Mam pytanie 2

Margerita
18.01.2017
Ja piszę w Wordzie i tam jest taka funkcja recenzja jak w nią wchodzę to mi się wyświetla zaraz z brzegu gramatyka i pisownia i tam mi mówi gdzie wstawić przecinek czy to jest dobra metoda korekty? Bo tą część tak właśnie piszę, ale nie wiem czy przecinki będą dobrze postawione a nie chciałabym dostać pały.

Mam nadzieję że mnie nie zabijecie za ten wątek;(
detektyw prawdy
18.01.2017
oczywiście, że dobra. Przecinki przed ż nigdy sie nie mylą.
Nuncjusz
18.01.2017
Nuncjusz
18.01.2017
od teraz jedynkuje ci kazde opowiadanie, wiersz i piosenkę
detektyw prawdy
18.01.2017
nuncjusz traktuje ten portal inaczej; tak ,jakby było to schronisko dla trolli.
Pudło; jest inaczej -
Jedynka, jak mówią, pod tekstami w opowi, idź się walić głową o ścianę.
detektyw prawdy
18.01.2017
co z moim kontem na forumforum4ra nieeee
Nuncjusz
18.01.2017
nic mu sie nie stało, jest sobie cały czas
detektyw prawdy
18.01.2017
Miał być spokojny wątek... Z jednorazowym pytaniem... Nagle ktoś pisze ,,Jednorazowy Wątek"...

Po sekundzie ktos odpisal:

,,Hej ty pisz w pitoleniu sześć, yehs,hehs"
,,O co ci chodzi"? - odpowiedział nowaczek.
detektyw prawdy
18.01.2017
Czekamy na głupią odpowiedź Pan Buczybór.
Margerita wkurzona; Nun wpierdolił.
Niemampojecia96
18.01.2017
ja też mam pytanie, czy istnieje jakiś portal do publikacji tekstów, o którym ktoś coniecoś mejbi wie, chodzi mi o coś troszkę-na-wyższym-poziomie niż nasza włoska.
Nie, że się nas czepiam, ale jakieś konstruktywniejsze, ciekawsze, coś bardziej teges komentarze?
Jakieś taki portal-twór, rozumiecie, tylko zrozumcie też, że jebać tego wattpada, bo tam to już wgl
się dzieją jakieś cuda niewidy, mnóśtwo larry'ego właśnie i jakichś takich totalnych dno rzeczy.
Ej, serio, ja się czuję na tyle śmiesznie wporzo, pod względem ukończonych tekstów, że bym się mogła wydać. Jakbym miała hajs, to bym się wydała xd.

w sensie byłoby super hiper zobaczyć taki drobny zbiór opowiadań by ja,

potem pewnie za pół roku klasyczne nieziemskie katusze ze wstydu za siebie, ale heloł, to standard.

tylko że jakoś coś mi się nie zdaje, by mnie wydano, prędzej już wydadzą detektywa prawdy,

i jebać tego wattpada, tak.
Nuncjusz
18.01.2017
nie wiem.jpg
Joker
18.01.2017
Ja mam, jestem na nim już parę dni i z tego co widzę, to dają obszerne komentarze do tekstów, ale wymagają tego samego. Nie ma tam miejsca na "fajne 5"
Nuncjusz
18.01.2017
co to jest?
i a jednak żyjesz :)
Joker
18.01.2017
Forum literackie. Administracja działa i potwierdziła się po moim pytaniu. Są tam różnorodne tematyki itp. Nie żyję, po prostu raz na jakiś czas przyjdę poczytać jakieś kłótnie, lub wymiany zdań. Uzależniłem się :P
Nuncjusz
18.01.2017
dasz linka?
Joker
18.01.2017
na facebooku masz :)
Niemampojecia96
18.01.2017
zobaczę sobie może,
ale z włoskiej nie odejdę nigdy.
co włoska, to włoska
Joker
18.01.2017
Wysłać Ci nazwę na e-maila czy coś?
detektyw prawdy
18.01.2017
A co to za portal?
Joker
18.01.2017
Taki, na który nigdy się nie dostaniesz.

Część postów została ukryta (50)

Zaloguj się, aby przeglądać cały wątek

Ellie Victoriano
19.01.2017
:3
Margerita
19.01.2017
masz Okropny rację alkohol to syf od którego się można łatwo uzależnić i umrzeć
Nuncjusz
19.01.2017
taaa na pewno XDDD
Piję od kilkudziesięciu lat, obecnie nie piję bo mi się odechciało
Jakoś nie umarłem ani się uzależniłem
Typowa propaganda
Zdecydowanie gorsze są papierosy
Margerita
19.01.2017
To nie propaganda bo widać miałeś silną wolę żeby rzucić picie a co do papierosów to tez masz rację ale narkotyki też są bardzo złe chyba się ze mną zgodzisz
Okropny
19.01.2017
Rzuciłem szlugi i picie, i co, kurewniki wstrętniki? Teraz tylko herbata, lizanie kowadeł, gimnastyka analna i jelitowy przewrót w przód, taniec z policzkowaniem rybami i montowanie listew przy bramach garażowych.
Nuncjusz
19.01.2017
To nie była żadna silna wola, po prostu mi się odechciało i już.
Pan Buczybór
19.01.2017
Nałogowcy
Don Vito
19.01.2017
Narkotyki nie są wcale tak bardzo uzależniające. Są, to prawda, ale jakoś uzależniony nie byłem, nie jestem, nie będę
Don Vito
19.01.2017
Tak samo jak szlugi. Paliłem dziennie po kilka szlugów, w pewnym momencie powiedziałem "Pierdolcie się" i jakoś mnie nie ciągnęło już nigdy
Don Vito
19.01.2017
Propaganda i tyle
Pan Buczybór
19.01.2017
Właśnie! Propaganda!
KarolaKorman
19.01.2017
Są ludzie, którzy mają skłonności do nałogów. Odpowiedzialne są za to geny. Za skłonność do alkoholizmu odpowiada allel A, skłonności do samobójstw allel S - co nie znaczy, że noszący taki gen osobnik będzie alkoholikiem. On jest bardziej narażony na nadużywanie i w rezultacie do nałogu w sprzyjających ku temu warunkach.

Taką ciekawostkę się ostatnio dowiedziałam i się z Wami dzielę :)
Don Vito
19.01.2017
Ok
detektyw prawdy
19.01.2017
u mnie śniezno http://imgur.com/SolGz77
Pan Buczybór
19.01.2017
U mnie lód
Don Vito
19.01.2017
Tak samo u mnie
Nazareth
20.01.2017
Można prosić linka do portalu wspomnianego przez Jokera?
Nazareth
20.01.2017
Już nie ważne, sam znalazłem. Dzięki za nic :p
Nuncjusz
20.01.2017
serio? dam ci link na fb
Nazareth
20.01.2017
Dzięki, jeszcze raz. Strona wygląda obiecująco.
Don Vito
20.01.2017
Mi byś podesłał na mailu?
Don Vito
20.01.2017
vito_corleone@interia.pl
Karawan
20.01.2017

Nuncjusz wczoraj o 12:21
To nie była żadna silna wola, po prostu mi się odechciało i już.
Q pamięci ! Czyżby Panie Nun?
Siedzi dwu dziadków na ławeczce. Wiosna. Panienki kuso ubrane przyciągają oko.
- Popatrz Maryjan jakie ładne ładne te dziewczyny.
- No. Ale popatrz Franek jakie gupoty ludzie gadaja, że to niby w naszym wieku to już wszystko starym wisi. A ja se tak patrze i mi sie po prostu nie chce !
Nuncjusz
20.01.2017
Karawan ja nie mam potrzeby kłamać
Nuncjusz
20.01.2017
Poza tym, co niby ta anegdota ma do tego, że nie wpadłem w nałóg alkoholowy? Widzisz elementy wspólne między alkoholizmem a popędem seksualnym?
Okropny
20.01.2017
Nazaret, podrzuc ten link
detektyw prawdy
20.01.2017
zapraszam na moje opowiadanie pt. "Haiku" cz. 1
Niedługo kolejne części o bezsensownych przygodach
Miowa
detektyw prawdy
20.01.2017
Zdjęcie z kolegą
starocie
http://imgur.com/hJfQs9C
Nuncjusz
20.01.2017
który to ty?
Kradziejka
20.01.2017
Pewnie ten leżący człowiek na ziemi, za nimi.
Karawan
20.01.2017
Nuncjusz godzinę temu
Poza tym, co niby ta anegdota ma do tego, że nie wpadłem w nałóg alkoholowy? Widzisz elementy wspólne między alkoholizmem a popędem seksualnym?
Oczywiście tak. Każde uzależnienie (seks, pisanie etc) to nałóg. Ważne, że się nie chce, a skojarzenie nie miało ani urazić ani wqrzyć. Jeśli tak to odebrałeś to przepraszam. Sam paliłem nałogowo ,ale mi się już nie chce ( choć wiem, że dożywotnio jestem uzależniony - i dlatego "ale mi się nie chce" jest takie ważne) - wszak mieszkamy w naszych głowach.
Nuncjusz
20.01.2017
Ok spoko. Trochę źle Twoje słowa odebrałem
detektyw prawdy
20.01.2017
-==-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-:-=-=-=-=-=-werwwe)
Ukryta emotikonka! Kieruj sie podpowiedziami
Margerita
23.01.2017
Jak się robi plan książki za nim się ją zacznie pisać?
Chiri Ho Go
23.01.2017
Hm, tak szczerze, to nie wiem, ale póki nikt z bardziej obeznanych ci odpowiedzi nie udzieli, my lady, to spróbuj zacząć od wydarzeń, które cię interesują, które chcesz zawrzeć, które cię ciekawią i widziałabyś je w swojej opowieści.
Wiesz... coś a'la siadasz przy stole, wyjmujesz zeszyt i marzysz, potem sobie spisujesz pomysły, widzisz z czym się mierzysz całościowo.
Rozmyślasz nad nimi raz jeszcze i potem przeprowadzasz rekrutację do opowiadania. Fajnie, jeśli wszystko ci się ładnie połączy logicznie i dasz radę je poukładać jak puzzle, by miały ręce i nogi, ale nie zawsze tak może być. Te, które zostaną możesz zostawić na kolejne pomysły, opowiadania, większe projekcje.
No i jak będziesz miała tę logiczną otoczkę głównego zarysu z tymi punkcikami, to możesz dokładać ich więcej.
Tak zawsze to sobie wyobrażałam, ale jestem dość kiepska w obszerniejszych formach, więc tam no. Spróbuj poszukać, ktoś tu też pewnie zerknie i cosik napisze. Spytałabym Jareda, bo to Sołtys i on wie chyba wszystko (facet encyklopedia : D).
Ritha
23.01.2017
zanim*
Tak jak robisz plan czegokolwiek. Podejdź do tego w jak najprostszy sposób, nie ma co komplikować życia. Wstęp, rozwinięcie, zakończenie, kilka mocnych punktów, jakichś wydarzeń zwrotnych, w sensie chcesz, żeby w Twoim opowiadaniu wydarzyło się to, to i to, a potem kombinuj jak przejść od jednego "wydarzenia" do drugiego, co musi się stać, zrób sobie listę głównych postaci, kto jest kim, żeby to się nie motało i żeby też co chwilę nie pojawiał się ktoś nowy, za dużo bohaterów Ci skomplikuje fabułę i się pogubisz, zacznij od prostej logiki. Tak myślę, ale w sumie to nie wiem...
Margerita
23.01.2017
Pytam się bo kto mi tak poradził żebym zrobiła a ja nigdy tak nie pisałam tylko od razu na papier przelewałam
Ritha
23.01.2017
Mar to spróbuj zaplanować następne dwie - trzy części "Przyszłej wojowniczki" i dopiero wtedy je napisać.
Pan Buczybór
23.01.2017
Krok po kroku. Jak plan wydarzeń w szkole.
Margerita
23.01.2017
spróbuję tak zrobić jak mi radzisz ale nie wiem co z tego wyjdzie
Okropny
23.01.2017
Patrz: Najpierw wymyślasz z grubsza początek i koniec, z grubsza, a potem ustalasz sobie w glowie, jaki ma byc mniej więcej przebieg akcji. Ważniejsze zwroty akcji w osobnych punktach, miedzy początkiem i końcem, i już.
Ellie Victoriano
23.01.2017
Wstyd się przyznać, ale sama nie umiem jakoś pisać takich planów wydarzeń do opowiadań ;-;
Okropny
23.01.2017
Ty nie masz tego pisać, tylko mieć to jakoś w głowie, a jak nie potrafisz zapamiętać, to piszesz jakiś plan, skrypt, czy coś, żeby nie uciekło
Margerita
24.01.2017
korektoronline.pl

jest dobrym programem? Pytam bo z niego korzystam
Ellie Victoriano
24.01.2017
To ja powtórzę - program nie zastąpi człowieka. Może i będzie dzięki niemi mniej błędów w opowiadaniu, ale to tylko program, który myli się częściej niż człowiek.
Pan Buczybór
24.01.2017
Właśnie!
Dark1
24.01.2017
Droga Margerito, Ty robisz takie błędy, że żaden program Ci ich nie wyłapie. Bez obrazy, ale powinnaś poszukać porad o tym, gdzie stawiamy przecinki u źródła i wypisać sobie te wyrazy na kartkę - powiesić dosłownie przed nosem. Choć to i tak nie zawsze ma zastosowanie, bo np. przyjęte jest, że przed ''a'' stawiamy zawsze przecinek - a to też do końca nie jest prawdą. Jeśli ''a'' zastosujemy zamiennie za ''i'' w porównaniu to wtedy absolutnie nie stawiamy przecinka. Musisz dużo czytać i zwracać uwagę na takie szczegóły. Zapis dialogów zaobserwujesz w książkach. Błędy fleksyjne to, niestety dla Ciebie, jakaś niepojęta filozofia. Dobrze Ci radzę, poszukaj w swoim otoczeniu kogoś, kto to choć trochę ogarnia i niech Ci tak po chłopsku to wytłumaczy, bo mam wrażenie, że z książek -poradników to ty niewiele zrozumiesz. Powodzenia, kwiatuszku. Wytrwałości życzę.
Ritha
24.01.2017
A może poprostu napisz, zostaw na kilka godzin, niech odleży swoje ;), potem przeczytaj, spróbuj wyłapać własne błędy i dopiero dodawaj. Czasami udostępniasz tak jakby w trakcie pisania, może za szybko to robisz. :)
ausek
24.01.2017
Pisanie na żywca, nie jest dobrym sposobem przy długim opowiadaniu. Doradzam wypisać sobie najważniejsze momenty, które chcesz zawrzeć w fabule, określić cechy każdego z bohaterów. Podczas pisania przychodzi sto innych pomysłów, które trzeba dopasować do charakteru postaci i połączyć w całość, by wszystko miało ręce i nogi. Nie jest to łatwe dla mało cierpliwych i chcących osiągnąć efekt natychmiast. Niestety, żeby powstała dobra fabuła, jest to po prostu konieczne. ;)
Margerita
24.01.2017
Może masz rację ale postanowiłam trochę pozmieniać w moim opowiadaniu ale nie wiele

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji