Pilna pomoc

Krystian244
02.02.2017
Cześć! Potrzebuję pomocy na wczoraj. Otóż mam tutaj kilka newsów i ciekawostek i proszę o szybką ocenę. Co poprawić co dodać i co zmienić. Ma być max 65 słów wszędzie dlatego krótkie.
Liczę na ocene tych ciekawostek i newsów.





News 1.
 
 
Ruszyła zbiórka pieniędzy na polską grę The Warhorn.
The Warhorn to gra łącząca cechy przygodówek, strategi i survivalu.
 
The Warhorn zaoferuję otwarty świat, walki z przeciwnikami, zagadki i co najważniejsze budowanie własnej wioski i królestwa. Zbiórka gry The Warhorn ruszyła na Indiegogo. Grę tworzą trzy osoby z Łodzi. Produkcja ma zaoferować duży, otwarty świat, pełen sekretów i zagadek, mają pojawić się też lochy i bossy.
[img=https://i.ytimg.com/vi/_i6Qm-alAx0/maxresdefault.jpg]
 
 
Źródło: [url=http://www.gram.pl/news/2017/02/01/ruszyla-zbiorka-na-the-warhorn-polska-gre-laczaca-cechy-przygodowek-strategii-i-survivalu.shtml]http://www.gram.pl/news/2017/02/01/ruszyla-zbiorka-na-the-warhorn-polska-gre-laczaca-cechy-przygodowek-strategii-i-survivalu.shtml[/url]
 
 
News 2
 

Nowości Need for Speed.
 
Premiera gry ma odbyć się przed końcem Marca 2018 roku.
 
Podczas wyjawiania wyników finansowych EA powiedziało także kilka ciekawostek. 
Potwierdzono, że BioWare Edmonton pracuje nad nową marką. Poinformowano też, że w produkcji jest najnowsza gra z serii Need For Speed. Szef Ea, Andrew Wilson potwierdził, że gra pojawi się przed końcem Marca 2018 roku. Obiecał też, że gra będzie bardzo fascynująca.
 
[img=http://www.gamezilla.pl/media/2017/32/4837664/nfs_Open.jpg]
 
Źródło:  [url=http://www.gram.pl/news/2017/02/01/nowe-need-for-speed-jeszcze-w-tym-roku.shtml]http://www.gram.pl/news/2017/02/01/nowe-need-for-speed-jeszcze-w-tym-roku.shtml[/url]
 
 

Ciekawostka 1
Mafia III pobija rekordy. 
Czy wiedziałeś, że gra Mafia III w tydzień osiągnęła sprzedaż ponad 4,5mnl egzemplarzy? 
2KGames ujawnił, że to najszybciej sprzedająca się gra w jego historii. Mafia III nie tylko sprzedaje się jak świeże bułeczki, w rankingu dziesięciu bestsellerów steama pobiła też GTA V. 
[img=http://cdn.akamai.steamstatic.com/steam/apps/360430/header.jpg?t=1482277899]
 
Źródło:  [url=http://www.gry-roku.pl/gry/ciekawostki-ze-swiata-gier/]http://www.gry-roku.pl/gry/ciekawostki-ze-swiata-gier/[/url] i [url=null] http://www.gry-online.pl/news-gra.asp?ID=16328[/url]
 
Ciekawostka 2.
 
Czy wiesz, że gracze Battlefield 1 w pierwszym tygodniu premiery spędzili na serwerach ponad 58mnl godzin? Dla porównania przeciętny Polak, spędza od trzech do pięciu godzin dziennie w sieci. 
[img=http://media-www-battlefieldwebcore.spark.ea.com/content/battlefield-portal/pl_PL/_global_/_jcr_content/ccm/componentwrapper_0/components/opengraph/ogImage.img.jpg]
 
Źródło: [url=http://www.gry-roku.pl/gry/ciekawostki-ze-swiata-gier/]http://www.gry-roku.pl/gry/ciekawostki-ze-swiata-gier/[/url] i [url=null] [/url]
(A jeżeli chodzi o statystyki, to szukałem na kilku stronach i potem zsumowałem.)
Johnny2x4
02.02.2017
News ma być krótki i rzeczowy. Ludzie czytają newsa, bo nie chcą trudzić się czytaniem długaśnego artykułu prasowego. Dlatego musisz zawrzeć co najważniejsze w jednym, prostym tekście. :)
Mam Amnezję
02.02.2017
Rekordy to GTA V pobija
Mam Amnezję
02.02.2017
A nie Mafia III
Daniel
13.06.2017
Wybaczcie za grzebanie w przeszłości, ale mój problem jest zbyt błahy, a forum zbyt przeładowane, żeby zakładać nowy wątek.
Ktoś z was używa może Libreoffica i wie, w jaki sposób ustawić program, aby w miejscu twardych spacji nie pojawiały się szare prostokąty? Sprawa nie jest pilna, bo esej muszę podesłać psorowi przed 1 lipca, jednak liczę na w miarę szybką podpowiedź od kogoś, kto się zna.
Daniel
13.06.2017
Dobra już mam, niepotrzebnie zawracam dupę
Okropny
14.06.2017
Spoko ziom, pozdro
Jared
14.06.2017
Libre Office? :o Masochizm wyczuwam :P
Neurotyk
14.06.2017
Ja używam. Zastąpił Open – robi go te sama ekipa co Open Office. Open dogorywa pod inną organizacją.
riggs
15.06.2017
Kurwa następny zryty grami łeb. Nasza emerytura, nasza przyszłość. A umiesz Synku obrać ziemniaki?
Okropny
15.06.2017
A umiesz zamknąć dupę? Nie twoja sprawa, czym się interesuje, a argument o ziemniakach to niby czemu ma służyć? Na pewno nie udowodnieniu, że jesteś lepszy.
riggs
15.06.2017
Podaj adres to ja ci zamknę dupę
riggs
16.06.2017
Okropny się zesrał. Taki charakter jakie pisanie. Z mojego wątku wyciągnąłeś tylko czy "widziałem" inni wiedzą o co pytałeś. To ci gnoju odpowiem tak- gdyby krowy w majtkach chodziły to byś nigdy w życiu pizdy nie widział
Okropny
16.06.2017
Uuuu, twardziel
riggs
16.06.2017
Uuuu idiota
Okropny
16.06.2017
Uuuu odezwał się
Okropny
16.06.2017
Pan "wyrafinowana kultura prowadzenia konwersacji" riggs, pan "Podaj adres to ja ci zamknę dupę" riggs, pan "To ci gnoju odpowiem tak- gdyby krowy w majtkach chodziły to byś nigdy w życiu pizdy nie widział" riggs, pan "a umiesz obrać ziemniaki?" riggs. Tak, pan riggs, człowiek o wielu twarzach.
riggs
16.06.2017
Człowiek o jednej twarzy z zasadami i honorem a ty jesteś zerem plującym schowanym za ekranem. Zasady są proste. Obrażasz mnie to dostajesz wpierdol. Ale ze jesteś tchórzem to do konfrontacji nie dojdzie. Trzy chuje w bok ode mnie, bo jesteś taki jak twoje pisanie. Gówno warte. Aby więcej. Napisz innym co bierzesz żeby poruszyć fantazję
Okropny
16.06.2017
Ale gdzie ja ciebie obrażam, kochaneczku? Przecież jak dotąd, to ty sam siebie tutaj obrażasz, groźbami rzucasz, zupełnie nie schowany za ekranem, zupełnie nie obrażając innych - taki bogu ducha winny bokser, skrzywdzony przez złego okropnego
Okropny
16.06.2017
Złego okropnego, pewnie ćpuna i na pewno tchórza, z trzema chujami w boku*

Część postów została ukryta (75)

Zaloguj się, aby przeglądać cały wątek

fanthomas
11.04.2019
To dobrze że nie linuksa ;)
Ozar
11.04.2019
A ja 55
Jared
11.04.2019
Jakoś drastycznie się nie różni - zawsze możesz w Google wpisać nazwę programu, który nie działa z dopiskiem "windows 10", to Ci udzielą porad albo powiedzą, że działać nie będzie :P
Ozar
11.04.2019
Aha kumam
Ozar
11.04.2019
Czyli wsio co miałem na 7 muszę wgrać od nowa ? Pod 10 ?
Ozar
11.04.2019
A stare wywalić?
fanthomas
11.04.2019
Na to wygląda
fanthomas
11.04.2019
Spróbować zawsze można
Ozar
11.04.2019
A stary Windows 7 ?
fanthomas
11.04.2019
Co z nim?
Jared
11.04.2019
Najlepiej wywal i pobierz od nowa, bo widzę, że się jakieś cyrki dzieją :P
Ozar
11.04.2019
NO jest dalej na kompie
Ozar
11.04.2019
Dzięki za pomoc ale padam na ryja bo jestem od 5 rano na nogach odezwę się jutro
Ozar
11.04.2019
Bo już nie widzę liter
fanthomas
11.04.2019
Windows 7 jest dalej? Nie łapię
fanthomas
11.04.2019
Ok do jutra
yanko wojownik
12.04.2019
Win 7 nie przeszkadzał by na innej partycji postawić 10, to mógł sobie zostać, ale już po fakcie, a do prostego korzystania z netu obok jakiś Linux - lżej by było i szybciej, ale zawikłane jak kto tak nie pomykał, ja pakowałem zawsze po parę systemów na kompa. 10 mnie odrzucił, to tyle co go aby oblukałem kiedyś i średnio bym go polecał. W7 jeszcze jest wspierany, zdaje się że przez rok, to po co zamiana na ten gorszy - no bo szef młodszy - no tak, to taki wie i tylko jemu to wiadome jest.
Ozar
12.04.2019
Witam i dziękuje za pomoc. Generalnie sytuacja wygląda tak, że zawsze sprawy związane z kompem robił mój syn, ale teraz wyjechał na dwa tygodnie i postanowiłem sam "pogrzebać". W tej chwili na ekranie mam nowego W 10 i starego 7, bo nie wywaliłem go. problem mam taki że mi teraz na 10 nic nie chodzi i jak mniemam wszelkie programy czy gry muszę chyba wgrać od nowa pod 10, a stare wywalić.
yanko wojownik
12.04.2019
Jak ktoś pisał, to się nie za bardzo da tak z opisu w krótkim czasie, na jakimś forum informatycznym, to w parę godzin może by to ogarnęli przy ścisłej współpracy, raportach z aplikacji skanujących, screenach itp.
Jest możliwość (skoro są dwa systemy), że można na ekranie startowym, po prostu strzałką któryś wybrać, ale nie wiem czy na pewno - jak ja stawiam jeden za drugim, to tak mam, jeśli nawet są na tej samej partycji, to też byłoby możliwe, gdyby katalog WINDOWS miał różne nazwy. Ale dawno nie używałem Windows do netu - chyba z 5 lat, to pewności nie mam.
Ozar
12.04.2019
Yanko mogę wybrać strzałka albo 10, albo 7 .
Ozar
12.04.2019
jednak na 10 nic nie chodzi.
Nuncjusz
12.04.2019
Ja mam dychę i nie narzekam, ale tylko dychę. Nie eksperymentuję z kilkoma systemami na jednym kompie.
yanko wojownik
12.04.2019
Ozar. Może po prostu dlatego, że nie jest zainstalowane. Nic nie trzeba ruszać na 7 wówczas, tylko dodać co potrzeba na 10. Może to goły system tylko.
yanko wojownik
12.04.2019
Nuncjusz. "Nie eksperymentuję z kilkoma systemami na jednym kompie." - Zawsze można zacząć - tj. za życia zawsze - potem to już brak mi pewności. Taki plus, że jak jeden siądzie i nie ma dostępu do neta, do danych na pulpicie itp, to z drugiego (entego) można taki uzyskać, korzystać z netu itd., ale nie namawiam, bo jak w sektorze startowym coś rypnie, to.. - to zazwyczaj da się zreperować, ale i tak nie namawiam, do wielości.
Ozar
12.04.2019
Ok. Na razie zostawie 7 . Moje pytanie jest takie: czy wszystkie programy takie jak np. antywirus, spybot, gimp, nero, itd. muszę pobrać z neta jeszcze raz? No i oczywiście gry ale to chyba oczywiste
fanthomas
12.04.2019
Jak masz Windows 7 to działaj na nim
Ozar ja widzę ty jesteś w tej samej lidze komputerowców co ja :)
Ozar
12.04.2019
fanthomas nie mogę z jednego powodu, że na dysku C gdzie jest 7 już nie ma miejsca. Partycja tak to chyba się nazywa była źle zrobiona i było tam za mało miejsca (chyba tylko 20 GB, a 7 już tam zajęła 19,5 co groziło blokadą systemu podobno). A 10 mam zainstalowany na takim nowym małym dysku, nie wiem jak to się nazywa, taka kostka 5 na 4 cm, ale podobno bardzo przyspiesza system.
Ozar
12.04.2019
Maurycy no tak gdzieś tam końcówka 2 ligi, albo nawet 3 hahahahah. To już nie moje klimaty, za mądre to . Kończe artykuł dla Ciebie o wojnie polsko-czechosłowackiej i wrzucę wieczorkiem.
fanthomas
12.04.2019
No to ci naknocili
Ozar
12.04.2019
tak w sklepie zrobili i jakoś działało aż 7 się nie rozrosła i pupa.
Ozar
12.04.2019
człowiek sie nie znał to mi tak wcisnęli
fanthomas
12.04.2019
Jak się rozrosła?
Ozar
12.04.2019
no najpierw windows 7 zajmował chyba z 10 GB i się rozrastał az do 19,5 GB a miejsca było 20 GB. Dlaczego nie wiem, ale myślę że jeszcze z pół roku i pewnie system by się zawiesił, albo zablokował kompa (tak mi mówiono).
fanthomas
12.04.2019
Aktualizacje pewnie
yanko wojownik
12.04.2019
Ozar - partycje można rozszerzyć, można usunąć zbędne pliki (pamięć podręczna, instalatory poprawek itp., ale jak nie wiadomo co ma zostać, to lepiej nie usuwać), niemniej partycje z poziomu samego systemu daje się o ile pamiętam powiększyć, a jeśli nie to są ku temu narzędzia. Na win 10 - tak pobrać i zainstalować, pobrać na 7, bo 10 niezabezpieczony nijak zdaje się.
Ozar
12.04.2019
no tak mi mówiono. Teraz mam 10 i na razie zostawię 7, ale pewnie wszystkie programy bede musiał wgrać od nowa.
yanko wojownik
12.04.2019
Tak na 10.
Ozar
12.04.2019
yanko może i można ale to za mądre dla mnie więc nie chce ruszać.
Ozar
12.04.2019
wiesz popsuć łatwo hahhahaha, to jak zabawa dziecka z granatem, trwa tak długo aż mała raczka nie pociągnie za kółko
yanko wojownik
12.04.2019
No można i tabele rozwalić - systemowa partycja się zazwyczaj ostanie, ale inne mogą pójść z danymi - do odzysku, ale też narzędzia i czas.
Ozar
12.04.2019
nie dla mnie taka zabawa, ale teraz to już nie problem, bo mam 10 na nowym dysku.
marok
12.04.2019
Ja bym do ryżu wrzucił
Ozar
12.04.2019
hm do ryżu nie to takie chińskie coś, lepiej chyba po naszemu do pyrków.
yanko wojownik
12.04.2019
Ozar - fizycznym? Jak były podpięte oba, to sektor startowy zapisał się na pierwszym.
yanko wojownik
12.04.2019
Co nie przeszkadza w niczym, jeśli pierwszego się nie odepnie.
Ozar
12.04.2019
kurdę za mądre pytanie
yanko wojownik
13.04.2019
Po prostu chodzi o to czy do płyty głównej podłączony jest jeden dysk, dwa, czy więcej. Zazwyczaj nominalnie w komputerze jest jeden i w laptopach tak zostaje, najwyżej (w laptopach) można go na większy wymienić, zaś we wszelkich blaszakach pole do manewru jest większe, można podpiąć od dwóch do 6 zazwyczaj przeciętnie dysków, jeśli zasilacz ma się z tych 80+ czyli wykorzystujący ponad 80% podanej na obudowie mocy, taki z 600w - żeby wyrobił ( za to prądu będzie brał). Wówczas system stawiany na kolejnym dysku zapisze dane rozruchowe na pierwszym tak czy inaczej, jeśli jednak systemy, będą postawione niezależnie na każdym dysku, przy innych odpiętych, to trzeba będzie wybierać np. przez f8, f10, lub f12 itp. zależnie od marki sprzętu, start z konkretnego dysku - czyli średnio wygodnie. Opcji jest wiele, sektory startowe można zapisywać na dyskach wymiennych, ale po co ta zabawa.

Przypuszczam, że masz system na dysku logicznym, na partycji rozszerzonej lub nawet na drugiej podstawowej (podstawowych może być do 4 na dysku, lub o każdą ilość mniej i rozszerzona, na której można utworzyć dowolną liczbę dysków logicznych - wydawało mi się, że jest to podstawowa, zwyczajna wiedza każdego użytkownika komputera (no płci męskiej). ;) Dodam, że na dysku maksymalnie można postawić 10 systemów, ale nie polecam więcej niż pięć, a nawet myślę, że trzy to optymalnie np. Windows i dwa Linuksy, albo dwa Windowsy i Linux. A na tym systemie od Apple, to się w ogóle nie wyznaję, bo nigdy się nie zetknąłem.
Ozar
13.04.2019
yanko jakoś dałem rade wszystko wgrać i komp mi chodzi, ale dzieki za pomoc
yanko wojownik
13.04.2019
"ale dzieki za pomoc", ale to tylko informacje były, to nie wiem za jaką.

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji