T. Weasley
10.05.2015
Czytacie jakąś teraz? Jakaś szczególnie zapadła wam w pamięć? Co sądzicie o lekturach w ogóle? Ja właśnie skończyłam Romea i Julię, muszę przyznać, że straciłam wiarę w tę książkę przy jednej z pierwszych kwestii Romea, kiedy w absolutnie losowym momencie wetknął zdanie "może zjemy obiad?"
Majeczuunia
10.05.2015
Przerabiam W Pustyni i w Puszczy, ale samej książki nie skończyłam xd Ale na lekcjach jakoś się trzymam. Zobaczymy jak będzie na sprawdzianie ;)
Anonim
10.05.2015
W "Pustyni i w puszczy" to była jedna z niewielu lektur, którą z chęcią przeczytałem. Jak juz nie musiałem to przeczytałem jeszcze "Przedwiośnie" Żeromskiego "Chłopów" Reymonta "lalkę" Prusa - tą wielokrotnie, zakochałem się w tej powieści
Sileth
10.05.2015
Teraz przerabiamy Język Trolli M. Musierowicz
T. Weasley
10.05.2015
Moje najgorsze wspomnienie to Krzyrzacy. Grube, trudnojęzyczne tomiszcze, ups, sorry, dwa tomiszcza. Zaiste mierna powiastka jej mać.
Sileth
10.05.2015
Ja ogólnie lektur nie lubię... Jakby nie mogli dać czegoś co z chęcią się czyta ;-;
Ale na całe szczęście w przyszłym roku mam jedną z części 'Wiedźmina' :3
wolfie
10.05.2015
Szkołę skończyłam kilka lat temu, ale najlepiej wspominam lektury z okresu romantyzmu (Dziady, Nie-Boska Komedia) oraz te dotyczące II wojny światowej (opowiadania Borowskiego, Zdążyć przed Panem Bogiem).
Drassen Prime
10.05.2015
Coooo???
Drassen Prime
10.05.2015
Wiedźmin jako lektura? Rozumiem Hobbit, ale Wiesiek?
xnobodyperfectx
10.05.2015
Ja nie czytam ogólnie lektur, a i tak wychodzę na tym bardzo dobrze. Jedyna lektura, która zapadła mi w pamięci z dobrymi wrażeniami to "Opium w rosole", później koleżanka pożyczyła mi książkę tej samej autorki, która również była super. ;)
Sileth
10.05.2015
Hobbit... Jedyna lektura, której nie przeczytałam... Zabijcie mnie ale nie dam rady ;-;
Drassen Prime
10.05.2015
@Sileth... Umrzesz XD
Spoko, sam ledwo dotrwałem
Sileth
10.05.2015
Przeczytałam pierwszy Rozdział i stwierdziłam, że nie jestem w stanie. Kiedyś mieliśmy noc filmową w szkole i oglądaliśmy Hobbita. Przyszłam tylko żeby pograć w koszykówkę i pogadać, a film przespałam... Wytrwałam aż 30min! xD
Także Hobbit to nie dla mnie...
Drassen Prime
10.05.2015
Koszykówka? Pjona przez kabel! :D
Sileth
10.05.2015
Jestem jedyną osobą w klasie, która woli koszykówkę i bieganie od siatkówki i nożnej... *przybija pjone*
NataliaO
10.05.2015
szkoła to była tak dawno, ale jeśli chodzi o lektury to na pewno " Lalka" ; " Romeo i Julia"; " Zdarzyć przed Panem Bogiem" ; "Noce i dnie " czyli jak można sobie życie zmarnować ;
Polecam " Mistrza i Małgorzatę" Fabułę stanowią losy tytułowych bohaterów, mieszkających w Moskwie lat 30. XX w., a także wpleciona w narrację powieść historyczna (powieść w powieści) o Poncjuszu Piłacie w wielowątkowym powiązaniu z wizytą Szatana w ateistycznym Związku Radzieckim. I wątek miłości ale ukazany bardzo sucho, bez ckliwości, no może na końcu jest wzruszająco. Warto przeczytać.
I tylko to na razie wpada do głowy :)

Vasto Lorde
10.05.2015
Dziady A. Mickiewicz Lalka B.Prus :)
Ekler
10.05.2015
Podczas całej mojej edukacji był tylko jeden taki moment, kiedy to cieszyłem się, że szkoła "zmusiła mnie" do przeczytania lektury. Mianowicie były to ,,Medaliony" Z. Nałkowskiej. Naprawdę mnie to ruszyło i jest moim "top 1" jeśli chodzi o lektury szkolne. Ze względu na treść jaką porusza. Minimum słów maksimum treści.

Całkiem fajny był też ,,Mały Książę" i ,,Folwark zwierzęcy'' no i oczywiście nie zapominajmy o ,,Kubusiu Puchatku" (1klasa podstawówki?) ,,Takich dwóch jak nas trzech to nie ma ani jednego" <3
Ogólnie lektury w podstawówce były fajne... ,,Kajtkowe przygody" ,,Akademia Pana Kleksa''
Była taka jedna książeczka o Karolci, która miała jakiś magiczny koralik i nie pamiętam jaki miała tytuł, ale pamiętam, że strasznie ją lubiłem! Kochałem, gdy pani wychowawczyni nam ją czytała na lekcji w 1-2 klasie. Ajć! jak mi się na wspominajki wzięło, to było tak dawno temu!
xnobodyperfectx
10.05.2015
Skończyłeś się myć?
Drassen Prime
10.05.2015
Hahaha jaka kontrola
xnobodyperfectx
10.05.2015
Cicho. XD
AnnieHunter
11.05.2015
"Medaliony", ''pies który jeździł koleją" i "w pustyni i w puszczy" to moje ulubione lektury były w podstawówce a teraz to chyba tylko ''Dziady II''
Neli
11.05.2015
Mi podobala sie ,,Ania z Zielonego Wzgorza", ,,Ten Obcy", ,,Tajemniczy Ogrod" a inne to nie wiem xd
Daniel
11.05.2015
Ja teraz czytam "Lalkę" ogólnie to książka jest świetna, tylko nieco zbyt przegadana. Czasami zdarza mi się uciec myślami poza jej karty, zwłaszcza podczas opisów.
Z gimnazjum pamiętam "Kamienie na szaniec" jedna z dwóch książek, przy których płakałem. "Inny świat" jest świetny, opowiadania Borowskiego. "Karolcia i magiczny koralik", o której wspominał Ekler. "Ten obcy" mi się podobał.
Szkoła daje nam możliwość przeczytania dużej ilości wartościowej literatury, wnoszącej do naszego światopoglądu. Tylko że jak ktoś stoi nad nami z batem i krzyczy: "Czytaj chamie, bo nie zdasz"! To jakoś od nich odrzuca.
Najgorsze lektury szkolne, jakie mogę wymienić to chyba: "Pan Tadeusz", "Ferdydurke", "Dżuma"(Niby fajne, ale nudne), "Chłopi"(Z Reymonta to można by "Wampira" poczytać). I chyba tyle.
Anonim
11.05.2015
Ferdydurke to polecam najpierw obejrzeć wersję z Peszkem i Binczyckim, genialne, a następnie dopiero książka, wtedy jest łatwiej.
Chłopi w wersji książkowej są po prostu genialne, niesamowity opis chłopstwa i chamstwa , bardzo prawdziwy
Z Camusa nie czytałem Dżumy ale już np Ten obcy genialne!
Lalka to mi już w młodości wręcz popsuła głowę, zacząłem przez nią olewać szkołe i chodziłem na wagary ;) za sprawą Geista chyba
Ania I Tajemniczy ogród zakochałem się, niby dziewczyńskie bardzo ale do mnie trafiły prosto w czułe miejsca :p
Daniel
11.05.2015
Anonim
11.05.2015
Siostra Jude
16.03.2016
Ostatnia lektura jaką czytałam to dziady.Nie polecam.
Vampircia
16.03.2016
Boję się twojego avka.
Siostra Jude
16.03.2016
Nie bój się Vampircia to jest siostra Judy Martin z american horror story asylum, i jest dobrą postacią tylko troche dziką
Vampircia
16.03.2016
Ale się na mnie patrzy i chyba coś wie:(
Sileth
16.03.2016
Też nie lubię tego avka, pacza na mnie. >.< No i to siostra zakonna... Pingwiny wszędzie!
O-Ren Ishii
16.03.2016
Sil, a jak ja zostanę zakonnicą to Przestaniesz mnie lubić? :(
Sileth
16.03.2016
Nie, ty będziesz uroczym pingwinkiem. Ale habity fchuj drogie i niewygodne, także i tak nie zostaniesz, mój kochany bezbożniku. :v
O-Ren Ishii
16.03.2016
Kto jak kto, ale JA? Bezbożnik?! No chyba Ci się coś pomyliło!
A może zostanę? Zobaczymy :3
Siostra Jude
16.03.2016
powinnyście dostać 10 -tkę rózgom od siostry Judy :)))))))))))

PS.Jesteście fajne^^
O-Ren Ishii
16.03.2016
Nie powinnam dostać... :(
Halo, kto mnie uratuje?!

Ojoj, miło, dzięki (Sil nie jest fajna). XD
Siostra Jude
16.03.2016
I prosze dyskutować o lekturach szkolnych a, nie głupotach bo temu ten wątek służy
O-Ren Ishii
16.03.2016
No k. Czytam "zbrodnię i karę". Polecam.

I spadam, bo się groźnie zrobiło xD
Sileth
16.03.2016
A ja skończyłam omawiać "Kamienie na szaniec" i za niedługo biorę się za "Znak Cztereach"(?) (nie jestem pewna tytułu).

I tak, wiem, że jestem fajna. Spadaj, Ren, nie znasz się, ty bezbożniku jeden (tak!).
O-Ren Ishii
16.03.2016
Uważaj, bo Ci wjadę w czuły punkt!
(i tak kc, wiesz o tym)
Sileth
16.03.2016
Nie mam takiego, lel.
(wiem, ja ciebie też (nie)kc :3)

Polecam Dzieci z Bullerbyn, moja ukochana lektura z drugiej klasy podbazy. XD
Okropny
16.03.2016
Jude, ile masz lat?
Vampircia
16.03.2016
Chyba zacznę prowadzić spis, ile razy tu pada to pytanie.
Okropny
16.03.2016
Zacznij, who cares?
Sky300
17.03.2016
Ja pamiętam, że lubiłam ,,Braci Lwie Serce'' (chyba tak to szło). To prosta, ale cudowna lektura moim zdaniem :)
Sileth
17.03.2016
Chyba był kiedyś od tego wątek, weź ktoś poszukaj. XD Albo zaznaczajcie to na profilach, wtedy jest wszystko jasne. :P

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji