Korekta, sprawdzanie składu zdań itp

Yourofsky
15.03.2020
Czy ktoś z Was korzystał z profesjonalnych usług korektorskich? Pytam bo chce dać do sprawdzenia i korekty mojego tekstu ( a jak sami wiecie z korekta, interpunkcja, i z powtarzanymi słowami nie jest najlepiej - delikatnie mówiąc ) wiec chciałbym to komuś zlecić, za nie wygórowaną cenę.

Potem chce to jakoś oprawić w okładke i dać komus bliskiemu jako prezent.

Nie chce dopuścić do sytuacji że beda tam błedy typu :

- brak spacji przed lub po myślnikiem
- mała literówka np, zamiast:"Ł" to"L" itp błedy i niedopatrzenia.

Wiem że to może potem przeczytać sporo ludzi, dlatego wole się upewnić czy takie literówki i błędy w interpunkcji, znakach są ogólno dopuszczalne i patrzy sie przez nie jak przez palce/ Czy nie ma to prawa bytu bo mogą znaleźć się ludzie którzy w życiu przeczytali 500 książek i takie błędy będą ich zwyczajnie bardzo raziły?

Czy może nie warto ryzykować samemu robiąc korektę i lepiej "dać to do korekty" to komuś innemu ?

Czy znacie lub korzystaliście z usług takich korektorów?

pozdrawiam
Pan Buczybór
15.03.2020
Zanim się da komuś do korekty za hajs, warto chyba poddać się nieodpłatnej korekcie w internecie. Są strony i osoby, które dokładnie oceniają i wskazują błędy w zgłoszonym do nich tekście. Nie będę robił reklamy, musisz sam poszukać, ale sądzę, że taka tzw. beta może być niezłym rozwiązaniem, szczególnie, że planujesz to jako prezent, a nie inwestycję czy coś.
Yourofsky
15.03.2020
Jako prezent. Chce też coś po sobie pozostawić jak mnie strach w koronie zabije.
Możesz chociaż podać namiary na te strony i osoby , które nieodpłatnie oceniają i wskazują błędy. Wpisze w google beta korekta tekstu.

Dzięki za info. Może coś znajdę.
1wiemnapewno
17.03.2020
Cześć. Błędy mogą wystraszyć. Wiem, bo robię redakcję z korektą dla jednego portalu. Przyślij fragment, rzucę okiem za free.
Yourofsky
20.03.2020
Pan Buczybór odwiedziłem stronę beta, dziewczyny maja fajne art i porady ale nigdzie u nich nie mogę znaleźć miejsca żeby przesłać im swoje opowiadani i żeby mi je skorygowały albo ktoś inny przez ich stronkę. Nie wiem czemu nie moge tego znaleźć. Czy dobrze Ciebie zrozumiałem? Czy one się tym zajmują ?

1wiemnapewno, możesz podać namiary do portalu? Wysłać ci fragment na priva ?
1wiemnapewno
23.03.2020
Prześlij fragment na e-maila: annapowezka@gazeta.pl

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji