Projekt NWK

Sileth
30.12.2015
Kilka słów o NWK.
Projekt polega na pisaniu rozdziałów w czasie 2 tygodni od opublikowania poprzedniego. Wszyscy uczestnicy dostają ogólny zarys fabuły, bardzo ogólny. Wszystko zmieniacie wy. Dlaczego? Bo to wy tworzycie historię. Po rozdziale założycielki Projektu, pierwsza osoba z kolejki (co nie będzie miało znaczenia, kto był lepszy w castingu, nie martwcie się) pisze kolejną część tworząc jakąś cząstkę fabuły. Potem ja to publikuję i idziemy dalej. Tak do samego końca kolejki, a potem od nowa. Wszystko będzie wyjaśnione w regulaminie.
NWK ma na celu rozwijanie wyobraźni, wzmacnianie się w pisaniu, bo sztuka to trudna, oraz poprawia umiejętność pracy w zespole.
Obecnie trwa już pierwsza edycja projektu, łącznie będzie ich prawdopodobnie trzy. Każdy z uczestników pisze po trzy rozdziały, w obecnej edycji jest ich 8, więc rozdziałów będzie 24.
Serdecznie zapraszam was do dyskutowania o projekcie tutaj, wspieranie go, czytanie i komentowanie rozdziałów oraz do wzięcia udziału w następnych odsłonach. :)
Tutaj link: http://projekt-nwk.blogspot.com/

Pozdrawiam. X

Slugalegionu
30.12.2015
Czy owy zarys fabuły polega na otrzymaniu prologu poza kolejką, czy jakimś mailu w stylu:

Jest se Bob, który jest magiem. Pewnego dnia odnajduje on starożytną księgę w której uwięziono trzy potężne demony. Przypadkowo je uwalnia, więc kierowany poczuciem obowiązku gromadzi przyjaciół i chce je z powrotem złapać. Po drodze musi unikać Zakonu, chcącego go zabić za uwolnienie ich oraz wyznawców tych demonów.
Sileth
30.12.2015
Szczerze, nie mam pojęcia jak będzie w następnej edycji, bo nie jestem założycielką (poproszono nas tylko o pomoc w promowaniu projektu). Powiem jak to było teraz.
Otóż Skyfallgirl®, czyli założycielka projektu, napisała bardzo ogólny prolog, a nam dała do wymyślenia resztę. Czyli nie mamy powiedziane nic co się stanie, wymyślamy to na bieżąco.
Slugalegionu
30.12.2015
Spoko. Ostatnie pytania, skoro mam jej przesyłać mailem.

Kiedy startuje drugi nabór, jak się zgłosić i skąd będę wiedział, kiedy moja kolej?
Slugalegionu
30.12.2015
Oraz czy będzie tylko jedna runda?
Sileth
30.12.2015
Nie mam pojęcia, zapewne, gdy pierwsze będzie się już kończyć.
Napisz do Sky, jej mail jest w kontakcie na blogu. Możesz też napisać w komentarzu.
Jest napisana kolejka, w której jest napisany kto pisze, który rozdział.
W jakim sensie runda?
Sileth
30.12.2015
A tutaj owy mail: alicja2412@interia.pl
Slugalegionu
30.12.2015
Dajmy na to, że załapią się tylko panowie A, B, C, D i E. Kolejka jest taka:
Prolog sky
1 - A
2 - B
3 - C
4 - D
5 - E

Czy pan E ma kończyć całą historię, czy może po nim będzie znowu pan A?
Sileth
30.12.2015
Aaa, ogarniam. Pisałam o tym wcześniej. Będą trzy takie rundy.
Slugalegionu
30.12.2015
W takim razie przepraszam, nie doczytałem. :P
Sileth
30.12.2015
Nic się nie stało. ^^
Slugalegionu
30.12.2015
Okej, biorę się za maila. :v
Sileth
30.12.2015
Okey. :v
Pan Nikt
31.12.2015
To też dołączenie ;) Podoba mi się.
Pan Nikt
31.12.2015
Dołączenie.
Szczur
31.12.2015
Samą inicjatywę chwalę, chociaż sam nie jestem fanem tego typu projektów
Sileth
31.12.2015
:)
Sileth
05.01.2016
Podbijam. :v
Sileth
14.01.2016
Podbijam, bo kto mi zabroni. XD
Sileth
11.07.2016
Podbijam, rusza nowa wersja ;)
Arysto
11.07.2016
Kto pisze? :)
Sileth
11.07.2016
W sensie?
Wurl
12.07.2016
Myślę, że Arysto zadaje pytanie Opowijczykom (na co może wskazywać uśmiechnięta buźka) gdyż zamierza się dowiedzieć czy ktoś stąd jest zainteresowany dołączeniem do tego projektu.
Ja bym chętnie spróbował, ale jako że nie lubię pisać na czas, a i temat horror, romans lub fantasy; wakacyjne jakoś nie przypadł mi do gustu to tym razem odpuszczam :(może następnym)

PS. Oczywiście Arysto mógł też zadać to pytanie, gdyż dogłębnie zbadał temat i wie, iż ostatnim razem nad tekstem pracowali (chyba) tylko twórcy płci pięknej i postanowił "zarzucić sieć" mając nadzieję, iż jakaś fajna pisarka pod jego pytaniem się zgłosi w stylu: "Ja a co?", i wtedy będzie mógł nawiązać z nią kontakt (z nadzieją na bliższy) - a uśmiechnięta buźka ma sprawić, że będzie się wydawało iż pytanie jest zadane przez osobę miłą, przyjazną i taką z którą warto porozmawiać ;)

PPS. Jako, że lubię sobie po spekulować to pewnie mój pierwszy wniosek jest bliższy prawdy, ale co tam... :D
Arysto
13.07.2016
Pierwszy.
Co do drugiego - już mam dziewczynę. Szczęśliwie w związku. Ale dziękuję :)
Arysto
13.07.2016
Zaskakująco dużo wnosisz po jednej emotikonie ;)
MrJ
13.07.2016
Ja sie moge skusic na opcje numero secundo
Arysto
13.07.2016
Ja chyba się zgłoszę. Trza to zbalansować, bo jak babki piszą, to i tak romansidło się wkradnie (seksim i szowinizm w jednym zdaniu) :D
Wurl
13.07.2016
Też się nad tym zastanawiałem żeby zbalansować, ale chyba niczego nie zdołam wymyślić żeby tam przesłać na czas... :(

A co do emotikon... Taaa, ich symbolika może być naprawdę różnie odczytywana :P
Sileth
13.07.2016
Jeśli chodzi o nadesłanie tego 'wakacyjnego' opowiadania, to taki casting jest za każdym razem. Tylko ostatnio była to jesień. Nie wpływa to na gatunek przyszłego, wspólnego dzieła.
Owszem, same babki piszą (a właściwie pisały), ale w ostatniej wersji to bardziej dyskutowałyśmy, ile osób nam wolno zabić, a nie kogo w związek wsadzić. ;D
Pozwolono mi tylko jedną osobę... [*]
Arysto
13.07.2016
A to nie wynikało z naturalnej kolei rzeczy, historii? Takie sztuczne ustalanie "kogo zabić" albo "kogo w związek" jakoś mi nie leży z moją ideologią pisania. Naturalność przede wszystkim.

Zabić, wsadzić, czasem jedno i to samo ;D Wątki romantyczne mimo wsio pewnie się pojawiły.
A gatunek raczej mocno hybrydowy, tak? Skoro wiele osób się może zgłosić.

Sileth
13.07.2016
Nie ustalałyśmy, kogo zabić... Raczej założycielka kazała nam za dużo tego nie robić. ._. Mi pozwolono tylko jedną osobę. ._.
Nope, nie było żadnego, o ile dobrze pamiętam.
Ostatnio pisałyśmy fantasy, a tym razem, to nie wiem, co z tego wyniknie. Jeśli chcesz, to przejżyj stare rozdziały na podanym wyżej blogu. ;D
Arysto
13.07.2016
Ogarnę, dzięki ;)

mea culpa w takim razie!
Wurl
14.07.2016
Zastanawiam się tylko nad jednym...
Wakacyjne opowiadanie (horror/romans/fantasy) - wystarczy że jego akcja będzie działa się w wakacje? (coraz bardziej mnie kusi żeby coś szybko przed wyjazdem ogarnąć)
Jak już mówiłem, nie jestem dobry w prawidłowym odczytywaniu tego typu kryteriów :/
Sileth
14.07.2016
To nie jest tylko horror, romans, fantasy. To są przykłady. Trzeba napisać jakiekolwiek opowiadanie, które dzieje się w wakacje lub ma wątek z nimi związany.
Wurl
15.07.2016
Tylko przykłady...
Hmm...


A taki miałem dobry pretekst przed samym sobą żeby nie siadać na tyłku i nie pisać, no!

To siadam na tyłku i piszę! :) (ciekawe - czy dam radę w 54 godziny i 20 minut?)
Sileth
15.07.2016
Tylko 3 strony worda, dasz radę ;)
Arysto
15.07.2016
3 strony worda?
wstęp się nie zmieści ;/
MrJ
15.07.2016
to wymaga ilości tekstu na moim poziomie, ja piszę takie krótkie fragmenty
Wurl
15.07.2016
A ja właśnie wymyśliłem co chcę napisać i mam podobny problem co Arysto (chociaż wstęp mam raczej krótki i treściwy to potem historia się dość mocno rozwija)... Pocieszenie w tym, że to MINIMUM trzy strony A4 :)
Sileth
16.07.2016
Tak, minium, spokojnie xD Generalnie Sky aka szefowa musi wiedzieć, jak piszecie ;D
Arysto
16.07.2016
Sky?
Z tego co pamiętam, to moje możliwości zna ;)
Sileth
16.07.2016
Nie, nie Sky z opowi. Konkretnie SkyfallGirl, ale pisanie całej tej nazwy... Egh

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji