Moja książka

Adam T
25.04.2019
Nie będę podpinał się pod istniejący wątek. TA wiadomość nie jest kolejnym pitoleniem, ani czymś, co już było. A własnych wątków, prócz jakiejś propozycji zmian na Opowi, nie mam.

Wydano właśnie moją książkę. Jest to e-book. Już dostępny. Szczegóły tutaj:
https://www.e-bookowo.pl/proza/fuzja.html

Powstawała długo i ewoluowała na Opowi, dzięki Waszym komentarzom. Ale i tak musiała przybrać formę ostatecznie inną. Dzięki niej wiele się nauczyłem i Wy, przy jej okazji, wiele mnie nauczyliście.
Żeby już nie przynudzać – kto ciekawy, zachęcam.
Pasja
25.04.2019
Moje gratulacje i wielkie uznanie za wydanie się. Czyli powrót Rodziny Bieleników.
Pewnie zaopatrzę się w tak cenny gadżet, wszak czytałam tutaj na Opowi.
Jeszcze raz gratulacje.
Light
25.04.2019
Gratulacje także ode mnie. Opis mnie zniechęcił, jeśli mam być szczera ale to Twój duży sukces:) Jak dobrze pamiętam "Fuzja" cieszyła się tu uznaniem :)
Ritha
25.04.2019
Gratulacje, Adam. Fuzja była 10/10. Skuszę się napewno obadać coś tam namodził w niej ;) Bardzo się cieszę, zawsze byleś mój scisly Top3 (umiejetnisci, talentu, pracowitosci, wsio) tego grajdołka. Pisz dalej! :)
Pozdrawiam :)
jesień2018
25.04.2019
Adam, to FANTASTYCZNIE!! Serdecznie Ci gratuluję!
Fuzji nie czytałam, chyba za późno trafiłam na Opowi (nie wiem, czy mnie pamiętasz, ale ja Cię zapamiętam na zawsze za to, jak mnie tu przywitałeś:)
Kupię i przeczytam!
Zdradzisz, jak wyglądała praca na powieścią? Miałeś redaktora prowadzącego, który mówił - tu i tu proszę zmienić?
Mane Tekel Fares
25.04.2019
Gratulacje. To wspaniałe osiągnięcie. A także dowód, że chyba warto tu być.
yanko wojownik
25.04.2019
Dodaję do LC - otagować jakoś konkretnie?
yanko wojownik
25.04.2019
Dodałem poza powieść, że dramat.
Adam T
25.04.2019
Ritha i jesień, tak trzeba było poprawić dwie trzecie narracji. Jesień, "Fuzja" jest pisana na granicy dobrego smaku, a często go przekracza, ale nie zapomnę odpowiedzi z redakcji: "tekst jest tak szalony, że aż przyjemnie się czyta. W załączniku wzór umowy". Człowiekowi w takiej chwili rosną skrzydła.
Adam T
25.04.2019
Pasja, dziękuję.
Adam T
25.04.2019
Mane, warto.
Adam T
25.04.2019
Light, tak, nie każdy lubi takie klimaty. Dzięki za gratulacje.
Cofftee
25.04.2019
Serdeczne gratulacje z powodu wydania :-)
Enchanteuse
25.04.2019
Ech, co ja mogę rzec. Jak Adama, to ja mogę wszystko brać w ciemno :)
I oczywiście gratuluję.
Mia123a
25.04.2019
Ooo to wspaniała wiadomość. Gratulacje!
Justyska
25.04.2019
Adam super! Fuzję śledziłam wiernie z zapartym tchem, mimo że horrory omijam. Nie mogło być inaczej!!! Gratuluję Ci serdecznie!
Elorence
25.04.2019
Adam, że się nie pochwaliłeś... No wiesz!
Gratulacje :)
Ja byłam fanką fuzji :)
Freya
26.04.2019
Widzę; szkoda, że bez papieru ;)
Masz ode mnie kopniaka – na szczęście :)
jesień2018
26.04.2019
Adam, dokładnie wyobrażam sobie tę chwilę! O dobrym smaku w powieści przekonam się sama, ale teraz coś nie działa na tej stronie, nie da się wejść w "do koszyka". Może chwilowa awaria (od wczoraj). Pozdrawiam:)
Adam T
26.04.2019
Jesień, wierzę, że założyłaś tam konto. Bez tego chyba nie da rady.
Adam T
26.04.2019
Cofftee (chyba się nie znamy, tym milej), Czarodziejko, Mia, Justyska, Elor - dziękuję. Wam też, mam nadzieję, niebawem pogratuluję ;)
Freya - bez papieru czasem trudno, ale jakieś liście czy coś... No dobra, dżołg jak czołg. Dziękuję :)
KarolaKorman
26.04.2019
Adamie, gratuluję raz jeszcze! Ogromnie się cieszę, że podjąłeś taką decyzję, o czym już Cię informowałam i że się udało! Teraz tylko życzę sprzedaży, powodzenia :)
Pozdrawiam serdecznie :)
Margerita
26.04.2019
Adam moje gratulacje
Bożena Joanna
26.04.2019
Wspaniała wiadomość. Wielkie gratulacje! Chętnie zajrzę do nowej wersji. Ciekawa jestem czy jest tam więcej fragmentów z pamiętników bohatera. Pozdrawiam serdecznie!
jesień2018
26.04.2019
Adam, to zabrzmiało mniej więcej tak: "Wierzę, że nie jesteś idiotką" :-D Ale wyobraź sobie, że dość często kupuję przez internet i do tej pory zawsze najpierw wrzucałam rzecz do koszyka, a dopiero potem system kierował mnie do "zaloguj/zarejestruj". No więc nie. Na razie nie mam konta. Ale założę.
Adam T
26.04.2019
Jesień, jeśli tak zabrzmiało, przepraszam. Nic podobnego nie miałem na myśli.
Adam T
26.04.2019
Margarita, Bożena, Karola - dziękuję Wam bardzo :))
jesień2018
26.04.2019
Adam, może obracam się w zbyt sarkastycznym środowisku ;) Miło, że tak piszesz. Pozdrawiam:)
pkropka
26.04.2019
Gratulacje! Z pewnością przeczytam :)
Adam T
27.04.2019
To super. Dziękuję, pkropka.
Adam T
28.04.2019
Dla mających dziką chęć nabycia lub poszperania w różnych cenach, podaję pewien link:
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4885802/fuzja. Pod tym linkiem jest wiele możliwości (np. można zostawić opinię o książce, a nawet uderzyć w dyskusję).
00.00
28.04.2019
Chętnie nabędę. :)
yanko wojownik
28.04.2019
"Adam T 2 godz. temu
Dla mających dziką chęć nabycia lub poszperania w różnych cenach, podaję pewien link:
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4885802/fuzja. Pod tym linkiem jest wiele możliwości (np. można zostawić opinię o książce, a nawet uderzyć w dyskusję)."

A jeśli dostanę od autora, więcej danych o autorze, to mu uzupełnię profil, może też wskazać zdjęcie do zamieszczenia (pisemną zgodę na wykorzystanie takiego wyrazić np. tutaj w wątku). I napisać czy coś o nim napisać - czyli takie "o autorze", strona www, blog itp. również ewentualnie.

Przy okazji wiem już, że to horror, a nie dramat, to zmienię jak wejdę.

Pozdra.
Adam T
30.04.2019
yanko – dzięki za dodanie i pozostałe chęci.

Ciekawostka: nikt nie wie, że "Fuzja" zaczynała jako surrealistyczne opowiadanie zainspirowane utworem Borisa Viana "Piana złudzeń". Jest film na podstawie tego utworu. Nazywa się "Dziewczyna z lilią". Polecam jako odtrutkę na mroki "Fuzji" ;))
jesień2018
30.04.2019
Ja już kupiłam. Na razie czeka w mailu, ale jest, i przeczytam, jak przyjdzie odpowiedni czas:)
Pan Buczybór
30.04.2019
Nie przepadam za e-bookami, ale gratuluję wydania książki. Marzenie każdego amatorskiego pisarza, więc szacun, że tobie się udało.
Gratulowanem na już Facebook’u teraz jeszcze raz powtarzam.
Super!
Karawan
30.04.2019
Napisałeś! Brawo! Może wsparłbyś innych? Brakuje nam w TW wiedzy, którą masz. Gratuluje i weny życzę ;)
Adam T
01.05.2019
Jesień, super. Dobrej lektury.

Bucz, powiem Ci, ja też nie za bardzo za nimi przepadam. Ale, w sumie, czym się różnią od czytania np. Opowi (oprócz ładnego układu stron, złamanego tekstu i w ogóle)?

Maurycy, po raz drugi: wielkie dzięki ;)

Karawan, jeśli ktoś chciałby mojej pomocy, wystarczy poprosić.
Karawan
01.05.2019
Pięknie więc proszę w imieniu TW - zajrzyj, wesprzyj, i co łaska :)
PS. Prywatnie również bardzo chętnie z kopów kierujących skorzystam jeśli tylko uznasz, że warto nogę rozbujać :)
Adam T
01.05.2019
Karawan, zajrzę, czemu nie. Wesprę, jak mi coś woadnie w oko. Wrzucić swojego, na razie nie wrzucę, bo rozwijam "Grzęzawisko".
A prywatnie jestem na FB. Wal na priv ;)
Karawan
01.05.2019
Dziękuję i weny oraz spokoju niezbędnego do jej skonsumowania życzę. :)
Lamb
01.05.2019
Gratulacje.

Widze, ze 10 mies temu dodawales tu ostatnie Fuzji czesci - bardzo szybko uwinieto sie z wydaniem wiec. Wow.

:)
Adam T
01.05.2019
Lamb, uwinięto się szybko. Do bram e-bookowa zapukałem w lutym tego roku. Trzy dni po zapukaniu miałem już umowę. Resztę czasu zjadła korekta. A więs (to tak z francuska;) w sumie dwa miesiące minęły.
Dziękuję za gratki :)
Adam T
07.05.2019
Hej ho!!
Garść faktów historycznych: Anna Bielenik, Kuba Bielenik, ich matka Zofia i ojciec Krzysztof nie mają żadnego odpowiednika w rzeczywistości. Nazwisko zaporzyczone jest od pewnej poczwary, mieszkającej w moim mieście, która kiedyś, kiedyś, dawno temu, rzuciła butelką w szybę mojej przyjaciółki, czego byłem naocznym świadkiem. Szyba tego nie wytrzymała, butelka również, a z nazwiska uciekła jedna literka, ale nie zdradzę, która.
Pozdrawiam ;))
Adelajda
07.05.2019
Gratulacje :) Mam nadzieję, że kiedyś będzie można dostać wersję "na papierze".
No i dalszych sukcesów życzę :)
Adam T
13.05.2019
Papier: zamaka, pod wpływem zamakania odkształca się i rozmięka, wreszcie butwieje, pleśnieje, a finalnie nie nadaje się nawet na papier toaletowy. Do tego szarzeje, żółknie, pachnie brzydko, kozy lubią go jeść, pali się jak cholera; lęgną się w nim różne robaczki, skoczogonki czy jak im tam, a potem, gdy czytasz, bezceremonialnie biegają Ci przed oczami.

Tyle o papierze. Szałowego "13tego" ;)
Komes
16.05.2019
Dość pokrzepiające info. Ja już myślałem, że poza młodzieżowymi emocjami, miotanymi anonimowo w stylu jak cię mogę, to niczego tu nie wykopię. A tu bęc! Opis " Fuzji " sugeruje, że podjąłeś jakiś temat. A to już warte uwagi. Mocy twórczej!
jesień2018
22.05.2019
Adamie, zaczęłam, doszłam do pomadki... i jednak tu się zatrzymam.
Żeby było jasne: styl masz taki, że bardzo chętnie przeczytałam jeszcze coś Twojego. Wciągnęło od pierwszych zdań, dynamiczna narracja, dopracowana, przemawiająca do wyobraźni. Świetna.
Trzymam więc kciuki za kolejne publikacje!
Adam T
02.06.2019
Hej. Pierwsza recenzja mojej powieści jest już dostępna. Zainteresowanych zapraszam tutaj:
http://recenzja.info/ksiazka/fuzja/.
jesień2018
03.06.2019
Ładna recenzja, gratulacje!
Mane Tekel Fares
03.06.2019
Mam nadzieję, że krąg zainteresowanych Twoją powieścią będzie się poszerzał. Czego Ci gorąco życzę.
maga
08.06.2019
Witam serdecznie.
Sukces każdej książki jest uzależniony od marketingu.
Przed chwilką myślałem sobie, że ja jak bym wydał jakiś zbiór opowiadań, to bym przeznaczył jakąś pule książek na gratisowe rozdanie. Jakaś biblioteka, to i tamto. Reklama kosztuje, ale też i ojcem sukcesu w handlu.
Tessa
09.06.2019
Recenzenci, rozdania od czasu do czasu, własny FP, reklamy płatne na FB (świetnie działają), instagram (bo hasztagi). Możliwości jest naprawdę wiele. W dzisiejszych czasach mamy dużo ułatwień, z których warto korzystać :)
maga
09.06.2019
Najlepiej to dostać Nobla :) Najlepsza rekomendacja utworów jakie mogą istnieć :)
De facto, jak się jeszcze nie ma Nobla, to warto poświęcić trochę czasu na reklamkę. A jak już ryba złapie haczyk to będzie obiad :)
yanko wojownik
09.06.2019
Tessa (nowy Mint 19.1 - taki Linux - zwie się), Co to jest FP? - jakieś "fane page" czy coś?

Są płatni recenzenci i darmowi recenzenci. Płatni piszą za pieniądze liczą za znak, nawet za pusty, bo też za spację - za parę stów, to piszą dobrą, a za więcej, to lepszą, to te najlepiej się sprzedające, to mają płatne recenzje, ale nie tylko, bo niektórzy recenzują jeszcze jak dawniej, że otrzymują egz. i recenzują jak dobra treść, to dobrze.

Tak samo utwory na listach przebojów się trzymają - za stawki, ale utrzymywanie przekłada się na sprzedaże, to się niektórym może opłaca.

Ale nie każdy sukces od marketingu - tego, są książki, płyty filmy (bardziej było dawniej), których nikt nie promuje, a w kult rosną i legendy.
Adam T
12.06.2019
Zapraszam na tym razem miażdżącą recenzję mojej książki "Fuzja".

https://rudabiblioteczka.blogspot.com/2019/06/fuzja-adam-tatur.html
maga
12.06.2019
Recenzentka wspomina o świetnym warsztacie. Miażdżąca opinia tyczy się fabuły. Nie wszystkim wszystko. Czyli spoko :)
Basileus
12.06.2019
Ok., ja nie w temacie, bo o Twojej książce prawie nic nie wiem, ale przeczytałem tę "recenzję" i mam radę. Lepiej dobieraj recenzentów, bo kobieta przy pojęciu "recenzja" nigdy nie stała, nie mówiąc już o jej pisaniu.
jolka_ka
12.06.2019
Dokładnie. To nie jest typowa recenzja.
Adam T
12.06.2019
Dla mnie jest to cenna opinia bezstronnej osoby. Super, że tam zajrzeliście.
Basileus - nic nie wiesz o książce, nic straconego. Jest dostępna :) A, jak już wspomniałem, każda bezstronna opinia jest dla mnie bezcenna.
Canulas
12.06.2019
Czytałem. Spoko opinia. Uczciwa. Się widocznie rozminęła, ale dokończyła. 170 stron, 2 tyg. Musiała walczyć
pkropka
05.08.2019
Przeczytałam i muszę przyznać, że masz szaloną wyobraźnię. Ogółem piszesz świetnie, ale czegoś mi zabrakło. Pewnie to kwestia wczytania się, skupienia, ale w drugiej połowie zupełnie nie wiedziałam co jest jawą, a co snem. No i pozostał niedosyt.
Mimo to miałam przyjemność z czytania.
Adam T
09.08.2019
Hej, pkropka. Cieszę się, że przeczytałaś i jeszcze bardziej mnie cieszy, że podzieliłaś się opinią o książce. Właśnie o to chodziło, wyobraźnia nastolatka jest nieobliczalna i bardzo silnie związana z jego życiem. A w tym konkretnym przypadku jest jeszcze gorzej :) Jeśli możesz, proszę o kilka słów o Fuzji na lubimyczytac.pl, chętnie opublikuję link na stronie książki na FB. Pozdrawiam :)
Enchanteuse
09.08.2019
przeczytałam. Racja, koło recenzji nie stało. Pisane na odpierdziel się i nieprofesjonalnie.
Adam T
10.08.2019
Recenzentka czyta inne rzeczy, horrory to nie jej bajka. Ale to też ciekawe, jak ktoś, kto nie takich rzeczy nie czyta, odbierze całość. Dla mnie przynajmniej. Mailowałem z autorką, poglądowo też byliśmy na różnych plnetach.
Enchanteuse
10.08.2019
Ale sposób napisania tej recenzji... Ech, nie wiem, mnie po oczach klul brak profesjonalizmu i jakieś takie pisanie "na odwal się"
Oczywiscie, z resztą wypowiedzi się zgodzę. Fajnie jest mieć pogląd na to, jak odbiorą nasz tekst osoby z kompletnie innych płaszczyzn.
Adam T
01.09.2019
Dla ciekawych i ciekawskich:
https://czytaninka.blogspot.com/2019/09/fuzja-adam-tatur.html?m=1
Nowa, bezstronna, recenzja mojej książki.
Fusioner never sleeps ;))

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji