Wasza magia.

Slugalegionu
16.07.2015
Pytanie skierowane do tych którzy umieścili magię w swoich pracach. Jak to u was działa? U mnie tak:

1 ) Żywioły:
Podstawowych jest sześć Te obok siebie są dość nieprzewidywalne jeśli się wymieszają:
- Woda - Ogień.
- Ziemia - Powietrze.
- Światło - Ciemność.

Są jeszcze zaawansowane. Są to:
- Tajemnice,
- Nekromancja,
- Techniki demoniczne,
- Czarnoksięstwo,
- Iluzje i reszta magii umysłu.

2 ) Zwoje i reszta stuffu dla amatorów.
Nie ma tak łatwo, magia to ruch energi którego trzeba się nauczyć i tyle. Zwoje pomogą w opanowaniu niezbędnych umiejętności, ale cudów nie ma, amator ze zwojem nie opanuje zaklęcia.
Różdzki i tym podobne rzeczy to tylko dodatek, nie są konieczne.

3 ) Kto silniejszy?
Mag czy woj? Mag czy łucznik? Wszyscy to znamy. Zależy to od czasu i umiejętności, ale też od pola bitwy i całej reszty... generalnie, jeżeli postacie reprezentują podobny poziom, wygra mag, jeżeli zdąży naładować zaklęcia (o tym za chwilę), wój, jeżeli dobiegnie, łucznik, jeżeli trafi.

4 ) Jak czarować?
Rzeby rzucić zaklęcie trzeba spełnić trzy warunki:

- Wiedzieć jakie ruchy enrgi wykonać i umieć je zrobić.
- Mieć dość duży zapas energi magicznej do spalenia (Wyjątek, demoniczne techniki)
- Mieć naładowane to zaklęcie. (Chyba że jest bardzo proste)

Z ostatnim punktem jest ten problem, że nie można ładować zaklęć na zawsze. Dlatego magowie muszą robić to na polu bitwy.

5 ) Finał. W końcu. No, chyba że macie pytania. O energi magicznej.

Róznie nazywana, manną, magią, energią itp. Jest jej pełno i łączy się z różną skutecznością ze wszystkim. Jeżeli chodzi o organizmy, mogą zgromadzić jej dużo, ze względu na węgiel, ale wolno, ze względu na wodę (Ciecze trudno się ładuje). Spala się ją przy zaklęciach, chyba że kożysta się z demonicznych technik, wtedy rani się siebie w zamian za oszczędność manny oraz możliwość ominięcia większości technik obronnych.
Daniel
16.07.2015
Po co?
Anonim
16.07.2015
U mnie to kompletnie inaczej wygląda. W "Buzdyganie" wszystko zależy od tego jakiemu bogu oddaje się cześć i w jakiej szkole rezydują magowie. U mnie magia oparta w większości na inkantacjach to jedynie dodatek do zabawy i nic takiego prawdziwego woja nie zastąpi. No pomijając "bossów", którzy się pojawią, ale to raczej nie ludzie tylko jakieś demoniczne coś :P
Slugalegionu
16.07.2015
Z ciekawości: )
MrJ
16.07.2015
W przypadku Popiołów istnieje wiele żywiołów a nie tylko na nich opiera się Magia. Magia sama w sobie produkowana jest w naturze a magowie są istotami które potrafią ją przetwarzać i kształtować.

Każdy Mag posiada Źródło, które przemianowywuje surową moc. Dla przykładu Reevas posiada dwa, Ogień i Ziemię, które łączy w Popiół, ale potrafi ich też używać oddzielnie.

Samych Magów można podzielić w zależności od metod używania Magii. Magowie wykorzystują Tomy by krztałtować powtórnie przekształconą Magię, czarnoksiężnicy kanałują moc piekieł by wzmocnić własną, Czarodzieje używają Źródeł pozażywiołowych jak Dzika Magia, Smocza Magia i Magia Astralna zwana Kosmosem. Istnieje jeszcze kilka klas ale nie podam bo spoiler.

Istnieje jeszcze Starożytna Magia zwana Słowami Mocy, związana z językami bogów lub demonów. Demoniczna jest bardziej agresywna, boska odwrotnie. Dodatkowo nie potrzebują one Mocy Magicznej a wystatczy dowolny rodzaj energii jak na przykład siła życiowa, przez co używanie Starożytnej może cię zabić. Jest jeszcze wiele innych motywów ale uzupełnię opis później gdy fakty pojawią się w Popiołach
Slugalegionu
16.07.2015
Ciekawe, u mnie bogowie nie mieszają się do magii. Zagrania im tzw. :kodeks", ale to akurat duży spoiler.
Anonim
16.07.2015
Bogowie mają kodeks? o.O Dziwne XD
Anonim
16.07.2015
MrJ - całkiem spoko. Nieco klasyka, ale nie do końca, ma w sobie coś oryginalnego. Aż poczytam.

U mnie znacie co i jak ;)

MrJ
16.07.2015
Klasyk bo system zbudowany wmoparciu o DnD ale zmodyfikowany na moje potrzeby
Slugalegionu
16.07.2015
Shiroi, już tłumaczę tyle ile mogę. Bogowie nie są na samej górze. Osobnik nad nimi, będę nazywał go "To" dał im dar tworzenia dowolnych światów. Niestety ci którzy zostawali bogami (Jak tego dokonać to też spoiler) często chcieli naszego To obalić, dlatego ten stworzył potężny artefakt zwany kodeksem. Narzuca on pewne ograniczenia Bogom, np. zabrania im ingerowania w światy żeby nie mogli tworzyć armi oraz nakazuje ich ciągła obserwacje żeby nie mieli czasu na knucie spisków.
Anonim
16.07.2015
Aha to coś takiego XD Pomysł spoko, ale bogowie muszą się nieźle wkurzać :/
Slugalegionu
16.07.2015
Kiedyś tak, ale dzisiaj już nikt o tym nie wie: ) Myślą że są na samej górze, głupcy.
Anonim
16.07.2015
U mnie będzie papieroman XD

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji