wolfie
18.05.2015
Trochę nie na temat związany z pisaniem, ale bardzo interesuje mnie to, co lubicie oglądać :)

Ja bardzo lubię marvelovskie produkcje (w szczególności te o Avengersach), komedie z udziałem Jackiego Chana, najnowszego Bonda z Danielem Craigiem, Piratów z Karaibów i produkcje dotyczące II wojny światowej ( Powstanie Warszawskie, Pianista, Zakazane piosenki) :)

A Wy co najbardziej oglądać? Pochwalcie się swoimi ulubionymi tytułami, może coś wpadnie mi w oko! :D
Willa
18.05.2015
Hej. Ja też lubię Piratów z Karaibów, komedie romantyczne, filmy na podstawie powieści Nicholasa Sparksa, dreszczowce i jakieś dobre filmy akcji.
A z moich ulubionych filmów to Nie kłam kochanie (widziałam tyle razy, ale jeszcze mi się nie uprzykrzyło ), seria Szybcy i wściekli, Step Up wszystkie części.
Ong Bak obejrzyj jak J.C. lubisz. O boksie tajskim
Wałenza
18.05.2015
Wolfie, jak ci się podobał Age of Ultron? Dla mnie mega!
wolfie
18.05.2015
Wałenza jeszcze nie oglądałam tego filmu, ale z pewnością zrobię to w najbliższych dniach :)
Sileth
18.05.2015
Ogólnie to tak jak i w książkach uwielbiam fantasy i wszelkie podobne lub pokrewne gatunki. Oprócz tego kryminały, sensacyjne i przygodowe :)
Wałenza
18.05.2015
Polecam się do kina wybrać, to widowisko świetne.
Widziałaś wszystkie pozostałe filmy z kinowego uniwersum Marvela?
NataliaO
18.05.2015
marvelovskie produkcje Avengers, Iron Man, Spider tylko nowszą wersję, Hulka itp.Filmy z Jackie Chanem.

Filmy typu " Ukryty smok przyczajony Tygrys'

Jet Li " Pocałunek Smoka " "Człowiek Pies" PolecaM :)
" 13 Dzielnica" są dwie części tego filmu Polecam :))

SZYBCY i WŚCIEKLI
Każdy film z Steven Seagal oraz Sylwetser Stallone ten grał też w dobrej komedii "Oskarze" ubawiłam się

" UPROWADZONA " dwie części patrzyłam z Liam Neeson
" ZEJŚCIE" polecam dwie pierwsze, kolejne to standard
" Droga bez Powrotu"

Uwielbiam BATMANA ale w wykonaniu Christiana Bale / ale jest batman gdzie role grała Michelle Pfeiffer jako kobieta kot bomba. " Powrót Batmana"
Oraz Michell w " Młodych gniewnych"

" CO KRYJE PRAWDA " MichellePfeiffer POLECAM ZASKOCZY

" Wzgórza Nadziei"
" NIGDY WIĘCEJ"
" SYPIAJĄC Z WROGIEM"

wolfie
18.05.2015
Wałenza, z pewnością wszystkich nie oglądałam. Widziałam serię X-Men, filmy dotyczące poszczególnych bohaterów z drużyny Avengersów (Iron Man, Thor, Kapitan Ameryka) oraz wcześniejsze produkcje o Hulku :)
NataliaO
18.05.2015
Thor też jest the besth :)
wolfie
18.05.2015
NataliaO, a co myślisz o Lokim? ;)
Wałenza
18.05.2015
Spider-many też polecam zabaczyć. Tym bardziej, że Spider-man w najbliższych filmach stanie obok Avengersów :-)
NataliaO
18.05.2015
tak, jak fajnie
Majeczuunia
18.05.2015
Animowane... Najczęściej oprócz anime oglądam Disneya i Pixara. Ale lubię też dramaty, na przykład Służące :)
Jeśli animowane, polecam HellSing
KarolaKorman
19.05.2015
Polecam;
,,Ich oczy oglądały boga''
,,biały oleander,,
,,w kręgu miłości'' - tytuł szmira, film świetny. Produkcja belgijska, nieznani aktorzy.
,,Moja lewa stopa''
nie wspominam o klasykach
Anonim
19.05.2015
Wszystko Herzoga i Larsa von Triera
Vasto Lorde
19.05.2015
Z sensacyjnych to większość, może nawet wszystkie z Stevenem Seagalem i Sylvesterem Stallone.
Wszystkie części Terminatora z Schwarzeneggerem :)
Transporter także wszystkie części.
Fantastyki mało oglądam >.<
Horrory:
Wzgórza mają oczy
Droga bez powrotu
Śmiertelna cisza
Coś
Prometeusz
Klątwa
Koszmar z ulicy wiązow
Freedy vs Jason
Piątek 13-ego
Piła wszystkie części
Grave Encouters
Paranormal Activity
REC
I mogę tak wymieniać w nieskończoność, ale to tytuły, które zapadły mi w pamięci :)
Vasto Lorde
19.05.2015
Uwielbiam także Avengers i większość bajek z lat dzieciństwa Disneya np
Król Lew itp.
NataliaO
19.05.2015
Wolfie powiem Ci, że lubię Lokiego takie postacie są ciekawe

Część postów została ukryta (87)

Zaloguj się, aby przeglądać cały wątek

Pułkownik Marian Bońka
2 miesiące temu
JapanDish współczuję
Piotrek P. 1988
2 miesiące temu
Pitbull
2 miesiące temu
https://adapter.pl/filmy/wyjazd-integracyjny/

Jedno z największych gówien wyprodukowanych w Polsce
Pitbull
2 miesiące temu
No i jeszcze była scena BDSM z Figurą i Kotem
Ant
2 miesiące temu
Nie wiem czy było, ale na Netfliksie ostatnio oglądałem Dwóch Papieży. Polecam!
Pitbull
2 miesiące temu
A ja nie polecam.
Tjeri
2 miesiące temu
Ant, zamierzałam obejrzeć dla Hopkinsa. Skoro polecasz, to tym większą mam ochotę.
Pitbull
2 miesiące temu
Tjeri jeśli jesteś fanką *nowoczesnego* papieża Franciszka to pewnie spodoba ci się
Tjeri
2 miesiące temu
Pitbul, tu dorośli rozmawiają.
Pitbull
2 miesiące temu
Tomek, a nie Pitbull, jeśli łaska
Tjeri
2 miesiące temu
Brudzia nie piliśmy i pić nie będziemy. Zwracam się do Ciebie tak jak sam się nazwałeś.
Pitbull
2 miesiące temu
Ale każdy tu do mnie mówi Tomek.
Pitbull
2 miesiące temu
Albo Bordo
Neurotyk
3 tygodnie temu
polecam

https://www.filmweb.pl/film/Kobieta+w+kapeluszu-1984-6794

Początkująca aktorka rezygnuje z występu w filmie na rzecz pierwszoplanowej roli teatralnej.

Kobieta w Kapeluszu

reżyseria
Stanisław Różewicz
scenariusz
Stanisław Różewicz
gatunek
Dramat obyczajowy
produkcja
Polska
premiera
lipiec 1985 (świat)

Kameralny, teatralny film psychologiczny, lekki, nie dziwaczny. Na miły wieczór.

Reżyser to słynny brat słynnego poety Różewicza.
Ant
2 tygodnie temu
Trzymacie kciuki za polski film "Boże ciało"? Oskary już dzisiaj!! :)
Tjeri
2 tygodnie temu
A faktycznie. Oglądał ktoś?
Ant
2 tygodnie temu
Nie oglądałem, ale zapewne obejrzę
Bajkopisarz
2 tygodnie temu
Widziałem "Boże Ciało". Dobry, raczej nie na Oskara, ale naprawdę dobry.
Tjeri
2 tygodnie temu
Mnie generalnie Oskary aż tak nie ruszają, ale zawsze fajnie, gdy nasze kino zostałoby docenione. No i nie wiem jak z konkurencją, ale słyszałam, że mocna.
Zaciekawiony
ponad tydzień temu
Konkurencja była mocna. Gdyby w tej kategorii nie było Parasite, to nie wiem jak by wyglądały szanse. Honeyland też jest świetny. Almodovar to żyjący klasyk i też by miał spore szanse. Generalnie sytuacja wygląda podobnie jak w zeszłym roku, gdy "Zimna wojna" konkurowała z "Romą", "Złodziejaszkami" i "Kafarnum".
AlaOlaUla
tydzień temu
Jeśli ktoś ma w domu telewizor i nie chce mu się szukać po Torrentach, to niech se włączy o 20.35 Tvp Kultura - Nazarin.

Obraz z 1959r.

Do zobaczenia w Kulturze😌
Neurotyk
tydzień temu
Ciekawe. Może. Dzięki.
Piotrek P. 1988
tydzień temu
AlaOlaUla
tydzień temu
Film mną wstrząsnął. Mam na myśli Nazarin.
Zapowietrzyłam się z oniemienia😯
Neurotyk
tydzień temu
W końcu Luis Buñuel. Dziś nie mogłem, ale skoro polecasz, znajdę jeszcze czas.

Póki co tylko Psa andaluzyjskiego widzialem.
Zaciekawiony
tydzień temu
Ze starych ale dobrych filmów polecam japoński "Kobieta z wydm". Bardzo symboliczna sytuacja a przy tym niezłe zdjęcia, operator musiał znać się na fotografii. No oczywiście dla niektórych film będzie nudny, bo w zasadzie rozgrywa się w jednym miejscu i z dwoma bohaterami.
AlaOlaUla
tydzień temu
Mam pytanie do koneserów.
Czy ktokolwiek pamięta tytuł filmu, który opowiada o wielkiej miłości.
Miłości bolesnej i zabójczej.

Opowiem, co pamiętam.

Zima. Bardzo mroźna. Podróżujący (chyba) amerykanin, młody mężczyzna, trafia do namiotu dwóch kobiet (o azjatyckich rysach). Matki i córki. Czy one go znalazły🤔 W każdym razie jest w namiocie kobiet, które uprzejmie się nim opiekują.
W tym trójkącie rodzi się uczucie.
Niewyobrażalnie wielkie, które prowadzi do tragedii.

Matka zabija córkę i zdziera jej skalp z twarzy, by...

Proszę o pomoc w identyfikacji.
😊
Ant
tydzień temu
Ojejku, nie znam i nie chcę oglądać
AlaOlaUla
tydzień temu
Bardzo dobry film.
Neurotyk
tydzień temu
To musi być jakiś horror komediowy ;)
AlaOlaUla
tydzień temu
Bardzo śmieszne😕
Neurotyk
tydzień temu
Z innej beczki: odkrywam, że z wiekiem zmienia mi się wrażliwość estetyczna gust, jeśli idzie o film.

Przykładowo w wieku nastoletnim byłem pod wrażeniem Dzikosci Serca Lyncha.

Nie będzie, że odpaliłem film po ponad 10 latach i... po 40 minutach wyłączyłem z powodu bezmiaru nudy, nie było już nic, co mnie utrzymuje w ciekawości, mimo że fabułę pamiętałem tylko przez mgłę - co powinno być przesłanką ku oglądaniu. Nie. Już mnie nie kręci zakręcony, postmodernistyczny styl.
Neurotyk
tydzień temu
Z drugiej strony Batmana i powrót Batmana Burtona obejrzałem w jeden dzień, z wypiekami na twarzy, z ciarkami od ekscytacji, łezką w oku, i z niebywala dziecięca fascynacja światem wykreowanym w stu procentach w głowie Burtona. Cóż, ekranizacja komiksu ma u mnie na Filmwebie 10, więcej od klasyków, filmów "trudnych", "przlomowych". Burtona Batman ma tyle u mnie, co najlepsze filmy długiego metrażu Chaplina.

Burton i Chaplin to twórcy absolutni. Wizjonerzy uczucia i formy, z własnym, niepodrabialnym stylem.
Ant
tydzień temu
Jest to dość powszechne zjawisko. Często sentyment przysłania ocenę faktyczną. Za dzieciaka fascynowałem się wieloma filmami i serialami, a dzisiaj dostrzegam jak niewiele mają dzisiaj z tej ówczesnej magii.
AlaOlaUla
tydzień temu
Co 7 lat zmienia się charakter człowieka, także jego gust.
Więc to całkiem normalne.
Neurotyk
tydzień temu
Aby, tak. A Jeszcze: BYĆ MOŻE Batman przeniósł mnie znów w świat lat dziewięćdziesiątych w moim życiu, najlepszych, jako ze lat dzieciństwa. Znów - przecież Dzikość Serca też kojarzę z dorastaniem, a jednak nie mam już uczucia do tego filmu.

Zapytuje się, co wpływa na takie cofnięcia gustu...

I właśnie mi odpowiedziała Ala;D i to w momencie, gdy miałem wysyłać.
Neurotyk
tydzień temu
Badam sobie ostatnio zmiany gustu. Załączam dwa filmy (oczywiście nie równocześnie; choć równocześnie zdarza mi się oglądać coś w jednym oknie i czytać równocześnie w drugim oknie komputera- da się) z różnych okresów kina (filmy, które już dawno widziałem - starocie i coś z okresu pozłotowego w kinie. I znów: Rebekę Hitchocka mielilem, mielilem, i jakoś zmielilem (kiedyś jednym tchem); Frantic Polańskiego znow, jak 15 lat temu, polknalem jak ryba haczyk.

Uważam, że muszą być filmy ponadczasowe, których konstrukcja nie rdzewieje, tak, że możemy je oglądać znowu, i znowu, i znowu....
AlaOlaUla
tydzień temu
Alien
Mogę znowu i znowu i znowu...
i wiele innych.
Targówek
tydzień temu
Ludzie specjalnie dawali Zenkowi jedynki i jest na filmwebie średnia 3,7
Pan Buczybór
tydzień temu
No i dobrze
Johnny2x4
tydzień temu
Zenek to film, który nie powinien powstać.
Targówek
tydzień temu
Bo?
Zaciekawiony
6 dni temu
Obejrzałem wczoraj Parasite.
Film dobry i dający do myślenia. Fabuła w zasadzie dość prosta, da się streścić podstawowy sens w kilku zdaniach.
AlaOlaUla
6 dni temu
Zaciekawiony, czy Twoim zdaniem film zasłużył na 4 statuetki?
Oraz
Czy prawdopodobnym jest fakt, że jego odbiorcy mogą być klientami sklepów MM?
AlaOlaUla
6 dni temu
Co do filmu Zenek, to podobno w jakieś szkole, gdzieś w Polsce, ma powstać kierunek disco polo...
A co za tym idzie obecna władza, idąc przykładem poprzedników z bardzo ubiegłych lat, chce mieć otępiałe społeczeństwo biorące 500 plus i nucące piosenki Zenka...

😞
Targówek
5 dni temu
*A co za tym idzie obecna władza, idąc przykładem poprzedników* - których konkretnie?

A co do 500+, jako korwinista nie jestem entuzjastą takich rozwiązań, ale np. na kuroniówkę nie narzekasz, bo to twoi wprowadzili.
Targówek
5 dni temu
*Co do filmu Zenek, to podobno w jakieś szkole, gdzieś w Polsce, ma powstać kierunek disco polo...* - co ma z tym wspólnego PiS?
AlaOlaUla
5 dni temu
Nie spamuj bordo.
Spamerze jeden😠
AlaOlaUla
wczoraj o 16:58
Uwaga!
Dzisiaj na Tvp Kultura o godz. 00:05 odbędzie się seans filmu Pies andaluzyjski z 1929r w reż. Luis Buñuel.
Scenariusz napisał Luis Buñuel i... Salvador Dali.

Warto!!!
Targówek
wczoraj o 17:02
Ja dziś wieczorem idę na Bad Boya Vegi

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji