Pitolenie III

Jared
21.04.2016
753 wpisy, to kapkę dużo, szczególnie na komórkę ze zwolnionym transferem... Witam zatem w Pitoleniu III c:
Niemampojecia96
21.04.2016
Cytując Neurotyka: Zatem pitolmy!
A wszystkim papieżom proponuje postawić sobie Watykan.

Ależ miło mieć Internet. Opowi to jak taka przystań troszeczkę, na moich niepewnych wodach kolejnych miejsc mapy.
Iskierka
21.04.2016
A tyle się narzeka na tworzenie nowych wątków. :D
Jared
21.04.2016
Iskierko, ten był potrzebny :) Jak zapalniczce płomień, jak suchej studnii woda <tune>
Marethyux
21.04.2016
To ja mam pytanko. Może ktoś zna odpowiedź. Dlaczego w nowych opowiadaniach znajduje się "Summoner ~ Zaklinacz" Khartusa, dodane przez użytkownika Karthus? xD
60secondsToDie
21.04.2016
Odpowiedz znajdziesz chyba w Pitoleniu II, jak dobrze pamietam. Wypowiadawala sie dziewczyna Khartusa, czy cos.
60secondsToDie
21.04.2016
Czy gdzies tam ;___;
Iskierka
21.04.2016
A ja mam taką maleńką prośbę do wszystkich piszących wiersze. Czy moglibyście umieszczać je w kategorii "wiersze"? Bo skoro już jest, to ją wykorzystujmy. Wierszy na Opowi jest coraz więcej, a ja czasami chciałabym poczytać tylko opowiadanie. Klikam na jakiś ciekawy tytuł, a tu wiersz! Oczywiście też czytam, ale... Nie znam się na wierszach, żadnego wartościowego komentarza (nie mówię, że inne są jakoś bardzo wartościowe) zostawić nie mogę.
Nazareth
21.04.2016
O to, to! Od dawna mowię o tym ze rymoroby zalewają belkę wypychając nas prozaików!
Nożyczki
21.04.2016
Nazareth, bardzo poetycko się wypowiedziałeś o tak prozaicznych sprawach ;)
Jared
21.04.2016
Kurde fele, bo jak coś piszę, to myślę bardziej o tym jakie to jest - śmieszne, smutne, o życiu etc., a sama kategoria wiersz ogranicza bardzo :c
Nuncjusz
21.04.2016
Kategoria "Wiersz" powinna miec podkategorie :)
Nazareth
21.04.2016
Nożyczki gdzie? Nie widzę poezji w inwazji wierszokletów.
Niemampojecia96
21.04.2016
ja zawsze te swoje twory dodaje do kategorii "wiersze", jesli wierszoklece. Pamietam o tym. Ale proze tez pisuje i tu mam.problem, ciezko mi dookreslic te prozaiczne kategorie, dobrac. Zreszta, mam wrazenie, ze zainteresowanie proza slabnie. A szkoda, bo za nia ostatnio obstawiam. Przepraszam za nieskladnosc, pisze z telefonu.
Iskierka
21.04.2016
@Jared, rozumiem i pewnie gdybym wiersze pisała, to miałabym podobnie. No to może chociaż dopisujcie (w) przy wierszach? To tylko trzy dodatkowe kliknięcia. :D

O podkategoriach dla wierszy nie ma nawet co marzyć. I tak nie będzie. ;)
Nazareth
21.04.2016
Dobra proza wymaga czasu. Przemyślenia, dokładności, dopracowania. Wymaga tez świadomego udziału czytelnika, zaangażowania. Wiersz to prosta sprawa kilkanaście linijek kilkadziesiąt słów :
Była sobie kiedyś żaba
Pokochała se Araba
Doświadczyła życia prozy
Achmed od niej wolał kozy
O dwie minuty i tyle. Kolejne dwie żeby przeczytać i zostawić komcia: " o ja! Ale fajne! Rytm supcio nad rymem taki a sraki jeszcze popracuj" wiersze są szybkie i nie angażują tak jak opowiadania dlatego cieszą się taka popularnością.
Jared
21.04.2016
Heh, no i wiersze to często wylewanie żalu, radości, strachu - ogółem emocji. Są bardziej dla autora, niźli gawiedzi. A proza to jednak co innego :)
Niemampojecia96
21.04.2016
''Dobra proza wymaga czasu. Przemyślenia, dokładności, dopracowania. Wymaga tez świadomego udziału czytelnika, zaangażowania. Wiersz to prosta sprawa kilkanaście linijek kilkadziesiąt słów :
Była sobie kiedyś żaba
Pokochała se Araba
Doświadczyła życia prozy
Achmed od niej wolał kozy
O dwie minuty i tyle. Kolejne dwie żeby przeczytać i zostawić komcia: " o ja! Ale fajne! Rytm supcio nad rymem taki a sraki jeszcze popracuj" wiersze są szybkie i nie angażują tak jak opowiadania dlatego cieszą się taka popularnością.''

A ja się na całej linii nie zgodzę. Dobra proza wymaga talentu. Dobra liryka wymaga talentu.

Interpretacja wymaga POSIADANIA MÓZGU.

Są wiersze kurewsko trudne.

Są wiersze, które mną zawładnęły bardziej niż opasłe tomy.
Nad opowiadaniami pracuję dłużej i czynię to, o czym wspominasz.

Ale czasem pod wpływem impulsu lub zmiany prądu powstaje arcydzieło. Bo je w sobie nosisz.
Jest rzemieślnictwo. I jest coś mniej. I jest coś więcej.

Nie twierdzę, że wiersze tutaj są najwyższych lotów.
Ale nie twierdzę też, że proza tutaj jest najwyższych lotów. (PRAWIE) wszystko proste, niezłożone, zbyt oczywiste, wtórne.

To, co tu podałeś jako wiersz - to taka Częstochowa, tak Ci najłatwiej podeprzeć swe stanowisko.

Była sobie kiedyś żaba i chuj.
Wiersze mają ogromną moc. Opowiadania tu widzę czasem niezłe, ale rzemieślnicze.

Talent widzę w Efrii, której nie widzę. Wielbię Niebieską.
A jest też kilka(naście) wierszy, które mnie urzekły.

Trzeba mieć to coś. To coś to nie tylko czas, przemyślenia, dokładność, dopracowanie. Wiesz, to cechy właściwe urzędnikom. Nie artystom (od siedmiu boleści [autodiss]).

Iskierka
21.04.2016
Tak, DOBRY wiersz również wymaga czasu.
Iskierka
21.04.2016
Chociaż rzeczywiście te na Opowi są zwykle bardziej "dla autora" :)

Część postów została ukryta (694)

Zaloguj się, aby przeglądać cały wątek

Sileth
06.07.2016
*piszą
60secondsToDie
06.07.2016
Naiwność, a potem żal. Nie chce mi się w to za bardzo zagłębiać, bo znam dziewczynę z mojego gimnazjum, która pocięła się, bo chłopak nie chciał z nią chodzić, tylko się przyjaźnić.
60secondsToDie
06.07.2016
Znam parę przykładów odwzorowania takich podstawówkowych historii w rzeczywistości :')
Sileth
06.07.2016
Ja też. :') Autentycznie dziewczynka z wtedy 5 klasy pocięła się kilkakrotnie na obozie harcerskim. Dwa razy przez chłopaka.
Sileth
06.07.2016
Jak się dowiedzieli, to jej zabrali żyletkę. Co zrobiła? Wyciągnęła ze strugaczki. Choooreee
Lotta
06.07.2016
Życie... Chyba każdy musi przejść przez "gimbazowe", które teraz zaczynają się w podstawówce (?!) fazy... Ale niekoniecznie muszą o tym pisać, chyba że do szuflady w formie terapii. I faktycznie, nie spotkałam się żeby ciąć już w podstawówce... Coraz szybsze to życie... Dzieci też "dorastają" szybciej. A wracając do opowiadania, myślę, że na opowi znajdziemy i te proste - naiwne i proste - tragiczne. Zero kreatywności :(
Lotta
06.07.2016
* ciąć się
Sileth
06.07.2016
Mała ja pisała o magicznych wilkach, czarodziejkach... Obecnie dzieci piszą wielkie romansze albo tragiczne miffości.
Wtf
Nazareth
06.07.2016
Coś mi się widzi, że Sileth i 60 powinny napisać "Prawdziwy romans z gimbazy", ze wszystkimi cięciami się, zawodami miłosnymi, tragediami. Gwoli ścisłości nie jestem cyniczny. Obie jesteście w tym wieku, więc wiecie co się tak naprawdę dzieje,jednak macie bardziej poukładane w głowach i w miarę zdrowe podejście do życia, pozatym nieźle piszecie. Myślę, że naprawdę mogło by z tego wyjść ciekawe opowiadanie innspirowane smutną rzeczywistością.
60secondsToDie
06.07.2016
Ja chyba wrzuciłam tu tekst, który napisałam w wieku 10 lat XD
60secondsToDie
06.07.2016
Wrzuciłam, bo w sumie było nie takie złe.

Naz, chyba nie wiem, jakby to miało wyglądać :x
KarolaKorman
06.07.2016
60 Ty nie wiesz? Ja kibicowałabym Ci w czytaniu takiego dzieła. i Slilet również. To jak coś stworzycie macie pierwsza czytelniczkę :)
Sileth
06.07.2016
Ja też nie :x
Taka tru gimbaza to generalnie dziwna sfera, w którą się nie zapuszczam. Na uboczu się trzymam. XD
Ale bywa zabawnie, gdy w hotelu wychowawca znajdzie wypitą wódkę 0,7 i pijanych chłopaków.
KarolaKorman
06.07.2016
No i o takich rzeczach byś pisała. Nie zawsze trzeba w czymś uczestniczyć, wystarczy być dobrym obserwatorem :)
60secondsToDie
06.07.2016
Raczej nie pisałabym czegoś podobnego, a parodie kiepsko mi wychodzą :c
Nie wiem. Mogłabym się podjąć tak po prostu, może odzyskam wenę na prozę.
KarolaKorman
06.07.2016
Twoja proza 60 jest świetna i nie tylko ja to zauważyłam, więc czemu by się na tym nie skupić. Czytałam ,,Motylka'' i o tej mrocznej dziewczynie od kota, to było świetne :)
Sileth
06.07.2016
Ja niby znam mnóstwo patologicznych sytuacji, co się idzie pośmiać z ich głupoty, ale to się raczej nie nadaje na opisanie.
KarolaKorman
06.07.2016
Ty tylko miałabyś pisać, to czytelnik ocenia, a zdążyłaś się przekonać, że zapotrzebowanie jest na wszystko :)
Sileth
06.07.2016
Ale takie "Okiem normalnego obserwatora gimnazjum" byłoby ciekawe. Taki sobie siedzi na uboczu i patrzy na patologię wokół i spisuje to do dzienniczka. Tylko trzeba znaleźć kogoś, kto to potrafi opisać. Ja się do takich nie nadaje. ><
60secondsToDie
06.07.2016
Dziękuję, Karolko ;-; Miło mi bardzo. I trochę przykro, bo zaczęłam dużo historii prozatorskich, a żadnej nie skończyłam i pewnie nie skończę. To byłby jeden wielki bajzel rozdziałowy, bo raz wena jest, a raz jej nie ma.
Muszę się porządnie do czegoś zabrać w końcu, niekoniecznie potrzeba mi górnolotnego tematu.
KarolaKorman
06.07.2016
I o to chodzi. Temat nie musi być górnolotny, ważne jak jest napisany. Nie brońcie się tak rękami i nogami tylko spróbujcie, jak nie będzie weny, zaprzestaniecie, a nuż to stanie się bestsellerem. Kto wie?
Okropny
06.07.2016
Wniosek o założenie Pitolenia IV, bo zanim to mi się załaduje...
Sileth
06.07.2016
Ja mogę założyć ;P
Sileth
06.07.2016
Założone, zapraszam
detektyw prawdy
17.11.2016
Tralalala martwe padaki
Neurotyk
2 miesiące temu
Co za czasy, gdy Jared narzekał na 700 postów i sprawy techniczne z tym związane

"753 wpisy, to kapkę dużo, szczególnie na komórkę ze zwolnionym transferem... Witam zatem w Pitoleniu III c:"
Neurotyk
2 miesiące temu
He he he he
Margerita
miesiąc temu
ponieważ nie wiem, gdzie jest dwójka to znalazłam 3
Nuncjusz
miesiąc temu
Może przystopuj deko :/
Margerita
miesiąc temu
Ok chciałam pomóc