BITWY LITERACKIE

Anonim
21.09.2015
Stary wątek miał 650 odpowiedzi, a więc zrobił się przydługi, a przez to trudny do wczytania. Żeby nie przesilać waszych internetów, kochani, powstaje nowy. ALE! To niejedyny powód! Zauważyliście zapewne, że bez naszych wspaniałych sędziów, Ślepca i Daniela, bitwy trochę zbladły.

CZAS WIĘC NA ZMIANĘ ZASAD.

Od teraz to użytkownicy będą oceniać się nawzajem. Więc KAŻDY, kto zapisuje się na bitwę zobowiązuje się do przeczytania i oceny opowiadań rywali. Jeśli tego nie uczyni, dostaje walkovera.

CO WIĘCEJ: od teraz wszystkie opowiadania na bitwę wstawiamy w JEDEN ustalony termin, ewentualnie jakiś przedział czasowy, ale subtelny. Dlaczego? Ano dlatego, że jeden wstawi po godzinie, drugi po tygodniu, trzeci po miesiącu, a wniosek z tego taki, że połowa zapomni, że brała udział w bitwie i nie oceni/nie wstawi opowiadań.

Oceny wystawione przez uczestników uczestnikom, dodajemy w osobnych kategoriach (np. styl, fabuła itd.) I potem robimy Hall of Fame, jak zawsze.

Reszta zasad bez zmian, rzucający wyzwanie wybiera kategorię, limit, gatunek, kryteria oceny, a także datę wstawienia opowiadań, oraz datę oceny. No i oczywiście temat. :P Co sądzicie?
Ichigo-chan
21.09.2015
Ichi sądzi, że brzmi sensownie i że chciałaby kiedyś wziąć udział w jakiejś bitwie xD
Slugalegionu
21.09.2015
Czy Zabujców oceniamy według tych zasad?
Slugalegionu
21.09.2015
Zabujcuw[*]
Anonim
21.09.2015
Legion, możemy, ale to będzie dość... rozlazłe ocenianie, część użytkowników już tu nie zagląda, ale co powiecie na bitwę debiutancką? :D
Slugalegionu
21.09.2015
Czyli zostawiamy ją bez wyników. Okej. Teraz czekamy na Karolę, żeby dała temat i całą resztę.
Vasto Lorde
21.09.2015
Dejta temat, długo mnie nie było, a mi się stęskniło za nocami z Wordem :v :D
Anonim
21.09.2015
Karola ma nasz przyszły temat, bo wygrała poprzednio. Karolo! Prosim o temat uniwersalny dla wszystkich gatunków :D (żart, możesz dać jaki chcesz, of kors)
KarolaKorman
21.09.2015
Aleście mnie zaskoczyli :) Dajcie pomyśleć :)
KarolaKorman
21.09.2015
Myślę intensywnie :)
KarolaKorman
22.09.2015
Podaję temat kolejnej Bitwy Literackiej;

Kiedy patrzę przez różowe okulary.

Może taki temat natchnie Was do napisania czegoś optymistycznego :)

Kategoria dowolna. Fantazja, wspomnienia, o życiu, komedia, a nawet horror, bo kto wie co bohater widzi przez różowe szkła i co go uskrzydla.
A pro po bohatera, to tytuł mówi sam za siebie kim ma być, czyli opowiadanie ma być napisane z perspektywy ... :)
Limit słów czy znaków, hm. Myślę, że minimum pięć, a max dziesięć stron Word. Z tymi znakami sobie nie radzę, a Word liczy też strony, to jak tak napisałam, będzie zrozumiale :P
Co do terminu proponuję niedzielę w samo południe, czyli godzina dwunasta.
Do czwartku będziecie myśleć i robić notatki, w piątek zaczniecie pisać, w sobotę skończycie, w niedzielę rano - ostatni rzut okiem i poprawki, a jak zabrzmi hejnał wrzucacie.
Piszę Wy, bo ja, jako podająca temat, nie biorę udziału. Obiecuję przeczytać i sumiennie ocenić.
Popuśćcie wodze pomysłom i napiszcie coś od serca :)
Zapraszam Wszystkich do zabawy :)
Jeżeli macie jakieś ,,ale'' co do terminu, piszcie, to tylko jest moja sugestia :)
Pozdrawiam :)
KarolaKorman
22.09.2015
* po ,,hejnał'' - przecinek, ach ta moja interpunkcja :)
Vasto Lorde
22.09.2015
Całkiem ciekawy temat, może być trudniej niż myślałem, ale to lubię :D
Anonim
22.09.2015
Dam znać czy wezmę udział, ale raczej :p
Efria
22.09.2015
to może do jutra (środy) do godziny 20 niech zdeklarują się osoby, które chcą brać udział?
Majeczuunia
22.09.2015
BIERE UDZIAŁ W TYM CZYMŚ DAJEMY Z KOKSEM LUDZIKI
Amy
22.09.2015
A jak z tym limitem? Nie możecie coś o znakach...? Jakoś tak wygodniej by mi było...
Efria
22.09.2015
5 stron to tak mniej więcej min ok. 15000, (rozmiar 11, czcionka Calibri) przynajmniej zazwyczaj mi tak wychodzi... Ale nie wiem czy w sumie odpowiada to kryteriom
Anonim
22.09.2015
Więc może 30k?
Efria
22.09.2015
Odpowiada :) sądzę, że reszcie też będzie odpowiadać

Część postów została ukryta (636)

Zaloguj się, aby przeglądać cały wątek

Slugalegionu
29.10.2015
Może, ale mi ona nie leży. : / Za mało "rosysjki" jestem.
Niemampojecia96
29.10.2015
nie podoba mi się zamysł łączenia swojego ryja ze swoimi tekstami. Występowanie pod kryptonimem cieszy mnie, poza tym gdyby okazało się, że Uniżony jest cholernie przystojny to jak mobłabym pozostać wobec niego obiektywna :c? Nie no, może coś, gdzieś, kiedyś się pomyśli
Niemampojecia96
29.10.2015
a mnie się ''Wiera'' podoba i jakoś tam się ociera o moje imię w sumie ; )
Anonim
29.10.2015
Wiera to też i polskie imię
Slugalegionu
29.10.2015
Ronja musi ocenić każdego.
Pawełek musi ocenić Ronję i Vasto.
Death musi ocenić Pawełka.
Slugalegionu
29.10.2015
Widzę, że Ronja już ocenia, ale tabelę uaktualnię później. Teraz jestem zmęczony.
Majeczuunia
29.10.2015
Już lecim do Vastusia i Ronii :D
KarolaKorman
30.10.2015
A Efria nie ocenia tej bitwy?
Ronja
30.10.2015
Jezusie, skończyłam ;_;. Jak zamykam oczy to widzę rzędy literek...
Karola, Ef chyba pisała, że będzie oceniać pod koniec tygodnia, więc warto zaczekać.
KarolaKorman
30.10.2015
Zastanawiałam się właśnie, bo Slugalegionu podał listę kto jeszcze kogo ma ocenić, a o Efrii nie wspominał.
Ronja, wiem coś o tym :) Ja też zarwałam nockę, żeby ocenić wszystkich jednorazowo i szczerze mówiąc zmęczenie nie jest dobrym doradcą w tej kwestii. Kolejny raz, jak będę oceniać bitwy, podzielę sobie to na dłuższy czas.
Pozdrawiam i życzę miłych snów :)
Efria
30.10.2015
No jasne, że będę oceniała : D Zacznę dzisiaj wieczorem "prace" xp
DeadHuman
30.10.2015
Maja-chan sprawdzona, oceniona, więc mam czyste konto już na pewno. Teraz czekam na opinię Efrii, a potem już tylko na wyniki :)
Majeczuunia
30.10.2015
Oceniłam już wszystkich, a więc tylko Efria :)
Slugalegionu
30.10.2015
Mam zapytanie. Czy znowu rozdawać Tymbarki za błędy, całość i pomysł?
Majeczuunia
30.10.2015
Ode mnie wzięły się te Tymbarki czy jak? -.-
Jasne XD Mi pasi
Slugalegionu
30.10.2015
Nie. Od tekstu Jareda, który brzmiał z grubsza tak. "Czy Bitwy to puchar Tymbarku, czy co?"
Slugalegionu
31.10.2015
Efrii został już tylko Pawełek, ale zwycięzcę już mamy. O tym oczywiście potem. Na razie, ponieważ poszło mi tragicznie, zapisuję się na kolejną Bitwę. Miałem z nimi skończyć na rzecz "Moich Bitew", ale tak skończyć nie mogę...
Mniejsza. Dodajcie mnie do listy uczestników. Tym razem przez cały tydzień będę myślał nad historią, to może nie napiszę romansidła, a coś, co trzyma mój poziom. Co prawda jest tak niski, że aż niemożliwością jest zejść poniżej jego, ale jak widać mi się udało... Zawsze coś, no nie? (Kto mnie pocieszy zostanie zaszlachtowany, jasne?)
Niemampojecia96
31.10.2015
Jak ty się ładnie biczujesz, samoumartwianie się jest takie słoooodkie. Ja też stanę w szranki w kolejnej bitwie, bo to są takie jaja, rozlewy krwi, scyzoryki w serduszka i peany pochwalne, że kusi mnie to, kuuusi.
Anonim
31.10.2015
Jeżeli temat będzie odpowiednio krwisty i przejrzysty, to i ja się dołączę. :D Mam nadzieję na taki, lubię poważne tematy, a nie pupka, dupka i kilogram śledzi - -" Kto daje temat? :B
Slugalegionu
31.10.2015
Zwycięzca, a kto? Czekam na kom PP pod pracą Pawełka, po (Dłużej na tej literce nie pojadę) czym wrzucam wyniki.
Vasto Lorde
31.10.2015
Jared, bitwa z Tobą jako przeciwnikiem, to będzie wyzwanie :)
Efria
31.10.2015
to ja się streszczam, już zaglądam do Majeczuuni
Anonim
31.10.2015
Lorde, Ty dyplomato lucyferański, już wiem czemu Ewa zeżarła to jabłko :D Niech zwycięzca rzuci temat bitwy w NOWYM WĄTKU, bo ten się już ciężko otwiera. :I
Slugalegionu
31.10.2015
Już zakładam nowy, dla jaśnie pana Jareda, który sam tego nie zrobi.
Anonim
31.10.2015
Dziękuję, giermku. Możesz już odejść. :)
Slugalegionu
31.10.2015
Giermku? Ależ waćpanie, ta zniewaga krwii wymaga. Jażem jest sługą. :)
Efria
31.10.2015
Skończyłam oceniać wszystkich :)
DeadHuman
31.10.2015
Więc kiedy można się spodziewać wyników?
Efria
31.10.2015
do 20:00 na pewno będą. SługaLegionu zdeklarował się je wstawić
Slugalegionu
31.10.2015
Ogółem:

Miejsce siódme zajęła Karola.
Miejsce szóste należy do Blue.
Miejsce piąte do mnie samego.
Miejsce czwarte do Pawełka.
Miejsce trzecie do Vasto.
Drugie miejsce zajęła Ronja.
A zwycięzcą jest Death. Zapodawaj temat na Bitwach 3.0, okej?

A teraz Tymbarki. Nie po jednym, bo to byłby śmiech na sali. Po trzy.

Za błędy:
— Death
— Ronja
— Pawełek

Za całokształt:
— Death
— Ronja
— Vasto

Za pomysł:
— Death
— Ronja
— Vasto

Jak widać, Death po prostu nas zmiażdżył. Czapki z głów.
Slugalegionu
31.10.2015
Death, coś Ty taki niecierpliwy? :)
DeadHuman
31.10.2015
Oj tam niecierpliwy... Po prostu ciekawy ;)

Nie spodziewałem się kompletnie, że mam jakiekolwiek szanse na wygranie... Moją faworytką była Ronja i to jej kibicowałem, ale jest tylko na drugim miejscu.
Gratuluję wszystkim i dzięki za miłą współpracę. :D Lecę zapodać temat.
Efria
31.10.2015
Gratuluję wszystkim, teksty naprawdę były różnorodne, choć jak się okazało temat nie taki prosty, jak się zdawał na początku.
Niemniej jednak tyle różnych punktów widzenia, poradziliście sobie!

Death tobie gratuluję wygranej, takie miłe powitanie na opowi, pomimo złych startów z moderatorem :)
A mój faworyt znalazł się na trzecim miejscu ;)
Niemampojecia96
31.10.2015
Przeczytałam wszystkie (które dałam radę, bo niektórych serio nie zdzierżyłam), wyniki jak zawsze dziwią mnie. Puchar mego serca wygrała Niebieska.

Anonim
31.10.2015
...i mojego ♥ - serduszko pocieszenia dla Blue
DeadHuman
31.10.2015
Słuchajcie... Mam pewien pomysł, ale chcę najpierw to z wami skontaktować, bo nie jestem pewien, czy można coś takiego zrobić.
Otóż... Chciałbym zrobić bitwę z tematem głównym i tematem pobocznym, który to będzie opcjonalny, nieobowiązkowy. Byłby on oceniany w osobnej kategorii, w punktacji 0-5 pkt i będzie liczony do oceny końcowej. Jeśli ktoś czułby się na siłach, mógłby tego spróbować, jeszcze większe wyzwanie.
Mówcie, co o tym myślicie ;)
Slugalegionu
31.10.2015
No dobra. Czyli bez tych pięciu punktów (Zakładam, że go olewam) nie mam szans na wygraną, bo innym wpadną "bonusowe" punkty. No, chyba że nie będzie się to liczyć do trzydziechy, a będzie jedynie Tymbarkiem.
DeadHuman
31.10.2015
Nie każdy musi robić dodatkowego punktu... To tak jak np. teście z matematyki, gdzie zadanie któreś tam jest gwiazdkowe i wcale nie łatwe. Ale jak uważasz, można też jako tymbarka.
Slugalegionu
31.10.2015
Sprecyzuję. Jeśli dwie osoby napiszą sprawdzian tak samo (punktowo), to w konkursie powinny mieć remins, ale dzięki punktom z dodatkowego tematu, jedna będzie lepsza. O to mi chodzi.
Efria
31.10.2015
DeathHuman widzę, że masz również interesujące pomysły, ja w sumie uważam ten pomysł za dobry. Jest to coś nowego, warto jeszcze go spisać w taki sposób by nikt nie miał wątpliwości i można włączyć go do zabawy, jaką są bitwy.
Zaintrygowałeś, sądzę, że każdy będzie miał dodatkową frajdę z tego, by połączyć dwa pomysły w jedno, ewentualnie jak wspomniałeś temat poboczny jest nieobowiązkowy, więc nie trzeba go uwzględniać w opowiadaniu.
Jak dla mnie super.
Slugalegionu
31.10.2015
No to Jared się wkurzy...
Mniejsza. Skoro nie jest obowiązkowy, nie może liczyć się do głównej oceny (x/30), gdyż Ci, którzy z niego zrezygnowali, nie powinni ponosić konsekwencji. Taka jest moja opinia.
DeadHuman
31.10.2015
Hm... Skoro tak, to można jako tymbarka, chyba że każdy go zrobi, lub nikt ;)
Slugalegionu
31.10.2015
Wtedy zgoda, można go liczyć do oceny: )
Slugalegionu
31.10.2015
Kiedy możemy spodziewać się tematu?
Vasto Lorde
31.10.2015
Gratulację Dead :) Daj jakiś ciekawy temat :D
Anonim
31.10.2015
Czemu mam się wkurzyć, skoro od początku narzekam, że stosujecie zbyt nudne kryteria? O_o
Slugalegionu
31.10.2015
O to, że znowu dysputa tutaj, gdzie mamy 700 komów.
Anonim
31.10.2015
Właśnie, DeadHuman, jak już wymyślisz to wklej w ten nowy wątek, bo mi już czkają intenety. ;___; Ebać LTE Play, zasięg czterech skoczni, tia...
KarolaKorman
31.10.2015
Gratuluję zwycięzcy oraz wszystkim biorącym w niej udział :)
Niebieska
01.11.2015
Niemampojecia, Filip - jesteście kochani, serduszka dla Was ♥ ♥ ♥
***

Gratuluję wszystkim, a najbardziej zwycięzcy. Brawo, DeadHuman :)

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji