Nowe zasady Forum

detektyw prawdy
18.12.2016
Nie każdy może się zgadzać z takimi zasadami - ok, rozumiem. Aczkolwiek myślę, że mimo swej kontrowersyjności, takie zasady wreszcie zrobią porządek z trollami. Nie ukrywam, że pisząc te zasady, inspiruję się pewnym forum.


1. Moderatorzy

Zacznijmy od tego, że najlepiej, aby było gdzieś z pięć moderatorów na opowi. Najlepiej, aby były to osoby poważne oraz kulturalne. Możliwe jest także za pozwoleniem PRZEJĘCIE danego wątku, (ze względu na to że założyciela nie ma już od dawna, itd) za zgodą moderatora forum.


2. Tematy
Najlepiej, aby było z pięć, sześć tematów PRZYBITYCH. Pierwszy może dotyczyć dyskusji ogólnych na luźno, drugi może dotyczyć ludzi zbanowanych (lista na bieżąco edytowana, użytkownicy normalni nie będą mogli pisać w takich wątkach). Trzeci wątek przybity będzie dotyczył pierwszej pomocy; jak pisać itd. W tym wątku właściwie dobrym przykładem (oczywiście za pozwoleniem) można wykorzystać poradnik StuGraMP. (Gdyby taki wątek powstał, ludzie z odpowiednią rangą będą mogli wypisywać, co jest nie tak, ale o tym za chwilę). Czwarty wątek będzie dotyczył pojedynczych pytań, czyli wątek który właściwie tylko zaspamił by forum i miałby 3, 4 posty. Apropo tematów nieprzybitych - wątpię, czy byłby sens taki zakładać, skoro wszystko jest w przybitych - jeśli są to pojedyncze pytania, to tematy będą zamykane przez jednego z moderatorów forum.


3. Rangi
Ostatni punkt, chyba najważniejszy. Ludzie, którzy założyli nowe konto, przez spam nie będą mogli pisać na forum przez 3 dni. (Nowicjusze) Po 3 dniach (Opowijczyk) najlepiej, aby kontem zainteresował się moderator, i jeśli owa osoba będzie w jakikolwiek sposób trollować, polecać się, wysyłać wirusy(za coś takiego najlepiej, aby była kara for ever) to będzie ban. Chciałbym również, aby NIEKTÓRE bany były od razu od pierwszego ostrzeżenia, ale takie bany muszą być bardzo słuszne oraz już w sprawach bardziej poważnych. Po miesiącu zyskuje się rangę Forumowicz, po roku Bywalec. W randze bywalec odblokowują się nowe umiejętności użytkownika; zainteresowanie moderatora, oraz możliwość wysłania podania na moderatora.

Wiem, że większość woli to forum jako luźne rozmówki, ale przydałoby się tu wprowadzić trochę porządku - takiego poważniejszego porządku.



Pozdrawiam.
detektyw prawdy
18.12.2016
Jeśli ktoś nie wie o co chodzi z przejęciem wątku, to o to chodzi, że po prostu dużo użytkowników zauważyło błędy (np. poradnik SGMP) i dany aktywny użytkownik może to wszystko zedytować.
Jared
18.12.2016
"W randze bywalec odblokowują się nowe umiejętności użytkownika; zainteresowanie moderatora, oraz możliwość wysłania podania na moderatora. "

XD Ale sie zrobilo mmorpg, do umiejetnosci bym dorzucil jeszcze leczenie swiatlem, teleportacje i kule ognia.
60secondsToDie
18.12.2016
NIE.
Ewoile
18.12.2016
Jared rozjebałeś o kurwa haha XDDDDDDDD

Detektyw, niektóre zasady całkiem sensowne, jednak to jak prosperuje ta strona nie zależy od nas a od pana i władcy tej strony, który gdyby chciał pewnie by już takie zmiany wprowadził. Także z takimi propozycjami uderzaj do niego, zbliża się gwiazdka, może stanie się cud i zwróci ku tobie swój boski wzrok.
Pan Buczybór
18.12.2016
Hahaha. Śmiech na sali.
Pan Buczybór
18.12.2016
Jaredzie mądrze prawisz.
Beznadzieja
18.12.2016
Łapka w dół by się przydała. Huhu, po roku bywalec... Detektywie drogi, kochany jakim prawem formułujesz zasady skoro nawet "bywalcem" nie jesteś, huh?
Jared <3 za ten tekst, kisnę xD
detektyw prawdy
18.12.2016
Ewoile: właśnie chcę, aby zrobić małą ankietę portalową, czy jakkolwiek to nazwać.
Beznadzieja: A trzeba być ,,bywalcem" aby wymyślać nowe zasady?

cały mój główny wątek wyślę do admina, więc pozostaje czekać.
detektyw prawdy
18.12.2016
Wpis*
Czasem się myli.
Beznadzieja
18.12.2016
<3
Amy
18.12.2016
No to sobie poczekamy... :D
IWG
19.12.2016
Naprawdę czytał ktoś zasady korzystania z forum? XD
D4wid
19.12.2016
Możemy sobie wymyślać różne cuda na kiju, ale to i tak wszystko zależy od admina :D
Jared
19.12.2016
Cytujac wybitnego, opowijskiego poete:

Kupa, kupa doskonala
Cala ziemia sie zesrala.

(Btw. Bywalec to z definicji ktos, ktos kto bywa sporadycznie, jakim cudem jest wiec ostatnia ranga? Weteran jak juz)
Nuncjusz
19.12.2016
To było:
Wszechkupa doskonała
Cała ludzkość się zesrała
Jared
19.12.2016
Ech, zawsze cos spartole :c
Nuncjusz
19.12.2016
Nie przejmuj się :) Wiedziałeś, że gdzieś dzwoni ale nie wiedziałeś w którym kościele
Ku nauce maluczkim zaprezentuję całość tego Eposu

Wszechkupa doskonała
cała ludzkość się zesrała
nie była to kupa mała
kupa wielka jak świat cała
Jared
19.12.2016
Tak sie powinna zaczynac Iliada a nie jakies tam popierdółki o wojnie z Grekami :')
detektyw prawdy
19.12.2016
Czy tak trudno odkopać wątek do rozmówek na luźno?
Proszę pisać tu tylko poważne posty i na temat, inne będą zgłaszane.

Część postów została ukryta (18)

Zaloguj się, aby przeglądać cały wątek

Chiri Ho Go
19.12.2016
Żabko, zajrzę do twej bajki!
Joker
19.12.2016
Mroczny umysł napisał bajkę.
Nuncjusz
19.12.2016
zapraszam :)
Joker
19.12.2016
Chiri Ho Go
19.12.2016
To chyba czy można?
Chiri Ho Go
19.12.2016
Wy tam lubicie wyzwania, dajcie jakiś se termin i popróbujcie sił w bajce
Nuncjusz
19.12.2016
nie
D4wid
19.12.2016
Bajki? Bajki to ja słyszę jak ludzie się tłumaczą oraz w wiadomościach.
Chiri Ho Go
19.12.2016
Masz przykre wspomnienia
D4wid
19.12.2016
Wspomnienia to tylko łańcuchy :D
Joker
19.12.2016
Moje wspomnienia to łańcuch od roweru.
D4wid
19.12.2016
Mój rower spłonął w garażu :)
Chiri Ho Go
19.12.2016
A mój stoi na podwórku, wiecie o drzewo sznurem zaplątany, bo straszy w nocy jak spada. Siedze nowiusieńkie, ale hamulce nie działają. Jak się raz wypierdoliłam to do teraz dupa boli.
Chiri Ho Go
19.12.2016
Siedzenie*
Nuncjusz
19.12.2016
Pupa pupa - Gombrowicz
Joker
19.12.2016
Moje siedzonko podczas jazdy obraca się i nie da się jeździć :/
D4wid
19.12.2016
Ferdydurke jest lekturą, której chyba nigdy nie przeczytam. Tego się nie da czytać. Po 8 stronach stwierdziłem, że nie warto.
Nuncjusz
19.12.2016
Chiri Ho Go
19.12.2016
Jeszcze Tango jest zajebiste, polecam
D4wid
19.12.2016
Niby warto, ale nie jest to książka dla mnie.
Jared
19.12.2016
Gombrowicza Kosmos nie powinien byc w kanonie(nwm czy jest, ale byl). Nienawidze go przez to :F
D4wid
19.12.2016
Z tego co wiem to tylko Ferdydurke jest.
Jared
19.12.2016
To tez dyskusyjna pozycja :F
D4wid
19.12.2016
Nie trawię lektur szkolnych. Nie ukrywam, że przeczytałem aż jedną. Nie przemawiają do mnie.
Jared
19.12.2016
Bo nie są zoptymalizowane do mozliwosci estetycznych uczniow. Potop w gimnazjum, haha, chyba ktos se dupe z mozgiem miejscami zamienil :v
Neurotyk
19.12.2016
Profesorowie są ZSZOKOWANI brakami, nawet w POROZUMIEWANIU się studentów – studenci (bo jest ich za dużo – nie każdy nadaje się na studia) nie potrafią wręcz rozmawiać z wykładowcą, brak im podstawowych słów, jąkają się, nie umieją budować zdań, jednym słowem – nie umieją MÓWIĆ.

Profesor matematyki, który brał lekcje od nauczycieli przedwojennych, niedawno ubolewał, że ON w liceum wiedział i umiał więcej, niż studenci na studiach – wartość liceum była niebywała wtedy, jeszcze po wojnie.

Poziom został zaniżony – każdy studiuje byle co – oprócz tych, co rzeczywiście są zdolni.
Neurotyk
19.12.2016
...niż TERAZ studenci na studiach – wartość liceum była niebywała wtedy, jeszcze po wojnie.
Jared
20.12.2016
No ba, ze tak xD Na studia nadaje sie gora 10% ludzi, ktorzy studiuja i potem takie kolki zapychaja rynek pracy prawdziwym pasjonatom i zdolnym ludziom ze swojego kierunku :c Gardze.
D4wid
20.12.2016
Jestem w liceum i żałuję :)
Asterix
20.12.2016
Dlatego trzeba sobie wywalczyć przyszłość. Zaraz po studiach mam zaklepaną robotę, po znajomości, więc się wybiję, a nie jak te 90 % jełopów z uczelni :P
D4wid
20.12.2016
Czyli Obelix jednak potrafi :D
Asterix
20.12.2016
W dzisiejszych czasach, szczególnie w Polsce - doktorat, magister, inżynier nic nie znaczą jesli nie masz znajomości i się nie wybijesz przed szereg.
D4wid
20.12.2016
Polska umiera moi drodzy
Jared
20.12.2016
Gardze nepotyzmem, inteligentni i z pasja powinni byc lowieni, reszta w ogole nie powinna byc wpuszczana na uczelnie, bo sa potem zajecia rodem z gimnazjum o tym, co to jest przydawka... Na drugim roku polonistyki...
Jared
20.12.2016
System edukacji jest zjebany
Rynek pracy jest zjebany

Wszyscy to widza, ale nikt nie chce tego naprawic, rak nie do wyciecia. Szkoda strzepic ryja :c
D4wid
20.12.2016
Dlaczego nikt tego nie naprawia? Bo ci, którzy mogą to zrobić, mają wypchane portfele :)
Jared
20.12.2016
Ano, bo w kraju rzadza elity, a zatem problem rozwarstwienia spolecznego i nepotyzmu sa z gory skazane na niepowodzenie, bo szlachta musialaby sama siebie ograniczac :v
Jared
20.12.2016
^Sorry za skladnie, jestem wkurzony xD
detektyw prawdy
20.12.2016
Nie... Prawdziwy portal pisarski ma być poważny, nie tak jak to forum z którego zrobiliście lipton - jakbyście pisali sobie z kolegami na skejpie... Gdybym miał ocenić to forum, to dałbym 1/5.
detektyw prawdy
20.12.2016
widzę, że jest tutaj tylko dwóch normalnych userów... Gdy patrzę na znaczek ,,forum", niestety, robi się mi niedobrze. Może kiedyś tu jeszcze zajrzę...
Jared
20.12.2016
A gdybym ja mial ocenic Twoja glupote dalbym Ci 6/5, to Ty serwujesz tu 90% spamu wlacznie z tym cymbałowym watkiem, ktory sie 5-ty raz powtarza. Jeszcze powiedz ze jeden z tych dwoch normalnych userow to Ty, to sie chyba porzygam jelitami ze smiechu
Asterix
20.12.2016
"... Prawdziwy portal pisarki ma być poważny... "
No padłem.
Sorki ale pokaż mi to w regulaminie.
Asterix
20.12.2016
Że portal pisarki MA BYĆ POWAŻNY.

Dobre.
Z tego co wiem, tylko admin może decydować co ma być na forum, więc jeśli nie ma zasad to forum (a tym bardziej cały portal) NIE MUSI takie być.
Asterix
20.12.2016
Pisarski*
D4wid
20.12.2016
Są tutaj artyści,a artysta nie może być normalny.
Asterix
20.12.2016
D4wid, dobre... zapamiętam sobie :D
Nuncjusz
20.12.2016
No chwileczkę, ale ja jestem normalny i poważny. Dedektywos na pewno mnie miał na myśli
D4wid
20.12.2016
Słyszałem to gdzieś, ale nie pamiętam gdzie. Być może w rańczo (rańczu? Nie wiem czy się odmienia) Genialny serial.
D4wid
20.12.2016
Ranczo* :D
Asterix
20.12.2016
Po za tym co znaczy "normalny user" ?
Jaki dla ciebie jest ten normalny user, bo tyle ile jest ludzi na świecie, tyle jest granic normalności. Dla jednego jest normalne to, co nie jest dla drugiego, więc zdefiniuj postawę "normalnego usera"

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji