Literkowa bitwa na prozę VI

Ozar
28.12.2017
Głównym tematem Bitwy VI edycji LBnP.
"Ludzie ludziom zgotowali ten los”
Zofiia Nałkowska
To temat główny, ale można go rozszerzyć o całą historię zmagań ludzi z ludźmi tak w historii, jak i w przyszłości.
Termin do 20.01. 2018 roku.
Ozar
28.12.2017
Tematyka dowolna. Nie. To nie portal historyczny, dlatego nie ograniczam tego tematu do historii, czy martyrologii. Temat jest bardzo szeroki od np. wojny, każdej zresztą, po horror typu ktoś powstał z martwych i mści się na żywych, albo fantasy czyli jakaś zbrodnia na ludziach dokonana przez Orki, Trolle, elfy, gnomy czy nawet barbarzyńców typu Conan. Także może być nawiedzony naukowiec i jego eksperymenty, które wymykają się spod kontroli w postaci choćby zombie. Także klimaty średniowieczne i ataki na ludzi w celu zdobycia terytorium, zemsty czy innych. Gama pomysłów jest tu ogromna. A także sf czyli np. atak ludzi z 24 wieku na tych w 20 wieku w celu ich podbicia . Każdy pomysł jest dobry, byle w swoim sensie zawierał zło wyrządzone jednemu człowiekowi przez drugiego, albo wielu ludziom przez innych.
Johnny2x4
28.12.2017
Oooj... to dałeś mi szerokie pole manewru ^^
Ozar
28.12.2017
Tak, bo ograniczenie tematu do historii, mogło by sprawić, że było by tylko kilka testów, a tak szeroka perspektywa jak Dniepr na Ukrainie ....
KarolaKorman
28.12.2017
Bardzo fajny temat :) Dawno noc nie pisałam, może tym razem mi się uda coś sklecić, ale nie obiecuję. Pozdrawiam :)
KarolaKorman
28.12.2017
Nocą to najczęściej piszę, tu chodziło mi o NIC :)
Ozar
28.12.2017
Zapraszam do pisania... Temat szeroki jak Amazonka po wylewie.
marok
28.12.2017
Może nadszedł czas na mój debiut :)
Margerita
28.12.2017
A czy to znaczy, że może być fantastyka?
Margerita
28.12.2017
zapomniałam zapytać czy to ma być wiersz czy opowiadanie
Johnny2x4
28.12.2017
"Literkowa bitwa na Prozę" - masz wszystko w nazwie. Poczytaj też to, co napisał Ozar - pojmiesz, czy może być fantastyka :P
refluks
28.12.2017
I jak nie kochać Margerity.
Pan Buczybór
29.12.2017
No, świetny temat. Mam nadzieję, że wena pozwoli coś napisać...
Canulas
29.12.2017
Marg, może być fantasyka, byle się rymowało.
Nuncjusz
29.12.2017
Trzeba napisać fantastyczny wiersz
Margerita
29.12.2017
Czyli to jest bitwa na prozę czy rymy bo się zgubiłam
Margerita patrz jaki jest nagłówek!
Proza!
Yourofsky
12.01.2018
A ja mam pytanie trochę z innej beczki:
Napisałem "Nie schodź' co spotkało się z dobrym przyjęciem. Nawet ktoś ( pasja o ile pamiętam ) zapytała się mnie czemu tego nie wstawie na LBnP ? Ja oczywiście jako nowicjusz na opowi.pl nie wiedziałem co to takiego to magiczne LBnP . Więc przeszukałem internet jak kto głupi w poszukiwaniu skrótu LBnP i ... dupa.

W końcu dowiedziałem się o co chodzi i umieściłem ten tekst w LBnP VI pod tym samym tytułem czyli " Nie schodź", chociaż proponowano mi żebym umieścił to opowiadanie pod nazwą NIE WCHODŹ. Uznałem że źle doczytał mój tytuł albo walnął literówkę, więc umieściłem pod tytułem NIE SCHODŹ.

Potem się okazało że mogłem przekalibrować, że mam teraz 2 takie same teksty. jednocześnie nikt nie komentuje tego mojego opowiadania w konkursie LBnP. czy to wina tego że mam zdublowany tytuł ? Bo przecież tylko jeden bierze udział w konkursie.

Może namąciłem tu teraz niepotrzebnie ale jestem ciekaw. po prostu chce wiedzieć na przyszłość. Chyba że zmiana tytułu jest bardzo wskazana ?? Jeśli tak to mogę ją jeszcze zmienić ?

Pozdrawiam.
refluks
12.01.2018
A nie możesz zedytować skomentowanego postu?
Dopisać w edycji to LBnP VI i byłoby git.
Linka do utworu wstawić na forum wątku pod LBnP VI i byłby gitt.
Jak wejdziesz w swoje publikacje - każdy tekst możesz edytować. Organizatorom LBnP nie chodziło o to, żebyś dodał to jeszcze raz, tylko edytował tytuł itp.

Ten drugi tekst możesz se po prostu zmienić na inny, wchodząc w publikacje. A zmiana tytułu to Twoja rzecz, nie musisz go zmieniać tylko dlatego, że ktoś z Literkowej ma taki pomysł. Zresztą - ktoś z Literkowej mógł się zajebać zwyczajnie.

Wygrałam kiedyś Literkową na rymy, wiersz nazywał się 00:00, na dyplomie dla mnie stało 00.00

xd
Yourofsky
12.01.2018
Zrobiłem tak jak radzi refluks. Ale nie chce mi dodać linka tam gdzie dodaje się linki. Tzn link jest krótki a nie taki jaki powinien być tzn w linku nie ma "ludzie ludziom ...." a poza tym tak trochę głupio umieszczać linka pod swoim własnym linkiem bo do wcześniejszego zmieniłem tytuł i kategorie ale ten link tam dalej jest tylko że jak na niego wchodzę to jest pierwotny tytuł bez LBnP itd. itp. Dobra już niech zostanie tak jak jest bo już zaczyna mnie to z lekka denerwować. Ale wielkie dzięki za szczerą pomoc.
Dziś wrzuciłem ostatnią, najdłuższą część Bestii tzn ostatnią część pierwszego cyklu. To jak ktoś chce to zachęcam:)
Ide na siłownie bo już za długo siedze przy kompie a tak jak pisałem w " Dylemacie pisarza " nie mam super warunków do pisania więc nie mogę za długo siedzieć i pisać.a poprawianie Bestii trochę mi zajęło ehhh ;)
Dziś chyba pobiję rekord w wyciskaniu hehh. To przez tą Bestię.
Yourofsky nikt nie miał takiego pomysłu, abyś zmieniał tytuł. Tylko żebyś zmienił nagłówek na LBnP i zmienił kategorię. A literka ,,w" to tylko literówka. Tytuł jest tylko i wyłącznie autora.
PiN
Yourofsky
12.01.2018
To jednak tak jak myślałem - literówka. Spoko. Już wszystko jest na swoim miejscu zobaczymy jak to się dalej potoczy :))
Kto chwyci bądź coś jeszcze wyciska z pióra?
refluks
16.01.2018
Można już głosować?
Mam gotową listę.
Szudracz
16.01.2018
Do 20.01.2018 Jest termin nadsyłania prac. Więc jeszcze nie, tak zawsze było. Ale może coś się zmieniło.
Już tylko do soboty... godzina 00:00 można zgłaszać swoje teksty do LBnP
Zapraszamy.
PiN
Yourofsky
19.01.2018
A właściwie to jak się odbywa głosowanie. I skoro mozna glosować od soboty od godz 00:00 to do kiedy można głosować ? Wybaczcie ale pierwszy raz biore w tym udział :)
W odpowiednim linku na Forum zostanie ogłoszone głosowanie i ramy czasowe.Oprócz tego na głównej stronie też pojawi się ogłoszenie i jeszcze każdy uczestnik dostanie pod swoim tekstem bitewnym zaproszenie.
Cierpliwości, godz. 00:00 w sobotę kończy się termin wstawiania prac, co nie znaczy że już od razu można głosować?
Na głosowanie też przeznacza się czas ok. trzech dni.
Wszystko w swoim czasie.

PiN
Yourofsky
19.01.2018
Fajnie. Kto wpadł na ten pomysł z LBnP i LBnR. Tzn kto to chyba wiem ale skąd taki pomysł? Pytam bo fajnie że jest takie coś. Dodaje smaczku tej stronce ;)
Nuncjusz
19.01.2018
Neurotyk wpadł ja mu deko pomogłem, przy Literkowej na rymy. Wersja na prozę to już jego indywidualna i całkowicie samodzielna kreacja :)

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji