Polityka i światopogląd. W skrócie PiŚ

Neurotyk
19.01.2020
Rozmowy o politycy.

Nuncjusz ma rację - w zalewie polityki na pitoleniu ludzie przestali odnajdywac się z innymi tematami.

Olejcie, albo polityczny grajdol kopmy tutaj.
Enchanteuse
19.01.2020
^
Neurotyk
19.01.2020
Man nadzieję że to wyraz aprobaty ..
refluks
19.01.2020
obok pierdolących o pierdołach są tu tacy, którzy mają inny świat.
widać nie ma tu dla nich miejsca.
niech wracaja pierdolący o dupie maryny
fanthomas
19.01.2020
O politycy i potylicy
Neurotyk
19.01.2020
Refluksja, san pierdzielle o polityce, ale przewaga polityki i historii na pitoleniu to jakieś 85 % do reszty.

Niom zdaniem lepiej rozdzielić.
fanthomas
19.01.2020
No właśnie skandal, a co jeśli ktoś jest politycznym alergikiem?
fanthomas
19.01.2020
Niech się przeniosą chętni na portale polityczne. Tam więcej osób obeznanych z tematem
indri
19.01.2020
Neurotyku, chyba nie chcesz takiego poziomu pitolenia, jakie jest na t3. To całkowita żenada, bo aż musieli je ukryć przed oczami świata, bo odstrasza. Codzienną lekturę zaczynam od zajrzenia na tamtejsze pitolenie, i normalnie włos jeży się na głowie, jakie tam chamstwo, prymitywizm, bezhołowie panują.
fanthomas
19.01.2020
Ja tam się czuje jak w domu. Ekhmm...
Neurotyk
19.01.2020
Nie nam zamiaru dyskutować.

Osobiście będę tu wklejał polityczne rozmysly.
Trudno.
refluks
19.01.2020
indri, po kiego wafla wlazisz na ich pitolenie, skoro żenujące i włos ci się jeży.
ja, gdy czego nie lubię, nie zaglądam
po hu mi dyskomfort
indri
19.01.2020
Bo nuncjusz wciąż tu się wcina, wsadza różne kupy, i próbuje zrobić u nas takie samo bagienko jak ma u siebie. Kontroluje sytuację, bo oni też tutaj przysyłają różnych na dyżury. Tam piszą chyba ludzie z IQ ujemnym, albo nietrzeźwi, bo nie wierzę, że tak mogą dyskutować dorośli ludzie, w dodatku literaci, czy poeci.

Ale już chyba dam sobie z tym spokój.
refluks
19.01.2020
Nuncjusz jest tu dłużej niż ty i ja razem wzieci i ma prawo se lukać, jak i kazdy.
pisać też.
Neurotyk
19.01.2020
Podobno 7 tys za operację wycięcia płuca w 2012 roku Pan wiadomy wziął do szuflady.

Piszą na w polityce pl.
Neurotyk
19.01.2020
Co Pan Wiadomy teraz powie?

Ze zaczynający to ufolud z ruskich służb?
Neurotyk
19.01.2020
zeznajacy *
betti
19.01.2020
A co za darmo miał się męczyć? Przecież nawet ci z KOD-u za darmo nie wychodzili na ulice...
indri
19.01.2020
A ten Koperfield dalej siedzi i robi śmieszne miny. Dziś zgłosił się świadek, od którego żądał podobno dziesięciu tysięcy kasy. Gdzie jest urząd skarbowy, przecież dawno powinien puścić tego gościa w skarpetkach.
betti
19.01.2020
Jak ktoś ma problemy najlepiej uciec do polityki, a jeszcze lepiej do PO. Z jednej strony immunitet, z drugiej sądy do dyspozycji.

Część postów została ukryta (8)

Zaloguj się, aby przeglądać cały wątek

fanthomas
19.01.2020
Ty nie chciałeś i teraz masz bana
bogumil1
19.01.2020
Tomek przecież kocha nuncjusza jak ojca. Bo admin to taki portalowy ojciec. Czyli ojciec okazał się wyrodny. Ale w końcu czego spodziewać się po nuncjuszu.
Targówek
19.01.2020
Fan a nie przeszkadza wam że jego nick nawiązuje do *katofaszyzmu*?
fanthomas
19.01.2020
Mi nie przeszkadza
fanthomas
19.01.2020
Nawet nie wiem co to katofaszyzm, pewnie dlatego
marok
19.01.2020
Niewiedza czasami jest lepsza od wiedzy ;)
Targówek
19.01.2020
Przecież co chwilę używacie tego słowa
marok
19.01.2020
Ty też ;)
fanthomas
19.01.2020
Zaraz zaraz ja nie używam
fanthomas
19.01.2020
Proszę nie generalizować i nie tworzyć sztucznych podziałów
Targówek
19.01.2020
Na kogo będzie głosować w wyborach prezydenckich? Ja na Krzysztofa Bosaka w I turze i na Andrzeja Dudę w II
Dariusz
20.01.2020
Ja na fanthomasa w III turze
Targówek
21.01.2020
Pewnie 90% opowi zagłosuje na Kichawę albo BieDDRonia
Neurotyk
21.01.2020
Też tam myślę.
Neurotyk
21.01.2020
Plus kulka procent na bezholowie
Infernus
22.01.2020
Krzysztof Bosak zdecydowanie. Druga tura, jak nie Bosak to Paweł Kozioł całkiem serio :)
Ant
22.01.2020
Palikot nie kandyduje? :/
Infernus
22.01.2020
Zajęty jest dystrybucją bimbru :)
Targówek
22.01.2020
Palikot zniknął z polityki
Neurotyk
23.01.2020
Źródło https://wpolityce.pl/m/swiat/483561-f

Francja-150-dzielnic-opanowanych-przez-islamistow
Dyrekcja Generalna Bezpieczeństwa Wewnętrznego (DGSI), czyli francuski kontrwywiad sporządził raport z którego wynika, że 150 dzielnic francuskich miast i aglomeracji jest w rękach islamistów. Tak twierdzi francuski dziennik „Le Journal du Dimanche” (JDD), który powołuje się na źrodła w resorcie spraw wewnętrznych. Raport został bowiem utajniony, nie mają do niego wglądu nawet zainteresowani członkowie rady ministrów, oczywiście z wyjątkiem szefa MSW. Został im zreferowany ustnie. Tak niewygodny i ryzykowny jest to temat dla francuskiego rządu.

REKLAMA

Ryzykowny i niewygodny bo prezydent Emmanuel Macron deklaruje wprawdzie, że chce walczyć z islamizacją nie tylko licznych obszarów geograficznych kraju ale także z rosnącymi wpływami radykalnych islamistów w dziedzinach sportu, edukacji oraz służby zdrowia. Jednocześnie chce uniknąć by zarzucono mu stygmatyzację milionów francuskich muzułmanów. Zadanie trudne, tym bardziej, że samorządy od lat skarżą się na brak współpracy ze strony władz centralnych, włącznie z brakiem przepływu informacji.

A raport DGSI jest delikatnie mówiąc przerażający: 150 dzielnic zarządzanych przez radykałów, wymykających się państwu. Oprócz przedmieść Paryża, Lyonu i Marsylii, także Maubeuge, gdzie Unia Muzułmańskich Demokratów Francji (UDMF) zdobyła 40 proc. głosów w podczas ostatnich wyborów samorządowych, Denin, Roubaix, Annemasse, Bourg-en-Bresse, Oyonnax. Lista jest długa. Raport mówi także o nowym, niepokojącym zjawisku, czyli pojawieniu się „mikroterytoriów” pod wpływem salafistów, jak Nogent-le-Rotrou w departamencie Eure-et-Loir na głębokiej prowincji, gdzie ten problem jak dotąd nie występował. Francuski rząd ma przedstawić plan walki z „komunitaryzmem”, czyli po naszemu z tworzeniem się równoległych społeczeństw przed wyborami samorządowymi w marcu.

W listopadzie u.r. Szef MSW Christophe Castaner wysłał list do prefektów w którym poinformował ich o tym, że walka z islamizmem powinna być „ich nowym priorytetem”. Według ministra powinni we współpracy z samorządami starannie monitorować żądania napływające ze wspólnoty muzułmańskiej jak mięso halal w szkolnych stołówkach, pływalnie tylko dla kobiet oraz takie zjawiska jak brak skolaryzacji dzieci (by uczyć je w szkołach religijnych) i seksizm w niektórych dzielnicach, gdzie „mężczyźni dyktują kobietom jak mogą się ubierać na ulicy”, czyli wymuszanie na nich noszenia chust islamskich.

To wszystko jest oczywiście bardzo chwalebne, tyle, że nadchodzi trochę za późno. Równoległe społeczeństwa już od dawna istnieją we Francji, łatwiej byłoby zapewnie nie dopuścic do ich powstania zamiast usiłować je teraz zlikwidować. I zapewne wywoła to oburzenie wśród muzułmanów jak zamknięcie w listopadzie u.r. Europejskiego Instytutu Nauk Humanistycznych (IESH) w Saint-Denis, prywatnego islamskiego uniwersytetu, kierowanego przez Ahmada Dżaballaha, związanego z egipskim Bractwem Muzułmańskim. Oburzenie było, ale już ucichło, podobnie jak w przypadku zamknięcia szeregu meczetów, gdzie kazania głosili kaznodzieje nienawiści.
REKLAMA

To krok do przodu, ale wciąż mało, bo islamiści rozszerzają swoje wpływy szybciej niż francuskie państwo jest w stanie zareagować. Mało kto, poza policja i niektórymi lokalnymi politykami ma czy chce mieć wgląd w to, co dzieje się w imigranckich gettach. Muzułmańskie organizacje często pełnią funkcję pośredników między lokalną władzą a społecznością, nieufnie a wręcz wrogo nastawionej do francuskiego państwa- jak pisze Georges Bensoussan w swojej książce „Une France Soumise” (Francja uległa), gdzie zebrał anonimowe świadectwa lokalnych polityków, lekarzy, policjantów i nauczycieli, którzy mówią o coraz większych wpływach islamistów na życie lokalne. Często pomoc miejscowego imama jest potrzebna by móc stwierdzić ile rodzin w gminie wymaga choćby dodatkowej pomocy społecznej.

W ten sposób różnej maści islamscy kaznodzieje stają się niezbędni i w zamian stawiają coraz to większe żądania, podkopując laicką zasadę państwa. Bensoussan opisuje sytuację, gdy w jednej z gmin imam zarządzał od burmistrza by ten udostępnił mu lokal w urzędzie gminy na obchody świąt religijnych. Gdy burmistrz odmówił imam wytknął mu, że pozwolił na kiermasz kościelny na terenie gminy i zaczął krzyczeć o dyskryminacji. Burmistrz najpierw szukał pomocy u władz centralnych w Paryżu, a gdy jej nie otrzymał, ugiął się przed żądaniami imama. Takie sytuacje-pisze Bensoussan- mają miejsce codziennie gdzieś na terytorium Francji. Państwo ustępuje islamistom. I żadne ustawy (obecnie posłowie debatują nad uchwaleniem kolejnej) niczego tu nie zmieniają.

Autor: Aleksandra Rybińska

Pozwoliłem sobie bezczelnie zacytować cały artykuł, czyli powielic go - jak ważna informacje i w interesie ogółu.

Malkontentom wskazuje, że Francja zupełnie oficjalnie zaczyna o tym mówić i walczyć z perspektywą kalifatu w Europie.

Moim zdaniem małe państwa miasta pod jurysdykcja wojujacego z niewiernymi (ateistami, deistami, kobietami prezentującymi zachodni, europejski styl życia, zasadami prawnymi (podwaliny całego systemu prawnego Europy - Prawo Rzymskie i współżycia społecznego; także normami etycznymi które wywodzą się z kultury judeo chrześcijańskiej, greckiej) Islamu to kwestia dziesiacioleci- tylko dziesięcioleci.
Dariusz
23.01.2020
wus wus
Ant
24.01.2020
https://aszdziennik.pl/128561,tvp-orzekla-ze-sad-najwyzszy-zlamal-konstytucje-jakies-10-razy
Zastanawiam się, czy widzowie TVP faktycznie tak wszystkie łykają czy biorą sobie poprawkę na to co tam usłyszą?
Targówek
24.01.2020
Ant a co z widzami TVN?
Targówek
24.01.2020
I to, że SN złamał konstytucję jest prawdą. Choć zapewne w tym szwabskim tabloidzie same pierdoły powypisywali.
Ant
24.01.2020
To twoje chyba dziesiąte konto na Opowi. Jak mam cię traktować poważnie?
bogumil1
24.01.2020
Obojętnie ile Tomek ma kont SN złamał konstytucję wielokrotnie jawnie i wprost. Do likwidacji.
Ant
24.01.2020
Na szczęście nie ty o tym decydujesz :)
sisi55
24.01.2020
A co jest nie tak z Biedroniem?
bogumil1
24.01.2020
TK zadecyduje i pogoni przestępcom kota.
bogumil1
24.01.2020
Ant, ty nie masz ani jednej publikacji na opowi, jak można Cie traktować poważnie?
Neurotyk
24.01.2020
kto czyta Aszdziennik, ten dupa

przepraszam, Ant, nestety :/
Neurotyk
24.01.2020
Gersdorf jest tak samo groteskowa jak pan od Grodzki.

Megalowani, ale tak już niezdrowo...
Targówek
24.01.2020
Aszdziennik to nawet nie jest normalna gazeta, tylko tabloid
Ant
25.01.2020
Jestem zdruzgotany :(
Neurotyk
25.01.2020
Będzie dobrze, Ant ;)
Ant
25.01.2020
W to wierzę :)
Dariusz
25.01.2020
A ja wierzę w wieżę z nietoperzem
Ant
25.01.2020
Nie wieżę!
Targówek
25.01.2020
Idziecie na Zenka?
Dariusz
25.01.2020
Zenka Kalafiora?
Targówek
25.01.2020
Nie
Targówek
25.01.2020
Film z Czeczotem o Zenonie Martyniuku
Neurotyk
25.01.2020
W przyszłym roku będzie nominowany do Oscara.
Targówek
25.01.2020
Bódka nowym przewodniczącym PO
bogumil1
26.01.2020
Sylwia Śpurek ściga internaute, który nazwał ją umysłową amebą. Bo obraził amebę.
bogumil1
26.01.2020
Ameba w pasiaku z głową Sylwii paradująca po placu apelowym. Potrafi ktoś to marysować.
Erwonus
27.01.2020
Witam,

Chcecie wiedzieć, jak wyglądała polityka w XIII wieku na ziemiach polskich? Zapraszam do mnie na profil. Przeniosę was w świat polityki, intryg, mordów, wojen pomiędzy sześcioma księstwami.
Targówek
27.01.2020
Podziękuję
Ozar
28.01.2020
Kurde nie wiedziałem, że jest taki wątek. No cóż starość nie radośc.
Targówek
30.01.2020
https://nczas.com/2020/01/30/propisowski-portal-udajacy-katolicki-manipuluje-slowami-rzecznika-partii-korwin/

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji