Co decyduje o tym, że obserwujecie konkretne profile na opowi.pl?

Allfree
09.06.2017
Jak w temacie.
Enchanteuse
10.06.2017
Jeśli dana osoba zaintryguje - oryginalnymi komentarzami lub tekstami. Chociaż akurat na opowi to jest tylko pusta informacja dla obserwowanego , że dla danej lub danych osób jest ciekawą osobowością :)
Łapa
10.06.2017
Ja pierdole. Twoje wątki na początku miały sens, ale teraz to jest tylko dla popularności i podbijania forum.
Allfree
10.06.2017
Dziękuje Enchanteuse.
Allfree
10.06.2017
Łapa - po prosu wyraź swoje zdanie.
Allfree
10.06.2017
W temacie, który poruszyłem na forum. Reszta mnie nie obchodzi...
riggs
10.06.2017
Zauważyłem, że po kilku moich kontrowersyjnych wypowiedziach na forum niektórzy wycofali się z komentowania moich tekstów. Mam to w dupie. Zostało kilka osób, którym najwidoczniej podoba się mój styl i za to im dziękuję. Cieszę się ich obecnością tym bardziej, że bez względu na wiek są to mądrzy ludzie, którzy niejednokrotnie piszą lepiej ode mnie. A co sprawia, że kocham Leśmiana, a nie trawię Słowackiego? Bezstronnośc - bo ich nie znałem. Oceniam formę przekazu. Natomiast jest tu wiele osób, które oceniły mnie - a nie moje pisanie. Wątek jest ok, tylko pytanie w jakim celu go założyłeś. Nie staraj się przypodobać wszystkim, wiem że piszesz nieźle i dlaczego czytam Twoje teksty, ale pamiętaj że to nie Facebook i nie staraj się zaliczyć jak najwięcej nieprzemyślanych i fałszywych "lajków". Pozdro
Allfree
10.06.2017
Lubię prowokację. Wiem, że czasami nie trafię i nie o to mi chodzi aby pisać pod publikę. W twórczości własnej, czy komentarzach oczekuję prawdy i zawsze ją znajduję (prowokując). Z drugiej strony znajomość czyichś zainteresowań może popchnąć, do tworzenia rzeczywistości, która NAS samych może zaskoczyć. Obłęd? Być może, ale wolałbym: radosna twórczość ;-)

riggs cenię Twoją twórczość, choć nie jest lekka, łatwa i przyjemna, ale jak dla mnie prawdziwa, i o to chodzi ! ;-)
riggs
10.06.2017
Dziś w telewizji był program o Głowackim - czyli o Prusie. Gdybym wiedział, że był takim skurwysynem to ciężko mi stwierdzić czy tak zachwycałbym się "Lalką". Tak dla przykładu.
Allfree
10.06.2017
Racja. Bywa, że odkrywam pewne fakty, na temat moich "mentorów" i doznaje rozczarowania...
motomrówka
10.06.2017
Nie obserwuję nikogo. Nie widzę w tym sensu. Nie wiem, co znaczy to obserwowanie. Widzę mój awek u ludzi i co z tego, kiedy nie mam od nich słowa komentarza. Czy to jakieś wyścigi? Kto obserwuje więcej? Kto obserwuje kogo, ma świadczyć o tym, czy warto jego obserwować? Jeśli będzie mnie obserwował... nie wiem, Nazareth, to będę jakaś wyjąkowa, a jak Antoni, to już nie? To już trąci szczurolandią - jaśli obsereuje cię Naz (z całym szacunkiem) to cię poczytam, bo na pewno jesteś ok. Guzik prawda, nikt nie czyta wszystkiego, bo to nie jest możliwe, trzeba b cały dzień spędzić na Opowi. Mam tu swoich ulubionych twórców i zawsze czytam ich teksty, kiedy pojawiają się na stronie głównej, często nie mam czasu skomemtować, ale staram się kilka słów zostawić, to dla piszącego ważne - tak myślę.
Czytam też chętnie nowych autorów, a oni mają czesto słomiany zapał, wrzucą trzy, cztery cosie i znikają, jaki sens ich obserwować? Ludzie przychodzą i odchodzą, sama nie wiem jak długo tu będę. Wątpię, czy ktoś, np za rok, kiedy już mnie tu nie będzie, wróci do moich tekstów, ba ma mnie gdzieś tam w obserwowanych.
Pasja
10.06.2017
Obserwacja kojarzy się trochę z inwigilacją. Może w tym coś jest, że chcemy być celebrytami tutaj, ale czy to najważniejsze? Dałaś mi Mróweczku wiele do myślenia tą szczerością. Jesteś taka konkretna. Też czytam moich ulubionych twórców, ale też nowości. Dla mnie jest ważne szanować moich komentatorów i odpowiedzieć na komentarz zawsze. I ja też bym chciała, aby autor odpowiedział na mój komentarz. Bo nie odpowiadanie uważam, za niegrzeczność. Wtedy zastanawiam się czy jestem mile widziana u niego, czy nie. I sama wtedy trawię takie zachowanie, dosyć długo. Może kiedyś zniknę na chwilę, a może na zawsze, ale coś zostanie po mnie. Czy ktoś wtedy trafi na mój profil. Pewnie nie.:-)
Pasja
10.06.2017
Miało być szczurolandią nie szczerością.
Piotrek P. 1988
10.06.2017
Teksty, które te osoby piszą. Ja preferuję opowiadania krótkie, śmieszne, straszne, a także ze specyficznego gatunku: utwory klasy B, a nawet Z :-). Zna ktoś użytkowników na Opowi.pl, którzy piszą teksty krótkie, śmieszne, straszne, dziwne, bądź celowo "spartaczone"? Chętnie poczytam :-)
Okropny
10.06.2017
Ja
Nuncjusz
10.06.2017
i ja
riggs
10.06.2017
Obserwuję niektóre osoby, ale nie w celu inwigilacji. Czesto bywam zapracowany - tak sobie wybrałem, często kilka dni nie wchodzę na opowi. Tych, których obserwuję szczególnie cenię za ich pisanie i po czasie ciekawość zaspokajam tak jakby wejściem do nich na skróty. Niektórzy piszą tu od dawna, często też dzięki tej obserwacji cofam się do ich dużo starszych tekstów. Tak jak np u Ciebie Pasjo - tekst o Mamince. Kilka dni wstecz, a może bym go nie przeczytał gdyby nie obserwacja... Fakt, ze nie ma szansy przeczytać wszystkiego. Są też gatunki, których nawet nie zaczynam czytać, chociaż może teksty są dobre. Nie komentuję tekstów, których nie rozumiem, albo tych które nie są w moim guście, bo mógłbym walnąć gafę lub kogoś urazić. Te dla mnie zrozumiałe, staram się komentować od serca - co nie znaczy, że zawsze chwalę. Mam nadzieję, że wyjaśniłem moje obserwowanie( nie inwigilowanie)
Pan Buczybór
10.06.2017
Iskra boża
Pasja
10.06.2017
Rigss mnie chodziło o skojarzenie tylko w kwestii obserwowanych na swoim profilu i innych. To co nakreśliła mróweczka.
Neurotyk
10.06.2017
Nie obserwuje, tylko "zapisuje" autorów, których czytałem, czytam, chcę zacząć czytać, chcę kontynuować czytanie, etc.

Byłby jeszcze łatwiej, gdyby istniało realne obserwowanie, czyli powiadomienia o nowych tekstach obserwowanych autorów.

Nie wiem, czemu kojarzy się niektórym z was z czymś małostkowym, lansem, zbieraniem awatarów. Po prostu robimy kolekcje (jak książki na półce) autorów na Opowi.

Czym się tu podniecać?!

BAJ
Neurotyk
10.06.2017
Co do wypowiedzi mrówki: nie muszę komentować śledzonych autorów, tylko ich zapisuje, żeby potem nie szukać, jak są długo nieaktywni na Opowi. Nie szukać na 34 stronie forum, bo ostatnia ich aktywność to post sprzed roku. Tyle.

motomrówka
10.06.2017
Widzisz, ty traktujesz to przedmiotowo, ja zupełnie inaczej, co nie znaczy, że oboje nie mamy racji.
Neurotyk
10.06.2017
Ja nie mówię, że nie masz racji, bo na pewno masz. Są typ, co kolekcjonują tak książki bez ich czytania, jak autorów bez ich czytania.

Traktuje to praktycznie. Trudno rzecz traktować inaczej niż przedmiotowo.
Neurotyk
10.06.2017
Idę oglądać mecz.

POOOOOOOOLSKA!!!!!
Nuncjusz
10.06.2017
tak przy okazji, admin skasował część forum i jest 26 stron
tribia
10.06.2017
Dlaczego to zrobiłeś?! :)
Nuncjusz
10.06.2017
musiałem :) to kara
tribia
10.06.2017
Przeze mnie? :) Jeden dla wszystkich - wszyscy przez jednego! :)
fanthomas
10.06.2017
A ile stron było?
Nuncjusz
10.06.2017
34 i więcej. Dokładnie nie wiadomo
fanthomas
10.06.2017
Admin sprzątnął gównowątki.
tribia
10.06.2017
W końcu jest zawodowcem kupnym :).

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji