Bitwa literacka 7.0

KarolaKorman
18.02.2016
Temat kolejnej Bitwy: Kropla kłamstwa w kielichu prawdy

Temat dodatkowy: Behawioryzm w narracji (zaczerpnęłam z wątku na forum)

Dla jasności:
,,Behawioryzm rozumiany jako sposób narracji charakteryzuje się brakiem w wypowiedziach narratora bezpośrednich informacji o przeżyciach, stanach psychicznych czy uczuciach bohaterów. Informacje takie mogą pojawić się jedynie w formie przytoczenia opinii wygłaszanej przez jedną z postaci przedstawionych lub odczytywane przez czytelnika ze sposobu zachowania się postaci.''

Limit: 18000 - 35000 znaków ze spacjami (dokładnie jak w poprzedniej Bitwie)

Termin: 28 lutego 2016 godzina 23.59 (myślę, że przydadzą się dwa weekendy)

Ocena i wskazanie zwycięzcy w całkowitej gestii Trybunału

Temat do dowolnej interpretacji.

Mała podpowiedź: Drobne kłamstwo może zaważyć na życiowych decyzjach, czyimś losie. Jednak może przeważyć szalę na jedną ze stron. Tę dobrą lub złą. Wasza interpretacja pokaże, która szalka w Waszym opowiadaniu stanie się cięższa.

Życzę Wszystkim powypadania klawiszy w klawiaturze :)
Slugalegionu
18.02.2016
Drobna uwaga, Trybunał ustala termin wstawiania prac. :p
KarolaKorman
18.02.2016
Termin więc pozostawiam do poprawki :)
NataliaO
18.02.2016
mam pytanie czy trzeba wykorzystać temat dodatkowy?
Jared
18.02.2016
Nie trzeba. :B Pooceniam. ^_^
NataliaO
18.02.2016
:)
Neurotyk
18.02.2016
Ładny temat. Można go przerobić na nieskończenie wiele + jeden sposobów :) Już ostrze sobie piórko :) Chyba zrobię opowiadanie szkatułkowe z co najmniej 3 warstwami opowieści łączących się w całość.
Neurotyk
18.02.2016
* łączącymi się w całość (edit, edit, edit?!)
Jared
18.02.2016
Nie ma edit. Bóg wybacza, opowi nie. :C
Neurotyk
18.02.2016
Jared, jestem na opowi od kilkunastu dni, a czasem mam poczucie, że to taki zatopiony okręt, Titanic, który płynie bez sternika, obsługi, maszynistów i personelu, co już się ewakuowali, a na pokładzie została jedynie orkiestra i grupka pasażerów.
Jared
18.02.2016
Świetna ocena sytuacji. Mniej więcej się zgadzam. Nawet na grupie na fb jest mniej samowlki, są opcje edycji i usuwania. Może admin powinien przenieść serwer na fb? - - Ano tak, zapomniałem. Jaki admin? :D
Alistair
18.02.2016
Od razu sie zglosze do oceny. Moze moja obecnosc przesieje niegotowych, w razie czego wycofam sie
Akwus
18.02.2016
Dobry temat :) Postaram się stanąć do walki, acz mam dwa weekendy wyjęte z życia, więc łatwo nie będzie.

Neurotyk: mały limit, znaków na tyle warstw, trochę się zastanawiam, czy nie będziesz musiał siłowo ciąć przez to.
Neurotyk
18.02.2016
Lubię wyzwania, Akwus :)
Majeczuunia
18.02.2016
E... To może ja się zgłoszę XD
little girl
18.02.2016
Hmm być może wezmę udział, choć wizja Trybunału oceniającego moją pracę, trochę się boję :3
Mam jeszcze tydzień ferii, więc powinnam się wyrobić, także bardziej na tak :)
Anonim
18.02.2016
zetno Ci głowe :)
little girl
18.02.2016
Aż tak źle? xd
Anonim
18.02.2016
( ͡° ͜ʖ ͡°)
little girl
18.02.2016
tak się nie robi... xd

Część postów została ukryta (148)

Zaloguj się, aby przeglądać cały wątek

Poszła pierwsza ocena - moja. Dzisiaj dodadzą jeszcze Efria i Ronja.
Jutro MrJ.

Alfonsyno gratuluję wygranej ;)
Moni
15.03.2016
Tylko może teraz normalny temat, bo wbrew opinii sędziów, ja nie zauważyłam, by ktokolwiek go zrealizował.
KarolaKorman
15.03.2016
Czyli znamy zwycięzcę :))))

Gratuluję i ja :)))***

Twoje opowiadanie, Alfonsyno, jest naprawdę wyjątkowe :)

Czekamy na temat nowej Bitwy :)
Moni
15.03.2016
/Podpisuje na siebie wyrok śmierci, ale co jej tam. I tak nie jest lubiana/.
Moja propozycja, teksty Bitewne w oczach niemal każdego to jednak poziom wyżej niż reszta opek, więc niech imiona wzorowane na nickach będą zakazane.
Neurotyk
15.03.2016
Moni, Bierzesz udział w Bitwie?

PS Gratuluję Alfonsynie, ciekawy świat wykreowałaś, wciągnęło mnie :)
Neurotyk
15.03.2016
"Moja propozycja, teksty Bitewne w oczach niemal każdego to jednak poziom wyżej niż reszta opek, więc niech imiona wzorowane na nickach będą zakazane." – BEZNADZIEJNY POMYSŁ, to znaczy co, nie będę mógł nazwać bohatera Szymonem, bo jest na opowi Szymon?

MONI – NIe przejdzie
Moni
15.03.2016
Zobaczę jaki będzie temat. I tak, nie będę go mogła tak nazwać, bo to będzie lizanie dupy i nic więcej.
Neurotyk
15.03.2016
wiec nie proponuj ZABRANIANIA, bo nikt nie bedzie z sędzow sprawdzał LISTĘ nicków opowi.pl
Moni
15.03.2016
Nie musi, wystarczy kojarzyć co po bardziej znane osoby, to nie wymaga wysiłku.
elenawest
15.03.2016
Moni, pomysł jest z dupy i tyle. Nie chcesz nicków używać, nie używaj, prosta sprawa. Koniec tematu
Neurotyk
15.03.2016
nie zgadzam się z twoim zdaniem i nie będę argumentował, bo wiem, ze obrócisz kota ogonem
Neurotyk
15.03.2016
do Moni
Moni
15.03.2016
No spoko, jak mówiłam to była tylko propozycja.
little girl
15.03.2016
Alfonsyna gratuluję :)
Moim zdaniem coś takiego, jak zakazanie używania nicków to głupota. Niepotrzebne ograniczenie, nie komplikujmy życia xd Jak ktoś chce, nich pisze, droga wolna. Nie chce, trudno, jego wybór i tyle ;3
alfonsyna
15.03.2016
Czyli, że mam olać czekanie na jakieś oficjalne wyniki, bo sami wszystko podliczyliście? :D
No to podziękuję za gratulacje i sama też pogratuluję całej ekipie, bo jak dla mnie każdy się dobrze spisał i każdy włożył w to mnóstwo zaangażowania i wysiłku.
Moni, czy mogłabyś mi zdefiniować "normalny temat", żebym się mogła do tego odnieść? Do sprawy nicków się nie ustosunkuję, bo mnie to generalnie lotto, a już na pewno nie jest to coś, co zasługuje na niekończące się dysputy.
Moni
15.03.2016
Taki, który nie przeczy sam sobie. C:
alfonsyna
15.03.2016
Poprzedni nie wydawał mi się przeczyć sam sobie, ale wezmę tę wskazówkę pod uwagę. ;)
Pozwólcie, że z tematem się jednak wstrzymam może do jutra, bo dziś już zmęczona jestem i nie myślę zbyt logicznie... XD
Moni
15.03.2016
Coś mało ważnego miało być w chuj ważne, to przeczy samo sobie. XD
alfonsyna
15.03.2016
Ok, spróbujemy uniknąć takich dylematów. XD
Oficjalne wyniki bitwy:

5. Karo - 17
4. Little Girl - 26
3. Ausek - 91
2. Neurotyk - 94
1. Alfonsyna - 105

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i czekamy na podanie nowego tematu przez zwyciężczynie :)
KarolaKorman
16.03.2016
Oficjalnie, jeszcze raz gratuluję wszystkim, a w szczególności Alfonsynie :)
Akwus
16.03.2016
Gratuluję zwyciężczyni, ale i całej ekipie, za podjęcie rękawicy. Rownież czekam na kolejny temat i cichutko proszę o coś lekkiego, bo z trudnym tematem znów przekombinuję i nie dam rady :)

Uznanie rownież dla Trybunału! Ponownie kawał roboty odwaliliscie przy analizie. Wielkie dzięki za Wasze zaangażowanie :)
Trybunał docenia :) Robimy, co możemy.

Jeśli chodzi o używanie nicków - (Ślepiec tutaj) - nie podoba mi się to, jednak i ja i MrJ zawarliśmy to w osobistych uwagach, nie potraktowaliśmy tego jako część oceny. Jest to osobisty niuans. Rozumiem, że przyjemnie wpasowuje się to w modne ostatnimi czasy łamanie czwartej, piątej i szóstej ściany - jednak dla mnie pisanie o sobie wymaga dwóch umiejętności: lat nabierania dystansu do siebie i lat doswiadczenia literackiego. Jeśli już pisać o sobie to tylko po brytyjsku.

Nie zamierzamy jednak tego zabraniać - licentia poetica.

Gratuluję. :)
Neurotyk
16.03.2016
Gratuluję wszystkim uczestnikom, wszystkim sędziom (nawet JRM czy jak tam) :D
Sileth
16.03.2016
Neuro. XD
KarolaKorman
16.03.2016
A czy nowy temat to dziś będzie? :(
Neurotyk
16.03.2016
Też, czekam :( Ale dajmy Alfonsynie spokojnie czasu
alfonsyna
16.03.2016
Oficjalnie jeszcze raz dziękuję za gratulacje i w ogóle, no i przepraszam, że się wcześniej nie pokazałam, zaraz Wam temat podrzucę, żebyście już nie czekali :)

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji