Czy jest dobrze

Margerita
dwa lata temu
- Ponieważ nie mam pewności czy mój kochany braciszek, który ma pięć lat panią polubi. Dlatego umówmy się, że zatrudnię panią na okres próbny.
- Dobrze, a od kiedy mogłabym zacząć pracę? – zapytała Rita.
- Najlepiej od zaraz, bo dziś u mnie w gabinecie mam spotkanie o piętnastej ze Stephani Forest.
- Obiecuję, że Tomek nie będzie pani przeszkadzał, już w tym moja głowa.
- Dziękuję.
Outlander
dwa lata temu
I na chuj zrobiłaś nowy wątek, zamiast np. napisać w pitoleniu?
Margerita
dwa lata temu
Jak już zrobiłam to trudno ale nie odpowiedziałaś czy jest dobrze
Nuncjusz
dwa lata temu
wariatka
Outlander
dwa lata temu
Ale dobra, stało się. To już ci powiem czy dobrze. Przejrzałem twoje starsze teksty i szczerze? Interpunkcję poprawiłaś bardzo, w jej temacie wspięłaś się na wyższy level. Ortografia jest git albo ja jestem ślepy. Fabuły ocenić nie mogę. Jedyny błąd, a przynajmniej jedyny tak zauważalny to dywizy. Zamiast nich przed dialogami stawia się pauzy ;) Jak nie masz jej na klawiaturze, bo np. piszesz na telefonie jak ja to skopiuj ją z internetu i używaj kopiuj-wklej. Męczące, ale oceny będą wyższe za poprawność.
Freya
dwa lata temu
Ale fajnie; zawsze potrafisz trafić w gusta czytelników. Fajny wontek - Neuro i Nunek też cię wspomagają zapewne; no tak myślę... ;)
Outlander
dwa lata temu
Jeszcze dopiszę, całkiem szczerze, że jak tak będziesz pisać to nogę zacząć czytać twoje teksty ;) Pozdro i gratuluję
Margerita
dwa lata temu
Dziękuję i zapraszam
Freya
dwa lata temu
Outlander; Jeśli chodzi o kopiuj i wklej, to Magda jest na tym portalu perfekcjonistką. :)
Outlander
dwa lata temu
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem...
Ellie Victoriano
dwa lata temu
Nie jest dobrze.
Jared
dwa lata temu
Jest zajebiście, pozdro :3
Irytolog
dwa lata temu
Nie jest dobrze. Ten tekst jest zwyczajnie kulawy. Przeczytaj to na głos i pomyśl, czy ktokolwiek tak rozmawia.
"Najlepiej od zaraz, bo dziś u mnie w gabinecie mam spotkanie o piętnastej ze Stephani Forest" - zatrudniasz niańkę czy kogoś do opieki i mówisz temu komuś, z kim i gdzie się umówiłaś? To brzmi tak bardzo koślawo, że aż zęby zgrzytają.... "Najlepiej od zaraz, bo o piętnastej mam spotkanie" - raczej tak się mówi.
Jak chcesz używać frazeologizmów czy utartych powiedzonek, to upewnij się, że nie popełniasz głupiego błędu. Mówi się "już moja w tym głowa", a nie "już w tym moja głowa". Zmieniając akcent kompletnie zmieniasz wydźwięk.
Ja bym radził po prostu czytać to sobie na głos. Nawet z kimś, na role. I sprawdzać, jak brzmi.
Ps. Jeśli Forest, to raczej Stephanie... ale co ja tam wiem...
Pan Buczybór
dwa lata temu
Fajnie, że wpadłeś panie Irytolog. Na Mar trzeba specjalnych środków.
Ellie Victoriano
dwa lata temu
Jest jeszcze fragment "który ma pięć lat". Jest to wciśnięcie informacji na siłę tam, gdzie nie pasuje.
Niemampojecia96
dwa lata temu
Tak rewelacyjne jak moja egzystencja.
riggs
dwa lata temu
czy można słowami złapać się za głowę?
TeodorMaj
dwa lata temu
Zaleciało mi "Modą na sukces"...
riggs
dwa lata temu
raczej tym serialem o krokodylu co nadgryzł Stephanie Harper i cioteczka Jilly wredna była. tytuł uleciał - nie warto zajmować kilobajtów móżdżanych pamiętaniem o serialiku, przy którym pustoszały ulice, a nasi ojcowie i matkowie wpatrywali się w neptuny 505 color lub wybuchające rubiny. Pamięta ktoś, że Rubin ważył 60 kg, a miał 21 cali. Ja pierniczę
Nuncjusz
dwa lata temu
Kwiaty ciernistych krzewów?

Część postów została ukryta (353)

Zaloguj się, aby przeglądać cały wątek

Margerita
miesiąc temu
Całe do południa spędzili na świeżym powietrzu do domu wrócili dopiero na obiad, ale zaraz po nim ruszyli na dalszy spacer. Pieski biegały, jak szalone, a oni się śmiali.

czy dobrze?
Ritha
miesiąc temu
Całe przedpołudnie spędzili na świeżym powietrzu. Do domu wrócili dopiero na obiad, ale zaraz po nim ruszyli na dalszy spacer. Pieski biegały jak szalone, a oni się śmiali.
Margerita
miesiąc temu
Dzięki po powrocie do domu to poprawię
Margerita
miesiąc temu
Na górę założyła białą bluzeczkę trzy guziki zostawiła rozpięte, a dołem wciągnęła plisowaną minispódniczkę.
czy tu jest wszystko dobrze?
Lamb
miesiąc temu
tu jest wszystko niedobrze.
Margerita
miesiąc temu
a co mam źle?
Zaciekawiony
miesiąc temu
"Na górę założyła białą bluzeczkę[,] trzy guziki zostawiła rozpięte" - założyła to jeden czasownik, a zostawiła drugi, przecinek wypada między rzeczownikami których dotyczą.
Margerita
3 tygodnie temu
Kobieta odprowadziła go do drzwi za nim wyszedł złapała za krawat i przyciągnęła do siebie namiętnie całując. Że mężczyzna cały się spocił z podniecenia, gdy złapał oddech to odwzajemnił się tym samym objął Karolinę wpół i przechyli, że prawie dotknęła ziemi.

czy dobrze?
Freya
3 tygodnie temu
Nic nie czujesz w tym co piszesz, chyba to jest najgorszą sprawą....
Nawet pomijając, że prostackie w zapisie :(
Zaciekawiony
3 tygodnie temu
Odprowadziła, to jeden czasownik, złapała drugi, przeciągnęła trzeci. Czyli powinny być dwa przecinki w pierwszym zdaniu. Najlepiej jeśli rozdzielą rzeczy, których dotyczą te czasowniki. Spróbuj teraz zapisać to zdanie a ja zobaczę czy dobrze.
Margerita
3 tygodnie temu
Kobieta odprowadziła go do drzwi, ale za nim wyszedł, złapała za krawat i przyciągnęła do siebie namiętnie całując, że mężczyzna cały się spocił z podniecenia, gdy złapał oddech to odwzajemnił się tym samym objął Karolinę wpół i przechyli, że prawie dotknęła ziemi.

Pewnie źle?
Freya
3 tygodnie temu
Zaciekawiony; bym wolał obstawić na 0, większe prawdopodobieństwo wygranej :)
Zaciekawiony
3 tygodnie temu
Zanim a nie "za nim". Skleiły ci się tutaj dwa zdania. Jedno o tym, że ona go całowała i drugie, że on ją odwzajemniał. Bez takiego podziału robi się za długie.
Margerita
3 tygodnie temu
Już połączyłam
Marzyciel
3 tygodnie temu
przyciągnęła do siebie namiętnie całując

Tak być nie może, bo się usta nie stykają. :)

Kobieta odprowadziła go do drzwi, ale za nim wyszedł, złapała za krawat i przyciągnęła do siebie namiętnie całując, że mężczyzna cały się spocił z podniecenia, gdy złapał oddech to odwzajemnił się tym samym objął Karolinę wpół i przechyli, że prawie dotknęła ziemi.

Kobieta odprowadziła Marka do wyjścia, ale zanim otworzył drzwi, złapała go za krawat i przyciągnęła do siebie. Pocałowała namiętnie. Mężczyzna spocił się z podniecenia, jednak szybko złapał oddech i odwzajemnił pocałunek. Objął Karolinę w pół i przechylił tak mocno, że prawie dotknęła ziemi.
Freya
3 tygodnie temu
Dawaj dalej Marzycielu – chociaż niby wiem co dalej będzie, ale podglądanie nie jest mi obojętne... :)
Marzyciel
3 tygodnie temu
Nie ma dalej, bo jej się odechciało. Wolała podróż.:)
Marzyciel
3 tygodnie temu
Niestety wyślizgnęła mu się z rąk i upadła. Rozległ się głuchy trzask, gdy głową uderzyła o wystający schodek. Nie oddychała. Z jakiś skomplikowanych ewolucyjnych powodów, ludzki mózg jest w stanie znieść przesunięcie przód-tył dziesięciokrotnie lepiej niż przesunięcie na boki. Uderzenie skronią o twardą ceramikę pozbawiło ją życia w ułamku sekundy. Marek zamarł. Przerażony wpatrywał się w martwe oczy Karoliny.

Tak to widzę:)
Freya
3 tygodnie temu
Tesz patshe
cd.
Wpatrywał się... jednak niezbyt długo. Dopóki ciało było ciepłe, świadomość śmierci stanowiła wartość obojętną, więc zabrał się do roboty jak zwykle. Nawilżenie było odpowiednie, nie odczuwał dyskomfortu, chyba nawet było lepiej, niż gdyby jęczała. Z matką było podobnie, tyle że wcześniej nałożył jej na głowę torbę foliową, ponieważ po uderzeniach młotkiem twarz stała się nieatrakcyjna. Precyzja ruchu, harmonia rytmu aż do zatracenia świadomości...
Wszystko było jak trzeba.
Marzyciel
3 tygodnie temu
Myślisz że Margerita nie obrazi się za to, co zrobiliśmy z jej bohaterką? :)
Mia123a
3 tygodnie temu
Aleś popisywanie. Nie napewno się nie obrazi, może nawet skorzysta z tych waszych genialnych pomysłów, a później zawsze będzie można ją o jakiś plagiat czy coś osadzic, jak już zrobi hit na skalę światową z tej historii.
Basileus
3 tygodnie temu
ciekawa koncepcja, choć ja sam poszedłbym bardziej drogą hiszpańskiej inkwizycji i kardynała Kła znienacka kłującego mięciutką poduszeczką.
refluks
3 tygodnie temu
@Margerita

"gdy złapał oddech to odwzajemnił się tym samym objął Karolinę wpół i przechyli, że prawie dotknęła ziemi."

I wtedy strzeliło jej coś w kręgosłupie.

Rozważ, Mardżori, tę wstawkę.
Pies drapał przecinki, będzie intrygująco dla czytelnika.
Margerita
3 tygodnie temu
Jestem obrażona za to co zrobiliście mojej bohaterce
Nuncjusz
3 tygodnie temu
Co zrobili twojej bohaterce?
Margerita
3 tygodnie temu
Marzyciel to źle to widzisz
Nuncjusz
3 tygodnie temu
Ich wersje są ciekawsze
Marzyciel
3 tygodnie temu
Margerita, pamiętaj, że to był wypadek...
Margerita
3 tygodnie temu
PHI
Nuncjusz
3 tygodnie temu
BHP

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji