Bitwa literacka 6.0

Akwus
30.01.2016
Temat główny: Bohater ma cel. Bohater ma pragnienia. Osiąga jedno, tracąc szansę na drugie.

Napisałem tak prosto jak potrafiłem, a teraz rozwinę, dla tych, którzy się zastanawiają - o co do cholery mi chodzi. Zależy mi byście pokazali bohatera, który ma jakiś CEL, przed którym stoi jakieś zadanie. Im bardziej spektakularny ten cel, tym lepiej. Ma też pragnienia, które mogą być z tym celem sprzeczne, a może tylko od niego zależne? Problem polega na tym, że w toku historii uda mu się zrealizować tylko jedno. Drugie przegra. Czy dokona wyboru świadomie, czy też tak ułoży się los? Czekam co opowiecie :)


Temat dodatkowy: Zero przymiotników

No jasne, że nie da się napisać tekstu zupełnie bez przymiotników. W tym wyzwaniu chodzi jednak o to, by wywalić z tekstu wszystko ponad absolutne minimum. To temat dodatkowy, nie brany pod uwagę przy podstawowej ocenie bitwy, więc jeśli ktoś tego nie czuje, może totalnie olać i nie przejmować się :)

Limit znaków (ze spacjami): 18000-35000 - znaki są mniej dyskusyjne niż słowa :)


Ocenę i wyznaczenie zwycięzcy całkowicie zostawiam to trybunałowi.

Termin: do 10 lutego 2016 godzina 23.59.

Macie po drodze weekend, niektórzy potrafią napisać opowiadanie w dwie godziny, więc ufam, że nie jest to za mało czasu.

Interpretacja i kategorie dowolne. Acz jeśli ktokolwiek miałby nie poradzi sobie z dowolnością, to mogę rzucać kostką i

Ponieważ, sam nie oceniam, chętnie pomogę w skonsultowaniu tekstów jeśli ktoś będzie szukał pomocy :)

Życzę powodzenia!
Angela
30.01.2016
No powiem Ci, że wysoko zawiesiłeś poprzeczkę.
Przez bite dziesięć minut wgapiałam się w to wyzwanie, nie do końca pewna, czy odważę
się go podjąć. Lekko nie będzie, ale chyba spróbuję : )
elenawest
30.01.2016
o żeś pojechał :D jak ja kocham takie wyzwania ;) jeśli to napiszę i nawet cosik mi z tego wyjdzie, to wiedz, że i tak cię uduszę ;p na 100% jeszcze nie jestem pewna czy wezmę udział w tej bitwie, więc z łaski swojej powiedz czy mamy i do kiedy się jakoś zdeklarować ;) pozdro :D
patyy
30.01.2016
O.o, Otworzyłam szeroko oczy ze zdziwienia, ponieważ czekałam na temat, jaki zaproponujesz. Mimo, że się nie udzielam i staram się odizolować, to jakoś nie mogłam odpuścić sobie tematu, który podasz. Jednak, jak już go zauważyłam, to naprawdę się zdziwiłam. Nie jestem pewna czy podołam, ponieważ nie jest to proste. Muszę się zastanowić. Jaki jest termin wstawiania prac? Od dzisiaj do 10 lutego?
Jared
30.01.2016
Rozważam. Ale nie wiem czy się wyrobię, od razu mówię, że achivment z przymiotnikami wypada, bo fantasy :3
Moni
30.01.2016
niektórzy potrafią napisać opowiadanie w dwie godziny ~ Sława Szakalusia-ko jest nawet w bitwach. C: Łatwo napisać nietechnicznie pecież, czemu niby ma być technicznie?
ausek
30.01.2016
Temat mi się podoba, ale mam pewne obawy, że żeńska część wpadnie na ten sam :( No i z czasem kiepsko. Zobaczymy. ;)
Moni
30.01.2016
Ja się zapisuję, oczywiście C:
Trybunał jest już zaznajomiony z tematem i obecną bitwą. Zgodnie z przyjętymi zasadami, przejmujemy ocenianie tej bitwy i będziemy kontrolować jej rozwój oraz egzekwować jej warunki.

Zważywszy na to, że dodatkowe kryterium (dodatkowy temat) nie jest obowiązkowe będzie druga nagroda "Mistrz Minimalizmu".

Oprócz podanych przez Akwusa, obecnego Bitworeja, kryteriów, Trybunał będzie oceniał także Kryteriami przyjętymi w Statucie. Możecie się z nimi zapoznać w opisie profilu Trybunału.

Skład Trybunału, który przystąpi do bitwy podam o godzinie 20:00.
Ochotnicy w liczbie minimum jeden mogą zgłaszać kandydaturę na "Sędziego z tłumu" do jutra do godziny 23:59. Trybunał wybierze minimum jednego, maksymalnie dwóch dodatkowych sędziów z Ochotników, którzy będą razem z Trybunałem oceniać bitwę. W przypadku braku ochotników będzie stworzona odpowiednia procedura. Trybunał zastrzega sobie możliwość odrzucenia WSZYSTKICH Ochotników, jeśli uzna ich za niespełniających wymagań Trybunału odnośnie kompetencji i poziomu literackiego.

____________________
Ślepiec.
PS. Start Bitwy zaczął się wraz z podaniem tematu.
elenawest
30.01.2016
Dobra, a pierniczyć to, wezmę udział w bitwie ;-)
Akwus
30.01.2016
Miejcie na uwadze, że osoby, które nie zajmą pierwszego miejsca, nie zostaną skazane na wieczne potępienie :D Warto próbować!

Starałem się tak to ułożyć by zmusić Was do wysiłku i zwrócić uwagę na skrawek warsztatu :) Jak wspominałem wyżej, bardzo chętnie pomarudzę o Waszych pomysłach jeśli ktokolwiek będzie chciał je skonsultować wcześniej.

Kibicuję na równi każdemu, kto się podejmie. Gwarantuję, że i tak będziecie do przodu, bez względu na zajęte miejsce :)

Jak napisał Ślepiec, bitwa startuje w momencie podania tematu. Ostateczny termin na wrzucenie prac podałem w pierwszym poście. Nie wymagamy deklaracji udziału, acz naturalnie fajnie wiedzieć, kto się z nami bawi w ten sport.

Myślę, że 48 godzin przed ostatecznym terminem, to dobre wyprzedzenie, dla tych, którzy nie mogą się doczekać i chcą wrzucić pracę jak najszybciej. Pozostawiam to jednak w gestii trybunału, możliwe, że będzie im się łatwiej, czy trudniej oceniało jeśli będziecie wrzucali prace wcześniej, albo na ostatnią chwilę.
Jared
30.01.2016
Ausek, Elenwest, Angela, Moni, Patyy... Będę jedynym facetem w bitwie? :o Oh, no :c
Moni
30.01.2016
Ależ ty głupiutki. C: Warsztat nam rozwijasz, ale ten opisowy jest gorszy? C: A może motywacja bohaterów jest lepsza od reszty? Jesteś głupiutki, Akwus, ale napiszę i wołam Szakalusia-ko. C:
Jared
30.01.2016
Warsztat się szlifuje poprzez stosowanie niewygodnych kryteriów pisania. To i tak nic, pamiętam bitwę Daniela, gdzie były 2 obrazki do interpretowania - -"
Moni
30.01.2016
Ależ on zawsze narzeka na brak celów bohatera. C: Bo w realu zawsze działam pod wpływem poczucia obowiązku i w wyniku działania sił wyższych i jeszcze w historii świata nie zdarzyło się zrobić coś bo tak. C: Np. Szakaluś-ko ma te swoje Opowieści podróżnika, tak? No i Evanek pracuje bo chce zarobić i tyle, to czyni jego opowiadanie gorszym? C:
Angela
30.01.2016
Po prostu nie lubi lania wody. To ma być konkret.
Moni
30.01.2016
A ja nie lubię chłopców, ale jak jakaś dziewczynka w opku go lubi, to nie mówię, że to głupie i niepotrzebne i niech to zmieni. C:
Slugalegionu
30.01.2016
Yo! Moni powiedziała, że ta Bitwa to taki policzek w moje opisy. XD No i niby tak, ale to temat dodatkowy, więc policzek słaby. :P Anyway, o co chodziło z technicznością, bo ja już mam w łepetynie gotową historię, a na dodatek nie widzę potrzeby stosowania zaawansowanych środków stylistycznych, atypowych metod, nieklasycznego układu słów ani nic takiego. :/
Angela
30.01.2016
To ćwiczenie mana celu nauczyć nas wyłuszczać w opowiadaniu to co najważniejsze, samą esencje,
bez ozdobników, które niektórych czytelników mogą przytłaczać. Podjęłam się tego, bo nie wiem czy potrafię i chcę to sprawdzić.

Część postów została ukryta (146)

Zaloguj się, aby przeglądać cały wątek

Jared
10.02.2016
Nie mam za złe, Akwus. :P Tydzień motywuje, faktycznie. Tylko mi samo kreślenie fabuły zajmuje kilka dni, potem wyszukanie niespójności, wymyślenie świata, przemyślenie postaci... No i lubię jak tekst swoje odleży. Ogólnie 9-10 dni było by w sam raz. Tu i tak zdążę, tylko muszę dzisiaj cały dzień przysiedzieć :P
Moni
10.02.2016
Ty tak, ale to ponad strona dziennie, historia, sprawdzenia... 7 dni? O ja Boga, czemu wy kłamaliście, że nadaję się do tego... ;_;
Akwus
10.02.2016
Tak siedzę i liczę, i od 30 stycznia nijak nie chce mi wyjść mniej niż 11 dni :p
Moni
10.02.2016
Jak liczyć 30, ale dałeś późno, to go nie liczę. Mamy 10, a temu bliżej do 7 niż 14, więc tydzień. :/
Jared
10.02.2016
MÓJ BŁĄD, przeczytałem, że Akwus dodał post "tydzień temu", a tam jest "ponad tydzień temu". :D Sorka za chaos i lament. :D W takim razie barierą spokoju są u mnie dwa tygodnie c:
Moni
10.02.2016
A nawet jeśli, to i tak ponad strona dziennie.
Jared
10.02.2016
Strona dziennie, to tyle co nic.
Slugalegionu
10.02.2016
Mów za siebie. :/
Slugalegionu
10.02.2016
Tzn. to niewiele, owszem, ale jednak każdy ma swoje tempo.
Ichigo-chan
10.02.2016
Um pomyślałam że grzecznie dać znać, więc mówię, że w końcu mam jako taki pomysł więc jak znajdę wieczorem chwilę to może w ostatniej chwili dojdzie moja praca xd
Jared
10.02.2016
Zapomniałem, że na nowym koncie nie mam autoakceptacji, mam nadzieję, że wskoczy przed terminem.
Moni
10.02.2016
I tak będzie napisane, że wstawiłeś terminowo.
Jared
10.02.2016
Eh, jakbym pamietal to chociaz bym dokladniej bledy posprawdzal - - A tak nie moge zedytowac
Jared
10.02.2016
Am łejting już ponad łan ałer, zaczynam siem baaać :I
Slugalegionu
10.02.2016
Moni czekała dwie godziny na gazetkę, trzy(?) a Bitwę itp. Jedna godzina to nic. :v
Slugalegionu
10.02.2016
Poza tym już Mod Ci wstawił. :D
Neurotyk
10.02.2016
Mam pytanie. Mam już gotowy tekst na Bitwę. Całkowicie oryginalny i niepublikowany wcześniej na opowi, aczkolwiek: opublikowałem na opowi kilka zdań dosłownie pewnej historii. Czy mogę te konstrukcję żywcem, bez zmiany, wpleść w opowiadanie na Bitwę?
Slugalegionu
10.02.2016
Raczej tak, nie widzę problemu, ale niech się Trybunał wypowie. :v
Neurotyk
10.02.2016
Trybunale, wypowiedz się do 23.59 : )
Jeśli historia była Twoja - tak.
Jeśli zerżnąłeś od kogoś - nie.

______________
Trybunał.
Neurotyk
10.02.2016
Kilka krótkich akapitów, które już kilka dni temu opublikowałem JA jako MOJĄ twórczość wplatam bez zmian, albo z małymi do historii na Bitwę. Zrozumiałem z odpowiedzi, że MOGĘ to zrobić. PS moja historia. Nie " rżnę" nigdy :)
Slugalegionu
10.02.2016
To zerżnięcie mnie zainteresowało. :v Jak dajmy na to będę chciał wykorzystać fragment tekstu Efrii i ona mi na to pozwoli, będę mógł to wykorzystać w Bitwie?
Jared
10.02.2016
Zależy. Jeśli to będzie jakaś sentencja lub cytat, to tak. Jeśli jakiś dłuższy fragment to nie. Nawet parafraza jest nie wskazana. Przynajmniej jak to tak widzę. Tak mnie uczono na rzetelności naukowej,
Cytować można. Może to być powiedzonko, sentencja, aforyzm.
Cały akapit skopiowany nawet za pozwoleniem innego twórcy jest po prostu nie na miejscu i będzie za to obniżana ocena.

________
Ślepiec.
Slugalegionu
10.02.2016
Dziękuję za szczegółowe wyjaśnienie. :)
Pospolita
10.02.2016
Ja się zabije... Mój zajebisty telefon postanowił ogłosić strajk głodowy i się popusł. Tak, tam była bitwa... Żegnaj praco nad którą tyle siedziałam. Sorry,nie wezmę udziału :(
Jared
10.02.2016
A próbowałaś go podpiąć pod USB? Może zaskoczy.
Pospolita
10.02.2016
Niestety :(. Najprawdopodobniej i tak dodam ten tekst, tylko jako osobne opko (nie po to tyle nad tym siedziałam, żeby tego nie wstawić).
Slugalegionu
10.02.2016
*Tuli*. Biedna Ty. :(
Akwus
11.02.2016
Jestem po lekturze wszystkich tekstów. Całkiem fajna robota, gratulacje dla wszystkich uczestników!

Do końca weekendu jestem jestem jeszcze na nartach, ale jak tylko wrócę (i nadrobię zaległości) postaram się spisać każdemu z Was jakąś szerszą recenzję.
Mam już dziś dwójkę faworytów, acz nie będę tego ujawniał publiczni,e nim nie wypowie się Trybunał.

Raz jeszcze dziękuję wszystkim za podjęcie wyzwania. Duża frekwencja cieszy :D
elenawest
11.02.2016
Dzięki za tak fajny temat :-D
Neurotyk
11.02.2016
elenawest, temat rzeczywiście był inspirujący, by zabawić się w psychoanalityka : )
elenawest
11.02.2016
No zgadzam się ;-)
Jared
11.02.2016
"Wszyscy się mylicie! Żadne z Was nie ma racji!"
- KorWin

Temat nie był fajny, był zajebisty. Pierwszy temat bitwy, który tak mi pasował. :) Szkoda, że nie wykorzystałem go lepiej, ale cóż...
Slugalegionu
11.02.2016
Temat był beznadziejny, nie budził problemów. Koniec.
Neurotyk
11.02.2016
Jared, czekamy na temat: Za co kochasz Krula? Opisz swoje wrażenia z masakrowania lewaków. Temat dodatkowy: wiersz albo list, w którym wyznajesz miłość do JKM. : )
elenawest
11.02.2016
Ooo, neurotyk toż ja bym wam tutaj jakąś pieśń pochwalną napisała raczej na cześć krula :-P
Slugalegionu
11.02.2016
Polityka to zło. Koniec.
Anonim
11.02.2016
Słyszałem, że krul jest przy nadziei i wnet powije kolejnego mlodego aktywistę w ramach realizacji programu 500+. No, teraz to juz może byc koniec
Jared
11.02.2016
A niech se chłop używa póki mu staje wskaźnik, bo lata już ma i nie długo będzie już mu bardziej zależało na darmowych lekach dla seniorów 75+, niźli na 500+. A jeszcze przecież musimy wybory wygrać i naprawić ten kraj! :D Ps. Świetny temat xD
Anonim
11.02.2016
To znaczy wiesz...XD
Zobaczyłem Jego brzuch
Jared
11.02.2016
Aaa, tzw. trzeci miesiąc :D
Akwus
11.02.2016
Sakal, ja to się czasem zastanawiam, czy Twoje nastawienie na NIE do moich słów wynika tylko z prostej animozji, czy po prostu masz wewnętrzną potrzebę kompromitowania się?

Konflikt pomiędzy celem i pragnieniem bohatera jest jednym z najważniejszych problemów jakie powinny zaistnieć w KAŻDEJ historii. To on powoduje, że wybory jakie podejmuje bohater ZAWSZE są dla niego trudne, a dla czytelnika emocjonujące. Jeśli nie masz tego konfliktu, to masz same wybory, które czytelnik ma w nosie. Porównaj swoje opko bitewne z opowiadaniem Karoli albo Angeli - porównaj ciężar decyzji jakie podejmują Wasi bohaterowie... Mogę założyć o tym nowy wątek, jeśli chcesz pogadać, ale jakoś czuję, że będziesz brnął w swoją Ciemną Stronę Weny :)

Chopaku, strasznie chciałbym Ci pomóc w zrozumieniu podstaw pisarstwa, ale na bogów Olimpu, daj mi szansę i przestań na siłę robić ze mnie wroga :)
Slugalegionu
11.02.2016
Nie, nie, nie. Moje słowa wynikają z mej koncepcji Bitwy. XD Po prostu uważam, że powinna sprawiać wyzwanie, to wszystko. :D Do Ciebie mam wielki szacunek, do schematu też. Jest podstawą, tu nikt nie odmówi Ci przyznania racji. :)
Slugalegionu
11.02.2016
Tzn. z racji długości tekstu była wyzwaniem, ale nie znajdzie się chyba historii, gdzie nie będzie owego schematu. :p
Slugalegionu
11.02.2016
W każdym razie przepraszam, źle to ująłem. :)
Informacja z postępów: Członkowie Trybunału od 10.02 czytają wstawione opowiadania. Równocześnie cały czas dyskutujemy nad ocenami, punktacją i błędami, które znaleźliśmy w waszych pracach.
Póki co nic nie wskazuje na jakąkolwiek obsuwę - termin ocen 17.02 jest dalej aktualny.

_____________________
Ślepiec.
Neurotyk
12.02.2016
Trybunale, rąbek tajemnicy odnośnie subiektywnych odczuć NIE na temat poszczególnych prac, lecz - OGÓLNEJ OCENY JAKOŚCI TEJ BITWY? Da się? :)
Jared
13.02.2016
Było ok, czytałem większość.
Błędy są u każdego, większe lub mniejsze. Oceny dostaniecie 17ego.

_______________
Slepiec.

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji