, czujcie się zagrożeni." - Jared

"Coś się zmieniło. Pieśń Mgły cichnie. Oddala się. Nie wiszę już w przestrzeni, ale czuję pod sobą twardy grunt. Żal rozrywa moją duszę. Tęsknię za odchodzącą pieśnią, za poczuciem jedności, za niebytem, z którego wyrwało mnie jedno słowo: Aurora" - fragment

"I w sumie zastanawiam się teraz, czy powinnam żałować naszej cywilizacji, czy cieszyć się, że możliwym jest, iż we wszechświecie nie ma ani jednego ludzkiego idioty." - Shiroi

"Wow" - Daniel

2. NIEBIESKA - 92 PUNKTY

"Uwielbiam Twoją delikatność w tekstach, kojarzy mi się z delikatnymi pociągnięciami pędzla, które zamiast farby pozostawia litery." - Shiroi

"Popatrz mamusiu, widać wschód słońca. Jej kryształowe oczy patrzyły przed siebie, prosto na niego, ale były w całkiem innym miejscu. Kiedyś pełna życia i miłości, teraz śmierci i obojętności. Te przeróżne odcienie malujące niebo oznaczają tylko jedno — wieczorem znowu kości zaczną się uginać, a skóra przypominać lawę, wszystko, co do tej pory przeżyliśmy, prześcignie wiatr i przemknie przed oczami, a potem odejdzie. Ale my będziemy dalej wierzyć, że obejrzymy razem Kulę Dającą Ciepło, że po niej nastąpi wieczór i cisza, i spokój." - fragment

"Zastanawia mnie tylko, dlaczego ta Góra Porzuconych Zabawek przyciągała tak wiele psów? Czyżby wszystkie szukały tam swoich porzuconych marzeń, ciepła, którego nie miał im kto podarować, a potem znajdowały przypadkową pułapkę i kończyły w gruncie rzeczy samotne i porzucone, jak tamte zabawki?" - Alfonsyna

3. LITTLE GIRL - 80 PUNKTÓW

"Główna bohaterka opowiadania stanowi przykład postaci tragicznej, której los naprawdę wzbudza współczucie – wiemy, że miała wybór, jednak będąc człowiekiem i podążając jedną z głównych cech ludzkiej natury – wybrała mniejszy ból, a raczej skrócenie swojego cierpienia." - AutorAnonimowy

"Tak naprawdę jest to dość wymowne i symboliczne w kontekście całości fabuły, bo poniekąd zemsta się dokonała, wszak bohaterka swym czynem „odegrała się”, pozbawiając swego oprawcę rodziny, tak jak on uczynił to jej przed laty." - Alfonsyna

"Pod pewnym względem czułam, jakby wszystko straciło na znaczeniu, ta cała tragedia, która wydarzyła się chwilę temu... wszystko rozmyło się w tym zimnie. I wtedy padło jedno pytanie, które miało zaważyć na całym moim życiu.– Chcesz żyć?" - fragment

4. 60SECONDSTODIE - 77 PUNKTÓW

"Chcieliśmy przeżyć chwile wypełnione beztroską kolejny raz, odtworzyć stare kasety, na siłę wepchnąć je do odtwarzacza DVD, chociaż nie pasowały tam. Chcieliśmy, by nasze twarze pękały, gdy będziemy śmiać się i wykrzywiać. Chcieliśmy poczuć, że los to nic, że złączył nas przypadek, że złączył nas błąd, bo na tym właśnie osadzony jest wszechświat." - fragment

5. SPECYFIC_GIRL - 71 PUNKTÓW

Czy to miłość? Tak, tak, oczywiście, zakochałam się! Przypadek? Nie. Przeznaczenia! I myślę sobie: dlaczego? Dlaczego w nim, a nie w tym, co siedzi pod ścianą? Autor tak chciał, bo ten ma to “coś” - fragment

6. AKWUS - 65 PUNKTÓW

"Zgred burknął tylko na ten dźwięk i niemal bez wysiłku poderwał z ziemi ośmiolufowego potwora. Ćwierćtonowy gatling wydawał się zabawką w jego wielkich łapskach. Serwomechanizmy zgrzytnęły jednak po raz kolejny, tym razem dużo mniej przyjemnie." - fragment

7. KAROLAKORMAN - 61 PUNKTÓW (pierwotnie 95; przekroczenie limitu)

"– Wiesz, Azorku, życie jest niesprawiedliwe – Pies, jak przy każdej takiej rozmowie, siedział wpatrzony w właścicielkę – jedni mają talent, który widać gołym okiem, a ja mam swoje głupie fantazje. Spisuję je skrupulatnie i chowam do szuflady, już miejsca mi brakuje, a nie zarobiłam nigdy złamanego grosza. Może powinnam wrócić do pracy? Linda niedługo pójdzie do szkoły, a ja tylko piszę, gotuję, piorę i pielę chwasty. Wiem, byłoby ci smutno, ale powinnam pomóc mężowi – Pogłaskała rozczochraną mordkę – ale póki co, przeczytam ci, co napisałam." - fragment

8. KARO - 56 PUNKTÓW

"Dopiero trzymając słuchawkę, zobaczyłem, że na ścianie za kanapą wisi ojciec Eleny. Ten zwyrodnialec przybił go gwoździami do boazerii.FRAGMENT"

Satysfakszyn? To dobrze, bośta zasłużyli! :D Teraz możeta gnać do karczmy, obtańcowywać dziochy/chłopa i świntować!

A dla wytrwałych mamy nerdowskie podsumowanie i statystyki!!

Zwycięzcą kategorii STYL okazał się Nazareth, który zdobył 38 punktów, tuż za nim Niebieska(36), a podium zamknęły 60SecondsToDie oraz KarolaKorman(32).

W LOGICE ponownie wygrał Naz(17), ale tylko punkt nad Karolą(16). Trzecie miejsce zajęła Niebieska(14). Warto też wspomnieć o Akwusie, który zdobył punktów 10 i zajął 4-te miejsce.

FABUŁA! Królowa kategorii! Kto został jej królem? No jakżeby inaczej... Nazareth(18). Karola, prawie Ci się udało(17)! Później mamy Little Girl(13) oraz Niebieską(12).

TEMAT, czyli kto najlepiej zinterpretował wyzwanie? Naz nie dał się zaskoczyć także tutaj(17)! Drugim miejscem podzieliły się Niebieska i Little Girl(15), a podium zamknęła Karola z dorobkiem 14-stu punktów.

ESTETYKA, czyli czyje dzieło było najbardziej sterylne? No Naza... Żartowałem! Niebieskiej(15)! Gratulacje! Naz był drugi(14), a trzecia była 60secondstodie(13).

To tyle jeśli chodzi o pomniejsze rankingi. A teraz 5 minut dla sędziów.

Najsurowszym sędzią okazała się AutorAnonimowa(!), która rozdała 122 punkty! Czyli 15,25 na uczestnika.
Największym łaskawcą okazał się... Jared [*], który to roztrwonił aż 135 punkciorów ~ 16,8 na uczestnika.

Reszta sędziów rozdysponowała następująca ilość punktów: Shiroi Okami - 126 (śr. 15,75), Alfonsyna - 132 (śr. 16,5), Daniel - 127 (śr. 15,8).

I to by było na tyle. Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom, jesteście wspaniali! Mam nadzieję zobaczyć się z Wami w 13-tej edycji bitew literackich. Tymczasem specjalne podziękowania kieruję do Shiroi Okami oraz Efrii za czuwanie, korektę oraz podliczanie punktów. Dzięki, kobity!

Czas się już żegnać, a osobom nieusatysfakcjonowanym zostawiam kilka sędziowskich perełek (oczywiście anonimowych)! ;D

"nic mi się nie podobało, dziś też mi się nic nie podoba :("
"aż zapomniałam wczoraj jeszcze czegoś tam się czepnąć i już dziś nie pamiętam co to miało być :("
"wpierdoliłam całą paczkę ciastek, a i tak nie chce mi się oceniać ;_;"
"Kurwa to wtracenie, nie?"
"kurwa, Naz dostał 26 punktów, muszę go gdzieś zjechać xD"
Shiroi Ōkami
21.09.2016
Graty, Nazareth!
Reszcie również gratuluję!
No i ponownie dziękuję za udział w bitwie! :D
Do przeczytania!
Nazareth
21.09.2016
Witam wszystkich!
Przepraszam że nie odzywałem się aż do teraz, ale dopiero znalazłem chwilę w podróżach by zajrzeć na opowi. Czuję się tą wygraną niezwykle wyróżniony i bardzo wam dziękuję za docenienie mojej pracy.
Serdecznie chciałbym również pogratulować, wszystkim uczestnikom świetnych prac - miałem przyjemność przeczytać wszystkie, i nie było wśród nich takiej, która by mi nie przypadła do gustu.
Bardzo dziękuję również sędziom, którzy poświęcają nie mniej czasu i energii na pisanie ocen niż my tworząc swoje teksty. Kłaniam się wam nisko i ponownie dziękuję za wyróżnienie. Niestety nie znalazłem jeszcze czasu, by przeczytać wszystkie wasze oceny, ale mam szczery zamiar nadrobić to w ten weekend i mam nadzieję również, podjąć polemikę z paroma z was ;)
Postaram się ogarnąć tutaj (znowu na Polskiej ziemi :)) jak najszybciej i rzucić kolejnym tematem.
Jeszcze raz dziękuję wszystkim: sędziom i konkurencji, i pozdrawiam was serdecznie :)
60secondsToDie
21.09.2016
Gratulacje, Naz! :D
Reszcie też gratuluję i kolejny raz dziękuję członkom Trybunału za poświęcony czas.
Niebieska
21.09.2016
Gratuluję wszystkim, a szczególnie Nazarethowi! I jeszcze raz dziękuję za tak wspaniałe oceny, wszystkie rady w serduszku :)
little girl
21.09.2016
Gratuluję zwycięzcy i wszystkim uczestnikom udanej bitwy :))
Shiroi Ōkami
21.09.2016
W ogóle Jared odwalił kawał dobrej roboty z tym podsumowaniem, aż miło czytać :D
Jared
21.09.2016
O, sthap it You :3 Bez Ciebie i Ef nie dałbym rady :3
Arysto
21.09.2016
Gratulacje wszystkim ;) Przeczytałem wszystkie prace i byłem content z poziomu bitwy, niestety, nie dałem rady ocenić na czas.

Nazareth - Mgła mnie urzekła. Tak serio, serio, po pierwszych linijkach wiedziałem, że "oho, będzie dobrze". Chociaż było parę rzeczy, które mogłyby wypaść lepiej ;)
Efria
21.09.2016
Nazareth - ogromne gratulacje, bitwa zdecydowanie przodowała ;3
Chciałabym też pochwalić Niebieską :D Zazwyczaj kojarzyłam, że nigdy nie została doceniona, a tutaj idzie tuż tuż za Nazarethem :D Oby tak dalej, perełko! Wytrwałości w swoim stylu!

:D Do następnej!
KarolaKorman
23.09.2016
Naz, gratuluję i ja :)
Wszystkim innym uczestnikom również dziękuję za cudowne współzawodnictwo :)
Podziękowania dla Trybunału :)
Shiroi Ōkami
23.09.2016
Naz, rzucaj temat XD
Nazareth
23.09.2016
No już, już... Nie krzycz na mnie XD
Neurotyk
23.09.2016
Naz, czego ja się dowiaduje:) Gratuluję:)

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji