Plusy i Minusy Autorów na Opowi

Anonim
16.06.2015
Chodzi mi o plusy i minusy jakie dostrzegacie w opowiadaniach i wierszach
Wytykamy błędy, wskazujemy zalety, nie swoje a Autora powyżej w komentarzu.
Jako, że ja zacząłem wątek, zaczynacie ode mnie i ta osoba, która mnie oceni, będzie oceniana przez kolejną itd
Chyba jasne?
NataliaO
16.06.2015
A wiesz, że nie wiem jakie masz plusy i minusy hehe
Tak poważnie to masz fajne, nieszablonowe podejście do życia. I to odzwierciedla się w Twoich opowiadaniach czy wierszach.
Wydaje się, że masz lekkie podejście do każdego tematu ale tak na prawdę ta Twoja lekkość w pisaniu odzwierciedla czasem smutną prawdę o życiu, ludziach i sytuacjach.
Takie pisanie Twoje jest inne od wszystkich, odbiega od tych wytycznych postawionych przez ludzi piszących.
Powiem Ci, że Twoją zaletą jest trochę też Twój wiek. Takie dorosłe podejście, dorosłego człowieka z duszą szukającego nastolatka.
Błędy? Nie wiem.
A po za tym sympatyczny i miły z Ciebie człowiek :)
Anonim
16.06.2015
NataliaO czasami robisz chaos w opowiadaniach, szczególnie to zauważyłem w drablach jakoś :P A z zalet to na pewno perfekcyjnie grasz na uczuciach czytelnika, bo twoi bohaterowie nawiązują więź z czytającym. Widać, że często inspirujesz się po prostu życiem i to też mi się podoba. Fabuła w twoich story zawsze jest bardzo dobra, a od siebie dodam, że jesteś duszą i sercem tej strony, czekamy aż wrócisz :P
NataliaO
16.06.2015
:*
Marzycielka29
16.06.2015
Witam, witam i o zdrowie pytam. A tak poważnie Jared twoje teksty są po prostu świetne. Nie raz wyrażałam własne opinie pod nimi;) Potrafisz rozśmieszyć do łez, jak i pogrążyć w zadumie. Ja jestem twoja cichą fanką;p
Anonim
16.06.2015
*wstydliwy rumieniec*
MaraJ
16.06.2015
Marzycielka29! Twoje teksy bardzo mi się poodbają. Wprawdzie nie czytałam jeszcze wszystkich, ale to nadrobię ;) Według mnie są ciekawe, od czasu do czasu jakieś błędy, ale to się każdemu zdarza :) Ogólnie miłe i przyjemnie się czyta!
KarolaKorman
16.06.2015
Piszesz o sobie, że chcesz zniszczyć świat. A to dopiero nowina! Koń by się uśmiał! Ktoś kogo tak ciężko wyprowadzić z równowagi? Ktoś komu wytyka pewna trzpiotka różne rzeczy, a on ze stoickim spokojem przyjmuje je twardo na klatę mógłby być kimś tak okrutnym? I teraz sama zaczęłam się zastanawiać czy przyszły technik, a może już technik, zbiera wiedzę by unicestwić ludzkość?
Tak bez żartów to podziwiam twoje dżentelmeństwo. To coś co rzadko się doświadcza wśród tak młodych ludzi.
Co do twórczości fajne są twoje przemyślenia na temat świata i ludzi (nie opieram się na wielu twoich tekstach, bo nie wszystkie czytałam).
Lubię twoje komentarze. Są szczere, konkretne, czasem ciekawskie, ale to na plus. Kto nie pyta...
Wada? Nie chcę zmyślać i wytykać czegoś bezpodstawnie.
Wyszło, że masz same zalety. Może ocenisz jeszcze kogoś, a kolejny piszący dopisze wady :P
KarolaKorman
16.06.2015
Ale długo pisałam o Jaredzie, że nie wstrzeliłam się w komentarze hi, hi :)
KarolaKorman
16.06.2015
Albo w swoją kolejkę i teraz wyszło zamieszanie, sorki :)
NataliaO
16.06.2015
twoje dżentelmeństwo - I tu Karolcia się zgodzę.
Angela
16.06.2015
KarolaKorman, Twoje teksty są zawsze ciepłe, pachnące domowym zaciszem, przez co wydaje mi się
że takom właśnie osobą Jesteś
Marzycielka29
16.06.2015
:*
Angela
16.06.2015
No i zablokowałam wątek : )
Mroczhna
16.06.2015
Angelo!
Kojarzysz mi się ze "Stalkerem", którego napisałaś już kawał czasu temu, ale wciąż mam go przed oczami.
Twoje zdania są przejrzyste, opisy barwne, no a fabuła... Fabuła życiowa i wiarygodna.
Nie podoba mi się jedynie to, że nie stosujesz akapitów, to niszczy estetykę tekstu.
Mroczhna
16.06.2015
co* zamiast "to", sorrs - autokorekta w telefonie.
Anonim
16.06.2015
niech ktoś oceni MareJ i Angele :)
MaraJ
16.06.2015
Angela, już odblokowuję ;) Fajnie piszesz, masz taki lekki styl i przyjemnie się go czyta. Jeszcze nie przeczytałam wszystkich części, ale spoko, gdy będę miała czas, to nadrobię! pomysły masz ciekawe, co mi się bardzo podoba :*
MaraJ
16.06.2015
Sie spóźniłam :/
Mroczhna
16.06.2015
Dajcie mi sekundkę, ocenię MaręJ! XD

Część postów została ukryta (237)

Zaloguj się, aby przeglądać cały wątek

Ritha
07.08.2019
Zdejme buty, kapelusz i wycofuje sie w poklonie przed wielkim Panem Arysto...
Arysto
07.08.2019
Uhu, widzę, że masz ze mną problem. Zabierasz dupę w troki, czy jeszcze chcesz pokazać, że cię boli? :)
Canulas
07.08.2019
Jesteś jak ten dziad zza płotu, co widelcem przedziurawił dzieciom piłkę ;)
Żyj z tym.
Ritha
07.08.2019
Nie, po prostu odkopalam zgnily watek i zachecilam.do zabawy, a Ty masz jakis problem.nagle.
Ritha
07.08.2019
Wiec sory, prosze wez krzeselko pilnuj watku, wracan do pitolenia gdzie moje niemerytoryczne miejsce.
Zawsze wiedziaoam, ze jestes napompowany pycha, ale za az tak?
Adie :)
Canulas
07.08.2019
Taaa. Chyba lepiej ze dzieje się cokolwiek, niż ma być marazm i wszędobylskie ą, ę.
Cóż to za poszarganie świętości nastąpiło, że wymaga korekt?
Czill.
Wincy luzu.
Arysto
07.08.2019
Yup, mam problem -> wątek służył konkretnej i całkiem spoko rzeczy, która została odkopana, by znów przejść przez jakąś fazę degeneracji, która rozjebała się na opowi już dawno temu. Nie mam nic przeciwko radosnemu ględzeniu w pitoleniach, ale nie ten wątek jednak znaczył coś więcej niż radosne pitolenie. Pozwalał ludziom jakoś spojrzeć na swoją twórczość -> czemuś służył innemu niż tylko zabawie, czego nie można powiedzieć o wątkach dzisiaj. Stąd mój problem :) I spoko, mogę być pełny pychy - nie strzelam focha o to, że ktoś śmiał mi zwrócić uwagę, że wpierdoliłem się z zabawkami trochę za daleko. Adieu ;)

Canulas - piłki bym nie przebił, szanuję kopanie za mocno. A więcej luzu zastosuję, jak mi się będzie chciało, raczej nie zapowiada się, nie chcę popaść w roztopione ogumienie. Luzu, zabawy i radochy jest na opowi już aż nadto, nie trzeba jej wpierdalać wszędzie.
Ritha
07.08.2019
Ritha 26 min. temu
No fajne to. Ja zaczynam.
Marok plusem Twojej tworczosci sa geste opisy. Minusem tez xd Nie no, zartuje. Zaslob slow i opisy - mega. Tworzenie postaci - popracuj nad tym.

to jest radosne pitolenie?
Canulas
07.08.2019
Oo-kej
Ciao
Canulas
07.08.2019
Ritha, nie ma sensu. Niech będzie wątek pod coś. Może ma - tera już bez żartów - dla Arysto jakąś wartość sentymentalną.
Zawsze sobie możemy to zaszczepić w innym miejscu, gdzie nie będzie to obwarowane, przyznawaną odgórnie, metką jakości.
Arysto
07.08.2019
Wybrałem moim zdaniem, najgorszą wypowiedź z poprzedniej ery opowi w tym wątku:
Widzę, że nie na tym zabawa polega, ale cichy podglądacz może też doda coś od siebie.
Zacznę od początku listy. Nie wszystkich was kojarzę, więc napiszę o tych co rzucili mi się w oczy.

FilipzKonopii - bardzo lubię twoje teksty, ale nie wszystkie rozumiem. Chyba jestem jeszcze na to za głupi. Nie znam Cię, ale wydajesz mi się bardzo sympatycznym i inteligentnym człowiekiem, a przede wszystkim wyrozumiałym. Jesteś chyba jedyną osobą, która nie potraktowała tutaj nikogo ,,z góry'' - a przynajmniej ja tego nie zauważyłem.

NataliaO - parę dni temu pisaliście tutaj zagadki i to są jedyne twoje teksty, jakie dotychczas dane mi było przeczytać, więc nie mogę powiedzieć nic o mocnych i słabych stronach twojej twórczości, chociaż bardzo bym chciał, bo to portal literacki, więc głównie o tym powinno się mówić. Parę razy rzuciłaś mi się w oczy - może to przez twoje liczne komentarze. Odniosłem wrażenie, że szukasz tutaj...akceptacji? Bo gdzieś Ci kiedyś jej zabrakło.

Następny w kolejce jest Jared, który kojarzy mi się z 2 rzeczami - 30 seconds to mars i z jego koleżanką, której nicku nie pamiętam, a nie chcę przekręcić. Chyba jesteś wesołym człowiekiem idącym z uśmiechem przez życie. Takie też są niektóre twoje wiersze. Chyba też jesteś jedną z bardziej rozpoznawanych osób, bo wszędzie Ciebie pełno. Podobają mi się twoje Drabble, chociaż nie zawszę mają równe sto słów.

KarolaKorman - Moja koleżanka nazywa się Karola Koman i tak długo czytałem twój nick. Nie wydaję mi się żebyś lubiła być w centrum. Raczej robisz swoje i dobrze to robisz, jednak zauważyłem, że potrafisz bronić swojej racji i udowodnić swoją słuszność. Jesteś bardzo miłą osobą, ale nie fałszywie miłą. Nie znam Cię, ale lubię.

ŚlepiecZMetra - twoje teksty szczególnie mi się podobają. Są pełne dynamiki i pięknych opisów. Przynajmniej te krótkie. W długich tekstach opisy są bardzo dokładne, co trochę spowalnia akcję. Ale takie wyczerpujące opisy są charakterystyczne dla fantasy - pomagają się wczuć w klimat. Powinieneś naskrobać jakieś krótkometrażowe fantasy w wolnym czasie. Twoje wiersze nie do końca są dla mnie zrozumiałe, ale interpretacja wiersza to nie jest moja mocna strona. Ponadto wydajesz mi się opanowany, ale uparty. Za wszelką cenę bronisz swojego zdania. Chyba ludzie Cię tutaj lubią, a ciężko o to, gdy ktoś nie lubi stać w szeregu.

Shiroi - ktoś włożył Ci koronę na głowę, a ty dumnie ją nosisz. Wszędzie Ciebie pełno. Musisz być osobą charyzmatyczną skoro znajdujesz tylu popleczników. Liderem. Za mało twoich opowiadań przeczytałem żeby mówić o ich mocnych i słabych stronach. Z resztą...nie jestem jakimś krytykiem, żeby jakoś specjalnie się na tym znać ;) Ale specjalnie dla Ciebie postaram się uzasadniać każdą moją ocenę.

Ekler - jakaś taka buntownicza dusza, która pragnie pozostać indywidualistą. Wydajesz się otwarty na opinię innych, jednak znasz własną wartość. Chyba niewielu ludzi tak potrafi...uważać czyjąś opinię za równie wartościową jak swoją własną. Czytałem parę twoich tekstów - głównie recenzji. Potrafisz pisać w sposób śmieszny i inteligentny. Podziwiam Cię za twoją wytrwałość i chęć pomocy, mimo napotkanej krytyki.

Majeczuunia - uważam, że piszesz bardzo dobre opowiadania, ale brak Ci jakiejś takiej pewności siebie. Wyglądasz jakbyś potrzebowała ciągłej pochwały, utwierdzania w tym, że ,,Tak! Potrafisz!''

Porównując, Ritha, tak, to jest radosne pitolenie o dokładnie niczym :D
Arysto
07.08.2019
Si, ma ten wątek dla mnie jakąś wartość -> tak samo, jak poprzednie Opowi miało dla mnie wartość. Sentymentalnie chciałbym, by jednak ten wątek nie rozmielił się na zasadzie miętkości przekazu i kolejnej fali zabawy.

Niespecjalnie mnie obchodzi, że uznacie, że mam kij w dupie.
Ritha
07.08.2019
KarolaKorman - Moja koleżanka nazywa się Karola Koman i tak długo czytałem twój nick. Nie wydaję mi się żebyś lubiła być w centrum. Raczej robisz swoje i dobrze to robisz, jednak zauważyłem, że potrafisz bronić swojej racji i udowodnić swoją słuszność. Jesteś bardzo miłą osobą, ale nie fałszywie miłą. Nie znam Cię, ale lubię.

to jest ocena tworczosci?
Arysto
07.08.2019
Nie, to jest najgorsza z wypowiedzi. Poza tym masz całe akapity, które o twórczości jednak mówią.
Nawet ta chujnia powyżej stoi jednak poziom wyżej niż zdanie o maroku. :)

Co dalej? Kończymy to? Czy dalej chcesz mi coś udowadniać?
Ritha
07.08.2019
Konczymy. Ty sie szarogesisz, ja chcialam zachecic do bardziej merytorycznej aktywnosci. Nie udalo sie, trudno.
Ciao
Canulas
07.08.2019
Ok. Nie mam problemu, by to uszanować. Niniejszym - ciao.
Ritha
07.08.2019
(zdanie o Maroku bylo celne, nie zbasz jego tworczosci, bo pewnie nigdy go nie czytales :))
Arysto
07.08.2019
> merytoryczna aktywność
> to, co napisałaś

Ok, chyba jednak mam większe wymagania odnośnie merytoryki. Ciao.

Jak chcesz koniecznie mieć ostatnie zdanie w tej rozmowie, to spoko, zostawiam miejsce na dole:
Aisak
07.08.2019
[nie przypuszczałam, że pan Arysto jest gromowładny; sorry, już znikam]
Ritha
07.08.2019
Poczytaj moje komentarze, tam sie produkuje wystarczajaco.
Pozdrawiam, Arysto. Milej reszty zycia
Neurotyk
07.08.2019
Przeczytałem Wasze wypowiedzi. Stary nick, jakikolwiek by nie był i jakkolwiek bym go lubił/nie cierpiał, zawsze przyciąga moją lubiącą lub niecierpiącą, pełną katolickiej nietolerancji gębę.

Jestem zdania identycznego, co Ślepiec vel Arysto, aczkolwiek... Krótkie uzasadnienie. Lakoniczne opinie, okraszone śmieszkami, raczej nie zachęcają do merytorycznych wpisów, a rozluźniają atmosferę na tyle, by wątek tracił pierwotną metaforyczność i stał się jednym z wielu sobie podobnych.

Aczkolwiek. Aczkolwiek nie wykluczone, że ktoś następny dałby przykład jakiejś ciekawej,bardziej złożonej opinii, podobnej do większości w tym wątku. Jednym słowem: to grzebnięcie Rithy nie musi obrócić się w wszechobecną niwecz forumową.

BAJ
Neurotyk
07.08.2019
merytoryczność – nie metaforyczność
Ritha
07.08.2019
NataliaO 18.06.2015
A ja jestem w chwilowym szoku! I ja teraz mam Cię opisać. Czy lepiej sobie darować :)

Anonim 18.06.2015
Twoja decyzja, Nat :)

Anonim 18.06.2015
Hej, a ja się nie starałam? :(

Anonim 18.06.2015
Po prostu zostałem zninjowany znienacka.

Anonim 18.06.2015
No starałaś, c'mon, just kidding :P

Anonim 18.06.2015
Shiroi - bały ninja? XD

NataliaO 18.06.2015
Ślepcze daj mi trochę czasu :)

Anonim 18.06.2015
Bez pośpiechu, nie ma sprawy :)

Shiri - Binja!

Anonim 18.06.2015
Jak już to Gejdża! XD (bi skojarzyło mi się z biseksualizmem XD)

Anonim 18.06.2015
Gejdzilla XD

Anonim 18.06.2015
Jestem za XD
Ritha
07.08.2019
To jest z tego świetego, merytorycznego wątku :)
Ritha
07.08.2019
:)))))))))
Canulas
07.08.2019
:))
Ritha
07.08.2019
Dziękuję, nie mam pytań. Mozna mi strzelić w leb w wątku obok.
Neurotyk
07.08.2019
Ritha, wydaje mi się, że Arysto po prostu zaalarmował, co może się wydarzyć, ale nie musi. Uczulony jest i uczulił, żeby wątek nie poszedł tropem, jak powyższe, przywołane cytaty oraz nowe, bardzo ciekawe i wciągające Wasze nowe.

Mimo, iż nie lubię gagatka, Ślepcowi zawdzięczamy tonę rzeczy na Opowi. Nie wiem, przepychanki między Nim a Wami. Takich głosów, jak Arysto nigdy dosyć. Jest deficyt userów zaangażowanych w coś więcej, aniżeli pitolenie.

Myślę, że Opowi, tak jak było kiedyś, nadal jest miejsce na erudytów, bufonów. Myślę, że Arysto zawsze chce się dogadać, bo mimo bufona-balona, często spuszcza mu powietrze, sam. Żeby coś stworzyć.

Być może miałby chęć znów w jakiś sposób animować tutaj, równolegle z innymi animatorami.

Moja rada, by dzielić pole, trójpolówkę uprawiać na Opowi.
Ritha
07.08.2019
Neurotyku, otóż Opowi ostatnio szambem płynie. Odkopujac stare pitolenie (zainicjowalam recykling pitolen, by nie tworzyć non stop nowych, skoro stare maja po 1200 postów) dojrzalam ten wątek i postanowiłam go odkopac celem kontunuowania zabawy. Nie bylam swiadoma, ze wyniknie taki problem z odkopania watku sprzed 3 lat, zasypanego smieciami, ktorego nikt zapewne juz od dawna nie czytał).
Zasugerowałam, by kontynuowac wzajemne oceny twórczości. Zrobilam to BADAWCZO poki co, by sie nie produkowac na darmo, w sytuacji, gdy moglo to szybko spasc. Watek nie powisial dzien, nie przyjal sie, nie zdazyl, bo pan Arysto wyskoczyl z sugestiami. Poczytalam.sobie twn watek, jest kilka porzadnych opinii, troche smieszkowania i sporo lizidupstwa :3 Ot watek.
Moze niech pan Arysto rozejrzy sie, lustrujac szambo wokol. Niech poczyta i pokomentuje merytorycznoe innych. Skoro sobie udzielamy wzajemnie rad, toz Opowi potrzebuje merytoryki nie tylko w jakims zakopanym wieki temu watku.
Watek zombie i juzerzy zombie, Ty tez lubisz sie wypowiadac bardzo wybiorczo ;)
Daj wiec dobry przyklad i napraw watek, ocen kogos, bo na razie dolewasz oliwy do ognia.
Mozesz moja tworczosc, no chyba, ze jestes nie na biezaco (jak kolega).
Coż... panta rei.
Ritha
07.08.2019
rhei*
fanthomas
07.08.2019
Panto fel
sensol
07.08.2019
ja myślę, że w tym wątku można oceniać twórczość innych. to znaczy nie można
Neurotyk
07.08.2019
Ritho, może zasugeruję, abyś Ty jeszcze raz dała przykład, może mniej badawczo, a tak jak robisz to w komentarzach, bo nikt Ci nie ujmuje niczego. Wielką cegłą murujesz tu i zapychasz dziury i otchłanie. Dlaczego tej cegły nie użyć w tym wątku? Ale tak, jak napisałem – w przeciwieństwie do Arysto, nie przesądzam, jak wątek rozwinąłby się.

Odkopując, dajesz przykład, od niego być może zależy w którą stronę skręci wątek.

Proszę, nie przywołuj mnie do tablicy :). Wypowiadałem się na temat około wątkowy, a nie rzeczowo.

Rozumiem Arysto, który szuka bliskiej dla siebie stylistyki na forum. Ritha ją odkopała.
Ritha
07.08.2019
Neuro, pomimo naszych licznych starć, nadal darze Cie szacunkiem (nie zgrywam się) i bardzo lubie merytoryczne dyskusje. Brakuje ich na Opowi, aczkolwiek zaszczepianie ich trzaba zaczac od siebie. Arysto rowniez nie ocenil nikogo na okolicznosc odkopania watku, dal jedynie wytyczne :)
Jest watek z przeczytanymi ksiazkami - bardzo ciekawy notabene - tam konkretne wpisy mieszaja sie z takimi na dwa zdania, kazdy pisze jak umie/lubi/chce, niemniej jednak watek lepiej/gorzej ale jakos tam funkcjonuje, nie zamienil sie w pitolenie. Z tym moglo byc tak samo, ale jesli chodzi o mnie na ten moment stracilam ochotę.
Nadmienie jeszcze, ze tworca watku jest Anonim - domyslam.sie, ze dawne konto Arysto. Do dawnego konta nie mial sentymentu a do watku, ktorego nie da sie kontrolowac juz tak? Coz, byc moze.
Ze swej strony dodam tylko, ze wnosze o uszanowanie i nie pitolenie tutaj.
Ritha
07.08.2019
errata - sprzed 4* lat (sprostuje, nim ktos mnie posądzi o trudnosci z liczeniem)
Neurotyk
07.08.2019
Super :)
Bez sensu. Człowiek odkopuje "martwy wątek" o którym świat zapomniał, i jeszcze jest źle. Do tego te pouczenia (miast podziękowań ewentualnych). Trza było go samemu odkopać i przywrócić do życia merytorycznymi komentarzami, a nie teraz strasznie łzy ronić i "radzić", co to tu można pisać a co nie. Ehhh...
Canulas
07.08.2019
Dobra, zostawia ten wątek. Niech se leży. Bez sensu te gadki. Tylko się wkurwi można niepotrzebnie
Tak, zmartwychwstał by ponownie przepaść w odmęty zapomnienia...
Zaciekawiony
07.08.2019
Ok, no to tam szybkim rzutem

Marok:
+ Dużym plusem jest to, że znacznie się poprawił z pisaniem od swych pierwszych tekstów
+ Ładnie operuje porównaniami i żartobliwymi określeniami

- Natomiast musi jeszcze popracować nad rozbudowaniem świata i postaci, nad łączeniem tego w przestrzeń. Często jego fabuły są zwieszone bez dookreśleń, mogłyby dziać się wszędzie i mając za bohatera dowolną osobę, a my mamy wrażenie, że nie widzimy całej sytuacji. W opowiadaniu o malinowym budyniu mieliśmy na przykład nieźle nakreśloną postać (aż chciałoby się ją obserwować dalej) ale w przestrzeni bardzo ograniczonej i na tyle niedookreślonej, jakby był to epizod wyjęty z czegoś szerszego, czego nie da się nawet domyśleć.
- Czasem narzuca sobie nierówne lub za szybkie tempo
Zaciekawiony
07.08.2019
Betti
+ dobrze operuje środkami poetyckimi
+ świadomie posługuje się formą i zapisem

- w kolejnych jej wierszach często powtarzają się podobne sytuacje, czasem miejsca i porównania; po przeczytaniu kilkunastu zlewają się ze sobą w pamięci (może to być minus, ale może i plus, jako wyraz konsekwencji w programie twórczym)
- czasem, jeśli chodzi o metaforyzowanie, wiersze są za gęste, składają się z elementów które są metaforami, i przechodzą do kolejnych metafor i w sumie ciężko zobaczyć jak to się ze sobą łączy, jak wygląda to równanie (tzn. jak obiekt ukryty za metaforą działa na drugi taki obiekt, co powinno tworzyć pewien ciąg wiodący uwagę na pewnym wątku)
Pan Buczybór
07.08.2019
Margerita

+ przy odpowiednim podejściu jej teksty są nawet śmieszne

- nie uczy się na błędach
- ciągle serwuje ogrzewane kotlety (serio, każda jej kolejna seria to prawie to samo)
- o poprawności, fabule i postaciach lepiej nie wspominać...
Halmar
07.08.2019
Piszcie o Halmar, una spragniona aplauzu :))))
Enchanteuse
08.08.2019
Pan Buczybór

+ potrafi pisać ciepło jak Musierowicz
+ umie w ironię
+ styl ma lekki, przyjemny w odbiorze
+ na ogół nie popełnia błędów w tekstach

- niektóre teksty są nijakie, brakuje im charakteru - ale to można zawsze w jakiś tam sposób dopracować.
maga
11.08.2019
@ Zaciekawiony jestem pod wrażeniem Twych percepcji :)
Wiesz co to są "prądy umysłowe"? To nie te prądy przepływające przez kable miedziane. Ty duże ścisłości wprowadzasz do opowi.
My jesteśmy humanistami. "Dwa razy nie wejdziesz do tej samej rzeki"
Pozdrawiam Ciebie serdecznie
Zaciekawiony
11.08.2019
Dzięki

Canulas (nie wiem czemu, ale ciągle myli mi się z Canulus)
+ Umie budować postaci
+ Umie tworzyć świat przedstawiony, poprzez narrację i elementy charakterystyczne
+ Wychodzi mu przeplatanie wielu wątków
+ Wkłada do tekstu przekleństwa, które brzmią naturalnie
+ Posługuje się ironią i porównaniami
+ Potrafi długo ciągnąć jednolity styl

- W ramach jednolitego stylu czasem za bardzo upodobnia bardzo różne postaci
- Stosuje, wprawdzie umiejętnie, ale dość często, pominięcie pewnych kłopotliwych momentów - wyjaśnień przyczyn zjawisk, rozwiązań niektórych wątków pobocznych, przesuwa opis szybkiej akcji do pisanej z dystansu retrospektywy
- Czasem daje się porwać swojej fabule i wtedy tak się skupia na jednym wątku czy wydarzeniu, że tracimy z oczu resztę świata
Canulas
11.08.2019
(z minusa i zgadzam się w 300%) bardzo, bardzo trafne. Z pierwszym i drugim już trochę walczę. Trzecie poza zasięgiem.
Tomasz Bordo
11.08.2019
niech ktoś o mnie napisze plusy i minusy
fanthomas
11.08.2019
To będą tylko minusy ;)
krajew34
11.08.2019
No chyba, że weźmie po dwa minusy to będzie plus. :)

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji