Pogroom - pytania, sugestie, ogólne informacje

Enchanteuse
09.09.2018
Czołem.
Jak wyżej, wątek służy do pytań, sugestii jakichś zmian kosmetycznych w zabawie, i "edukowaniu" niezaznajomionych z inicjatywą, a chcących wziąć udział w tej zabawie.
Ok, bez zbędnego gadania, wklejam poniżej, na czym ona właściwie polega:

"Dobra – Słuchajta.

Elołapki (a wczesniej Ritha czy Marok) odciążyły mnie trochę od TW, a że nie lubię za długo stać z boku, mam pewną nową (jeszcze do końca nieukształtowaną koncepcję).



Mianowicie:

Każdy (no dobra, większość) napisała kiedyś świetny tekst, który już niestety raczej nie ma szansy na odkopanie. Nie oszukujmy się. Teksty się pojawiają, wszystko pędzi, trudno być nawet na bieżąco z nowościami. Oczywiście można się uciekać do różnorakich forteli, typu: zmieniam jedno słowo i dwa przecinki, po czym wstawiam ponownie pod szyldem: "ulepszona wersja" "reżyserska wersja" "wersja 2.0" czy: "co jadłem, gdy to pisałem", jednak zamysł jest tak naprawdę taki, że coś nam się kiedyś udało i gdzieś przez mgłę jeszcze pamiętamy te słodkie łaskotanie po zapoconym brzuszku spływające wraz z każdym pochlebnym komentarzem.

To raz.

Druga kwestia jest taka, że w czasie, kiedy dany tekst wstawialiśmy, nie mieliśmy jeszcze wyrobionych odpowiednich portalowych kontaktów. Nie mieliśmy nici porozumienia z ludźmi, którzy (np. w interpunkcji czy w ogóle tajnikach pisania) są dużo lepsi i chcielibyśmy znać ich zdanie na temat naszego ulubionego tekstu. Chcielibyśmy rady, pomocy technicznej czy po prostu zależy nam na samym przeczytaniu.

I tutaj właśnie pojawia się...

GW– POGROM (Grupa Współpracująca; POGROM) – zajmowałaby się odświeżaniem konkretnych tekstów i ich w "miarę rzetelną" oceną.

Raz na dwa tygodnie (w niedzielę wieczorem) każdy z grupy w stosownym wątku na forum linkowałby swój tekst, na którego przeczytaniu i ocenie zależałoby mu najbardziej. Reszta uczestników byłaby poniekąd zobligowana do zapoznania się w ciągu tych siedmiu dni (to kawał czasu i wystarczy tylko cząstka dobrej woli) z danym tekstem i w miarę konkretne skomentowanie. W miarę konkretne skomentowanie nie zakłada wypierdzenia: "Łał, pińć.", tylko naprawdę (choć w miarę możliwości i na swoim poziomie) próbę skomentowania dogłębniejszego. Oczywiście linkować należałoby jednostrzały, nie serię. A jeśli już serię, to konkretną część. Jak siądzie czytającemu, to dalej poleci już sam.

Jeśli ktoś nie chce reklamować swojego tekstu, może wybrać inny – dowolny, byleby nie był to tekst któregokolwiek z uczestników. GW – POGROM. (Niewskazane jest wklejanie linków tz. "Juzerów z zamierzchłej przeszłości", których już dawno nie ma. Całość ma być w jakimś sensie oparta na konstruktywnym dialogu, a nie mamy na pokładzie Spirytysty, by gawędzić z duchami.

Oczywiście, jeśli już kiedyś dany tekst komentowałeś/aś, i ktoś go podlinkuje, możesz (ale nie musisz) go ominąć.



Ostatnia kwestia.

Kto może dołączyć?

Ano (jak się pewnie domyślacie) każdy, kto chce, ma kilkanaście minut dziennie do dyspozycji, nie boi się otrzymać rzeczowego komentarza i również miałby/miałaby chęć takie komentarze pisać.

Dołączyć można w dowolnym momencie. Osoba, która dołączy np. trzeciej edycji, nie musi czytać i oceniać tekstów linkowanych w edycjach starszych. Ot, zaczyna od bieżącej.

(...)

Linki do tekstów wklejamy tutaj: http://www.opowi.pl/forum/gw-pogrom-linki-do-prac-w1084/#reply

Prosimy o nie spamowanie w wątku poswięconym linkom."
Karawan
09.09.2018
Dziękuję w imieniu własnym i inszych Opowijczyków. Do małych spraw Piotr nie jest nam potrzebny i należy sie nam od Niego piwo a niektórym to nawet dwa piwy ;) Dzięki.
Ritha
09.09.2018
Fajnie, tera jest widoczne :)
Aisak
09.09.2018
Czy będzie Pogrom Poezjowany?
Karawan
09.09.2018
Od którnej mogie dać linke (bo cosi mi sie widzi, że dziś niedziela, a wieczór tuż, tuż)? I tylko jedną czy dwie (co dwie liny to nie jedna !) ?
Canulas
09.09.2018
Się nie zanosi. Zbierz bandę to zobaczymy.
Karawan
09.09.2018
Znaczy kondukt ustawić? No to chto chętny do zebrania tfurczej krytyki i dania samemu takowej?
Karawan
09.09.2018
Rozmumiem, że główni rachmistrzowie (dwie panie Elo i Ritha) już mają kalguratory włączone?
Ritha
09.09.2018
O co chodzi?
Ritha
09.09.2018
Napisz to Karawan tak, abym pojeła ;D
Karawan
09.09.2018
Canu kazał zebrać kondukt by Pogroom zacząć, ale zwykle albo Pani R albo Pani E dokonywała liczenia zgłoszeń, wyrzucała spisy skazańców itd itp. Stąd i moje urządzenia do liczenia w poprzednim wpisie. ;)
Ritha
09.09.2018
Przecie to we tamta niedziele bylo i do srody mozna bylo zglosic tekst, latalam jak potuczona, Ozara za ucho darlam, a tera to nie wiem, trza czekac tydzien do nastepnego by zglosic tekst, albo Wodza pytaj.
Ritha
09.09.2018
A on tam chyba Aisakowej odpisywal a propo poezjowego Pogroma ;)
Karawan
09.09.2018
Wielkie dzięki. Rozjaśniłaś, bom całkiem rachubę czasu stracił był. Znaczy w kalendarz piszę next niedziela i przepraszając odmeldalam się ;)
Ritha
09.09.2018
Nie przepraszaj, sycko git, pytaj, pytaj jak trza ;)
Ozar
10.09.2018
Czyli jak dobrze kumam chcesz taką stałą grupę która by gromiła chętnych? A czy członek tego szacownego gremium mógłby swoje teksty wrzucać do oceny?
Enchanteuse
10.09.2018
Byloby to wskazane. Jakies teksty winien wrzucac, a swoje - tym bardziej.
Ozar
10.09.2018
Wiem, ale oceniałaby reszta składu poza autorem. To logiczne.
Enchanteuse
10.09.2018
No tak, logiczne. Ale, imo - dobrze jest jak jest, jak się komentujemy nawzajem. To nakręca spiralę motywacji.
Ritha
10.09.2018
Kwrawan pisze w swoim zawilym narzeczu, Ozar to mieli po swojemu i wychodzi, ze cos pomieszaliscie Panowie xd

Część postów została ukryta (157)

Zaloguj się, aby przeglądać cały wątek

Canulas
16.09.2018
Majonez - racja
Ritha
16.09.2018
Nachodzily na się wlasnie, Can :)
Canulas
16.09.2018
No ale TW nie było naprzemiennie z Pogromem?
Canulas
16.09.2018
Osz kurwa :(
No to pinknie.
Ritha
16.09.2018
Nie...
Enchanteuse
16.09.2018
Oj Can, Can ;)
Ritha
16.09.2018
Bylo w ten sam dzien xd
Ritha
16.09.2018
Nie pssseeejmuj się :D
Canulas
16.09.2018
No to ja się eksmituję do czasa, aż odgrzebię. Przepraszam szanowne towarzycho za wtopę. Obiecuję nadrobić.
Jak i dwa zaległe TW też napisać.
Ale to od jutra. Dziś dzień dla mnie.
Majonez XvX
16.09.2018
A ten pogrom to co to jest bo nie za bardzo kumam ogólnej definicji. Znaczy że weźcie mi to w prostych śłowach wytłumaczcie plissssss
Ritha
16.09.2018
Komentujemy nawzajem zgloszone teksty, najlepiej jak potrafimy :)
1 link, raz na dwa. tyg.
Elorence
16.09.2018
Ja do środy postaram się wywiązać z zaległości.
Ritha
16.09.2018
Mozesz dać swój tekst, lub innego juzera (nie uczestniczącego w danej edycji Pogromu)
Enchanteuse
16.09.2018
Ja tez musze nadrobić Pogrom, nie wiem czy wezmę udział teraz. Poza tym nie mam tekstu do nominacji.
Luzz, Can. Tak czy siak masz jeszcze czas do środy ;)
Majonez XvX
16.09.2018
A ten link to jak wkleić i gdize?
Ritha
16.09.2018
Karawan
16.09.2018
Canu ja Cie ubije na bezę bez pianki!! Napisała mi ktorać z Dziewczyń, ze dziś jużem linke zamieścił ... no ubije, ubije na schnizell, na płaski talarek!
Elorence
16.09.2018
Ale Karawan, od dziś do środy można wklejać linki :)
Karawan
16.09.2018
No, własnie tom uczynił a tu Can pisze że za tydzień. Normalnie bisurman jeden, odmieniec, czarci pysk i jeszcze gorzej!! Ubije!!
Karawan
16.09.2018
Nadzieje na dyszel i bede woził na postrach i nałuke innym!
Canulas
16.09.2018
Nadzieje na dyszel brzmi mocno złowieszczo i co nieco niefortunnie. Nie chcę śmeirci przez unga-bunga. Jak już musisz, zepchnij mnie Leonidasim klapiszczem do wnętrza wulkana czy cuś, ale nie nadziewaj na dyszel
Ritha
16.09.2018
xDD
Karawan
16.09.2018
No, dobra. Jam leń, a tys pracowity i użyteczny wielce - żyj więc by inne lenie też miały trochę lżej ;)) NIe bede Cie nadziewał, żona Ci wystarczy jako pokuta! ;)
Ritha
16.09.2018
Karawan spokojnie, jadziem dziś, Canu się pogubił :p
Ja też link dam dziś.
Karawan
16.09.2018
No i piknie. Canu trza wyhamować, bo sie zapieprzy na śmierć a bez seksu sie zapieprzyć to hańba a nie powód do dumy i chwały!
Ritha
16.09.2018
Ja nie powiem kto tu erotoman gawędziarz nadworny jest ;P
Karawan
16.09.2018
Sie nie pisze erotOman tylko erotUman droga pani ;) Wole sie nie domyślać, bo znowu wyjdzie na mnie. Tak od urodzenia mam, wojna w Korei to tez przeze mnie była i w Syri również... ;c
Ritha
16.09.2018
Oj tam oj tam.
Karawan
16.09.2018
Lete paczyć na tvn-master szefa. Może sie co naucze?
Ritha
16.09.2018
Od paczania - śmiem wątpić. Ja paczam na tw, lepsza rozrywka ;)
Canulas
16.09.2018
Nauczysz sie, żeby bogu ducha winnych juzerów nie ganiać ze dyszlem... Wozie.
Ritha
16.09.2018
Śmierć na dyszlu... Może Karawan tyż czyta Sukkuba :D
Karawan
16.09.2018
Nie czyta. Ostatnio drąży powoli "Życie codzienne w średniowiecznym Krakowie". Powoli, bo szybko sie nie da. ;) A co do Cana - no juz nie ślochaj! Ino postraszyć chciałem, bo ja to nawet much nie mam sumienia ubijać, a komara jeno z odruchu tłukę. ;) Wprost mówiąc; łagodny nadzwyczaj brutal jestem.
Canulas
16.09.2018
hahha, może tysz
Canulas
16.09.2018
Karawan jest jednym z tych, co jak go napadł dżin i krzyczał: Co wybierasz. Doskonałą pamięć czy kutafona do połowy łydki, to... nie pamięta co wybrał ;)
Ritha
16.09.2018
No ciekawe. Karawan pamiętał kiedy Pogrom, natomiast Canulardo już nie bardzo....
:P
Canulas
16.09.2018
;)
Canulas
16.09.2018
No pacz
Canulas
16.09.2018
Wydał się klekot podczas biegania
Ritha
16.09.2018
Hahahhaha.
Wychodzę! Nie będe dyskutować z dwoma erotomanami.
Idę se poczytać niewinną książeczkę.
Canulas
16.09.2018
Edward jest na pewno niewinny. (Pan Kadłubek też jego, pamiętaj) - Baju
Ritha
16.09.2018
Pamiętam, Sukkub na finiszu, potem Kadłubek :)
Karawan
16.09.2018
Notopa;)
Ritha
16.09.2018
Bardzo niewinna, siedemnascie trupow, dwadzieścia cztery orgazmy. Syćko we normie. Dwóch uciekinierow z pierdlo-wariatkowa, cudnie, sporo kryminału btw, baaaardzo mi się podoba.
Baju :)
Ritha
16.09.2018
O odstrzeliwanych spektakularnie łbach nie wspomne.
Ritha
16.09.2018
Notopa :)
Ritha
18.09.2018
Wtorek dziś, upnię wyżej, może ktoś się jeszcze na Pogrooma skusi :p
Elorence
18.09.2018
Zaległości ogarnięte! Jupi!
Adam T
18.09.2018
Jeśli jutro nie dołożę nic od siebie, to znowu lipa. I beze mnie. Ale ostatnio mi windows głupieje, musze powywalać stare gówna i sterowniki.
Karawan
19.09.2018
Adamie i T - nie idźcie ta drogą!! ;)) narut opowijski czeka ;)) NIestety czasami, jak w starym porzekadle' "życie jest jak papier toaletowy; długie, szare i do d... Ale nikt nie wie czy nie lepsze takie niż (inne porzekadło) "jak koszulka niemowlęcia; krótkie i obejane". ;))
Przynajmniej byś pogroomił, bo głównie chyba o to chodzi! ;)
Pozdrawiam i zachęcam ;)

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji