Pilna pomoc

Krystian244
02.02.2017
Cześć! Potrzebuję pomocy na wczoraj. Otóż mam tutaj kilka newsów i ciekawostek i proszę o szybką ocenę. Co poprawić co dodać i co zmienić. Ma być max 65 słów wszędzie dlatego krótkie.
Liczę na ocene tych ciekawostek i newsów.

News 1.
 
 
Ruszyła zbiórka pieniędzy na polską grę The Warhorn.
The Warhorn to gra łącząca cechy przygodówek, strategi i survivalu.
 
The Warhorn zaoferuję otwarty świat, walki z przeciwnikami, zagadki i co najważniejsze budowanie własnej wioski i królestwa. Zbiórka gry The Warhorn ruszyła na Indiegogo. Grę tworzą trzy osoby z Łodzi. Produkcja ma zaoferować duży, otwarty świat, pełen sekretów i zagadek, mają pojawić się też lochy i bossy.
[img=https://i.ytimg.com/vi/_i6Qm-alAx0/maxresdefault.jpg]
 
 
Źródło: [url=http://www.gram.pl/news/2017/02/01/ruszyla-zbiorka-na-the-warhorn-polska-gre-laczaca-cechy-przygodowek-strategii-i-survivalu.shtml]http://www.gram.pl/news/2017/02/01/ruszyla-zbiorka-na-the-warhorn-polska-gre-laczaca-cechy-przygodowek-strategii-i-survivalu.shtml[/url]
 
 
News 2
 

Nowości Need for Speed.
 
Premiera gry ma odbyć się przed końcem Marca 2018 roku.
 
Podczas wyjawiania wyników finansowych EA powiedziało także kilka ciekawostek. 
Potwierdzono, że BioWare Edmonton pracuje nad nową marką. Poinformowano też, że w produkcji jest najnowsza gra z serii Need For Speed. Szef Ea, Andrew Wilson potwierdził, że gra pojawi się przed końcem Marca 2018 roku. Obiecał też, że gra będzie bardzo fascynująca.
 
[img=http://www.gamezilla.pl/media/2017/32/4837664/nfs_Open.jpg]
 
Źródło:  [url=http://www.gram.pl/news/2017/02/01/nowe-need-for-speed-jeszcze-w-tym-roku.shtml]http://www.gram.pl/news/2017/02/01/nowe-need-for-speed-jeszcze-w-tym-roku.shtml[/url]
 
 

Ciekawostka 1
Mafia III pobija rekordy. 
Czy wiedziałeś, że gra Mafia III w tydzień osiągnęła sprzedaż ponad 4,5mnl egzemplarzy? 
2KGames ujawnił, że to najszybciej sprzedająca się gra w jego historii. Mafia III nie tylko sprzedaje się jak świeże bułeczki, w rankingu dziesięciu bestsellerów steama pobiła też GTA V. 
[img=http://cdn.akamai.steamstatic.com/steam/apps/360430/header.jpg?t=1482277899]
 
Źródło:  [url=http://www.gry-roku.pl/gry/ciekawostki-ze-swiata-gier/]http://www.gry-roku.pl/gry/ciekawostki-ze-swiata-gier/[/url] i [url=null] http://www.gry-online.pl/news-gra.asp?ID=16328[/url]
 
Ciekawostka 2.
 
Czy wiesz, że gracze Battlefield 1 w pierwszym tygodniu premiery spędzili na serwerach ponad 58mnl godzin? Dla porównania przeciętny Polak, spędza od trzech do pięciu godzin dziennie w sieci. 
[img=http://media-www-battlefieldwebcore.spark.ea.com/content/battlefield-portal/pl_PL/_global_/_jcr_content/ccm/componentwrapper_0/components/opengraph/ogImage.img.jpg]
 
Źródło: [url=http://www.gry-roku.pl/gry/ciekawostki-ze-swiata-gier/]http://www.gry-roku.pl/gry/ciekawostki-ze-swiata-gier/[/url] i [url=null] [/url]
(A jeżeli chodzi o statystyki, to szukałem na kilku stronach i potem zsumowałem.)
Johnny2x4
02.02.2017
News ma być krótki i rzeczowy. Ludzie czytają newsa, bo nie chcą trudzić się czytaniem długaśnego artykułu prasowego. Dlatego musisz zawrzeć co najważniejsze w jednym, prostym tekście. :)
Mam Amnezję
02.02.2017
Rekordy to GTA V pobija
Mam Amnezję
02.02.2017
A nie Mafia III
Daniel
dwa lata temu
Wybaczcie za grzebanie w przeszłości, ale mój problem jest zbyt błahy, a forum zbyt przeładowane, żeby zakładać nowy wątek.
Ktoś z was używa może Libreoffica i wie, w jaki sposób ustawić program, aby w miejscu twardych spacji nie pojawiały się szare prostokąty? Sprawa nie jest pilna, bo esej muszę podesłać psorowi przed 1 lipca, jednak liczę na w miarę szybką podpowiedź od kogoś, kto się zna.
Daniel
dwa lata temu
Dobra już mam, niepotrzebnie zawracam dupę
Okropny
dwa lata temu
Spoko ziom, pozdro
Jared
dwa lata temu
Libre Office? :o Masochizm wyczuwam :P
Neurotyk
dwa lata temu
Ja używam. Zastąpił Open – robi go te sama ekipa co Open Office. Open dogorywa pod inną organizacją.
riggs
dwa lata temu
Kurwa następny zryty grami łeb. Nasza emerytura, nasza przyszłość. A umiesz Synku obrać ziemniaki?
Okropny
dwa lata temu
A umiesz zamknąć dupę? Nie twoja sprawa, czym się interesuje, a argument o ziemniakach to niby czemu ma służyć? Na pewno nie udowodnieniu, że jesteś lepszy.
riggs
dwa lata temu
Podaj adres to ja ci zamknę dupę
riggs
dwa lata temu
Okropny się zesrał. Taki charakter jakie pisanie. Z mojego wątku wyciągnąłeś tylko czy "widziałem" inni wiedzą o co pytałeś. To ci gnoju odpowiem tak- gdyby krowy w majtkach chodziły to byś nigdy w życiu pizdy nie widział
Okropny
dwa lata temu
Uuuu, twardziel
riggs
dwa lata temu
Uuuu idiota
Okropny
dwa lata temu
Uuuu odezwał się
Okropny
dwa lata temu
Pan "wyrafinowana kultura prowadzenia konwersacji" riggs, pan "Podaj adres to ja ci zamknę dupę" riggs, pan "To ci gnoju odpowiem tak- gdyby krowy w majtkach chodziły to byś nigdy w życiu pizdy nie widział" riggs, pan "a umiesz obrać ziemniaki?" riggs. Tak, pan riggs, człowiek o wielu twarzach.
riggs
dwa lata temu
Człowiek o jednej twarzy z zasadami i honorem a ty jesteś zerem plującym schowanym za ekranem. Zasady są proste. Obrażasz mnie to dostajesz wpierdol. Ale ze jesteś tchórzem to do konfrontacji nie dojdzie. Trzy chuje w bok ode mnie, bo jesteś taki jak twoje pisanie. Gówno warte. Aby więcej. Napisz innym co bierzesz żeby poruszyć fantazję
Okropny
dwa lata temu
Ale gdzie ja ciebie obrażam, kochaneczku? Przecież jak dotąd, to ty sam siebie tutaj obrażasz, groźbami rzucasz, zupełnie nie schowany za ekranem, zupełnie nie obrażając innych - taki bogu ducha winny bokser, skrzywdzony przez złego okropnego
Okropny
dwa lata temu
Złego okropnego, pewnie ćpuna i na pewno tchórza, z trzema chujami w boku*

Część postów została ukryta (95)

Zaloguj się, aby przeglądać cały wątek

Ozar
2 miesiące temu
jednak na 10 nic nie chodzi.
Nuncjusz
2 miesiące temu
Ja mam dychę i nie narzekam, ale tylko dychę. Nie eksperymentuję z kilkoma systemami na jednym kompie.
yanko wojownik
2 miesiące temu
Ozar. Może po prostu dlatego, że nie jest zainstalowane. Nic nie trzeba ruszać na 7 wówczas, tylko dodać co potrzeba na 10. Może to goły system tylko.
yanko wojownik
2 miesiące temu
Nuncjusz. "Nie eksperymentuję z kilkoma systemami na jednym kompie." - Zawsze można zacząć - tj. za życia zawsze - potem to już brak mi pewności. Taki plus, że jak jeden siądzie i nie ma dostępu do neta, do danych na pulpicie itp, to z drugiego (entego) można taki uzyskać, korzystać z netu itd., ale nie namawiam, bo jak w sektorze startowym coś rypnie, to.. - to zazwyczaj da się zreperować, ale i tak nie namawiam, do wielości.
Ozar
2 miesiące temu
Ok. Na razie zostawie 7 . Moje pytanie jest takie: czy wszystkie programy takie jak np. antywirus, spybot, gimp, nero, itd. muszę pobrać z neta jeszcze raz? No i oczywiście gry ale to chyba oczywiste
fanthomas
2 miesiące temu
Jak masz Windows 7 to działaj na nim
Maurycy Lesniewski
2 miesiące temu
Ozar ja widzę ty jesteś w tej samej lidze komputerowców co ja :)
Ozar
2 miesiące temu
fanthomas nie mogę z jednego powodu, że na dysku C gdzie jest 7 już nie ma miejsca. Partycja tak to chyba się nazywa była źle zrobiona i było tam za mało miejsca (chyba tylko 20 GB, a 7 już tam zajęła 19,5 co groziło blokadą systemu podobno). A 10 mam zainstalowany na takim nowym małym dysku, nie wiem jak to się nazywa, taka kostka 5 na 4 cm, ale podobno bardzo przyspiesza system.
Ozar
2 miesiące temu
Maurycy no tak gdzieś tam końcówka 2 ligi, albo nawet 3 hahahahah. To już nie moje klimaty, za mądre to . Kończe artykuł dla Ciebie o wojnie polsko-czechosłowackiej i wrzucę wieczorkiem.
fanthomas
2 miesiące temu
No to ci naknocili
Ozar
2 miesiące temu
tak w sklepie zrobili i jakoś działało aż 7 się nie rozrosła i pupa.
Ozar
2 miesiące temu
człowiek sie nie znał to mi tak wcisnęli
fanthomas
2 miesiące temu
Jak się rozrosła?
Ozar
2 miesiące temu
no najpierw windows 7 zajmował chyba z 10 GB i się rozrastał az do 19,5 GB a miejsca było 20 GB. Dlaczego nie wiem, ale myślę że jeszcze z pół roku i pewnie system by się zawiesił, albo zablokował kompa (tak mi mówiono).
fanthomas
2 miesiące temu
Aktualizacje pewnie
yanko wojownik
2 miesiące temu
Ozar - partycje można rozszerzyć, można usunąć zbędne pliki (pamięć podręczna, instalatory poprawek itp., ale jak nie wiadomo co ma zostać, to lepiej nie usuwać), niemniej partycje z poziomu samego systemu daje się o ile pamiętam powiększyć, a jeśli nie to są ku temu narzędzia. Na win 10 - tak pobrać i zainstalować, pobrać na 7, bo 10 niezabezpieczony nijak zdaje się.
Ozar
2 miesiące temu
no tak mi mówiono. Teraz mam 10 i na razie zostawię 7, ale pewnie wszystkie programy bede musiał wgrać od nowa.
yanko wojownik
2 miesiące temu
Tak na 10.
Ozar
2 miesiące temu
yanko może i można ale to za mądre dla mnie więc nie chce ruszać.
Ozar
2 miesiące temu
wiesz popsuć łatwo hahhahaha, to jak zabawa dziecka z granatem, trwa tak długo aż mała raczka nie pociągnie za kółko
yanko wojownik
2 miesiące temu
No można i tabele rozwalić - systemowa partycja się zazwyczaj ostanie, ale inne mogą pójść z danymi - do odzysku, ale też narzędzia i czas.
Ozar
2 miesiące temu
nie dla mnie taka zabawa, ale teraz to już nie problem, bo mam 10 na nowym dysku.
marok
2 miesiące temu
Ja bym do ryżu wrzucił
Ozar
2 miesiące temu
hm do ryżu nie to takie chińskie coś, lepiej chyba po naszemu do pyrków.
yanko wojownik
2 miesiące temu
Ozar - fizycznym? Jak były podpięte oba, to sektor startowy zapisał się na pierwszym.
yanko wojownik
2 miesiące temu
Co nie przeszkadza w niczym, jeśli pierwszego się nie odepnie.
Ozar
2 miesiące temu
kurdę za mądre pytanie
yanko wojownik
2 miesiące temu
Po prostu chodzi o to czy do płyty głównej podłączony jest jeden dysk, dwa, czy więcej. Zazwyczaj nominalnie w komputerze jest jeden i w laptopach tak zostaje, najwyżej (w laptopach) można go na większy wymienić, zaś we wszelkich blaszakach pole do manewru jest większe, można podpiąć od dwóch do 6 zazwyczaj przeciętnie dysków, jeśli zasilacz ma się z tych 80+ czyli wykorzystujący ponad 80% podanej na obudowie mocy, taki z 600w - żeby wyrobił ( za to prądu będzie brał). Wówczas system stawiany na kolejnym dysku zapisze dane rozruchowe na pierwszym tak czy inaczej, jeśli jednak systemy, będą postawione niezależnie na każdym dysku, przy innych odpiętych, to trzeba będzie wybierać np. przez f8, f10, lub f12 itp. zależnie od marki sprzętu, start z konkretnego dysku - czyli średnio wygodnie. Opcji jest wiele, sektory startowe można zapisywać na dyskach wymiennych, ale po co ta zabawa.

Przypuszczam, że masz system na dysku logicznym, na partycji rozszerzonej lub nawet na drugiej podstawowej (podstawowych może być do 4 na dysku, lub o każdą ilość mniej i rozszerzona, na której można utworzyć dowolną liczbę dysków logicznych - wydawało mi się, że jest to podstawowa, zwyczajna wiedza każdego użytkownika komputera (no płci męskiej). ;) Dodam, że na dysku maksymalnie można postawić 10 systemów, ale nie polecam więcej niż pięć, a nawet myślę, że trzy to optymalnie np. Windows i dwa Linuksy, albo dwa Windowsy i Linux. A na tym systemie od Apple, to się w ogóle nie wyznaję, bo nigdy się nie zetknąłem.
Ozar
2 miesiące temu
yanko jakoś dałem rade wszystko wgrać i komp mi chodzi, ale dzieki za pomoc
yanko wojownik
2 miesiące temu
"ale dzieki za pomoc", ale to tylko informacje były, to nie wiem za jaką.

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji