drużyna poszukiwaczy

przed tysięcy lat trzy nacje stworzyły potężne odłamki
ogień i ciemność przypadło imperium naci ponad wszystko tworzącej naw technologie
ziemie i światło otrzymały basniobory ceniące sobie ponad fsystko zgode z naturom
wodę i wiatr otrzymała nacja peranty prostych ludzi rzemiosła
wszyscy zostali oszukani bowiem neksar czwarty twórca obiecujący równość odłamków zagarnął wszystkie za ich pomocom chciał podbić noksie

krainy noksi jedna po drugiej ulegały jego mocy ostatnia armia sił noksianskich ruszyła na czarną twierdze aby pod jej murami stoczyć bitwę o wolność noksi zwycięstwo odkupione tysiącami ofiar
po nim postanowiono ukryć odłamki ale neksar się zbudził i pragnie je odnieść rozpętał w tym celu wojnę legendy mówią o smoczym dziecku o dziesięciu wiosnach zdolnym zaoponować nad wszystkimi odłamkami
rozpoczyna się wyścig jeśli neksar znajdzie ja pierwszy naksie czeka zagłada

jednak pewna mała drużyna postanawia odstukać odłamki i nauczyć smoczy dziecko panowania.
Slugalegionu
12.02.2016
To widać...
Przed tysiącami lat trzy nacje stworzyły potężne odłamki.
Ogień i ciemność przypadły Imperium, nacji ponad wszystko tworzącej nowe technologie.
Ziemię i światło otrzymały Baśniobory, ceniące sobie ponad wszystko zgodę z naturą.
Wodę i wiatr otrzymała nacja Peranty, prostych ludzi rzemiosła.
Wszyscy zostali oszukani, bowiem Neksar, czwarty twórca, obiecujący równość odłamków, zagarnął wszystkie. Za ich pomocą chciał podbić Noksię.

Krainy Noksi jedna po drugiej ulegały jego mocy. Ostatnia armia sił noksiańskich ruszyła na Czarną Twierdzę, aby pod jej murami stoczyć bitwę o wolność Noksi. Odnieśli zwycięstwo, odkupione tysiącami ofiar.
Po nim postanowiono ukryć odłamki, ale Neksar się zbudził i pragnie je odnieść. Rozpętał w tym celu wojnę.
Legendy mówią o Smoczym Dziecku, które w dniu swojej dziesiątej wiosny zdolne będzie zapanować nad wszystkimi odłamkami.
Rozpoczyna się wyścig, jeśli Neksar znajdzie je pierwszy, Noksię czeka zagłada.
Jednak pewna mała drużyna postanawia odszukać odłamki i nauczyć Smocze Dziecko panowania (nad nimi czy nad państwami?).
Khartus
12.02.2016
Na zewnątrz padało, lecz nie robiło to specjalnej uwagi na skrzydlatej postaci, która zachowując całkowitą ciszę, wylądowała na dachu karczmy. Rozglądając się, czy nikt jej nie śledzi, założyła szeroki, długi płaszcz i zeskakując na ziemię, weszła do środka. W środku było prawie pusto. Zakapturzona sylwetka zabrała miejsce przy wolnym stole, koło kominka i z uwagą obserwowała drzwi.
Moni
12.02.2016
Idąć ścieżką, przeklinała deszcz i zastanawiała się, ile godzin poświęci na suszenie części. Metal skrzypiał, gdy otwierała drzwi karczmy, wprawiając ją w paskudny nastrój. Ten jednak prysł, gdy zobaczyła Grima.
Podeszła do niego, po czym ukłoniła mu się:
— Witaj, towarzyszu.
przy kominku historie opowiadał jakiś myśliwy
-nasze miasta miały wtedy wielkie biblioteki farmy obradzały
-wtedy były jeszcze smoki
Beznadzieja
12.02.2016
"Mokro. Mokro i zimno" przemknęło przez głowę zakapturzonej kobiecie kierującej się do pobliskiej karczmy. Zastanawiała się, czemu zgodziła się tu przyjechać. Gdy dotarła do gospody zgrabnie zeskoczyła z siwka, którego zabrała swojej ostatniej ofierze.
- Eh. Zajmij się nim. - rozkazała drżącemu parobkowi, a sama weszła do wnętrza dość obskurnego budynku. Od razu dostrzegła ludzi z którymi miała się spotkać, więc dosiadła się do nich, przy drewnianej ławie.
Khartus
12.02.2016
Widząc znajomy schemat na ciele kobiety, gargulec skinął głową i wskazał na jedno z wolnych krzeseł.
Slugalegionu
12.02.2016
//Jezu, Smok, miałeś mi przesyłać teksty!//
Slugalegionu
12.02.2016
//Tłumaczenie Smoka:
Przy kominku historie opowiadał jakiś myśliwy:
- Nasze miasta miały wtedy wielkie biblioteki, farmy obradzały, wtedy były jeszcze smoki//.
Slugalegionu
12.02.2016
Wszedł dumnie do karczmy. Co prawda nie wiedział czemu, ale czuł, że jest ponad tak prostymi miejscami. Jednak tym razem poczuł ulgę, gdyż ciepło przyjemnie go otuliło. Na widok dziewczyny bardziej przypominającej robota, niż człowieka, wzdrygnął się. Będzie musiał ją znosić, aby osiągnąć swoje. Na szczęście reszta wyglądała normalnie no i miał gargulca.
Khartus
12.02.2016
Ściągając z głowy kaptur, skierował rubinowe oczy na towarzyszy. Następnie sięgnął do kieszeni, z której wyjął pogięty list. Na kartce widniał symbol Konstruktorów i miejsce spotkania.
Beznadzieja
12.02.2016
//Aha, znowu wyskakuje z jakimiś z dupy wyjętymi testami *kręci głową z dezaprobatą* //
Ściągnęła z głowy kaptur, uwalniając burzę czarnych włosów i prychnęła. Czerwonymi oczami bacznie obserwowała towarzyszy.
potężne bestie z kłami jak szable i łuskom twardszą od stali. A ich dech powalał tysiące żołnierzy neksara
kontynuował
Slugalegionu
12.02.2016
Z kieszeni wyjął kopertę z drogiego, szkarłatnego papieru. Nie było tam symbolu, po prostu napis:
"Ogarnij się, przecież wiesz, że ja to ja". Jasnowidzenie rzadko się w nim odzywało, lecz czasem pozwalało mu na niespodziewaną drwinę.
//Jezu, ctrl + c, ctr + v, tak ciężko, Smoku?//
Moni
12.02.2016
Wyjęła zmiętolony papier z pieczęcią Imperium.
- No to chyba my to my - odparła z sadystycznym uśmiechem. - Możemy już zacząć rozwalanie łbów tych złych?
-Ale w końcu zostały pokonane i neksar zyskał ogromną przewagę
Moni
12.02.2016
//Uderza głową o biurko.
Masz FB?//
tempo mojego brata
Khartus
12.02.2016
Grim westchnął ciężko i zahaczył szponami o fasadę kominka. Z pomocą iskier spalił list, a popiół wrzucił do ognia. Wstał i powolnym krokiem ruszył w stronę drzwi.
- Będę na zewnątrz.
Spojrzał na nią i odpowiedział:
- Myślisz, że to takie łatwe?

Część postów została ukryta (580)

Zaloguj się, aby przeglądać cały wątek

Moni
05.03.2016
I dobrze Filipie.
Moni
05.03.2016
W jakiej kolejności czytać te linki?
Akwus
05.03.2016
linki w dowolnej, bo to różne tematy, ale jak już wejdziesz do którejś sesji, to najlepiej w kolejności chronologicznej :)
Moni
05.03.2016
Okej, jak przeczytam wszystko, to się zgłoszę.
Moni
05.03.2016
Czym jest warn?
Moni
05.03.2016
No nie wiem, nie przeczytałam nawet jednego posta w WFRP i już mam chyba ze trzy czy cztery wątki, może najpierw napisz mi czym to się różni od RP czy jak Ty to nazywasz od RPG?
Moni
05.03.2016
Czy tu chodzi o to, że każdy prowadzi swoją historyjkę najwyżej luźno powiązaną z innymi i jak przychodzi co do czego to MG zarządza spotkanie i jakąś ostateczną walkę?
Moni
05.03.2016
Bo tamta sesja jest nudna, nie za bardzo chce mi się przez nią brnąć.
Moni
05.03.2016
I jak to w ogóle ktoś nie będący MG może kontrolować SI? To nie jest robienie z siebie Boga?

(A i od zajebania tych wątków, J musiałby tam być codziennie by to ogarnąć. Wyobrażasz to sobie?

"J, jest sprawa. Smok uważa, że Moni przesadziła zabijając go (Ustalmy, że wolno nam było się zabijać). "Spoko, rozsądzę to, ale powiedźcie mi co i jak". "Okej, w ogromnym skrócie *20 stron tekstu*. "Eeee... *wychodzi8*
MrJ
05.03.2016
Kwestia moja jest taka. Nie do konca wiecie co chcecie. Chcecie RP czy Opowiadanie wspoltworzone? Chcecie tworzyc swiat, czy oddac sie pod skrzydlo MG? Takie rzeczy musicie zdecydowac, wtedy bede wam w stanie pomoc, bo widze w was chec do czegos, a to wiecej niz kiedykolwiek u was stwierdzilem, wiec jestem sklonny was jakos polubic.
xnobodyperfectx
05.03.2016
W sumie popisałabym jakieś konkretne RP, jednak nie z wypowiedziami długości jednego zdania.
Moni
05.03.2016
J, ja się na tym nie znam, ale chcę... no właśnie nie wiem. To o czym mówił Akwus to RP? Jak tak, to chcę to, ale z nie aż taką ilością wątków, bo w życiu się w tym nie połapiemy z naszą frekwencją.
MrJ
05.03.2016
To o czym mowil akwus to bodajze PBF ale nie pamietam jak to dzialalo. Ogolnie RP oznacz ze ktos nie stworzy zadnej postaci ale pomoze wam stworzyc swiat i przejmie pewna kontrole nad postaciami pobocznymi. Kwestia jest taka, ze ciezko to rozwinac, jesli chodzi o dialogi, RPG lepiej sie sprawdzaja na chatach, PBFy na forach. Ja jestem sklonny sprawowac piecze nawet nad tym, ale zasady sie wciaz utrzymuja
MrJ
05.03.2016
Nie bedzie koniecznosci pisania wielu watkow, ale nie ma pisania jednego zdania, chyba ze sytuacja jest naprawde dynamiczna, ale i wtedy zachecalbym do czegos wiecej. Dlatego tez nie zezwala sie na walke pomiedzy graczami, bo zmienia sie to w wymiane miedzy dwiema osobami, co nie wspolgra z wielozdaniowoscia
MrJ
05.03.2016
Jesli chcecie, moge wam zoorganizowac prawdziwe RPG przez Skype z koscmi i wszystkim, jak tylko ogarne jakies miejsce dla siebie, gdzie moglbym w spokoju przysiasc i gadac, nie przeszkadzajac lokatorom.
Moni
05.03.2016
W takim razie wprowadźmy minimalną długość komentarzy, którą w przypadku wyjątkowych sytuacji będziemy wyjątkowo zawieszać. I jak to jest z NPC, mogę je kontrolować jako nie RP? I nie mam Skypa. :C
MrJ
05.03.2016
Z reguly nie powinno sie kontrolowac NPC ale zeby zachowac plynnosc mozrmy to nagiac, wtedy moja interakcja bedzie minimalna i bede glownie kontrolowal zasady
MrJ
05.03.2016
A Skype mozna zalozyc
Moni
05.03.2016
No nie wiem, nie chcę wam pokazywać twarzy, a bez kamerki się nie obejdzie, skoro mam wam pokazywać wyniki rzutu.
A jak to jest z innymi? Skoro piszemy tak długo, to albo będą stać jak słupy soli cokolwiek się nie wydarzy, albo będę ich kontrolować. Jak to załatwić?
MrJ
05.03.2016
Nie, mozna zrobic kosc wirtualna. Do tego jest r20 wlasnie. W przypadku pisania, jest to nieuniknione, zreszta liveRPG tez ma ten problem, nie da sie tego uniknac.
Moni
05.03.2016
A, no to okej, założę Skypa. Możesz mi dać jakiś skrótowy przykład prawidłowego wpisu? Jak potrzebujesz opisu sytuacji czy coś to mów, wymyślę Ci coś.
MrJ
05.03.2016
Chodzilo mi raczej ze jesli bedziemy uzywac skype nie bedzie to wymagalo pisania. Jesli natomiast chcecie pisac, to przykladowy wpiz powinien miec od 2 do 4 tysiecy znakow
Moni
05.03.2016
O kurwa...
Moni
05.03.2016
Nie ma co, ja spadam. XD Bez wchodzenia innym na głowę i sterowania nimi, nie dam rady tak długo pisać ani mówić. XD
MrJ
05.03.2016
Właśnie to jest problem z pisanym RP, nie da się tego zrównoważyć. Dlatego ja gram zawsze głosowo.
Moni
05.03.2016
A można jakoś tak?
Pisiam sobie posta i dochodzę do wniosku, że MrJ musi coś zrobić. Bo np. zaczepiam go w karczmie i wyzywam od pieprzonych dzieciobójców (jeśli Cię uraziłam, to przepraszam), grożąc mu przy tym nożem. No to piszę wersję A, gdzie MrJ rozpoczyna walkę, wersję B, gdzie próbuje rozmowy, wersję C, gdzie udaje że to nie on itp. Wstawiam kawałek bez dokonanego wyboru i Ty byś mi w jednym zdaniem powiedział, którą wersję wybierasz i tę bym wstawiła.
Moni
05.03.2016
Oczywiście wtedy wersje musiałyby się trzymać limitu, nie cały post.
MrJ
05.03.2016
można by spróbować, to by był trochę jak interaktywna opowieść. Jeśli znajdziesz inne osoby, które zgodzą się na taką metodę, pewnie, give it a shot
xnobodyperfectx
05.03.2016
A może limitem by było min. 80 słów? Niczym na wypracowaniu z angielskiego!
Jeśli chodzi o rp słowne, lecicie wtedy na spontanie? Ja to bym wolała wszystko przemyśleć, napisać i dopiero przeczytać. ;-;
MrJ
05.03.2016
Właśnie słowne lepiej się rozwija, przynajmniej ja tak uważam. Limit 80 słów tez ma sens(macie łatwe wypracowania, ja pisałem po 200), a przemyśleć można było przed sesjami, bo nie ma co kłamać, jak się siadało do gry, to z 3~4h się siedziało.
Moni
05.03.2016
No właśnie nie takie łatwe wbrew pozorom, ale to zależy od człowieka. Czasem tak to tniesz i tniesz i skracasz, ale i tak ledwo łapiesz się w górną granicę.
xnobodyperfectx
05.03.2016
80-100 z angielskiego, 250 z polskiego. Ja mam jeszcze inny pomysł, by pisać rp na forum, ale i siedzieć razem na skype, by jakiekolwiek wątpliwości możnaby było rozwiewać.
Sky300
05.03.2016
Jeśli dojdziecie do tego Skypa, to ja odpadam :)
Moni
05.03.2016
Me too.
I na ang. jest chyba 80-120, ale to nieważne.
MrJ
05.03.2016
Cóż, wymyślcie metody które wam pasują, znajdźcie ludzi, którzy się na to zgodzą, a ja to jakoś dostosuję. Nie będę myślał za was
xnobodyperfectx
05.03.2016
Mówię ze swoich doświadczeń, z książki i z niej zadań "maturalnych".
Mi tam obojętnie, byle to było ogarnięte.
Moni
05.03.2016
No to jakie zmiany proponujecie w mojej metodzie i czy gramy na forum polecanym przez Akwusa?
Beznadzieja
05.03.2016
Mi by pasował pomysł z pisaniem na forum i gadaniem przez skype. Tylko wtedy musielibyśmy pisać trochę wcześniej, nie mam ochoty nikogo budzić :/
Moni
05.03.2016
No ale poważnie, wypowiadajcie się.
Na razie WSTĘPNIE ma być Skype plus jakieś forum, ale jaki system? Taki, jaki zaproponowałam? Jeśli tak, to macie pomysły na jakieś zmiany oraz czy opowiadanie pisze MG? A może każdy uczestnik dostaje mały wątek, który rozwija zostając takim mini MG. Właściwy MG będzie wtedy tylko obserwował i dbał o nie łamanie zasad.
Moni
06.03.2016
Dobra, to ja zakładam konto na tamtym forum, a tu tylko daję zapytanie do MrJ i Akwusa. Zgodzicie się być naszymi MG oraz gdzie powinniśmy omówić szczegóły sesji?
Beznadzieja
06.03.2016
Na którym forum?
Moni
06.03.2016
http://lastinn.info/
Moni
06.03.2016
Co mam wpisać w "ulubiony system RPG", jeśli takowego nie mam? :C
Beznadzieja
06.03.2016
Wpisz "nie mam"
Moni
06.03.2016
Thx. C:
Moni
06.03.2016
W każdym razie podbijam (a może zbijam?) pytanie, czy ktoś na Opowi ogarnia tego typu rzeczy i zgodzi się zostać naszym MG? Tu daję linka do forum, gdzie będziemy:

http://lastinn.info/
Akwus
06.03.2016
Moni, nie dam rady czasowo ogarnąć :( A nie chcecie poszukać tam jakiejś z otwartych rekrutacji? Może nie warto zaczynać w całej zielonej ekipie i da się pograć z kimś bardziej doświadczonym? Zapytajcie w rekrutacji, czy przyjmują ludzi bez znajomości zasad, zazwyczaj, to nie problem.
Khartus
21.03.2016
Podbijam. Coś w końcu wiadomo, co z tym robimy?
Moni
21.03.2016
No tak, wbijaj na tę stronę na górze i jeśli Ci się chce, zakładaj rekrutację.
detektyw prawdy
07.03.2017
Ciekaw jestem jakim cudem filip nie dostal jeszcze bana...

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji