Czy brak cenzury na opowi.pl, zwalnia nas z kultury wypowiedzi?

Artbook
23.07.2019
Cytat:

*Jakie obowiązują tutaj zasady?

"Jest to portal dla każdego, więc znajdzie tutaj swoje miejsce każdy amator literatury i poezji. Mimo że jest to miejsce wolne od cenzury to obowiązują zasady kultury wypowiedzi. Każda osoba, która chce udzielać się twórczo jest mile widziana."

* Źródło: strona tytułowa opowi.pl

Jestem obecny na portalu opowi.pl od kilku lat. Miewam chwile przerwy, ale wracam. Przyznacie, że nie sposób być "na literackiej fali" lub wszystko komentować. Śledzę jednak od dłuższego czasu poszczególne teksty oraz komentarze.
I o tych ostatnich kilka słów: jak większość z nas, cenię szczerość i otwartość wypowiedzi (od konstruktywnej krytyki, po ironiczny żart), ale poziom dyskusji pod niektórymi tekstami zabrnął za daleko. Tak, za daleko. Wiesz o czym pisze. Przyczyniają się do tego nieliczni. Prowadzą jałowe, prowokacyjne, puste i graniczące z nienawiścią dysputy, które ograbiają obecnych użytkowników z szacunku (ubliżanie i inwektywy). Bywa, że konsekwencją takich zachowań jest rezygnacja, bądź zaprzestanie publikowania tekstów przez osoby, które miały dobry wpływ na rozwój tego portalu. Wywołuje to duży niepokój. Skala jadu, hejtu i wzajemnej nietolerancji przybrała dość pokaźny rozmiar jak na ten serwis*

Czy jako użytkownik tego serwisu, mógłbyś coś zmienić?

Co mógłbym zrobić (tak, Ty!), aby ten portal był przyjazny?

Czy brak cenzury jest przyzwoleniem na WSZYSTKO?

Czy odpowiadać na prowokacyjne komentarze tak zwanych "trolli"?

* Celowo pominąłem temat administracji, aby uwypuklić jak wygląda w niektórych wypadkach "wolność słowa".

Zapraszam do dyskusji, która mam nadzieję, zaowocuje zmianami :-)
Tomek Bordo
23.07.2019
Co mógłbym zrobić (tak, Ty!), aby ten portal był przyjazny? - no właśnie co mógłbym zrobić?
Misiu M
23.07.2019
Na jednym portalu był podobny problem - bo gdzie go nie ma ?
Admin odpisał krótko : zgłaszać, proszę zgłaszać takie sytuacje.
Aisak
23.07.2019
Ktoś napisał, że po wprowadzeniu pewnych obostrzonych ograniczeń byłoby nudno, smętnie i do tyłka.

Więc blokada przy wejściu do tekstu odpada, bo byłoby zbyt nudno i towarzystwo mogłoby nie wytrzymać i się rozejść. Ze stratą dla admina.

Jeśli gnomy tylko sobie hasają, paplając kulturalnie od rzeczy, to mnie to nie przeszkadza.

Jedynie, co mi przeszkadza, to wypowiedź niektórych krytyków.
I takich malkontentów ukruciłabym o wirtualny, podły, kwadratowy łeb.

Ponadto fanatykom religijnym i politycznym również postawiłabym veto na ich zachowanie.

Z uwagi na wakacje życzę gnomom miłego hasania :)
Gabu
23.07.2019
A jeśli zacznie się ich po prostu olewać? Nie wdawać się z nimi w dyskusję, przechodzić obojętnie.
Misiu M
23.07.2019
Gabu,to jest jakiś pomysł ale są trolle, które milczenie traktują jako milczenie
i dumnie wypinają swe klaty jak po medal obwieszczając zwycięstwo.
Canulas
23.07.2019
Wszystko w tym temacie byłoby śliskie, obosieczne i niosło niebezpieczeństwo. Usprawnić trudno, zespuć bardzo łatwo.
Misiu M
23.07.2019
Fakt,łatwiej zburzyć niż zbudować Canulasie.
Ale ławka kar w hokeju czy żółte i czerwone kartki w futbolu nie powodują braku zainteresowania
widzów i samych zawodników.
betti
23.07.2019
A może niech wszyscy zaczną się szanować? Nikt nikogo nie musi kochać przecież, ale łażenie ciągłe, notoryczne za kimś, też wyprowadza z równowagi.
Nie może być tak, że jeden ma wyłączność na chamstwo i niektórzy go popierają, a innym nie można się nawet obronić, bo krzyk, jak śmie to czynić na ''nieswoim'' portalu.
Może gdybyśmy wszyscy zrozumieli, że jesteśmy tutaj tylko gośćmi... Admina.
Ritha
23.07.2019
Kto to mówi? Pierwsza hipokrytka i prowokatorka portalu, co z kimś nie rozmawiam (ze starych uzytkowników), to - "pie*dole opowi i betti", niszczysz to miejsce jak rak.
Reszcie radze olewać, ją i jej podobnych.
Poza tym problemów nie widzę.
Ritha
23.07.2019
Problem jest taki, Artbooku, że przychodzą tutaj ludzie zbanowani w innych miejscach. I wtedy się zaczynają gównoburze. Zawsze dotycza one garstki osób. Do tego fanatycy - typu Bogumił, a ludzie sa tylko ludzmi i nie kazdy ma tyle cierpliwosci, by olewać jawne prowokacje.
Problemem jest kilka osób, które nie potrafią się zachowac w społeczenstwie.
I pewnie bedzie coraz gorzej.
A kolejnym problemem jest mozliwość tworzenia dziesiątek kont.
Canulas
23.07.2019
"A kolejnym problemem jest mozliwość tworzenia dziesiątek kont." - o to, to
Misiu M
23.07.2019
Potwierdzam co piszesz Ritho- posiadanie zaś kilku kont na portalu uważam za błąd i powinno to być tępione jak trollowanie.
Co do osób zbanowanych (a jestem i byłem na różnych portalach)to uważam, że dla niektórych to chyba jest takie hobby: kolekcjonowanie banów. Takich osób też radziłbym unikać.
betti
23.07.2019
Nie, Rithka. Ty jesteś problemem i TOBIE PODOBNI - którzy uzurpujecie sobie prawo do administrowania tym portalem. Kiedy spuszczacie ze smyczy ''chamów''. żeby gryźli i robią to, pod Waszym czujnym okiem.

Kim trzeba być, żeby powiedzieć komuś ''wypierdalaj stąd''. Nie robi tego Admin, a Wy jakim prawem?

A jakie to ma znaczenie, kto i z jakiego powodu tutaj przyszedł, to nie Wasza działka, żeby to roztrząsać. Kim Wy jesteście - zwykłymi użytkownikami. Trzeba zdać sobie z tego sprawę. WTEDY BĘDZIE O NIEBO LEPIEJ, to na początek.
Misiu M
23.07.2019
Każdy chce rządzić ale Amin może być tylko jeden...
betti
23.07.2019
Admin jest - atrapy nie trzeba, bo po co?
Misiu M
23.07.2019
Skoro jest to wszystko w porządku.
Ritha
23.07.2019
"Kim trzeba być, żeby powiedzieć komuś ''wypierdalaj stąd''" - przyjdź do mnie pod tekst, to się dowiesz. Nie mam przyjemności z Tobą egzystować w jednej przestrzeni. A Twoje osobiste trolle hasały za Tobą w czasach, gdy jeszcze Cię broniłam, bo mi - idiotce - było Cie szkoda.
Pakt o nieagresji Ci proponuje - omijajmy się szerokim łukiem.
No szczęście nie czytuję poezji (rzadko), wiec będzie mi łatwo omijać największe i najbardziej gówniane kłótnie.
Misiu M
23.07.2019
Zlikwidować konta-klony, postawić pod ścianą chuliganów
i po kłopocie.
Canulas
23.07.2019
Bez sensu powielać temat, bo tylko podnosi ciśnienie, a i tak nie ma mocy sprawczej. Ja nieam zamiary skakać po jakichś ludzkich Indie do nich dopierdalac bez powodu. Nikt nie nie będzie ruszal ani dopierdalac się personalnie do ludzi, których lubię, równiez nie będę reagował.
Ale świat znam na tyle, że nie jest to z mojej strony obietnica.
I tak będzie tak... jak będzie.
Nie ma się co napinać.
Trzeba żyć i pisać.

Część postów została ukryta (320)

Zaloguj się, aby przeglądać cały wątek

Komes
23.07.2019
Masternak i Sołtys mają coś do powiedzenia dla mnie. Reżyser Niewolski np też. Ci co są masowi- nic.
Nuncjusz
23.07.2019
betti, jest wątek na forum poświęcony reklamie swoich opowiadań, niech tam sobie o tym pisze a nie w przypadkowych wątkach. Ma wreszcie wątek swojego autorstwa, tam też se może wypisywać co mu się żywnie podoba, a nie w tego typu wątkach jak np ten
Bogumił
23.07.2019
Nun, jesteś formalistą jak faryzeusze. Nie przeginaj, Tomek to młode, ale zdolne stworzenie, zobacz jakie zrobił postępy. To opowiadanie jest super. Gdyby podpisał się pod nim puszczyk, pewnie nomen omen piałbyś z zachwytu.
Bogumił
23.07.2019
No i powinieneś traktować go jak ojciec, życzliwie pouczać, a na pewno się polubicie. Tomek ma tę piękną cechę, a to rzadkość na opowi, że nie jest złośliwy.
Canulas
23.07.2019
Zżynka z gry. Brawo.
Aisak
23.07.2019
Tylko osoby upośledzone nie są złośliwe.
jolka_ka
23.07.2019
Bogumile, ale Tomek nie zrobił żadnych postępów. Jest tu kilka młodych osób, które piszą bardzo dobrze, więc powiedzenie "jest młody" to żadna wymówka, jeśli ktoś nie pracuje nad sobą. Zaczynał z tego samego pułapu, na którym jest.
Nuncjusz
23.07.2019
Bogumił
pod niczyimi tekstami nie pieję z zachwytu, choć akurat puszczyk pisze bardzo dobrze
poza tym
ja Tomkowi już wielokrotnie zwracałem uwagę, tak włąśnie, trochę po ojcowsku, choć takiego synka to jednak wolałbym nie mieć, bez skutku
no więc przyszło zastosować nieco inne metody wychowawcze :)
Bogumił
23.07.2019
jolka_ka no dobra, ale Tomek jest dopiero tutaj pół roku, dajcie mu chociaż jeszcze pół, albo rok i dopiero oceniajcie.
Aisak
23.07.2019
Tak, dajcie mu dziesięć lat.
Bogumił
23.07.2019
Ais, Tobie dałbym i dwadzieścia. Dziękuję za piękny wiersz.
Aisak
23.07.2019
:/

help.
Canulas
23.07.2019
Nimfetka jest od niego trzy lata młodsza, a miażdży tu 90% osób.
Tomek pisze tak, że gdyby pralka miała ręce, to byś nie odroznił, kto co napisał. Bogaty nie jestem, ale dałbym dwie dychy na pralkę.
refluks
26.07.2019
A ja proponuję, żeby opcja komentowania i oceniana była włączana po opublikowaniu jakiejś liczby utworów.
Nie będzie wodniaków i bettinek, co to nic nie zaprezentowali, ale traulerują forum i teksty w poszukiwaniu znielubionego juzera i nuże gryźć go po łydkach. Taka ich cała działalność tutaj.
I jeszcze jedno.
Że się potarga tu jeden z drugim konfliktowo o choćby prehistoryczne waśnie forumowe to jedno. I dopuszczalne w mojej ocenie.
Ale że się jakieś prywatne sprawy roznosi jak rzeżączkę, na przykład fotoszopowe albo kto komu mniej wódki do kieliszka na imprezie nalał, albo ukradł w gościach będąc kostkę z kibla to drugie.
Dziękuję za uwagę.
Bogumił
26.07.2019
Ha, ha refluks ty pierwsza byś była/był ofiarą takiego przepisu, ostatni opublikowany tekst 7 miesięcy temu. A nie bettinka.
Canulas
26.07.2019
Ref, pisząc bettinka, nie miała na myśli betti. Tak Ci napisze na początku, zanim się uwiklasz w głupi konflikt
Bogumił
26.07.2019
Canu to nie wiem kogo. Ale to tak nie zmienia merytorycznej treści mojego komentu. Byłaby jedną z pierwszych ofiar.
Bogumił
26.07.2019
Nie widziałem tu żadnego trola o nicku bettinka. Za to widziałem trzy inne. Refluks chyba żyje jakimiś starymi czasami.
refluks
26.07.2019
Miłybogu, jest różnica między /nic nie zaprezentowali/ a /mało zaprezentowali/ lub /dawno nie zaprezentowali/.

Przy okazji: fajnie ktoś tu wymyślił zastępczość dla nieobecnej kursywy. Te upadające kreseczki. Ukradłam, biję się we pierś zapadłą.
akwamen
26.07.2019
Refluksja zawsze można coś naskrobać na kolanie i zawsze można dać komenta: Piękny! zabieram go dla siebie! i nie być już trollem. Ja ci to mówię - naczelny troll opowi. Gdyby jednak wprowadzić konkurencje na bluzgi, bylabyś już dawno na aucie.
Bogumił
26.07.2019
Akwi zaczynam cię coraz bardziej lubić.
akwamen
26.07.2019
no co ty?! mam się bać?!
Bogumił
26.07.2019
Nie no, nie o to chodzi, o czym myślisz:) Ale potrafisz być extra merytoryczny, jak chcesz. Przejrzałem parę dyskusji pod twoim usuniętym tekstem, chwalono cię, więc potrafisz też coś napisać fajnego, choć ja tego nie widziałem. Jak byłeś upierdliwy, to ci powiedziałem parę słów. W związku z czym przepraszam.
Gregory
26.07.2019
siemanko akwamen i reszta
Gregory
26.07.2019
akwamen cytat dnia
Gregory
26.07.2019
Bogumił masz jaja powiem ci i tak trzymaj
akwamen
26.07.2019
Siema Gregu!
Bogumił, przeprosiny przyjmuję i doceniam, bo.... te pozory ;)
akwamen
26.07.2019
Jak tam Grzesiu, gdzie znowu bywałeś? Ja chyba ten weekend zakotwicze na miejscu ;)
Gregory
26.07.2019
ja jak zwykle drony testuję
Gregory
26.07.2019
roboty w huuu
Gregory
26.07.2019
widzę, że blogi spokój panuje
Gregory
26.07.2019
a to się twoja ucieszy
Bogumił
26.07.2019
Siema Gregu!
Bogumił, przeprosiny przyjmuję i doceniam, bo.... te pozory ;)

Możliwe. Może mam zły dzień i słabo się czuje:)) Ale w każdym razie nara.
akwamen
26.07.2019
mam nadzieję, że ucieszy, bo wisz jak to jest :)
akwamen
26.07.2019
Nara, Bogumił ;)
Gregory
26.07.2019
spojrzałem wyżej i tak bywa, że trolle też piszą i to nieźle
akwamen
26.07.2019
troll też... pisarz, chciałoby się rzec ;)
Gregory
26.07.2019
akwa masz w cytatach swój mega rzut na beknięcie
refluks
26.07.2019
wodniak, wieśniaku, ja tu, kurwa, jakieś przekleństwo we stażu swym, popełniłam byłam??
Ktoś to widział?
refluks
26.07.2019
I zanim odpowiesz, to pamiętaj, że to ja cię wodniakiem nazwałam.
Doceń to.
akwamen
26.07.2019
refluksjo balejarzowa, miastowa, doceniam i bardzo sie cieszę że tak umiejętnie skojarzyłaś akwe z wodą. Pamiętaj o tym, że ja pamiętam! hi, hi
Gregory
26.07.2019
piknie jest tak balejarzowo
akwamen
26.07.2019
no przypomniałem sobie hi, hi
Gregory
26.07.2019
bierz bilobil na pamięć
akwamen
26.07.2019
po co? tu wszystko przypomni się
Gregory
26.07.2019
tak opowi nigdy nie zapomina
sensol
26.07.2019
ukradli mi kostkę z kibla. jak żyć?
akwamen
26.07.2019
nie żyć
Artbook
04.06.2021
Przypomnienie.
Pozdrawiam literacką brać ;-)
© Artbook
Nie zwalnia, musimy się nauczyć korzystać z wolności słowa, póki ją tu mamy i yanko pije sporo do siebie w tym temacie!

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji