Bóg, honor, ojczyzna. Wątek dyskusyjny dla osób kochających Polskę.

Noico1
3 miesiące temu
Zapraszam wszystkie kulturalne osoby kochające Polskę.
wersyisłowabiegłe
3 miesiące temu
Dlaczego na innym koncie masz avatara z gołą cipą?
Noico1
3 miesiące temu
Adin dwa tri
3 miesiące temu
Adin dwa tri
3 miesiące temu
Adin dwa tri
3 miesiące temu
Adin dwa tri
3 miesiące temu
Wersy, bo bogumił to zwykła pis da :)
Adin dwa tri
3 miesiące temu
Adin dwa tri
3 miesiące temu
Kocham Polskę tępiąc prawactwo, bo bóg nie istnieje, honoru nie znacie, a Ojczyznę chcecie ruskim oddać skurwignoje
Żan Klod Van Ban
3 miesiące temu
ORKIESTRA GRA
Przez osiem lat próbowali zniszczyć WOŚP. Zakazywali wojsku, policji, podległym urzędnikom uczestniczenia w akcji. Hierarchia kościelna z zaangażowaniem godnym lepszej sprawy obrzydzała zbiórkę.
Politycy prawicy i publicyści (będący jak się dziś okazało na pensjach w rządowej TVP) wyśmiewali Orkiestrę. Sama TVPiS ignorowała akcje poświęcając jej jedno zdanie w końcowych newsach.
Dochodziło nawet do cenzury w stylu stalinowskim, czyli wymazywania istnienia WOŚP z przestrzeni publicznej. Gdy jakiś gość PiSowskiej TVP pojawił się w studiu z naklejonym serduszkiem, kodowano obraz tak by serduszko Orkiestry było niewidowczne.
Ci którzy tak chętnie, często i głośno sami uważają się za patriotów, słabo jednak znają duszę i naturę Polaków. Ten naród bowiem nienawidzi zakazów. I im mocniej atakowano WOŚP, tym chętniej Polacy angażowali się w akcje zbiórek. Mimo lekceważenia, odsądzania od czci, zakazów i cenzury, co roku padały rekordy podczas wielkiego finału. Na przekór władzy i propagandzie.
Uważam, że wściekłe ataki na WOŚP, tylko wzmocniły Orkiestrę i wspólnotę Polaków. Chciano nam zabrać coś naszego, coś co uważamy za ważne, sensowne i potrzebne.
Ludzie dzielą na tych, którzy pomagają, bo mają taką potrzebę, bo się wzruszają, bo ich serce tak im każe. I na tych, którym to zwisa i powiewa, bo po prostu interesują się tylko sobą.
Najgorszy jednak typ, to taki osobnik, który przeszkadza innym pomagać. Nie chcesz brać udzialu w WOŚP to nie wrzucaj do puszki. Proste. To akcja dobrowolna. Nie podoba Ci się krzykliwy, wesoły styl Orkiestry. Ok. Rozumiem. Wrzuć grosz na inną Fundacje.
Kim jednak trzeba być, aby przeszkadzać w akcji charytatywnej, która służy wszystkim? Co trzeba mieć w głowie, by swój czas poświęcać na obrzydliwe wpisy i ataki w internecie?
Niech PiS zrobi swoją Orkiestrę. Niech jej liderem będzie piękna jak usta Jarosława Danuta Holecka, która w TV Republika przebierze się za smoka wawelskiego, czy Sierotke Marysię i tak zachęca do zbiórek. Zbieranie dla innych to jednak ciężka robota. Sakiewicz i Rydzyk od zawsze zbierają przecież tylko na siebie 😀
Powiem Wam tak. Różnych parszywców zdarzało mi się w życiu spotykać, ale z mojego rozeznania wynika, że jaskiniowi wojownicy z Orkiestrą, ci którzy plując jadem ją atakują, są najgorsi z najgorszych.
Przebijają w swej wściekłości zwykłych, zmanipulowanych zwolenników Zjednoczonej Prawicy, przebijają głosicieli teorii spiskowych i antyszszepionkowców, przebijają legiony moherowe i zwolenników płaskiej ziemii, przebijają nawet fanatycznych chuliganów i kiboli.
To ludzie dla których nie ma już ratunku. Ich serca nie są z kamienia. Są z zatrutego powietrza.
Żan Klod Van Ban
3 miesiące temu
Skiba jak zwykle w punkt
Noico1
3 miesiące temu
W tym roku zebrano 175 milionów, no zaokrąglmy do dwustu milionów. W Polsce jest około 10 milionów dzieci i młodzieży do lat osiemnastu, nazwijmy ich dziećmi. 200 mln : 10 mln = 20 zł na dziecko : 12 miesięcy = Owsiacek zebrał 1,66 zł miesięcznie na jedno dziecko. Suma oczywiście powala na kolana.
Tymczasem PiS dał tylko w jednym programie zwanym 500 plus, w styczniu bo to według ustawy pis 800 zł. Maleńka różnica:))

Budżet służby zdrowia 175.000.000.000. Oblicz młody matematyku jaka to suma.
200.000.000 : 175.000.000.000 = 0,0011428571428571
To chyba jest nieco ponad jeden promil.
Żeby to zobrazować, to pomoc Owsiaka to tak, jakby do basenu z wodą dolać łyżeczkę. Żadna różnica. Tyle w temacie.
To bez kosztów po stronie Owsiaka, bo ile z tych 200 mln. trafi do szpitali, a ile rozbierze rodzina Owsiaków i przydupasy to szkoda gadać.
Noico1
3 miesiące temu
A teraz koszty obłsługi tego bogato reklamowanego cyrku.
Dwa tysiące wozów strażackich z obsługą. Koszt wyjazdu dwugodzinny do gaszenia to 600 zł. Na całodzienną imprezę to będzie jakieś 3000 zł. 3000 zł x 2000 gmin = 6.000.000 same straże.
Po stronie policji pewnie kwota będzie podobna, albo większa bo oni mają płacone dodatkowe dniówki, albo nadgodziny i to świąteczne plus nocne to jakieś 12.000.000.
Plus prywatne firmy ochroniarskie. Dodatkowe 10 mln..
To tylko tak z grubsza daje około 30 milinów, bo owskak jako organzator imprez jakimś dziwnym trafem zwolniony jest z płacenia. Płaci państwo, czyli okrada wszystkich, także organizatorów tysięcy innych zbiórek, którzy nie mają takich forów.
Noico1
3 miesiące temu
Cieszy też, że jednak wielu ludziom otwierają się oczy na zło przedstawiane jako dobro. To jeden z komentarzy dodanych pod wklejonym wyżej świetnym filmem Piotra Wielguckiego.

@mstrzes9845
1 dzień temu
Jako dzieciak, jeszcze w latach 90-tych, byłam harcerką ZHR. Wszyscy zbieraliśmy kasę dla WOŚP. Matka Kurka mnie obudziła i od tamtej pory ani grosza. Szacunek, że się Pan zaparł żeby tą sprawę ruszyć i doprowadzić do końca i przedstawić jak wygląda prawda, mimo procesów. 💪

A tu dla przypomnienia, historia Matki Kurki jak walczył z tym plugastwem:

Dementor Biały
3 miesiące temu
Noico1
3 miesiące temu
Ta nachalna i prymitywna filantropia to obecnie już zwykły paździerz i ludzie pewnie niedługo przejrzą na oczy. Żadna ordynarna propaganda już tego nie powstrzyma.
Żan Klod Van Ban
3 miesiące temu
Ciebie nic dementorze nie uzdrowi to fakt
EllVik
3 miesiące temu
"Bóg, honor, ojczyzna. To trzy najczęstsze przyczyny zgonów polskich szlachciców". ~ 1670
EllVik
3 miesiące temu
Kiedy nie wiesz, czym różni się kupowanie sprzętu medycznego mogącego działać kilkanaście (a może i kilkadziesiąt) lat i w tym czasie ratować setki żyć a zwykłym rozdawnictwem, ale i tak się wypowiesz:

"Noico1 2 godz. temu
W tym roku zebrano 175 milionów, no zaokrąglmy do dwustu milionów. W Polsce jest około 10 milionów dzieci i młodzieży do lat osiemnastu, nazwijmy ich dziećmi. 200 mln : 10 mln = 20 zł na dziecko : 12 miesięcy = Owsiacek zebrał 1,66 zł miesięcznie na jedno dziecko. Suma oczywiście powala na kolana.
Tymczasem PiS dał tylko w jednym programie zwanym 500 plus, w styczniu bo to według ustawy pis 800 zł. Maleńka różnica:))"
EllVik
3 miesiące temu
+ te 800+, które pis włożył do zamrażarki jak db pamiętam?

Część postów została ukryta (5194)

Zaloguj się, aby przeglądać cały wątek

wikindzy
3 dni temu
spillo (szpilka II) 5 min. temu
"Feigen getrocknet, czyli suszone figi, ale nie ma kraju pochodzenia, tylko Eurofood."

Łamią prawo i co im zrobisz? Zjesz, co dają i o to im chodzi
Alienator
3 dni temu
Kaszanka super, z cebulką, albo flaczki.
No łamią, ale cóś jeść trzeba.

Pewno, że super, polska kuchnia smakowita.
wikindzy
3 dni temu
Zbudowałeś ten bunkier dla świń?
Ciao, Panowie, miło było pogwarzyć, do następnego ¬‿¬
wikindzy
3 dni temu
spillo (szpilka II), No właśnie
wikindzy
3 dni temu
Lepiej nie odpisuj, przekopią Tobie posesje
Bettina
3 dni temu
Przepraszam.
Bettina
3 dni temu
A co Wy robicie na Tym wątku?
wikindzy
3 dni temu
Bunkier dla nielegalnej trzody
Bettina
3 dni temu
Bardzo proszẹ o zrozumiałość - tu są inne wątki , zalożone przez Was.
Conie
3 dni temu
Bettina
3 dni temu
Hahahahah, to iĆ i zgłoś, a potem sam się wsadź ¬‿¬

Wie bitte?
Bettina
3 dni temu
Blöde kuh?
Bettina
3 dni temu
Az tak bardzo to co dotyczy innych nie ma dla ciebie znaczenia? Co myślą inni, dlaczego tak sie dzieje, czemu to tu stoi I od kiedy a czemu nie tam.
wikindzy
3 dni temu
Bettina 22 min. temu
"Bardzo proszẹ o zrozumiałość - tu są inne wątki , zalożone przez Was."

Ale tam nie piszemy o trzodzie
wikindzy
3 dni temu
Ukraińska trzoda jest cool i znikł Afrykański pomór świń, jesteśmy źli i chcemy go odtworzyć, tu jest dobre podłoże
wikindzy
3 dni temu
Bettina, Niemiecka policaj zamknęła Łukaszenkowa? Bo kiedyś zrobiłaś mu pedofilię, gdy był nieletni, a Ty udawałaś, że tylko tak dorosło wyglądasz?
Bettina, du g'herst mit der Scheißbiaschtn nausghaun!
Bettina
3 dni temu
Es tut mir leid, dass ich dein Lächeln kaputt gemacht habe.
Bettina
3 dni temu
Das bedeutet so viel wie "Du gehst mit der blöden Person raus!" Es ist eine umgangssprachliche Ausdrucksweise, die oft verwendet wird, um Frustration oder Ärger auszudrücken.
wikindzy
3 dni temu
Bardzo jest Bettinie przykro, że musiała to zrobić, ale przemyśli
wikindzy
3 dni temu
Uwalnia się z frustracji, robi to, otrząsa, będzie lepsza wskutek
Bettina
3 dni temu
"Nausghaun" oder rausgehen? 😀
wikindzy
3 dni temu
Mamy szeroki asortyment - odejdź lub zostań
Bettina
3 dni temu
Ja w każdym razie nie mam wątpliwości, że świetnie mówiẹ po polsku.
A co Wy robicie na Tym wątku?
Bettina
3 dni temu
To zabieram moją krowẹ. Dziẹkujẹ.
wikindzy
3 dni temu
Zapłać za to pierdzi
wikindzy
3 dni temu
*że
Bettina
3 dni temu
Z Bogiem.
wikindzy
3 dni temu
i świętą krową
Bettina
2 dni temu
Oatatni bẹdą pierwszymi.
Conie
2 dni temu
Antek zrobił z portalu opowi zamtuz, a papież Leon XIII już dawno to przewidział.

Leon XIII wyjaśnia, czym jest wolność słowa
Leon XIII wyjaśnia, czym jest wolność słowa fronda
Tak opisuje błędny pogląd na wolność słowa Leon XIII w encyklice “Libertas”:

Zastanówmy się nieco nad wolnością słowa i wyrażania pismami tego wszystkiego, co się tylko spodoba. Ta wolność, jeżeli nie jest należycie miarkowaną, ale statek i granicę przekracza, to nie potrzeba nawet mówić, iż nie może mieć racji prawa. Prawo bowiem, to moralna moc, o której jak powiedzieliśmy i co częściej powtarzać należy, niedorzecznie byłoby utrzymywać, iż ją natura dała porównie i pospólnie tak prawdzie jak kłamstwu, zacności i brzydocie. Prawem jest, aby to, co jest prawdziwym, co jest uczciwym, swobodnie i roztropnie w państwie rozszerzać, iżby się stało własnością jak największej liczby osób; natomiast sprawiedliwe jest, aby kłamstwa opinie, ponad które nie masz większej zarazy dla umysłu; dalej występki, które ducha i obyczaje psowają, stłumiała pilnie publiczna władza, iżby się ze zgubą rzeczypospolitej nie zdołały rozpościerać.

Słuszne jest, aby zboczenia rozpasanego umysłu, które bez wątpienia przyczyniają się do obałamucenia nieuczonego tłumu, powściągała tak samo powaga ustaw, jak zamachy gwałtu przeciw słabszym. I to tym bardziej, że znacznie większa część obywateli albo wcale nie potrafi, albo też nie bez największej trudności, oprzeć się kuglarstwom i sztuczkom dialektyki, zwłaszcza wtenczas, gdy te namiętnościom schlebiają. Dozwólcie każdemu z nieograniczoną swobodą mówić i pisać, a nie pozostanie nic świętego i nie zaczepionego: nie oszczędzą nawet owych największych i niewzruszonych zasad natury, które za wspólne, a zarazem najszlachetniejsze dziedzictwo rodzaju ludzkiego uważać należy.

Tak więc po stopniowym przysłanianiu prawdy, cieniami, co często się zdarza, zapanuje z łatwością zgubny i różnoraki błąd mniemań. Z takiego stanu odniesie swawola tyle korzyści, ile wolność szkody: tym obszerniejszą bowiem i więcej ubezpieczoną staje się wolność, im silniej spętaną swawola. Lecz w materiach wolnych, które Bóg roztrząsaniu ludzi pozostawił, dozwolonym jest oczywiście myśleć, co się podoba, i swe myśli wolno wypowiadać, natura nie sprzeciwia się temu: taka bowiem wolność nie doprowadziła nigdy ludzi do przytłumienia prawdy, raczej często do jej zbadania i wykrycia.
wikindzy
wczoraj o 1:17
Conie, Jedyne śmieszne (inaczej by nie było wcale) to, to, kto to przytacza...
Bettina
wczoraj o 18:21
Innego zdania jest politolog z Uniwersytetu Gdańskiego Rafał Buca, która wskazuje, że "język śląski nie istnieje, bo jest to dialekt w ramach języka polskiego". Przypomniał on nawet wypowiedź językoznawcy Jana Miodka: "Nie ma ani jednej cechy dialektu śląskiego, która by go różniła od innych dialektów, w aspekcie historyczno-językowym. Wszystko to, co jest na Śląsku, jest gdzie indziej. Mazurzenie? Cała Opolszczyzna, znaczna część( ....)
Bzdura
Bettina
wczoraj o 18:24
Wymowa ,, obojẹtnie, czy mówi siẹ po polsku jest od razu rozpoznawalna. Czyli , chyba najwiẹcej do powiedzenia maja nie jezykoznawcy. Ale logopedzi.
Zenza
wczoraj o 18:25
Najwięcej do powiedzenia mają politycy, bo oni się znają na wszystkim.
Bettina
wczoraj o 18:26
Nie ma tych kaszubskich manier jezykowych, śląski ma dla ucha inny iloczas.
Zenza
wczoraj o 18:28
O ile język śląski jako tako da się zrozumieć, to kaszubski jest z innej planety. Miałem kolegę Kaszuba, gdy zaczął mówić w "swoim języku", nie rozumiałem nic, a nic.
Bettina
wczoraj o 18:28
Moja córka mówi piẹknie po śląsku, czysto.
Bettina
wczoraj o 18:29
Jezyk sląski jest jezykiem dobitnym. Bardzo pragmatyczny.
Zenza
wczoraj o 18:31
Uwielbiam jak ktoś do mnie mówi po śląsku. Kocham ten język. Mam koleżankę ślązaczkę. Kiedyś, latem jechaliśmy samochodem. Ona ze swoimi dziećmi i mężem, oraz ja. Otwarte okna samochodu, upał. Z samochodowego CD leciał Rammstein i oni, cała czwórka Ślązaków, śpiewała razem z wokalistą po niemiecku. Niezapomniane przeżycie.
Bettina
wczoraj o 18:34
Mnie denerwowalo - a ta twoja Maria ...
Ty, a ta Twoja Maria, ' - jest kompletnie przyjazne, nie obcesowe, a takie mi sie wydawalo na samym poczatku.
Zenza
wczoraj o 18:34
Bettina
wczoraj o 18:35
Zenza, obrzydxiles mi Ślązaków.
Bettina
wczoraj o 18:36
Zməcxona jestem.
Zenza
wczoraj o 18:36
Du hast mich gefragt und ich hab' nichts gesag.
Zenza
wczoraj o 18:38
Muzyka ładna, ale język nadal brzmi jak wyrok śmierci.
Bettina
wczoraj o 19:50
Bettina
wczoraj o 20:07
Dzìẹki Zenza, teraz odsłuchałam, fajne.
A to moje , referen mi dzis chodzil po glowie.

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji