Oceny, ocenki za darmo!

Skoiastel
12.09.2018
Cześć i czołem, ;)

ogłaszam puste kolejki na WS. Wprawdzie tutaj bitwy literackie umarły śmiercią naturalną, ale wiem, że Opowijczycy zawsze lubili takie inicjatywy. Tym bardziej na początku, zanim rozsieję brzydki spam gdzieś indziej, pomyślałam o Was.

Mamy z dziewczynami aż 15 wolnych miejsc w poczekalni i chcemy zachęcić Was do zapełnienia tych miejsc. Nie potrzebujemy blogów; teksty (całe serie, dłuższe opowiadania, zbiory miniatur, zbiory poezji – praktycznie wszystko) mogą być opublikowane gdziekolwiek w sieci lub... nigdzie. Można nam wysłać tekst na priv, nie będzie on publikowany w pełni, a jedynie cytatami, z oceną.
Na blogu wisi regulamin, który zawiera wpis o kopiowaniu cytatów i o tym, że to czysty wolontariat.

Do tej pory na WS oceniono już prawie 150 prac literackich, a więc zgłosiło się do nas ok. 150 autorów. Styl oceniania mam kropka w kropkę taki, jaki prezentowałam w swoich ocenach tu, na Bitwach Literackich. Kto pamięta, ten wie, że się nie szczypię, a kto nie zna, to oceny te wiszą cały czas na Opowi, na WS też można znaleźć moje prace. Średnia długość jednej mojej oceny to ok. 40 stron, ale też zależy to od długości materiału. Wydaje mi się, że na Opowi, ale i na innych portalach literackich, trudno o taki długi komentarz. :)

Co jeszcze? Mamy naprawdę fajny i rzetelny skład, oceny wystawiamy w miarę szybko (chociaż to też zależy od długości zgłoszonego materiału) i bierzemy pod lupę każdy aspekt – od technikalii po styl, narrację, fabułę i bohaterów, tło i tak dalej. Wszystko!

No i w końcu mamy też konkursy – aktualnie trwa jeden, do marca; najlepsi autorzy zostaną nagrodzeni rzeczowo, gdy będziemy obchodzić czwarte urodziny.

Na wszystkie pytania bardzo chętnie odpowiem. Jak pisałam wyżej, zapraszam w pierwszej kolejności Was, Opowijczycy, mam sentyment do BL i bardzo podobała mi się inicjatywa tych bitew. WS to jednak projekt dużo szerszy i liczę, że, jak bitwy, zaskarbi sobie waszą sympatię.

:)

www.wspolnymi-silami.blogspot.com
D4wid
12.09.2018
Chętnie dałbym swoją poezję do oceny
Skoiastel
12.09.2018
Nic prostszego! :)
Tutaj jest regulamin:
http://wspolnymi-silami.blogspot.com/p/regulamin-ocenialni.html
Akurat poezję na WS oceniam tylko ja, więc nie byłoby problemu z doborem oceniającej.

Tutaj jest księga zgłoszeń, gdzie, jak nazwa wskazuje, zgłasza się swój tekst:
http://wspolnymi-silami.blogspot.com/p/zgoszenia.html

Przy zgłoszeniu warto od razu wysłać nam mailowo plik z wybranymi wierszami (osobno lub w jednym dokumencie, np. w Wordzie). Nasz e-mail to wspolnymisilamifuzja@gmail.com :) można też zamiast pliku wskazać np. w zgłoszeniu w punkcie „adres” link do Opowi, ale jeżeli masz u siebie kilkaset prac, to raczej nie ocenię wszystkich. Warto zrobić sobie wcześniej selekcję i wskazać kilkanaście, powiedzmy, do trzydziestu utworów, na których komentarzu zależy ci najbardziej.
D4wid
12.09.2018
Najszybciej we wtorek mogę to ogarnąć. Zobaczymy czy dalej będą wolne miejsca
Enchanteuse
12.09.2018
Dawid, bardzo polecam. Skoiastel mi mega pomogła, wręcz otworzyła oczy.
Tylko przygotuj się, że będzie ostro i konkretnie ;(
Enchanteuse
12.09.2018
* ;)
Pan Buczybór
12.09.2018
Canulas
12.09.2018
Ooo, Kurde. Canulardo trochę zadrżał, ale czy wyjdzie ze szafy?
O tym kiedy indzi
Skoiastel
12.09.2018
Przekleiłam, nie wiem, czy dobrze, ;) po prostu wkleiłam tam linka do tego wątku. Nie wiedziałam, czy mogę zakładać nowy wątek, no ale w sumie przy takim „obrocie” na Opowi, to pewnie za chwilę i tak spadnie, więc zaryzykowałam. :P

Z tym otwieraniem oczu może bym nie przesadzała, chociaż wiem, że konkretne uwagi osób postronnych, które nie są klepaniem po głowie po znajomości mogą być całkiem cenne. Dla przykładu ocena ostatniego bloga z poezją, który oceniałam, wygląda tak:

https://wspolnymi-silami.blogspot.com/2018/07/141-ocena-bloga-zbior.html

a pełnej prozy tak (dla przykładu ostatni farfocel potterowski):
https://wspolnymi-silami.blogspot.com/2018/08/143-ocena-bloga-bezruch.html
Okropny
12.09.2018
Skoia, jak masz wielkie chęci, to może warto spróbować jeszcze raz ze mną
Ritha
12.09.2018
Ja podziękuję :)
Ritha
12.09.2018
Ale inicjatywa zacna, propsy
Canulas
12.09.2018
A ja się tak wahadełkuję w stylu cyk-cyk.
Ritha
12.09.2018
Oceń się Canulardo, łaj not?
Skoiastel
12.09.2018
Okropny, to nie przecież ode mnie zależy, tylko od ciebie. Zgłoś się do mnie lub wybierz inną oceniającą, możemy też stworzyć coś na wzór pracy grupowej, gdzie kilka z nas prześledzi twój tekst, ale to ty musisz mieć chęci, nie ja. Gdybym ja ich nie miała, nie pisałabym tutaj, że zapraszam. :)
Elorence
12.09.2018
Hmm, musiałabym napisać coś wartościowego, żeby się zgłosić :)
Enchanteuse
12.09.2018
Skoia to nie przesada. Na mnie to tak podziałało, widać potrzebowałam motywacyjnego kopa. Jakiegos tam uświadomienia przez osobę postronną.

Ale wiadomo, to zależy jak ktos pisze, i czego po ocenie oczekuje.
Ozar
13.09.2018
Skoiastel nie powiem żebym się nie zastanawiał nad taką fachową ocena, choć boje się, że przejedzie mnie ciężki czołg. Ale nim się zdecyduje mam pytanie. Czy są jakieś ograniczenia w długości tekstu od - do. Ja bym miał tak około 10 stron do oceny. Czy to nie za dużo?
Neurotyk
17.09.2018
Dawid, wiersze wyślij do Pocztówek Literackich Karola Maliszewskiego. Krótka, rzetelna opinia.

https://okis.pl/miesiecznik-odra/pocztowki-literackie/
Ozar
19.09.2018
Sko czekam na odpowiedź!
Nuncjusz
20.09.2018
Ozar, fallusie, a propo co do mnie się zesrałes w pitoleniu. Nie mów mi kurwa jak mam żyć i odjeb się od mojego poziomu, bo zaraz ja ciebie postawię do pionu.
Miłego dnia :)
Canulas
20.09.2018
Nie byłbym sobą, gdybym się temu nie przyjrzał o wiesz co, chyba tym razem, to on nic złego nie zrobił. Się przyjrzyj na spokojnie. Wejdź w jego dzban.

Tak mi się, kufa, wydaje.
Nuncjusz
20.09.2018
Nichuja, to była zagrywka w stylu, ja cię będę poprawiał. Nie pierwszy to był tego typu wyskok, on mi ma zamiar prostowac kręgosłup moralny. Nie jest dla mnie żadnym autorytetem, by mi zwracać uwagi tego typu.
Z początku to olewałem, lub brałem na uśmiech, ale miarka się przebrała, więc dałem upust.
Innymi słowy, niech łaskawie odpierdoli się od mojej osoby
Canulas
20.09.2018
Aha, nooo, dopiero wracam, więc mój obraz może być niekompletny. Mogłem spojrzeć zbyt wyimowo. To chuj. To robię grzecznie i cichutko angielskie pożegnanie z tym tematem
Ozar
20.09.2018
Nun kufa ale jesteś przewrażliwiony na swój temat, cos jak panienka na wydaniu . Wyluzuj bo ci jakaś żyłka pęknie.
Nuncjusz
20.09.2018
Ozar wyliż mi odbyt
D4wid
21.09.2018
Oceny wciąż darmowe?! :D
Arysto
22.09.2018
A ja wbijam

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji