Recytowanie wiersza

Szalokapel
08.02.2017
Witajcie. Nie znalazłam takiego wątku, więc postanowiłam go założyć. Jeżeli kiedyś taki powstał to przepraszam bardzo. Jutro biorę udział w konkursie recytatorskim. Każdy uczestnik musi zaprezentować swój wiersz.

Po pierwsze, jak nie stresować się? Do pewnego momentu wiersze uważałam za moją prywatną stronę, a teraz, gdy przyjdzie mi mówić coś przed dużą publiką to nie wiem co będzie. Macie jakieś sposoby na opanowanie się?
Po drugie, dołączyć do tego jakieś ruchy rękoma lub coś w ten deseń, czy stać jak kołek?
Po trzecie i czwarte, macie może jakieś jeszcze ogólne rady? Kiedy ciszej mówić, bądź podnosić głos. Będę "opowiadać" o wdzięczności do rodziców, więc myślę, że takie elementy są niezbędne. A, i mój problem - JAK ZWALCZYĆ CHRYPĘ? Jem islę, mleko z miodem, herbatki z miodem, ręcznik na kaloryferze, nie odzywam się prawie w ogóle, a ona nadal się trzyma. Bardzo zależy mi na tym konkursie.
Za wszelką pomoc jestem wdzięczna!
O-Ren Ishii
08.02.2017
1. Opanowanie stresu trzeba wyrobić, przede wszystkim trzeba się skupiać na wierszu.
2. Ja np wolę same emocje wyrażane twarzą i głosem. Nie ma na to reguły, bo to osobista sprawa i jury bardzo często się o to spiera.
3. Jakbym przeczytała tekst, to bym Ci powiedziała, ale ogólnie, nie wiem.

Co do chrypy - chrypa jest fajna, też mam i bardzo ją lubię. :D
Szalokapel
08.02.2017
Dziękuje, Ren.
Muszę się przemóc.
Mogę do Ciebie napisać na Facebooku?

Dla mnie chrypa nie jest fajna. Głos mnie się załamuje, a po drugie mówię jak jakaś wiedźma, a już po Halloween. :/
O-Ren Ishii
08.02.2017
Jasne, napisz
Karawan
08.02.2017
Trema jest częścią każdego z nas. Nic z tym nie zrobisz. Skoncentruj sie na wierszu czy wierszach. Jak recytować? Weź telefon, włącz nagrywanie i wyrecytuj telefonowi z zamkniętymi oczami wyobrażajac sobie salę Twój wiersz. Posłuchaj. Spróbuj poprawić dykcję i emisję głosu. Spróbuj ponownie. Popraw akcentowanie tego co w wierszu ważne. Na scenie, jutro, przymknij oczy i przypomnij sobie Twoje dzisiejsze ćwiczenie. Skoncentruj sie na tym. To jest to co chcesz przekazać! Nie widownia ważna ale właśnie to. Będzie dobrze!
Szalokapel
08.02.2017
Właśnie tak ćwiczę. Zawsze nagrywam wszystko na telefon, by wysłuchać i stwierdzić co nie gra. Obawiam się paskudnego spojrzenia jury. No ale trudno, muszę sobie radzić. Dziękuje bardzo!
Freya
08.02.2017
To co dzieje się na widowni ma wielki wpływ na osobę, która występuje i nie ma znaczenia o jaką formę prezentacji tutaj chodzi. Jeśli nie masz w tym żadnego doświadczenia, to może być kulawo. Ważne jest aby nie mieli na ciebie wpływu; nie rozpraszali, nie wybijali z rytmu i nastroju, który przekazujesz. Poćwicz sobie choćby w towarzystwie kota czy psa, a będąc już na scenie nie wpatruj się w nikogo - najlepiej patrzeć na wprost ponad głowami słuchaczy.
Nawet najwięksi aktorzy mają tremę czy różne takie tam, bo przecież akurat mogą mieć zupełnie nieadekwatny nastrój i często wspomagają się jakimiś używkami - dla kurażu. Ale o tym, to chyba sama dobrze wiesz. :)
Szalokapel
08.02.2017
Doświadczenie mam zerowe. Jak moje prace brały udział w konkursie, to były po prostu wysyłane, a tutaj muszę wyjść przed ludzi. Z tym patrzeniem ponad głowy widzów jest super pomysł. Zrobię tak. Dziękuje serdecznie!
Nuncjusz
08.02.2017
Zapal se jointa ;)
Nuncjusz
08.02.2017
O-Ren Ishii
08.02.2017
Nuncjusz
08.02.2017
to akurat jest boskie Ren...
Szalokapel
08.02.2017
Haha, nie wiedziałam, że są tu aż tak uzdolnieni ludzie! :D
Nun, Twoja powaga i opanowanie są bezcenne! Haha.
Ren, bardzo ładnie!
Nuncjusz
08.02.2017
POWAGA
chyba mnie z kims pomyliłas :)
Szalokapel
08.02.2017
Chodzi o powagę, że z takim spokojem recytujesz wiersz. Haha.
Joker
08.02.2017
Nuncjusz ma zajebisty głos xD
Szalokapel
08.02.2017
Hahah.

O-Ren Ishii
08.02.2017
Meh, ja mam tylko plastyczny głos.
Nuncjusz
08.02.2017
Powinnaś występować w teatrze
Niech 60 napisze sztukę i ją wyreżyseruje, a Ty zagrasz główną rolę ;)
O-Ren Ishii
08.02.2017
To by było w sumie fajne
Karawan
08.02.2017
Dołączam! Chętnie Was powiozę na ten wyjątkowy spektakl!!
Ras Tafari
08.02.2017
youtube.com/user/BlondBoyRyan
Pan Wariat
08.02.2017
Zapisz się na konkurs recytatorski, a dopiero potem rozkminiaj tremę, układy itp.
Szalokapel
09.02.2017
Haha. Wszystko na spontanie. Dobre podejście. O czternastej trzydzieści idę i mam nadzieję, że jakoś będzie.
Dziękuję Wam.
zuyy
23.02.2017
No i jak?
zuyy
23.02.2017
Bo coś się nie pochwaliłaś...
detektyw prawdy
23.02.2017
a musi?

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji