Wykorzystanie światów

MrJ
24.07.2015
Kolejny z moich opiniotwórczych tematów. Co myślicie o użyciu nie autorskich światów? Jeśli nie wiecie o co chodzi, już tłumaczę. Wiecie lub nie, moje opowiadanie Popioły dzieje się w świecie znanym jako Forgotten Realms wykreowanym przez firmę Wizards of the Coast. FR ma to do siebie, że zostało stworzone pod RPG, więc jest podatne na edycję. Obecnie jednak myślę o opowiadaniu w świecie wykreowanym przez Kevina Hearne'a w Kronikach Żelaznego Druida. IDC(angielski skrót) ma inną własność. Opowiada o świecie pełnym magii, ale z oczu jednego bohatera, przez co pokazana jest jedynie Ameryka. Do konsensusu, mam zamiar opisać nową posatć z uniwersum, wykorzystując samą ideę nie naruszając linii fabularnej opowiadań. Co myślicie na ten temat?
Slugalegionu
24.07.2015
Samo kożystanie ze świata innych to nic złego, zwłaszcza, że masz swoje własne postacie itp.: )
Anonim
24.07.2015
David Gaider mówił, że FanFiciton i korzystanie z innych światów to dobry start dla młodych.
Ja sam kiedyś pisałem FanFiciton do Mass Effecta ;)
Slugalegionu
24.07.2015
Ja zacząłem FanFiction: ) Jest nawet tutaj: )
Drassen Prime
24.07.2015
A ja zaczynałem od fanfica Gothika :P Ale potem czas był na wykreowanie własnego uniwersum i pisze się o wiele swobodniej :)
MrJ
24.07.2015
Swoboda jest zdecydowana we własnym uniwersum, niewątpliwie, ale projektowanie go zajmuje chwilę, zwłaszcza mi. Poza tym nie jestem najmocniejszym pisarzem(w końcu studiuję Automatykę) więc chciałbym najpierw wyrobić warsztat
Daniel
24.07.2015
Zawsze można mieszać światy. Realny z fikcyjnym to też zawsze jakaś wprawka.
Senezaki
24.07.2015
Ja może nie zaczęłam w świecie istniejącym, a w Pizzeri od Scotta XD
MrJ
24.07.2015
Taka mieszanina wymaga według mnie jeszcze więcej skilla. Swoją drogą zadam nowe pytanie, czy uważacie, że opowiadanie napisane w świecie innego autora, jeśli zawiera nowe postacie i nie porusza starych wątków, jest fanficiem czy to już pełnoprawne fantasy/fantastyka/et cetera
Anonim
24.07.2015
Fanfiction. Sorry, ale świat to świat, autorem jest ktoś inny.
MrJ
24.07.2015
Właśnie myślałem o tym. Jedynie pisząc w FR pisałem jak fantasy z jednego powodu. Mimo, że stworzyli go WotC, sam wymyśliłem jego politykę, jego magię itp, korzystając z faktu, że obecnie FR przypomina projekt Metro,gdzie świat jest otwarty dla każdego.
Slugalegionu
24.07.2015
To fanfik: ) Jeżeli świa jest inny, ale super silnie inspirowany, to też będzie fanfik: )
Senezaki
24.07.2015
Zgadzam się :D Zawsze będzie fanfik, bo jednak świat nie wymyślony przez nas, a kogoś innego :)
MrJ
24.07.2015
Ok. Czas zmienic kategorie Popiołów na fanfik.
Slugalegionu
24.07.2015
Chce ci sięXD?
Senezaki
24.07.2015
Hahahhaah XD
Majeczuunia
27.07.2015
Ja piszę! O Kuroko no Basket i Akame ga Kill

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji