Skala ocen

Karawan
24.11.2016
Pokornie upraszam o wsparcie w postulacie do Niewidzialnej Ręki;
Postuluję wprowadzenie 10 punktowej skali ocen ! ( albo od -5 do +5, albo od 1 do 10).
U z a s a d n i e n i e:
Poziom zamieszczanych prac!
Uniżone ukłony.
Nuncjusz
24.11.2016
nie wiem po co
Angela
24.11.2016
Karawan, a co to zmieni? Czy nie uważasz, że komentarze mają zdecydowanie większe znaczenie?
Nuncjusz
24.11.2016
większość i tak korzysta tylko z 1 albo 5
D4wid
24.11.2016
Ja nie patrzę na oceny, a komentarze. Prace oceniam raz na rok. Dla mnie oceny praktycznie nie mają znaczenia, gdyż bardziej zależy mi na komentarzach. To dzięki nim się dowiaduję co zrobiłem dobrze, a co muszę poprawić.
Neurotyk
24.11.2016
Ciekawy pomysł – większy rozrzut daję większe pole do oceny.

Jednak pięciostopniowa skal to standard.

Ja bym co innego proponował: określenie, co znaczą poszczególne stopnie, np:

1 – kosz, nie pomoże żadna korekta
2 – wymaga kapitalnej korekty
3 – wymaga sporo poprawy
4 – wymaga bardzo drobnej korekty
5 – nie wymaga poprawy
Karawan
24.11.2016
Z jednej strony macie zupełną rację. Z drugiej...Komentarzy jest mało. Wg mnie zdecydowanie za mało. Wiem, wiem, czytam, nie oceniam i nie komentuję, bo poziom tak "radosny", że szkoda czasu, ale czy faktycznie? To czy komentuję zależy od mojego nastroju ( "bo dziś nie mam ochoty na ckliwe romanse" ) i całej ogromnej reszty czynników ( jak choćby przeświadczenie biblijne; nie sądź abyś sądzony nie był ) . Można do tego dodać, że troli karmić nie należy, ale odruchowo podkarmiamy bestie bluzgające bez składu i ładu. Uważam, że oceny w wielu przypadkach zachęcają pisującą tu młodzież do dalszego tworzenia i tyle tytułem usprawiedliwienia. Dla mnie ocen może nie być, choć gdy trafiam na piękne utwory - chciałoby się jakoś dać temu wyraz poza oklepanym "Łał, ale cudo"
Nuncjusz
24.11.2016

pełnia szczęścia
bardzo mi sie podoba
dobre
nie rusza mnie
czegoś tu brakuje
słabe
żenada
śmieć

Takie coś zaproponowano ongi na DA
http://www.digart.pl/forum/temat/44846/Oceny_na_DA.html
Neurotyk
24.11.2016
Karawan, zgadzam się z Tobą, że młodzież to kultura obrazkowa – gwiazdki jak oceny wpływają na wyobraźnie (niestety) czasem częściej, niż komentarz. Dlatego na pewno dzisiaj, oprócz komentarza, powinien istnieć dobry system oceniający, a czy gwizdki spełniają funkcję? Nie wiem.

Jest inny system, np:

Oceniamy:

język (stawiasz punkty w określonej skali, np. 1-5.)
styl
fabuła
błędy
etc
Neurotyk
24.11.2016
Istnieje wiele opcji, jak pokazął Nuncjusz.
Neurotyk
24.11.2016
Ciekawe którą wdroży Admin...

Rzecz jasna to ironia.
Neurotyk
24.11.2016
Istnieje coś takiego jak REKOMENDACJA, czyli rekomendujesz, przyciskając przycisk, utwór innym.
Nuncjusz
24.11.2016
Takie wątki miałyby sens jakby admin je brał pod uwagę. Powstało ich sporo i nic nie dały, tak że w moim mniemaniu ten wątek to śmieć
Neurotyk
24.11.2016
Don Corleone
Nuncjusz
24.11.2016
Neurotyk
24.11.2016
jak Tango
Ellie Victoriano
24.11.2016
A może reakcje jak na facebooku? :)
Nuncjusz
24.11.2016
Wszystkie drogi prowadzą na FB :c
Pan Buczybór
24.11.2016
Oceny są nieważne. Liczą się tylko komentarze. Baj.
Ellie Victoriano
24.11.2016
Coś w tym jest XD
Karawan
24.11.2016
Moja nie lubić FB, ćwierkaczy oraz innych tzw. społecznościowych. Buuu! :(
Adminie, Siło Czysta i Nieskalana Obecnością ogłoś referendum ! Wszak wcześniej czy później powiozę Cię! Ale może mi koło pęknąć...
Grubas
24.11.2016
Lepiej napisz przez "Kontakt".
detektyw prawdy
26.11.2016
Pisałem to kiedyś w temacie ,,co byscie dodali na opowi", ponawiam jak ma wyglądać skala ocen

1 - śmieć , dałbym zero gdybym mógł
2- Bardzo źle. Słaba fabuła, dużo błędow
3- Słabo. Ogólnie to raz na jakiś czas pojawia sie coś ciekawego, ale ogólnie NUDY
4 - ehhh. Przeżyłem to. Fabuła nie porywa, ale nie jest wcale cholernie źle
5- średnio . Jakoś ... no cóż. Dziwnie przeżyłem to opowiadanie
6. Nawet niezłe, ale brakuje tego czegoś
7 - fajne
8- Bardzo dobre opowiadanie, czekam na więcej!
9- Totalny rozpierdziel... Odleciałem z tego świata, czytając to opowiadanie.
10- chyba nie muszę nic mówić


ale zeby nie bylo też tak , że każdy będzie sobie 10 nabijać bo będzie to niezgodne z regulaminem . Pamiętać trzeba , że takie 10 to zazwyczaj można dać kilka razy w roku , kilkanaście .no ja na takie dobre opowiadania to trafiam rzadko. I tu akurat pojawiają się jedynkowicze, którzy jakoś ,,wyrównają" ten ranking, zapełniony od samych dziesiątek.

Ale tak jak ktos tutaj napisal , co zmienia skala ocen ? To tylko wyrażenie opinii , liczy się komentarz
detektyw prawdy
26.11.2016
Oceny według blędow ? Hmm , no wg mnie liczy się opowiadanie ,a nie błędy. Oczywiście jeśli opowiadanie ma w sobie MEGA DUŻO błędow to zwrócę na to uwagę , ale trafiam zazwyczaj na opowiadania co mają 2 błędy albo co mają 81672628 błędow , w takich przypadkach już ocena za błedy sie nalezy. W ewentualności mozna zrobić bonusową skalę ocenową (od 1 do 5) w której będzie się oceniać błędy autora w tekście. Oczywiście dodając nawiasy , bo po czwórce autor nie wie o ile błędow chodzi .
Niemampojecia96
26.11.2016
''5- średnio . Jakoś ... no cóż. Dziwnie przeżyłem to opowiadanie''

AHA :3333
detektyw prawdy
26.11.2016
coś nie gra???
Niemampojecia96
26.11.2016
dziesięć.

10- chyba nie muszę nic mówić

a serio nie chce mi się z Tobą gadać :3333
Zdzisław B.
26.11.2016
Na jednym z portali jest interesująca skala - podwójna. Ocenia się w skali pięciostopniowej (słownej):
- "poprawność językowa" (od min. - do max.: dno - bezbłędne)
- "poziom literacki" (dno - znakomite).
Jest to racjonalne - oddzielnie ocenia się twórczość oraz poprawność zapisu. Można dostać wysoką ocenę za pomysł i wykonanie, a słabą za poprawność. To drugie wtedy można poprawiać, to pierwsze "albo się ma, albo nie".
Nuncjusz
26.11.2016
A kto nam broni (nie czekając na łaskę Admina) zastosować własny system ocen, olewając istniejący?
Karawan
26.11.2016
Elementy dekoracyjne - gwiazdki. Ale to i dobrze, bo jeśli zastosować PanaZdzisławową sugestię to wyjdzie jakowaś średnia mieszcząca się w dotychczasowej piątce. Oby Forum zechciało pomysła przytulić !
IWG
03.12.2016
Zdzisiław B, co to za portal jeśli można wiedzieć?

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji