Konkurs Literkowa Bitwa na Rymy 62

Adelajda
02.04.2019
"Wybitna poezja wyrasta z niepokoju albo zachwytu. Czerpie z niejasnych źródeł i rodzi słodko-gorzkie owoce poznania, które otwierają oczy i każą żyć na własny rachunek, bez ideologicznych protez. Wybitna poezja nie stwierdza, ale szuka. A kiedy znajdzie, jest tak szczęśliwa i przerażona, że gubi wszystkie liście i próbuje od nowa. Prawdziwa poezja jest zachłanna, nienasycona, głodna, buntuje się przeciwko zastanej rzeczywistości jak pryszczata nastolatka, bolą ją systemy i normy, każde wielkie słowo ogląda pod światło, gardzi złotymi radami i zapożyczonym doświadczeniem, poznaje przez dotyk, przez ciało i krew. Chce brać w siebie świat, ocierać się o świat, przepuścić przez siebie świat. Ranić i wylizywać z ran. Rozproszyć się, zatracić i odzyskać na nowo, z igliwiem we włosach, piachem między zębami, żywicą na skórze. Poezja jest samopoznaniem, które nigdy się nie dokona, bo w ostatnim wersie jesteśmy już kimś innym niż w pierwszym"
- Tadeusz Dąbrowski

Temat główny: Niebezpieczne szuflady wewnątrz nas.
Temat dodatkowy: Tam, gdzie pasą się dzikie mgły.

Kochani! Cytat niech będzie dla was inspiracją i wskazówką do tematu głównego czy też dodatkowego. Chciałabym żebyście się trochę obnażyli w utworach i pokazali, co żyje wewnątrz was. Poezja płynie od środka, przybiera różne formy i to jest piękne, że jest częścią nas.

Myślę, że czas do 21 kwietnia, do północy będzie wystarczający (oczywiście jeżeli zaistnieje taka potrzeba termin zostanie przedłużony przez Literkową)
Ritha
02.04.2019
O kurde, temat swietny
Adelajda
02.04.2019
Ritho! Zapraszam, może być również coś w formie prozy poetyckiej, albo jeszcze coś obok :) Wszystko co się skojarzy, co przyjdzie na myśl - mile widziane, niech frekwencja będzie duża :)
Ritha
02.04.2019
Już konczę ;)
Light
02.04.2019
Mi do poezji nie po drodze, ale temat faktycznie bardzo dobry!
Ritha
02.04.2019
Mi też daleko
Margerita
02.04.2019
a ja mówię pas
marok
02.04.2019
A ja mówię sznurek
Może być odświeżony staroć? Mam coś co by pasowało tematycznie... Ale pewnie powinien to być zupełnie nowy utwór?
yanko wojownik
03.04.2019
Po podjęciu tematu do głębi, mogą psychopatą okrzyknąć. Spróbuję zorientować się jak to działa.

A ja mówię łańcuch - odn. pas i sznurek
Adelajda
03.04.2019
yanko wojownik
04.04.2019
Aha to takie proste... Dziękuję za wskazanie kierunku na szlak, do określonej daty spróbuję się zmierzyć z tematem.
Otwierajcie swoje szuflady Opowijczycy!
Pasja
07.04.2019
do góry
Palec pod budkę, bo za minutkę zamykam budkę.
Piszemy i piszemy Panie i Panowie.
A. Hope.S
14.04.2019
rymy to nie moja baza, lecz gdy weźmie mnie już "Faza" wtedy lecą niczym ptak. o tym wie tylko brat.... co ja tu pisać będę wielce...piątak będzie tu w podzięce?
Nuncjusz
14.04.2019
nie musi być rymowanka
Pasja
14.04.2019
hop
Do niedzieli jeszcze jest czas na pisanie wierszy do Bitwy.
Zapraszamy!

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji