Bitwa literacka 7.0

KarolaKorman
18.02.2016
Temat kolejnej Bitwy: Kropla kłamstwa w kielichu prawdy

Temat dodatkowy: Behawioryzm w narracji (zaczerpnęłam z wątku na forum)

Dla jasności:
,,Behawioryzm rozumiany jako sposób narracji charakteryzuje się brakiem w wypowiedziach narratora bezpośrednich informacji o przeżyciach, stanach psychicznych czy uczuciach bohaterów. Informacje takie mogą pojawić się jedynie w formie przytoczenia opinii wygłaszanej przez jedną z postaci przedstawionych lub odczytywane przez czytelnika ze sposobu zachowania się postaci.''

Limit: 18000 - 35000 znaków ze spacjami (dokładnie jak w poprzedniej Bitwie)

Termin: 28 lutego 2016 godzina 23.59 (myślę, że przydadzą się dwa weekendy)

Ocena i wskazanie zwycięzcy w całkowitej gestii Trybunału

Temat do dowolnej interpretacji.

Mała podpowiedź: Drobne kłamstwo może zaważyć na życiowych decyzjach, czyimś losie. Jednak może przeważyć szalę na jedną ze stron. Tę dobrą lub złą. Wasza interpretacja pokaże, która szalka w Waszym opowiadaniu stanie się cięższa.

Życzę Wszystkim powypadania klawiszy w klawiaturze :)
Slugalegionu
18.02.2016
Drobna uwaga, Trybunał ustala termin wstawiania prac. :p
KarolaKorman
18.02.2016
Termin więc pozostawiam do poprawki :)
NataliaO
18.02.2016
mam pytanie czy trzeba wykorzystać temat dodatkowy?
Jared
18.02.2016
Nie trzeba. :B Pooceniam. ^_^
NataliaO
18.02.2016
:)
Neurotyk
18.02.2016
Ładny temat. Można go przerobić na nieskończenie wiele + jeden sposobów :) Już ostrze sobie piórko :) Chyba zrobię opowiadanie szkatułkowe z co najmniej 3 warstwami opowieści łączących się w całość.
Neurotyk
18.02.2016
* łączącymi się w całość (edit, edit, edit?!)
Jared
18.02.2016
Nie ma edit. Bóg wybacza, opowi nie. :C
Neurotyk
18.02.2016
Jared, jestem na opowi od kilkunastu dni, a czasem mam poczucie, że to taki zatopiony okręt, Titanic, który płynie bez sternika, obsługi, maszynistów i personelu, co już się ewakuowali, a na pokładzie została jedynie orkiestra i grupka pasażerów.
Jared
18.02.2016
Świetna ocena sytuacji. Mniej więcej się zgadzam. Nawet na grupie na fb jest mniej samowlki, są opcje edycji i usuwania. Może admin powinien przenieść serwer na fb? - - Ano tak, zapomniałem. Jaki admin? :D
Alistair
18.02.2016
Od razu sie zglosze do oceny. Moze moja obecnosc przesieje niegotowych, w razie czego wycofam sie
Akwus
18.02.2016
Dobry temat :) Postaram się stanąć do walki, acz mam dwa weekendy wyjęte z życia, więc łatwo nie będzie.

Neurotyk: mały limit, znaków na tyle warstw, trochę się zastanawiam, czy nie będziesz musiał siłowo ciąć przez to.
Neurotyk
18.02.2016
Lubię wyzwania, Akwus :)
Majeczuunia
18.02.2016
E... To może ja się zgłoszę XD
little girl
18.02.2016
Hmm być może wezmę udział, choć wizja Trybunału oceniającego moją pracę, trochę się boję :3
Mam jeszcze tydzień ferii, więc powinnam się wyrobić, także bardziej na tak :)
Anonim
18.02.2016
zetno Ci głowe :)
little girl
18.02.2016
Aż tak źle? xd
Anonim
18.02.2016
( ͡° ͜ʖ ͡°)
little girl
18.02.2016
tak się nie robi... xd

Część postów została ukryta (128)

Zaloguj się, aby przeglądać cały wątek

Jared
28.02.2016
Ja w poprzedniej bitwie po wstawieniu na bieżąco poprawiałem :v To logiczne, dopóki nie upłynął termin powinno się móc zrobić wszystko :v
little girl
28.02.2016
Ok, poprawiłam :)
KarolaKorman
28.02.2016
Myślę, że co do tego poprawiania, przed upływem czasu na wstawienie, to nie macie racji :(
Wstawiony tekst nie powinien być poprawiany :(
Moni
28.02.2016
Ja popieram Karolę, powinniście dostać dysy. Zwłaszcza, że to samowola.
KarolaKorman
28.02.2016
Widzę też, że frekwencja w tej Bitwie nie dopisała :(
Moni
28.02.2016
Nie dziwię się po tym, jaką poprzeczkę ustawił Trybunał. :p
Moni
28.02.2016
Mogłabyś zajrzeć do mojej gazetki i napisać co o niej sądzisz? Bo miałaś inne podejście do pracy Smoka.
KarolaKorman
28.02.2016
Moni, już zajrzę :)
Neurotyk
28.02.2016
Dla ludzi, którzy już wrzucili pracę:

Można ją edytować jeszcze do 1.03.2016, godz. 23:59, jednakże miejcie na uwadze, że część Trybunału już to dzieło przeczytała. Jeśli edytujecie je i zostawicie w formie już ostatecznej to proszę dać znać w tym wątku, że praca uległa edycji, inaczej oceny pozostaną bez zmian.
Moni
28.02.2016
Wiem wiem, po prostu nie zgadzam się z tą regułą, pisałam już to wcześniej.
Moni
28.02.2016
Dziękuję Karolciu. :*
KarolaKorman
29.02.2016
Już wstawiłam opinię :)
Akwus
01.03.2016
No więc niestety już wiem, że nie mam szans się wyrobić. Przepraszam wszystkich za oddanie tej bitwy walkowerem, ale za dużo mam zawirowań domowo zawodowych i jakoś zupełnie nie idzie mi poważne pisanie :(
Neurotyk
01.03.2016
Rozumiemy, Akwus, ważne, żeby nic na siłę. Mam nadzieję, że uda Ci się wystawić tekst w następnej bitwie:)
Amy
01.03.2016
Przepraszam Was wszystkich bardzo, że nie wrzuciłam tekstu, choć się zdeklarowałam. Pomysł miałam chyba dobry, ale wykonanie nawaliło. Przeliczyłam się i nie dałam rady. Naprawdę przepraszam.
Neurotyk
02.03.2016
Praca wstawiona dziś wieczorem, bez tematu dodatkowego, a i nie stworzyłem opowiadania szkatułkowego, Akwus mądrze prawił :)
Neurotyk
12.03.2016
Podbijam, bo za dwa dni, za dni parę, wezmę plecak swój i gitarę, czyli Trybunał da recenzje XD
Neurotyk
14.03.2016
Podbijam, bo dziś Jury daje swoje recenzje XD
Mamy niewielkie opóźnienie, za co przepraszamy. Dzisiaj zostaną wrzucone opinie trzech sędziów. Jutro dojdzie jeszcze jedna.

____________________
Ślepiec.
Neurotyk
14.03.2016
Jak dla mnie, nie ma problemu :)
Poszła pierwsza ocena - moja. Dzisiaj dodadzą jeszcze Efria i Ronja.
Jutro MrJ.

____________
Ślepiec.
ausek
15.03.2016
Alfonsyno gratuluję wygranej ;)
Moni
15.03.2016
Tylko może teraz normalny temat, bo wbrew opinii sędziów, ja nie zauważyłam, by ktokolwiek go zrealizował.
KarolaKorman
15.03.2016
Czyli znamy zwycięzcę :))))

Gratuluję i ja :)))***

Twoje opowiadanie, Alfonsyno, jest naprawdę wyjątkowe :)

Czekamy na temat nowej Bitwy :)
Moni
15.03.2016
/Podpisuje na siebie wyrok śmierci, ale co jej tam. I tak nie jest lubiana/.
Moja propozycja, teksty Bitewne w oczach niemal każdego to jednak poziom wyżej niż reszta opek, więc niech imiona wzorowane na nickach będą zakazane.
Neurotyk
15.03.2016
Moni, Bierzesz udział w Bitwie?

PS Gratuluję Alfonsynie, ciekawy świat wykreowałaś, wciągnęło mnie :)
Neurotyk
15.03.2016
"Moja propozycja, teksty Bitewne w oczach niemal każdego to jednak poziom wyżej niż reszta opek, więc niech imiona wzorowane na nickach będą zakazane." – BEZNADZIEJNY POMYSŁ, to znaczy co, nie będę mógł nazwać bohatera Szymonem, bo jest na opowi Szymon?

MONI – NIe przejdzie
Moni
15.03.2016
Zobaczę jaki będzie temat. I tak, nie będę go mogła tak nazwać, bo to będzie lizanie dupy i nic więcej.
Neurotyk
15.03.2016
wiec nie proponuj ZABRANIANIA, bo nikt nie bedzie z sędzow sprawdzał LISTĘ nicków opowi.pl
Moni
15.03.2016
Nie musi, wystarczy kojarzyć co po bardziej znane osoby, to nie wymaga wysiłku.
elenawest
15.03.2016
Moni, pomysł jest z dupy i tyle. Nie chcesz nicków używać, nie używaj, prosta sprawa. Koniec tematu
Neurotyk
15.03.2016
nie zgadzam się z twoim zdaniem i nie będę argumentował, bo wiem, ze obrócisz kota ogonem
Neurotyk
15.03.2016
do Moni
Moni
15.03.2016
No spoko, jak mówiłam to była tylko propozycja.
little girl
15.03.2016
Alfonsyna gratuluję :)
Moim zdaniem coś takiego, jak zakazanie używania nicków to głupota. Niepotrzebne ograniczenie, nie komplikujmy życia xd Jak ktoś chce, nich pisze, droga wolna. Nie chce, trudno, jego wybór i tyle ;3
alfonsyna
15.03.2016
Czyli, że mam olać czekanie na jakieś oficjalne wyniki, bo sami wszystko podliczyliście? :D
No to podziękuję za gratulacje i sama też pogratuluję całej ekipie, bo jak dla mnie każdy się dobrze spisał i każdy włożył w to mnóstwo zaangażowania i wysiłku.
Moni, czy mogłabyś mi zdefiniować "normalny temat", żebym się mogła do tego odnieść? Do sprawy nicków się nie ustosunkuję, bo mnie to generalnie lotto, a już na pewno nie jest to coś, co zasługuje na niekończące się dysputy.
Moni
15.03.2016
Taki, który nie przeczy sam sobie. C:
alfonsyna
15.03.2016
Poprzedni nie wydawał mi się przeczyć sam sobie, ale wezmę tę wskazówkę pod uwagę. ;)
Pozwólcie, że z tematem się jednak wstrzymam może do jutra, bo dziś już zmęczona jestem i nie myślę zbyt logicznie... XD
Moni
15.03.2016
Coś mało ważnego miało być w chuj ważne, to przeczy samo sobie. XD
alfonsyna
15.03.2016
Ok, spróbujemy uniknąć takich dylematów. XD
Oficjalne wyniki bitwy:

5. Karo - 17
4. Little Girl - 26
3. Ausek - 91
2. Neurotyk - 94
1. Alfonsyna - 105

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i czekamy na podanie nowego tematu przez zwyciężczynie :)
KarolaKorman
16.03.2016
Oficjalnie, jeszcze raz gratuluję wszystkim, a w szczególności Alfonsynie :)
Akwus
16.03.2016
Gratuluję zwyciężczyni, ale i całej ekipie, za podjęcie rękawicy. Rownież czekam na kolejny temat i cichutko proszę o coś lekkiego, bo z trudnym tematem znów przekombinuję i nie dam rady :)

Uznanie rownież dla Trybunału! Ponownie kawał roboty odwaliliscie przy analizie. Wielkie dzięki za Wasze zaangażowanie :)
Trybunał docenia :) Robimy, co możemy.

Jeśli chodzi o używanie nicków - (Ślepiec tutaj) - nie podoba mi się to, jednak i ja i MrJ zawarliśmy to w osobistych uwagach, nie potraktowaliśmy tego jako część oceny. Jest to osobisty niuans. Rozumiem, że przyjemnie wpasowuje się to w modne ostatnimi czasy łamanie czwartej, piątej i szóstej ściany - jednak dla mnie pisanie o sobie wymaga dwóch umiejętności: lat nabierania dystansu do siebie i lat doswiadczenia literackiego. Jeśli już pisać o sobie to tylko po brytyjsku.

Nie zamierzamy jednak tego zabraniać - licentia poetica.

_____________
Ślepiec.
Sileth
16.03.2016
Gratuluję. :)
Neurotyk
16.03.2016
Gratuluję wszystkim uczestnikom, wszystkim sędziom (nawet JRM czy jak tam) :D
Sileth
16.03.2016
Neuro. XD
KarolaKorman
16.03.2016
A czy nowy temat to dziś będzie? :(
Neurotyk
16.03.2016
Też, czekam :( Ale dajmy Alfonsynie spokojnie czasu
alfonsyna
16.03.2016
Oficjalnie jeszcze raz dziękuję za gratulacje i w ogóle, no i przepraszam, że się wcześniej nie pokazałam, zaraz Wam temat podrzucę, żebyście już nie czekali :)

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji