Literkowa bitwa na rymy nr. 33

riggs
07.09.2017
Temat główny : wojna. Żeby było ciekawiej, bo na razie pole do interpretacji szerokie zapraszam zdobywców 2 i 3 miejsca do dodania podtematów do jutra do północy . Termin wierszy od jutra - jeśli wyklaruje się wszystko do przyszłej niedzieli do północy. Pozdrawiam i pióra do walki.
Pasja
07.09.2017
No ciekawe posunięcie. Brawo!
Canulas
07.09.2017
To dodajmy "w obiektywie"
Pan Buczybór
07.09.2017
Znaczy, chodzi o tematy dodatkowe (nieobowiązkowe), a nie uzupełnienie twojego (to jest coś na zasadzie "dokończ zdanie"), ta?
Canulas
07.09.2017
No ja zinterpretowałem tak.
Freya
07.09.2017
Tak normalnie, to wojna będzie się kojarzyć z czymś najokrutniejszym, ekstremalnym, a można przecież potraktować ten temat na luziku.
"W obiektywie", to zalatuje trochu Kapuścińskim jak futbolowa. Albo "Wojna domowa" - serialowa; w pracy, w sklepie, szkole i wszelakich dziedzinach życia, albo i po życiu. ;)
Adam T
08.09.2017
Czyli temat ostatecznie to
Wojna w obiektywie?
Czy t. główny = wojna, a dodatkowy = w obiektywie?
motomrówka
08.09.2017
Czeski film
Drżączka
08.09.2017
Ciekawy temat :)
riggs
09.09.2017
Wojna to nie znaczy też pisanie o żołnierzach i rycerzach. Można toczyć wojnę z samym sobą, z sąsiadem, z pracodawcą - albo podejść do tematu tradycyjnie. Dziękuję Canulas za przyłączenie się do zabawy. Może teraz będzie jaśniej. Może być wojna ufoludków w obiektywie Szajsunga s8. Co kto chce. Brawo Freya
KarolaKorman
09.09.2017
może być wojna widziana obiektywem jakiego wojennego wysłannika, albo po prostu stare zdjęcia w babcinej szufladzie - też jakiś obiektyw się do tego przyczynił
motomrówka
09.09.2017
Wojna "pci", a nawet "pciów"
riggs
09.09.2017
Na zachętę napisałem pierwszy
Pasja
13.09.2017
Piszcie, bo czas ucieka
Arysto
15.09.2017
a machnę se, co tam
Arysto
15.09.2017
Swoją drogą przydałoby się więcej porządku w wątku - chuj wie, kto jest 2 i 3 miejscem, tematy podane jak na targu przekupek... Piszcie, ludzie, te posty z jakąś estetyką i poszanowaniem odbiorcy.
Neurotyk
15.09.2017
Arysto - może tak inaczej, co? :)

Od razu pokazujesz wacka - czy każdy chce go oglądać? :) Ja na pewno nie :)

Może dziewczyny. Literkowa nie ma Trybunału, ani Składu Oceniającego.

Jest dość spontanicznym tworem - i - dzięki temu żyje. Bo każdy ją współtworzy. Nie ma gorszych i lepszych. Każdy się stara i jeśli coś jest niejasne - jak teraz dla ciebie - każdy to prostuje.

Zapytaj po prostu.

Pytanie jest pewnym elementem współżycia, który wykształciła kultura :)

Ale nie kultura penisa :)

Riggs, może odpowiesz Arysto :)

Aryso, prosimy kulturalniej.

Zapytaj, zawsze dostaniesz odpowiedź, a sugestie można wyrażać w stonowany sposób - jak na razie nie gubimy się w edycjach, kto co, jak.

Są userzy, którzy przychodzą tu pierwszy raz i wtedy pytają - jednak jakoś inaczej niż Ty "Pytasz".

Zapraszamy do zabawy :)

Sugeruję autorowi wątku jeszcze raz wyłożyć temat - razem z tematem dodatkowymi.

Pasja - powinnaś jasno określić termin zakończenia przyjmowania wierszy.

Canulas
15.09.2017
"Zapytaj po prostu.

Pytanie jest pewnym elementem współżycia, który wykształciła kultura :)" - uwielbiam
Wyjaśniam co jest wyżej też napisane.
Termin wklejania linków do wierszy, co za tym idzie zakończenie pisania upływa 17 września do godz. 00.00.
Temat główny to ,,Wojna"' dodatkowy ,,w obiektywie"
A jeśli chodzi o trzecie i drugie miejsce to zapraszam do wątku głosowanie LBnR - tam jest wszystko napisane.
Linki do wierszy również wrzuca się do wątku linki.
LBnR ma się dobrze i sprawnie działa, a ten chaos z chu... i targ przekupek to trochę nie na miejscu.
Pozdrawiam w imieniu LBnR i zapraszam do wzięcia udziału.
Pasja
Jeszcze dodam, że my bardzo szanujemy wszystkich Opowijczyków.
Neurotyk
15.09.2017
Pasjo, módlmy się, żeby estetyka twojego wpisu (widzę już, że marna...) przypadła do gustu usera Arysto.

Mam nadzieję, że tym dowcipem rozładowałem napięcie :)






Canulas
15.09.2017
Dla mnie, za to co zacytowałem wyżej, zasługujesz na maleńki ołtarzyk
Neurotyk
15.09.2017
Can - prywatę uprawiajmy w innym wątku :) Niech tu wybrzmi temat Riggsa.
Canulas
15.09.2017
Ok, ok. Już Ciii
Arysto
15.09.2017
Estetyka również jest elementem tworu kulturowego, który dokształciła zorganizowana część Internetowego społeczeństwa, która ceni sobie przejrzystość :) Daruj sobie, Neuro, wbijanie szpili, bo jeszcze trafi kosa na kosę ;)
Z tego, co piszesz, wynika, że istnieje tutaj próba stworzenia środowiska hermetycznego przy jednoczesnym stworzeniu atmosfery otwartości. Nieco nawet zaczyna pachnieć polityką - naprawdę chcemy pchać się w takie dyskusje i psuć wątek? Nie sądzę. To też nie posądzaj mnie o wyciąganie kutasa w miejscach publicznych. Doceniłbym.

Poza kompletnie niepotrzebnym elaboratem, który przypomina mi filozofię*, wystarczyło napisać - i zajęłoby mniej czasu - kto jest tym rzekomym 2 i 3 miejscem.

filozofia* - czyli słowna onanizacja nad własnymi myślami.

To co, po BAJ BAJ, czy ciągniemy wątek? Bo z tego co widzę, to prywatę można uprawiać gdzie indziej :) Jakaś działka?
Neurotyk
15.09.2017
Pasja jest odpowiedzialna za Literkową, wcześniej była to Ren, wcześniej Jared, wcześniej 60 seconds, wcześniej ktoś inny.

Nie do mnie pytania o politykę :)

Jared
15.09.2017
"Pasja jest odpowiedzialna za Literkową, wcześniej była to Ren, wcześniej Jared, wcześniej 60 seconds"

...a jeszcze wcześniej Neurotyk, który dosrał się do regulaminu Bitew, a sam wymyślił Literkowe i teraz przerzuca odpowiedzialność jak typowy polityk klasy B.
Pasja
15.09.2017
Temat do następnej bitwy i ramy czasowe wyznacza zwycięzca i zakłada nowy wątek. Po zakończeniu czasu ja wrzucam linki wierszy i wyznaczam czas na głosowanie. Po upływie tego czasu podliczam punkty i podaję do wiadomości Opowijczyków kto zwyciężył. Również kto zdobył drugie i trzecie miejsce.
Nie widzę tutaj żadnej polityki i tak naprawdę nie wiem o co chodzi. W tej bitwie Riggs poprosił jeszcze o dodatkowe tematy od dwóch pozostałych zwycięzców. Canulas trzeci na podium rzucił podtemat ,,w obiektywie"
Czas podał Riggs i chyba nie ma tutaj żadnej polityki i próby tworzenia jakiejś zamkniętej grupy. Każda bitwa jest publikowana w trzech wątkach na forum i jest jasno przedstawiona. Proszę wskazać moje błędy, a nie coś tam kombinować i wymyślać nieprawdziwe fakty.



Arysto
16.09.2017
Niejasność była jedynym błędem.
Przypierzyłem się do fandzolenia Neuro do mojego komentarza i brak jakiejkolwiek klarowności w wątku.
Wszystko jasne, dzięki za odpowiedzi*

*nie jestem aż tak znudzony, by mocno dyskutować nad estetyką na forum
Neurotyk
16.09.2017
Dziękujemy, i proszę naprawdę, Arysto, pytając czy wyrażając krytyczne uwagi, posługuj się lubianą przez nas elokwencją i dowcipem, kulturą słowa, którą zawsze tu pokazujesz.

Myślę, że twój pierwszy wpis wyraził bardzo skrótowo i oszczędne, to co chciałeś wyrazić, a nie chciałeś (nie wiem dlaczego) inaczej tego zrobić.

Jeśli miałbyś jakieś rady, uwagi, ja bardzo proszę. Literkowa kiedyś nawet była zawieszona, przez błędy, zaniechania, może niechlujność – a wszystko spotęgowane brakiem aktywności.

Dlatego cenne są każde rady.

Nie fandzole - bylem wzburzony jak fale na Bałtyku z zeszłego tygodnia :)
Spoko :)
Arysto
17.09.2017
Pardon - te konta ;)

Spoko, przyjmuję, będę się trzymał!
Canulas
20.09.2017
Temat główny: Sprawiedliwa kara.
Temat dodatkowy: Zaakcentuj w tekście próbę popełnienia jakiegoś ciężkiego przestępstwa.
KarolaKorman
20.09.2017
Canu, jeżeli to temat nowej Literkowej to musisz stworzyć nowy wątek na Forun. Wzoruj się na tym :) Chyba ta będzie 34
Canulas
20.09.2017
No tak, od głupoty, aż mi skrzypi dzban
Canulas
20.09.2017
Dziękuję, że czuwacie, koleżanko.
KarolaKorman
20.09.2017
Szukałam go właśnie, bo zdążyłam złożyć gratulacje pod wygraną i ciekawa byłam, co wymyśliłeś. Fajny temat, mogą być ciekawe wiersze, różnorodne spojrzenia na sprawiedliwość :)

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji