Czy jest dobrze

Margerita
16.07.2017
- Ponieważ nie mam pewności czy mój kochany braciszek, który ma pięć lat panią polubi. Dlatego umówmy się, że zatrudnię panią na okres próbny.
- Dobrze, a od kiedy mogłabym zacząć pracę? – zapytała Rita.
- Najlepiej od zaraz, bo dziś u mnie w gabinecie mam spotkanie o piętnastej ze Stephani Forest.
- Obiecuję, że Tomek nie będzie pani przeszkadzał, już w tym moja głowa.
- Dziękuję.
Outlander
16.07.2017
I na chuj zrobiłaś nowy wątek, zamiast np. napisać w pitoleniu?
Margerita
16.07.2017
Jak już zrobiłam to trudno ale nie odpowiedziałaś czy jest dobrze
Nuncjusz
16.07.2017
wariatka
Outlander
16.07.2017
Ale dobra, stało się. To już ci powiem czy dobrze. Przejrzałem twoje starsze teksty i szczerze? Interpunkcję poprawiłaś bardzo, w jej temacie wspięłaś się na wyższy level. Ortografia jest git albo ja jestem ślepy. Fabuły ocenić nie mogę. Jedyny błąd, a przynajmniej jedyny tak zauważalny to dywizy. Zamiast nich przed dialogami stawia się pauzy ;) Jak nie masz jej na klawiaturze, bo np. piszesz na telefonie jak ja to skopiuj ją z internetu i używaj kopiuj-wklej. Męczące, ale oceny będą wyższe za poprawność.
Freya
16.07.2017
Ale fajnie; zawsze potrafisz trafić w gusta czytelników. Fajny wontek - Neuro i Nunek też cię wspomagają zapewne; no tak myślę... ;)
Outlander
16.07.2017
Jeszcze dopiszę, całkiem szczerze, że jak tak będziesz pisać to nogę zacząć czytać twoje teksty ;) Pozdro i gratuluję
Margerita
16.07.2017
Dziękuję i zapraszam
Freya
16.07.2017
Outlander; Jeśli chodzi o kopiuj i wklej, to Magda jest na tym portalu perfekcjonistką. :)
Outlander
16.07.2017
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem...
Ellie Victoriano
16.07.2017
Nie jest dobrze.
Jared
16.07.2017
Jest zajebiście, pozdro :3
Irytolog
16.07.2017
Nie jest dobrze. Ten tekst jest zwyczajnie kulawy. Przeczytaj to na głos i pomyśl, czy ktokolwiek tak rozmawia.
"Najlepiej od zaraz, bo dziś u mnie w gabinecie mam spotkanie o piętnastej ze Stephani Forest" - zatrudniasz niańkę czy kogoś do opieki i mówisz temu komuś, z kim i gdzie się umówiłaś? To brzmi tak bardzo koślawo, że aż zęby zgrzytają.... "Najlepiej od zaraz, bo o piętnastej mam spotkanie" - raczej tak się mówi.
Jak chcesz używać frazeologizmów czy utartych powiedzonek, to upewnij się, że nie popełniasz głupiego błędu. Mówi się "już moja w tym głowa", a nie "już w tym moja głowa". Zmieniając akcent kompletnie zmieniasz wydźwięk.
Ja bym radził po prostu czytać to sobie na głos. Nawet z kimś, na role. I sprawdzać, jak brzmi.
Ps. Jeśli Forest, to raczej Stephanie... ale co ja tam wiem...
Pan Buczybór
16.07.2017
Fajnie, że wpadłeś panie Irytolog. Na Mar trzeba specjalnych środków.
Ellie Victoriano
16.07.2017
Jest jeszcze fragment "który ma pięć lat". Jest to wciśnięcie informacji na siłę tam, gdzie nie pasuje.
Niemampojecia96
17.07.2017
Tak rewelacyjne jak moja egzystencja.
riggs
17.07.2017
czy można słowami złapać się za głowę?
TeodorMaj
17.07.2017
Zaleciało mi "Modą na sukces"...
riggs
17.07.2017
raczej tym serialem o krokodylu co nadgryzł Stephanie Harper i cioteczka Jilly wredna była. tytuł uleciał - nie warto zajmować kilobajtów móżdżanych pamiętaniem o serialiku, przy którym pustoszały ulice, a nasi ojcowie i matkowie wpatrywali się w neptuny 505 color lub wybuchające rubiny. Pamięta ktoś, że Rubin ważył 60 kg, a miał 21 cali. Ja pierniczę
Nuncjusz
17.07.2017
Kwiaty ciernistych krzewów?

Część postów została ukryta (398)

Zaloguj się, aby przeglądać cały wątek

minasmortis
2 miesiące temu
wyznaczam nowy nurt dla mojej kariery na Opowi :D
AlaOlaUla
2 miesiące temu
Wszechstronnie utalentowany, takich geniuszy potrzebuje ten portal😎
minasmortis
2 miesiące temu
no baa, dlatego odpowiedziałem na apele społeczności i zarejestrowałem się tutaj :)
Liv12365
2 miesiące temu
Mozemy male wyzwanie zrobic 😂
AlaOlaUla
2 miesiące temu
Liv, to jest bardzo dobry pomysł!
Wszelkie bitwy na słowo są mile widziane☺
Tylko, czy minasmortis podejmie wyzwanie?
🤓
minasmortis
2 miesiące temu
hej, a jakie wyzwanie? ;)
Margerita
2 miesiące temu
Jestem dwudziestotrzyletnim mężczyzną o piwnych oczach. Marchewkowej cerze i czarującym uśmiechu jeźdzę czarnym Mercedesem Bentz 5600 wyprodukowanym w dwutysięcznym osiemnastym roku.

czy dobrze mam czasy?
Pan Buczybór
2 miesiące temu
Jestem dwudziestotrzyletnim mężczyzną o piwnych oczach, marchewkowej cerze i czarującym uśmiechu. Jeżdżę czarnym Mercedesem Bents 5600 wyprodukowanym w dwutysięcznym osiemnastym roku.

Tak jest dobrze
Dariusz
2 miesiące temu
Brakuje nr buta
AlaOlaUla
2 miesiące temu
W dwa tysiące osiemnastym
Rak jest dobrze.
AlaOlaUla
2 miesiące temu
Tak***
Margerita
2 miesiące temu
dziękuję
Magda1906
2 miesiące temu
Na Ursynowie przy ulicy Plakatowej 5 mam swój gabinet hipnozy relaksacyjno erotycznej. Pomieszczenie jest pomalowane na błękitny kolor, a na podłodze leżą kafelki we wzory.
czy czasy są dobrze
sisi55
2 miesiące temu
Dobrze, ale ja bym napisał, że podłoga jest zrobiona z kafelków we wzory.
Magda1906
2 miesiące temu
dziękuję
Magda1906
2 miesiące temu
Uczniowie zaczęli się rozciągać i robić skłony przyglądam się temu wszystkiemu i nie mogę wyjść z podziwu, że moi uczniowie ja tak słuchają.
czy czasy mam dobrze?
AlaOlaUla
2 miesiące temu
Uczniowie zaczęli rozciągać się i robić skłony. Przyglądałam się temu wszystkiemu i nie mogłam wyjść z podziwu, że moi uczniowie ją tak słuchają.
2
Uczniowie zaczęli rozciągać się i robić skłony.
Przyglądałam się i nie mogłam wyjść z podziwu, że moi uczniowie jej słuchają.

Po letkiej korekcie.
Magda1906
2 miesiące temu
dzięki
Liv12365
2 miesiące temu
Mam pytanie :D
Znowu nie wiem, czy poprawne jest "stawał się bledszy", czy "stawał się bladszy"?
Bledszy czy bladszy? Internety dopuszczają obie możliwości, ale mnie to nie uspokaja...

Podam cały fragment, aby nie było wyciągnięte z kontekstu:

"Pochylił się do przodu i wyciągnął przed siebie dłonie, nakrywając nimi talerz Mistrza. Powoli zamknął oczy, a jego czoło przecięła pozioma zmarszczka. Przez dłuższy czas nic się nie działo, a przynajmniej nam się tak wydawało, gdy wpatrywaliśmy się w niego jak sroki w gnat. Stawał się coraz bladszy (...) "
Dariusz
2 miesiące temu
Wolę bledszy
Liv12365
2 miesiące temu
Ah, "wolisz" :D czyli obie formy są poprawne :)
Joanna Gebler
2 miesiące temu
Jeśli obie formy są poprawne, to wydaje mi się, że bledszy będzie lepiej brzmieć :)
Liv12365
2 miesiące temu
Oki, dziękuję ;)
Enchanteuse
2 miesiące temu
Bledszy brzmi lepiej.
Magda1906
2 miesiące temu
Po zamknięciu drzwi wyskakuję z ubrań i idę pod prysznic. Ta lambada tak mi się spodobała, że nawet nie wiem, że ja tańczę.
czy dobrze?
sisi55
2 miesiące temu
bez ,,ja" na końcu. Lepiej wtedy brzmi.
sisi55
miesiąc temu
Nigdy nie parkowałem gdzieś indziej niż tu- Jakoś to dziwnie brzmi. Jak to inaczej napisać?
JamCi
miesiąc temu
Parkuję, gdzie kocham. I o.
Freya
miesiąc temu
np. nigdy nie parkowałem w innym miejscu
indziej – jest nieco dziwnym wyrazem 😉
Magda1906
miesiąc temu
Pod oknem stoi biurko, przy którym siedzę w czarny garnitur na ręce mam złoty zegarek, a na palcu sygnet z zieloną cyrkonią.
czy dobrze?
AlaOlaUla
miesiąc temu
przy którym siedzę w czarny garnitur?

Jest dobrze.
Magda1906
miesiąc temu
garniturze miało być
AlaOlaUla
miesiąc temu
przy którym siedzę w czarny garniturze

I okey.
Magda1906
3 tygodnie temu
Rozalia po przeczytaniu pamiętnika ostrożnie go zamyka i chowa do szuflady. Nagle przechodzi ją zimny dreszcz tak, jakby ktoś obok niej stał.
czy czasy są dobrze?
Krwawa Mery
3 tygodnie temu
Nagle przeszedł ją zimny dreszcz, tak jakby ktoś stał przy niej. - moim skromnym zdaniem, w ten sposób będzie ładniej. A po za tym, aż tak bardzo nie rzucają się w oczy te czasy.
Krwawa Mery
3 tygodnie temu
Jakbyś chciała moje opowiadania poczytać to zapraszam "Poranna Rossa", zawsze może coś zainspirować, popatrzeć jakieś nowe słówka w praktyce lub poznać różne style pisania opowieści. Moja jest w większości o przeżywanych uczuciach głównego bohatera.
Joanna Gebler
3 tygodnie temu
"Władco, to Łowca Trolli." - czy Łowca powinno być z dużej czy małej, nie tylko w kontekście tego zdania, ale też ogólnie? A jeśli tak to Trolli również? Bo tak myślę, myślę i sama już się pogubiłam.
Margerita
2 tygodnie temu
Marek staje za Magdy plecami i dłońmi jeździ wzdłuż ciała, zatrzymuje na kobiety tyłku i klepnął. Przez kobiety ciało przechodzą dreszcze, że aż dostała gęsiej skórki.
Mężczyzna czuje, jak pod palcami cała drży potem podkłada dłonie pod biust. Przy tym udaje, że je waży, podrzucając nimi.
czy czasy dobrze?
JamCi
2 tygodnie temu
źle Marg, teraźniejszy z przeszłym pomieszany
sisi55
2 tygodnie temu
Nagle uderzyła go myśl, — da się tak w ogóle, czy muszę poprawić na ,,przyszła do niego myśl"?
Pan Buczybór
2 tygodnie temu
Chyba "przyszła" brzmi lepiej.
Maurycy Lesniewski
2 tygodnie temu
To pierwsze ok. Zależy od kontekstu ale ok raczej, to drugie do bani, myśli nie chodzą raczej, uderzają czasem :)
sisi55
2 tygodnie temu
kk dzięki.
indri
2 tygodnie temu
I jedno i drugie brzmi głupio.
Margerita
2 tygodnie temu
Na skraju małej wsi stoi ogromny zamek mieszka w nim Marta z mężem szlachcicem Lordem Lancelotem de Haineux.
czy dobrze?
indri
2 tygodnie temu
Po zamek dałbym przecinek.
indri
2 tygodnie temu
Względnie kropkę i rozdzielił na dwa odrębne zdania.
Enchanteuse
2 tygodnie temu
A ja dałabym kropkę.
Margerita
ponad tydzień temu
tamto zdanie, już poprawione

Który jest chorobliwie zazdrosny o swoją piękną żonę. Nie jednego skazał na śmierć tylko, dlatego że ten ośmielił się startować w konkury do jej ręki.
czy dobrze?
Maurycy Lesniewski
ponad tydzień temu
Zasadniczo nie zaczyna się zdania od „który”
Nie wiem o co chodzi, i nie bardzo wiem jak mógłbym ci pomóc to poprawić.
Zasadniczo(numer 2), to tak do dupy raczej teraz jest.

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji