Kontrowersje w pisaniu

Czy w literaturze początkujący autor może poruszać kontrowersyjne tematy, na przykład związane z polityką czy tabu obyczajowymi?
Enchanteuse
27.05.2017
A dlaczego by nie? Temat dobry jak każdy inny, a nawet lepszy, bo - wzbudza zainteresowanie czytelnika, a przecież o to nam wszystkim chodzi :)
tribia
28.05.2017
Pewnie, że może :).
KarolaKorman
28.05.2017
Każdy pisze to, w czym się dobrze czuje. Nie będzie więc początkujący publicysta pisał bajek dla dzieci, bo nie wypada mu pisać tego, co lubi. Można wszystko pisać. Kontrowersyjnie lub nie :) Byle była wena i dobry temat np. w polityce :)
tribia
28.05.2017
Oczywiście, że tak :). Wypadanie wywodzi się z kieszeni :). Nie miej w niej węża, jeśli chodzi o pisanie :).
Nuncjusz
28.05.2017
tribia
28.05.2017
Też myślałam o tym wątku, Nuncjuszu :).
Jared
28.05.2017
Z polityką... :P 50% czytelników będzie go kochać, a drugie 50 nigdy nie chwyci już po jego książkę :P
tribia
28.05.2017
Ale nie o to w tym chodzi, prawda? :)
Upadły(D.F)
28.05.2017
A według mnie chodzi o to o czym my piszemy. Oczywiście jeżeli gorąco tego chcemy. Omijając jakieś tematy które nas intrygują tracimy cząstkę własnego ja. Początkujący czy nie , serce nam o tym powie. Co pisać czy też czego nie pisać.
Nuncjusz
28.05.2017
Ja piszę o tym, co mi inna część ciała podpowiada - szczególnie po fasolce po bretońsku
Polecam
tribia
28.05.2017
Ale to nadal wena, a nie kontrowersja :).
Nuncjusz
28.05.2017
Moje jelito lubi kontrowersję
tribia
28.05.2017
A kontrowersje lubią Twoje jelito... :)
Tak się składa, że bardzo dużo moich tekstów zahacza o tematy polityczne. Wiele wierszy napisałam o zamachach terrorystycznych.
tribia
28.05.2017
Znajdą się chętni :).
Zdzisław B.
28.05.2017
Kilka lat temu pisałem felietony publicystyczne pod wspólnym tytułem "Posłaniec pana B.". Później zarzuciłem, wziąłem się za obszerniejsze teksty.
Ten wątek przypomniał mi o Posłańcu. Hmm, może wrócę, obecny czas, niestety, sprzyja posłannictwu jak cholera ;)
Enchanteuse
28.05.2017
Niech pan pisze, chętnie przeczytamy :)
Pasja
28.05.2017
Zdzisława twoje krótkie limeryki i fraszki często zahaczają o politykę i robisz to świetnie. Miałeś przecież nie tak dawno kontrowersyjny w komentarzach problem polityczny w dzisiejszym czasie. Pisz temat obecnie aż się prosi.Posłańcu.:-)
Ritha
28.05.2017
Może poruszać kontrowersyjne tematy, no kurde
Ritha
28.05.2017
Może pisać o czym chce, o sznurku na pranie, zszywaczu, dziurkaczu (ja lubię), albo wpływie kościoła na wolność jednostki, o oklepanej miłości, przyjaźni, i innych dupsach też, byle by było dobre
riggs
29.05.2017
Czasem zadajecie tu pytania, jakbyście bali się braku akceptacji. Masakra. Czy naprawdę ludzie są dziś tak zdesperowani i boją się odrzucenia? Pisanie ma cieszyć i nie ma żadnych granic. Walić czy komuś się to podoba, czy nie. Jak napisał Jared 50/50. Bądźmy sobą, a z polityką trzeba tylko uważać na prawników rządzących
Amy
29.05.2017
A dlaczego miałby nie móc?
Można, tylko na początku polecam dodać ostrzeżenie: uwaga! może powodować ból siedzenia

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji