Plusy i Minusy Autorów na Opowi

Anonim
16.06.2015
Chodzi mi o plusy i minusy jakie dostrzegacie w opowiadaniach i wierszach
Wytykamy błędy, wskazujemy zalety, nie swoje a Autora powyżej w komentarzu.
Jako, że ja zacząłem wątek, zaczynacie ode mnie i ta osoba, która mnie oceni, będzie oceniana przez kolejną itd
Chyba jasne?
NataliaO
16.06.2015
A wiesz, że nie wiem jakie masz plusy i minusy hehe
Tak poważnie to masz fajne, nieszablonowe podejście do życia. I to odzwierciedla się w Twoich opowiadaniach czy wierszach.
Wydaje się, że masz lekkie podejście do każdego tematu ale tak na prawdę ta Twoja lekkość w pisaniu odzwierciedla czasem smutną prawdę o życiu, ludziach i sytuacjach.
Takie pisanie Twoje jest inne od wszystkich, odbiega od tych wytycznych postawionych przez ludzi piszących.
Powiem Ci, że Twoją zaletą jest trochę też Twój wiek. Takie dorosłe podejście, dorosłego człowieka z duszą szukającego nastolatka.
Błędy? Nie wiem.
A po za tym sympatyczny i miły z Ciebie człowiek :)
Anonim
16.06.2015
NataliaO czasami robisz chaos w opowiadaniach, szczególnie to zauważyłem w drablach jakoś :P A z zalet to na pewno perfekcyjnie grasz na uczuciach czytelnika, bo twoi bohaterowie nawiązują więź z czytającym. Widać, że często inspirujesz się po prostu życiem i to też mi się podoba. Fabuła w twoich story zawsze jest bardzo dobra, a od siebie dodam, że jesteś duszą i sercem tej strony, czekamy aż wrócisz :P
NataliaO
16.06.2015
:*
Marzycielka29
16.06.2015
Witam, witam i o zdrowie pytam. A tak poważnie Jared twoje teksty są po prostu świetne. Nie raz wyrażałam własne opinie pod nimi;) Potrafisz rozśmieszyć do łez, jak i pogrążyć w zadumie. Ja jestem twoja cichą fanką;p
Anonim
16.06.2015
*wstydliwy rumieniec*
MaraJ
16.06.2015
Marzycielka29! Twoje teksy bardzo mi się poodbają. Wprawdzie nie czytałam jeszcze wszystkich, ale to nadrobię ;) Według mnie są ciekawe, od czasu do czasu jakieś błędy, ale to się każdemu zdarza :) Ogólnie miłe i przyjemnie się czyta!
KarolaKorman
16.06.2015
Piszesz o sobie, że chcesz zniszczyć świat. A to dopiero nowina! Koń by się uśmiał! Ktoś kogo tak ciężko wyprowadzić z równowagi? Ktoś komu wytyka pewna trzpiotka różne rzeczy, a on ze stoickim spokojem przyjmuje je twardo na klatę mógłby być kimś tak okrutnym? I teraz sama zaczęłam się zastanawiać czy przyszły technik, a może już technik, zbiera wiedzę by unicestwić ludzkość?
Tak bez żartów to podziwiam twoje dżentelmeństwo. To coś co rzadko się doświadcza wśród tak młodych ludzi.
Co do twórczości fajne są twoje przemyślenia na temat świata i ludzi (nie opieram się na wielu twoich tekstach, bo nie wszystkie czytałam).
Lubię twoje komentarze. Są szczere, konkretne, czasem ciekawskie, ale to na plus. Kto nie pyta...
Wada? Nie chcę zmyślać i wytykać czegoś bezpodstawnie.
Wyszło, że masz same zalety. Może ocenisz jeszcze kogoś, a kolejny piszący dopisze wady :P
KarolaKorman
16.06.2015
Ale długo pisałam o Jaredzie, że nie wstrzeliłam się w komentarze hi, hi :)
KarolaKorman
16.06.2015
Albo w swoją kolejkę i teraz wyszło zamieszanie, sorki :)
NataliaO
16.06.2015
twoje dżentelmeństwo - I tu Karolcia się zgodzę.
Angela
16.06.2015
KarolaKorman, Twoje teksty są zawsze ciepłe, pachnące domowym zaciszem, przez co wydaje mi się
że takom właśnie osobą Jesteś
Marzycielka29
16.06.2015
:*
Angela
16.06.2015
No i zablokowałam wątek : )
Mroczhna
16.06.2015
Angelo!
Kojarzysz mi się ze "Stalkerem", którego napisałaś już kawał czasu temu, ale wciąż mam go przed oczami.
Twoje zdania są przejrzyste, opisy barwne, no a fabuła... Fabuła życiowa i wiarygodna.
Nie podoba mi się jedynie to, że nie stosujesz akapitów, to niszczy estetykę tekstu.
Mroczhna
16.06.2015
co* zamiast "to", sorrs - autokorekta w telefonie.
Anonim
16.06.2015
niech ktoś oceni MareJ i Angele :)
MaraJ
16.06.2015
Angela, już odblokowuję ;) Fajnie piszesz, masz taki lekki styl i przyjemnie się go czyta. Jeszcze nie przeczytałam wszystkich części, ale spoko, gdy będę miała czas, to nadrobię! pomysły masz ciekawe, co mi się bardzo podoba :*
MaraJ
16.06.2015
Sie spóźniłam :/
Mroczhna
16.06.2015
Dajcie mi sekundkę, ocenię MaręJ! XD

Część postów została ukryta (182)

Zaloguj się, aby przeglądać cały wątek

Okropny
29.07.2016
Jared, ja to bym chciał takie coś o moich pulpach, da się zrobić?
Jared
29.07.2016
Jak zaczekasz do jutra, to jak najbardziej :)
Jared
29.07.2016
Pulpy pulpami, ale padłem przy Marność istnienia #2 xD Rzeczywiście sporo wierszokletów na opowi tak pisze i nawet nie zdaje sobie z tego sprawy :D Jeśli zaś chodzi o przemyślenia nt. Pulpów(1-9 i 17):

+ abstrakcyjny humor
+ ciekawe słowotwórstwo, panocku
+ język - dałem osobno od słowotwórstwa, bo podobają mi się wulgarne smaczki, narracja nie jest nudna, szczególnie, że narrator wydaje się czasem poważny i potem jest jakaś epicka wstawka("zawadził obcasem o kabel wiertarki i się wyjebał na plecy." xD)
+ kilka powiedzonek mnie zdemontowało, ale nie będę pierdolić jak pijany templariusz, w końcu plebs powinien trzymać dupę na kłódkę ;D I gdzieś był przez ostatnie dwanaście lat, jebany rolmopsie? :D
+mindfuck

- niestabilna forma, niektóre wydają mi się znacznie lepsze od innych, niezłe były 4,7, 17(jezu, jakie długie!:P), słabsze 5,6
- zamysł niektórych pozostanie dla mnie tajemnicą...
- mnie to bawi, ale wiesz jak jest, na takiej Nowej Fantastyce, Wery itd. zarzygali by Cię pogardą
- niektóre zbyt abstrakcyjne/mało obrazowe - tzn. miałem problem popłynąć na myśli autora
- wątpię, czy jakiekolwiek wydawnictwo zaryzykuje wydanie tego
- przy dłuższym czytaniu męczące, dobre raczej na lekturę z doskoku
- w 17 nieco dłużyzn

Najbardziej mi się podobały te "złote myśli" doktora Okropnego, do śmiechowania w sam raz, ale, ekhm, fabularnie pulpy nie są zbyt porywające.
60secondsToDie
29.07.2016
hehe
the_endrju
29.07.2016
60secondsToDie

+Ciekawe, wspaniałe wręcz wiersze
+Brak problemów z ortografią i interpunkcją
+Zawsze dobre podejście do tematu

-Niektóre tytuły z małej litery (nie uważam tego już za błąd czy wadę, ale staram się być konsekwentny w stosunku do dawnych działań)
Nic więcej nie znajduję xD
(Dlatego dałem te tytuły jako wada, żeby lista nie była pusta xD)
Rasia
29.07.2016
the_endrju:

+ Lekki, przyjemny styl
+ Subtelne wiersze zostawiające czytelnikowi duże pole do interpretacji
+ Masz ciekawe pomysły i wizje świata przedstawionego
+ Nie zrażasz się błędami i piszesz dalej
+ Nawet poruszając dotkliwsze tematy, robisz to na tyle specyficznie, że czytelnik nie czuje na sobie takiego psychicznego obciążenia

- Nie kończysz wielu serii
- Jak na mój gust trochę za krótkie rozdziały
- Czasem nie skupiasz się na rzeczach, które wymagają doinformowania, poczytania na ich temat
- Często posługujesz się krótkimi, urywanymi zdaniami i momentami to rozprasza czytelnika
- No i czasem nie ogarniasz interpunkcji

Wszystko, co złe, można jednak zniwelować, a jako że masz na to jeszcze bardzo dużo czasu, to tego Ci właśnie życzę :)
tribia
30.07.2016
Mam dwa uciążliwe, udokumentowane, ale nieoficjalne wìększe minusy. Lewica wyznaje -6, prawica biegnie za -8. Dwie piłki do rugby i czekanie na lepszy widok po ukończeniu kroplowo - antybiotykowej zabawy.
60secondsToDie
30.07.2016
Tylko jeden minus? :<
the_endrju
30.07.2016
Przykro mi :(
60secondsToDie
30.07.2016
No cóż :c
the_endrju
30.07.2016
Myślę, że powinnaś zajrzeć do mojego ostatnio dodanego tekstu, nie zmuszam, ale... no powinnaś :P
60secondsToDie
30.07.2016
Skoro powinnam, to zajrzę :P
Okropny
30.07.2016
Jared, dzięki za info, z większością minusów się zgadzam, publikować nie chcę, na fandom ciepłym, gęstym siusiam, a piszę dla przyjemności - bo to pulpa, jak znasz termin, to czaisz. Thanks again :)
Okropny
30.07.2016
(o ocenę całokształtu twórczości nie śmiałbym prosić, ale... ;) )
Arysto
30.07.2016
Ale jednak byłoby miło, prawda? ;)

Okropny
30.07.2016
W chuj, Arysto. Swoją drogą, śniło mi się, że pomagałeś mi z czymś przez telefon, tak nawiasem mówiąc.
Arysto
30.07.2016
Kurwa, Okropny, współczuję koszmarów ;/ Przepraszam, nie chciałem nawiedzać.
Chociaż lepszy ja niż Zakonnica z Obecności 2. Ta to dopiero maszkara.

Niestety, nie czytałem Cię na tyle, by Ci pomóc. Ale nie powiem, że taką ocenę to bym zobaczył Twego całokształtu twórczości z rąk kogoś ogarniętego.
Okropny
30.07.2016
W moim śnie byleś jakimś spoko gościem, więc może faktycznie jesteś, a ja nie wiem? Muszę Ren zapytać.

Bajdełej, zawsze mozesz to zmienić ;)
Arysto
30.07.2016
To już byś musiał mnie poznać przy wódce, a potem się zastanowić, czy przyjebać, czy jednak wychylić ;)

A mogę, mogę, nie prowokuj, bo się jeszcze do roboty wezmę, a już naobiecałem się tych opinii, recenzji i innego tałatajstwa ;D jak się odkopię, na urlopie, to zajrzę ;)
Nazareth
30.07.2016
WOW, Jared dziękuję bardzo, nie spodiewałem się tak wnikliwej analizy, naprawdę doceniam. O plusach eleborował nie będę bo nie wypada a co do minusów, to nie mogę się kłócić, widzę te rzeczy o których mówisz. LC - był pomyślany dla dzieci i tej wyrazistości w nim faktycznie nie będzie dla kogoś dorosłego - sam przyznaję nie jest to jedno z moich ulubionych opowiadaniań. A co do BW jeśli kiedyś powrócę do projektu i na dobrę rozkręcę fabułę, będę miał na względzie twoje uwagi, myślę że się przydadzą :)
Co do tego romansu, poznałem trochę twój gust czytelniczy i jestem pewien, że zanudziłby cię na śmierć :D Jak masz ochotę coś zerknąć u mnie to może cię zainteresują dwie części przygód Franka Wilsona.
Okropny
30.07.2016
Jak przy wódce, to słabo, bo ja jestem z tych, co już niepijo ;)

A w kwestii moich tekstów, Arysto, łatwe, lekkie i przyjemne, a jak szukasz drugiego dna, to prawie zawsze jest co najmniej jedno ;) (poza pulpą, bo to czysta radość tworzenia)
Arysto
30.07.2016
To może być mojito bezalkoholowe, nawet lepiej, bo ja jestem z tych, co to nie za bardzo pijo ;)

A to wiem, parę czytałem - niezgorsze, przyznam! Z Pulpą się jeszcze nie zetknąłem jednak, więc ahoj przygodo!
Okropny
30.07.2016
Jak czytniesz, to daj znaka pod tekstem (albo zbiorczo tu lub na fb, jak chcesz), żebym tej świeżo napoczętej znajomości nie skreślał lub o niej nie zapomniał ;)

(zacznij od 1... ;))
Arysto
30.07.2016
Luz - nie pisałem nic, bo taki ze mnie czasem cichy stalker jest, a też nie zawsze mam coś do mądrego napisania ;)

Ale tym razem nie omieszkam!
Okropny
30.07.2016
Trzymam za słowo i kciuki ;)
the_endrju
30.07.2016
Przeczytałem pierwsze Pulpy, to jest na tyle powalone, że polecam.
Ritha
30.07.2016
Jestem pulpoholikiem. Serio. Lol.
Okropny
30.07.2016
Yaay!!! (nie żebym nie wiedział, ale cieszy i tak :))
Jared
30.07.2016
Naz, Wilków nawet mógłbym kontynuować, co do minusów, są one subiektywne. A i kiedy w jeden dzień bierze się na taśmę tyle utworów na raz, to niestety traci się nieco na jakości analizy, niż gdybym dłużej osobno przysiadł przy każdym, więc tak - coś mi mogło umknąć :D

Co do Okropnego, masz suba, który, co prawda, gówno daje, ale masz. :D I w ogóle jakaś libacja beze mnie, łat da fak? :c
Okropny
30.07.2016
Jared, jak chcesz, zawsze możesz do mnie wpaść i się najebać, jest gdzie spać ;)

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji