Korekta tekstu opowiadania

Lunaria Moon23
03.10.2017
Witam, mam pytanie apropo mojego opowiadania. "Kroniki shadow eye. Nocna łowczyni ". Czy jest tutaj osoba która mogłaby ewentualnie mi pomóż w poprawie tekstu zanim go wrzucę na strone? Robie sporo błędów i też niedawno znów wróciłam do pisania. Z komentarzy ktore dostałam odnośnie pierwszej części wynika że mam dużo błędów. Chciałabym je poprawić jednak przydała by mi się osoba która dłużej pisze niż ja i bardziej się na tym zna żeby mnie pokierować i powiedzieć na co mam zwrócić uwagę. Z góry bardzo dziękuję :-)
Nuncjusz
03.10.2017
Ok
Robimy tu Pitolenie15
Wejdź na profil Skoiastel, ona chyba by ci pomogła. Ale nie zakłada sie nowych wątków, aby zadać pytanie...
To mamy piętnastkę.
Są też programy, które wyłapują błędy. To chyba najprostszy sposób.
Nuncjusz
03.10.2017
Skoia doprowadzi ją do depresji :)
Życie :)
ausek
03.10.2017
Lunaria, pisz i wstawiaj teksty. Zawsze znajdzie się ktoś, kto ci doradzi w komentarzu. Zerknęłam pod Twój poprzedni tekst i tam już udzielano Ci rad. Rzecz w tym, by samemu szukać i poprawiać tekst. Można posłużyć się pewnymi programami - choć one nie zrobią wszystkiego za Ciebie. Zauważyłam, że interpunkcja kuleje, a to wszystko znajdziesz w necie. Nie piszę tego złośliwie, bowiem uważam, że myszkując samemu można nauczyć się więcej. Dobrze jest też zerknąć do ocen bitw, które się tu rozegrały - są tam wypisane przykłady różnych błędów, jakie popełniamy. Polecam też przeczytać te prace. ;)
Nuncjusz
03.10.2017
Kurde, to AdamT wyskoczył z tym pomysłem by założyła nowy wątek w tej intencji :/
To niech teraz Adam T radzi :)

Zgadzam sie, ze dobry program, i minimum chęci, a tekst w dziewięćdziesięciu pięciu procentach mozna poprawić, albo i lepiej.
Lunaria Moon23
03.10.2017
Spoko dzięki za radę na pewno skorzystam z waszych sugesti i tak właśnie dlatego założyłam ten wątek, żeby ludzie się mnie nie czepiali że w komentarzach piszę takie coś ale dobrze wiedzieć iż nie powinnam dodawać tutaj takich rzeczy. Jednak kto pyta nie błądzi, więc dodam kolejną część i zobaczymy jak to wyjdzie. Jeszcze raz dzięki za pomoc.
Violet
03.10.2017
Do programów poprawiających podchodziłabym trochę ostrożnie. Nie zawsze wiedzą co czynią. Proponowałabym, aby ktoś zrobił dobrą korektę z podziałem na grafię, interpunkcję, stylistykę. Mając przed sobą tekst własny i tekst po korekcie z zaznaczonymi błędami ortograficznymi, interpunkcyjnymi,didaskaliami, powtórzeniami, itd, jest dużo łatwiej przyswoić zasady i najzwyczajniej w swiecie nauczyć się, zauważać niedociągnięcia w tekście.
Lunaria Moon23
03.10.2017
No tak zgadzam się z tobą, jednak spróbuję kilku możliwości i wierzę że uda mi się to poprawić i nauczę się pisac poprawnie. Jestem samoukiem więc powinnam się do tego przyłożyć jeżeli chcę coś osiągnąć.
Violet
03.10.2017
Podejrzewam, że większość publikujących tu osób jest samoukami, ze mną włącznie, ale praca nad stylem i poprawnością zawsze daje efekty. Życzę więc wytrwałości, powodzenia i weny :)
Lunaria Moon23
03.10.2017
Dziekuje:-) i wzajemnie:-)
Margerita
03.10.2017
Lunaria Moon23 na jakim programie piszesz? Jak na wordzie to jest tam taka zakładka recenzje klikasz w nią i z brzegu pojawia się pisownia i gramatyka ja z niej korzystam, Ale jeszcze lepiej pisz z planem
Lunaria Moon23
03.10.2017
Margerita ja pisze najpierw w brudnopisie, potem czytam, poprawiam, znów pisze i do momentu gdy się to da czytać. Bo nie zawsze mi wychodzi tak jak bym chciała, ale sprawdzę worda dzięki za informacje:)
Margerita
03.10.2017
Nie ma za co i zapraszam do siebie
Nuncjusz
03.10.2017
XDDDDD
Lunaria Moon23
03.10.2017
ok ok na pewno zajrzę do Ciebie jak będę maiła tylko chwilę wolną
piegusek07
04.10.2017
Witam a ja w innym pytaniem czy ktoś możę mi napisać czemu na głównej stronie nie pokazuję się wpis dziekuję .
W sensie, że co się nie pokazuje? Chodzi o komentarz?
piegusek07
04.10.2017
nie pisze wiersz nie ma go na stronie głównej tylko na profilu moim
Nuncjusz
04.10.2017
Jest limit prac dodawanych
piegusek07
04.10.2017
aha rozumiem ale zawsze bylo wiecej i pokazały się
Nuncjusz
04.10.2017
Ale to się zmieniło na naszą prośbę
piegusek07
04.10.2017
dziękuję bardzo
Skoiastel
04.10.2017
www.betowanie.blogspot.com
Okropny
05.10.2017
Oo, naajs

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji