Zablokowanie, banowanie autorów

riggs
25.08.2017
Może rozwiązaniem na ostatnie bolączki byłoby wprowadzenie opcji zablokowania przez autora komentarzy niechcianej osoby. Jak ktoś nie trawi betti to ciach i blokuje. Ja akurat nie mam zamiaru, bo mimo wszystko jest to kolejna kontrowersyjna postać na tym portalu i niech po mnie jeździ - przecież się nie pochlastam - a i pokłócić jest się z kim.
Tak czy inaczej - dla osób bardziej wrażliwych mogłoby to być wyjście - klik i Nuncjusz nie komentuje, albo Neurotyk, albo ja.
Ja nikogo nie będę blokował, ale jest nas tu wielu...
Czekam na reakcję, szczególnie Nuncjusza - zaraz mi pojedzie pewnie haha
Neurotyk
25.08.2017
Każdy blokowałby niewygodną krytykę, czyli zostawiałby tylko piątkujących :)
Canulas
25.08.2017
Zajebista inicjatywa... chyba, bo to może mieć dwie strony
Canulas
25.08.2017
Dobra, nieważne, pan w kubełku był szybszy
Neurotyk
25.08.2017
:)
Neurotyk
25.08.2017
Canlas, ale rozwiń Naszą myśl :)
Canulas
25.08.2017
Rozwinąłeś wystarczająco. Nie sądzę, żeby ktoś z takim dystansem do siebie potrzebował jeszcze poplecznikow.
Ale zapewne może coś w Twych słowach byc
riggs
25.08.2017
Chodziło mi o blokowanie osób, których ktoś nie lubi - np. takiej osobie nie pokazuje się mój wiersz, nie może go oceniać i komentować PRZED a nie po krytyce. Coś w tym stylu
riggs
25.08.2017
na przykład od teraz "ktoś" nie ma dostępu do moich wypocin, chyba, że go odblokuję
riggs
25.08.2017
a co to pan w kubełku?
Canulas
25.08.2017
To jest dyskusja na wiele tak i wiele nie wiem. Osoba chcąca skomentować, traktująca całość personalnie, założy nowe konto. Będą konta - widma. Wielopostaciowosc. Nie wiem
Canulas
25.08.2017
Zresztą, ja tam jestem na marginesie tematu. Wrzucając, liczę na różne reakcje. Więc mi to w sumie Lotto.
Nikogo nie będę blokował, bo już lepiej w szufladzie trzymac
Violet
25.08.2017
to jest cenzura
Neurotyk
25.08.2017
Ja jestem pan w kubełku.

Znajdzie się bardzo dużo osób, które nie zablokują tylko tych, którzy oceniają ich twórczość pozytywnie, więc od Opowi odejdzie coś takiego jak "różnorodne opinie" :)
Neurotyk
25.08.2017
To nie będzie publiczne publikowanie dal wszystkich, nawet negatywnie oceniających, ale to będzie publikowanie dla ziomków :)
Violet
25.08.2017
jestem na nie
Neurotyk
25.08.2017
Ale jaki komfort będzie!

Ten prostak żle ocenił moje opowiadanie. Trach! Blokada. Nigdy wiecej nie wejdzie i nie da komentarza :D
Neurotyk
25.08.2017
żyć nie umierać XD
riggs
25.08.2017
jest tu kupa osób, co maja podwójne konta albo i lepiej,
Neuro to nie takie zamierzenie, blokadę trzeba byłoby uzasadnić, a zresztą może i fakt, że wątek z dupy.
Chciałem dobrze, po ostatnich zajściach.
Jak napisałem, mnie to nie rusza, ale nie będę może wypowiadał się za innych.
Możecie zlikwidować wątek, spoko.
Żeby to grało faktycznie musiałoby być pod jakimś nadzorem, a nie, że ktoś dał mi 1 to blokada.
Canulas
25.08.2017
Mie nie blokujcie. Ja mam horom curkie
riggs
25.08.2017
Nie było tematu
Nuncjusz
25.08.2017
Czarna Lista, brak ocen i temu podobne, było tym co zabiło Digarta; brak tzw community niszczy portal. Muszą być oceny, nie można sobie cenzurowac komentatorów, muszą być gównoburze - bez tego portal zdechnie
Violet
25.08.2017
to jest siła opowi
Neurotyk
25.08.2017
Siłą Opowi są burze na poziomie prymitywnych inwektyw. Siłą portali gdzie rzeczywiście chodzi o pisanie, burze też oczywiście uderzają w osoby, a nie tylko teksty, ale są na innym poziomie elokwencji. Z kilku gównoburz na innym portalu zaczerpnąłem wiedzy z:

literatury,
historii,
kultury (muzyka, film)
filozofii,
antropologii.

BAJ
Szudracz
25.08.2017
O, my miernoty tępe, skąd ja to znam?
Neurotyk
25.08.2017
No tępe. Sam jestem tępy jak na inne portale.

Naprawdę, jesteśmy tu dość tępi.

Mówię SERIO
Neurotyk
25.08.2017
Jeżeli przyjmiemy pewien poziom oczytania, elokwencji, wiedzy, wcale nie wysoki, to My jesteśmy dość tępi i wiele nauki (albo nie, bo nie wszyscy są skorzy do tego) trzeba żebyśmy toczyli gównoburze na poziomie pewnych odwołań do szerokiej wiedzy, literatury, kultury, filozofii i jeszcze robili to zabawnie , elokwentnie.

Najczęściej ogładamy się mokrą szmatą po mordach. Z tego nic nie wyciąga się, żadnej lekcji, jedynie, kto macniej przyfasoli szmatą.
RubyCrystal
25.08.2017
Neurotyku, a ja myślę, że to kwestia utartych ścieżek, narzuconych zwyczajów i form. Gdy tu przyszłam, byłam zdystansowana, wyrażałam się mocno elokwentnie, nie chcąc źle wypaść w oczach ludzi użytkujących PORTAL LITERACKI. Sądzę, że każdy z nas zmieniając opowi na inny, również obadałoby temat i w grę tu wchodzi "jeśli trafiasz między wrony musisz krakać tak jak one".
Tylko, że tu jest ogólny luz, swojska atmosfera, a etykieta to raczej rzecz archaiczna. Czy to też nie jest dobre? Nie zgrywamy panów "ą", "ę", a w jakimkolwiek powstałym wątku (w przeciwieństwie do wątków na innych tego typu portalach, na które ostatnio zaglądałam) rodzą się żywiołowe dyskusje.

Zobaczysz, gdyby było tak jak chcesz, zatęskniłbyś za tym prymitywnym humorem i nieokrzesanym stylem bycia. Ja Ci to mówię.
Neurotyk
25.08.2017
A jeśli ktoś nie kracze jak wrony, to jest zhejtowany. Dlatego będę zawsze popierał odludków.

Dyskusje bardzo rzadko merytorycznie ciekawe, częściej o dupie Maryni i nie mówię, że źle, tylko mówię - Opowi taki ma profil - majty, dupa, chuj, co zjedliście na śniadanie, wypierdalaj, bęc, chop sa sa, mam przepis na mufinki :)

To jest fajne, a gdy ktoś będzie wymagał w ocenach, krytykował wiersze, zaraz dostanie wałkiem po plecach, co należy zgłaszać adminowi, by ten zauważył, i zadecydował w jakiej proporcji opowi ma być portalem mówiącym literaturą, a jaki mówiącym trollami, osobami nagminnie łam łamiącymi regulamin, nabijającymi posty jakimiś pytaniami o to, która sukienka jest lepsza. Do tego powinien być czat albo coś w ten deseń.

Jeśli Admin życzy sobie portali literackiego z forum, gdzie wyeksponowane są watki z gadaniem o tej przysłowiowej Dupie Maryni, to takie będzie to portal. Mi nic do tego .
Neurotyk
25.08.2017
Brak moderacji, stąd to wszystko.

Byłoby miejsce na Dupę Maruni i miesjca, gdzie możnabyłoby w spokoju fajnie, bez zamieszania, podyskutować.

MODERACJA
Neurotyk
25.08.2017
Może Piotr da etat w końcu Nuncjuszowi, Tyle on do niego pisze, zgłasza, że Piotr już musi pęknąć :)
Violet
25.08.2017
Możesz się wykazać intelektualnie i kulturalnie na innym portalu.
Krystian244
25.08.2017
Piotr ma wyjebke
RubyCrystal
25.08.2017
"To jest fajne, a gdy ktoś będzie wymagał w ocenach, krytykował wiersze, zaraz dostanie wałkiem po plecach"
Tu akurat muszę się zgodzić, choć nie chcę się opowiadać po żadnej ze stron. Publikujemy, wystawiając swoje teksty pod opinie innych i tego musimy się trzymać. Mam wrażenie, że wiele osób po prostu zbyt emocjonalnie podchodzi do krytyki. Może to również jest uwarunkowane rodzinną atmosferą, jaką funduje opowi? Ty i betti zostaliście ochrzczeni wrogami publicznymi (nie przez wszystkich, rzecz jasna), bo nie tyle, że krytykujecie, ale i nie angażujecie się w "rodzinę". Taka natura stadna, wiesz o co mi chodzi.
Ja, osobiście, czuję się tutaj dobrze. Nie oczekuję tylko przychylności, nie neguję krytyki, może dlatego, że jestem neutralna patrzę na to wszystko z przymrużeniem oka. Mniej emocji, a wszystkim będzie żyło się lepiej.
Szudracz
25.08.2017
Neurotyk Ty potrafisz wepchnąć nie tylko mnie w kompleksy. Nie tędy droga do sukcesu.
Neurotyk
25.08.2017
Oczywiście, że mniej emocji. Ja jestem tutaj zagnieżdżony dość dobrze, czuję się świetnie, a Betti już wprawdzie okrzepła na Opowi, ale nadal ludzie witają ją chłodem. Cześć i mnie wita chłodem, ale to to już chłód swojski, jak smród obornika. Ja witam chłodem Nuncjusza, ale to taki chłód jak ten obornik właśnie, dość znajomy zapaszek Nuncjusza.

Z kolei Betti pachnie wszystkim chemią, a szczególnie tym, którzy hodują w wierszach raki.
Jednak zaobserwowaliśmy, że jest kilu userów, którzy wspópprłącuja z Betti przy poprawkach w wierszach.

Inni nigdy się nie przekonają, bo może nie mają ambicji poprawić, zastanowić się jeszcze raz. Pisanie jest dla nich terapią jak na kozetce u psychologa a wiadomo, że tam nie ingeruje się w to, co człowiek maluje tym ołówkiem/ Maluje, żeby z czymś sobie poradzić albo coś oswoić.

Mam wrażenie że są dwiegrupy amatorów poetów tutaj:

poezja terapeutyczna (moja, moja, najmojasz, tak jest i tak będzie!)
poezja świadoma (moja, ale jestem świadomy moich ograniczeń, słucham wtedy)
Margerita
25.08.2017
Neurotyku wiem że między wierszami do mnie pijesz mój drogi nie zamierzam się stosować do rad betti/ nurotykowych. Bo ja piszę dobre wiersze bo znajdą się nawet w 6 mamy tomiku
Neurotyk
25.08.2017
Świetnie, życzę Ci mamy tomików jeszcze co najmniej 10 :) bardzo szczerze :)
Neurotyk
25.08.2017
A lubisz naleśniki?

Wejdź od mojego słonia.
Neurotyk
25.08.2017
Pod#
Jared
25.08.2017
Zgadzam się z Neuro, że są takie grupy poezji, ale ja bym wydzielił jeszcze, chcących i niechcących się uczyć, mieszczących się w poezji świadomej. Problem jest taki, że każdy ma swoją godność i prychnięcie z pogardą aka "grafomania" (Ależ popularne to słowo ostatnio, jak w polityce "wschodnia flanka NATO") to żadna nauka i oczywisty brak kultury. A nikt nie lubi chamów, tym bardziej, że da się wyjaśnić coś miło i uprzejmie oraz motywująco, polecam poczytać o ocenianiu kształtującym, a ludzi, którzy z łaski swojej, napiszą jedno zdanie, gdzie odmienią "grafomania" przez wszystkie przypadki, polecam unikać, bo nauczyciele z nich żadni
Margerita
25.08.2017
już byłam i odpowiedziałam że tak
Neurotyk
25.08.2017
Dobra, odpowiedziałem.
Arysto
25.08.2017
Problem portali literackich jest to, że nie wchodzi się tam po to, by coś przeczytać, tylko po to, by się wypowiedzieć. No bo przecież głupio wejść na portal... i się nie wypowiedzieć. Zwłaszcza na forum. A że słodzenie jest uznawane za "nieznaniesię" to się wciska szpile i złośliwości, chociaż w sporej części stanowią one "widzimisię" ubrane w pseudo-korektorski bełkot.

Na Ciebie patrzę, Artefakty. I NF. I weryfikatorium...

OCZYWIŚCIE SĄ WYJĄTKI (ten truizm musiał tutaj paść).
RubyCrystal
25.08.2017
"Problem portali literackich jest to, że nie wchodzi się tam po to, by coś przeczytać, tylko po to, by się wypowiedzieć."
Arysto, tutaj bym polemizowała. Przynajmniej w moim wypadku, ja nim zaczęłam się udzielać, przez dobre dwa/trzy tygodnie po prostu oswajałam się z tekstami, obserwowałam ludzi z gościa, czytałam i szukałam perełek w kontekście indywidualnym, oczywiście. Nie porównuj od razu opowi do prowokatorskich postów na facebooku, gdzie rzeczywiście ludziom chodzi o rzucanie gównem.
Może jestem niepoprawną optymistką, ale uważam, że samo to, iż ludzie w skomercjalizowanym, konsupcyjnym, massmediowym świecie wciąż odnajdują pasję w pisaniu. Nawet jeśli to, cytując Neurotyka "poezja terapeutyczna (moja, moja, najmojasz, tak jest i tak będzie!)". Obudźmy w sobie nieco lirycznej wrażliwości i cieszmy się tym, co mamy. Powielę słowa Riggsa, który powiedział, że lepiej tak, niż chlanie piwska na klatce. To prawda. W końcu pisząc, uzewnętrzniamy swoje emocje, wrażliwość, siebie samych.
A gównoburze i tak będą, nieważne gdzie się udasz. Internet to wysypisko ludzkich opinii, niekażdy jeszcze zdążył się oswoić z jego smrodem.
RubyCrystal
25.08.2017
nie każdy*
Arysto
25.08.2017
Odniosłaś się do niczego, co napisałem :P Ani nie pisałem o Facebooku, ani opowi do tego nie przyrównałem, a tym bardziej do prowokatorskich postów na FB w stylu Pawłowicz.

Chciałbym się jakoś odnieść, ale to zwyczajnie nijak ma się do mojej wypowiedzi. Polemizowałbym, ale nie mam za bardzo z czym, bo Twoja wypowiedź stoi obok mojej, zahaczając jedynie o zdanie, z którym "polemizowałabyś".
Violet
25.08.2017
Przepraszam, że się wtrącę, ale pisanie komentarzy, o ile nią są pozbawione sensu, sporo uczą nie tylko autora pod którego tekstem są pisane.
Krystian244
25.08.2017
Szlak ostrzeżenie 2 jeszcze jedno i banik
Neurotyk
25.08.2017
Za co, Krystian?
Krystian244
25.08.2017
Za "wulgaryzmy"
Krystian244
25.08.2017
Nie rozumiem osoby która mnie zgłosiła
Nuncjusz
25.08.2017
też już mam dwie czerwone laurki za wulgaryzmy włąśnie :)
Drżączka
25.08.2017
Ja miałam za wulgarny wiersz niegdyś :v
Jared
25.08.2017
To chyba zależy od kontekstu, bo ja sobie w środku przeklinam raz po raz, a nie mam warna XD Chyba admin nie lubi, jak ktoś napisze proste "wypierdalaj", ale jak już obuduje w mądre słowa to czemu nie XD
Krystian244
25.08.2017
Piotr niech zajmie się strona a nie
Drżączka
25.08.2017
Niech mi odpowie na pytania które wysyłam na kontakt, ech.
Drżączka
25.08.2017
Nie żebym naciskała, ale czekam od trzech tygodni XD

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji