Uwaga, utwór może zawierać treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich!

Idee fixe cz. 9

Ewa podeszła bliżej toczącej się rozmowy, motoryzacyjne tematy, „ile pali?”, tego typu. Po prostu sobie dyskutowali jakby nigdy nic. Sens słów nie bardzo do niej docierał, patrzyła tępo, skupiając uwagę na jednym szczególe – Bartek w lewej dłoni ściskał kluczyki jej wozu, bawił się nimi, obracał w kółko między palcami, gaworząc o wadach i zaletach opon wielosezonowych. Miała ochotę wydrzeć mu te pieprzone kluczyki, wsiąść i odjechać. Obecność Piotra zmuszała ją jednak do zachowania oficjalnego. Trwało to kilka minut, podczas których kobieta nie odezwała się ani razu. Potem między mężczyznami nastąpiła seria grzecznościowych pożegnań, Piotr uśmiechał się sympatycznie, „do widzenia”, „do widzenia”, bla, bla, bla. Zatrzasnęła drzwi mazdy, jej facet pojechał przodem. Odpaliła, zgasł, „kurwa” syknięte pod nosem, roztrzęsione nogi, Bartek, który na odgłos gasnącego silnika odwrócił się w drzwiach. Spojrzała na niego raz jeszcze, on na nią, po czym zniknął w środku. Spróbowała odpalić znowu, tym razem z powodzeniem, odjechała, przez całą drogę wciąż czując jego dotyk, zaciskając kolejne partie mięśni, przygryzając wargę, mocno, aż do krwi.

Pod domem przesiadła się do Piotra i to było absolutnie najgorsze. Kompletnie nie miała już ochoty na to spotkanie.

— Więc to jest ten „seksowny pan mechanik”, tak…? — zagadał, uśmiechając się serdecznie. Był w naprawdę niezłym humorze. — Nie wiem, czy seksowny, ale całkiem sympatyczny.

Taa, bardzo sympatyczny, zakołatało jej w głowie. Sympatyczny, aż, kurwa, strach.

— No taki… — bąknęła — jak to mechanik. Mówiłam, że to Teresa go tak podpisała — dodała dla przypomnienia, ale zupełnie bez przekonania. Konwersacja toczyła się jakby obok niej.

— Ja nie wiem, czy przyjaźń z Teresą jest dla ciebie korzystna — stwierdził, nie odrywając wzroku od jezdni.

I to ją otrzeźwiło, zastopowało wszelkie skutki uboczne spotkania z Bartkiem, mętlik w głowie, wszystko. Po prostu się wściekała.

— Słucham?! Jak to, czy jest „korzystna”? — Przerzucała wzrok z Piotra na drogę i z powrotem. — To jest moja przyjaciółka, od lat, lubię ją, tak po prostu. Nie kalkuluję opłacalności tej relacji.

— No ale sama zobacz. Wyraźnie rzuca się w oczy jej zły wpływ na ciebie. Co robicie razem? Pijecie, zachowujecie się jak nastolatki, wiesz… Trudno mi oceniać, ale przemyśl to.

„Przemyśl to”. Wszyscy chcieli, żeby coś przemyślała. Miała dość.

— Więc nie oceniaj. Odwieź mnie do domu — warknęła.

Zdziwił się, ale nie zawrócił, jadąc nadal przed siebie, w stronę Krzesławic, w stronę swojego, artystycznego domku.

— Piotr… — naciskała.

— Byliśmy umówieni. Rzeźba, pamiętasz?

— Chcę wrócić do domu.

— Posłuchaj Ewa, najpierw sama proponujesz spotkanie, potem przekładasz je na jeszcze wcześniejszą godzinę, a teraz nagle, gdy wyraziłem jedynie swoje zdanie, nic ci nie narzucając — zaznaczył — mówiąc jedynie, jak wasza przyjaźń wygląda z boku, ty nagle chcesz zawracać. — Wciąż jechał przed siebie. Bała się go. Po raz kolejny miała to dziwne uczucie niepokoju w jego obecności. — Więc sama przyznasz, że jest to zachowanie trochę niestosowne. Nastawiłem się, że spędzimy miły dzień. Spędźmy go.

— Chce wysiąść! — krzyknęła.

Samochód wyhamował.

— Wysiadaj.

Spojrzała z niedowierzaniem. Stali na środku drogi, nie zjechał na pobocze, wokół żadnego przystanku, niczego. Wysiadła, nie wymienili już ani słowa, odjechał.

 

*

 

— Jezu… — wyszeptała Teresa, otwierając drzwi i widząc w nich zapłakaną przyjaciółkę. — Co ci się stało?

— Przespacerowałam się kilka, ładnych kilometrów — wybąkała tamta, pociągając nosem.

— Ojej… opowiadaj. Czemu nie jesteś w pracy? — Teresa gestem ręki zaprosiła gościa do środka, poszły do kuchni, najbardziej sprzyjającego plotom miejsca. Kobieta nastawiła wodę na kawę, przejętym wyrazem twarzy zachęcając przyjaciółkę do opowieści.

— Wzięłam wolne, żeby spotkać się z Piotrem.

— I co?

— I pojechaliśmy do Bartka po samochód. — Ewa nie zdejmując płaszcza, klapnęła na krześle przy kuchennym stole. Połowa jej twarzy tonęła w rozpuszczonej maskarze.

— Oj. No i co? Pobili się?

— Nieee — odparła głosem, sugerującym mieszankę przeróżnych, sprzecznych emocji — pogadali sobie o samochodzikach — rzuciła zasmarkaną chusteczkę w stronę kosza — o oponkach — podniosła głos o pół tonu — o silniczkach, o różnościach.

— No. To chyba dobrze — podsumowała przyjaciółka, wciąż nie rozumiejąc, co to ma wspólnego z obecnym wyglądem Ewy.

— Pewno, że dobrze! Wszyscy byli dla wszystkich mili, Piotrek dla Bartka, Bartek dla Piotrka! — krzyczała na granicy histerii. — Obaj panowie dla mnie, Bartek, wsadzając mi rękę w majtki, a Piotr, martwiąc się o moje zachowanie i mówiąc, że nie powinnam się z tobą kumplować.

— Co?!

— Tak powiedział. Że masz na mnie zły wpływ, że zachowujemy się jak nastolatki i…

— Ja pytam — kobieta weszła jej w słowo — co zrobił Bartek?!

Ewa schowała twarz w dłoniach.

 

Teresa podgrzała rosół, dosłownie zmuszając kumpelę, by zjadła choć trochę.

— Słuchaj. — Usiadła naprzeciwko. Zapowiadał się dłuższy wywód. — Z boku to wygląda tak, jakby ciebie do tego Bartka po prostu ciągnęło. I to jak cholera. A jego do ciebie! — Ucieszyła się, zakładając, że to przecież dobra wiadomość. — No i tyle. I to jest to! W tę stronę powinnaś iść. Proste — podsumowała. — Piotrek da sobie radę. Zresztą, on mi na buca wygląda… Nie, żebym sugerowała się jego oceną mojej skromnej osoby — zawiesiła głos — chociaż tak, sugeruję się. Zna cię trzy tygodnie i już chce rewolucjonizować twoje życie. I albo milczy, albo jest osaczający. Kretyn! Olej go.

— Oleję ich obu — stwierdziła Ewa — to nie może być tak, że Bartek będzie coś na mnie wymuszał. I to w taki sposób! — wrzasnęła. — Co on sobie myśli? Tak mnie potraktował… Wiesz, jak ja się poczułam?! Jak szmata!

— Trzeba było mu przerwać... — wtrąciła ostrożnie Teresa — z tego, co zrozumiałam, zrobił to dość… powoli. Czemu go nie zatrzymałaś?

Ewa milczała, zaciskając usta i uciekając wzrokiem.

— No widzisz. Obie wiemy czemu. — Wstała, zanosząc do zlewu kubki po kawie i uśmiechając się znacząco. — Bo wcale nie chciałaś.

 

*

 

Ewa wróciła do domu pod wieczór. Miała wrażenie, że wizyta u przyjaciółki uratowała jej marny żywot. Wyrzuciła z siebie sporo, poradziła się co nieco i deczko sobie to wszystko poukładała. Z Piotrem koniec. Postanowione. Natomiast w kwestii Bartka kobieta nadal miała szereg wątpliwości. Bo to nie może być tak, że on ją zmusi do bycia z nim przez jakieś seksualne ataki, napaści erotyczne, o nie, nie, nie, nie!

Co on sobie myśli?!

Dupek!

Na domiar złego Teresa twierdzi, baa, jest przekonana, że on się już pierwszy nie odezwie. Na stówę nie. Że ją zaszachował. Że będzie czekał na kontakt lub odpuści. Ewa nie miała natomiast pewności, że to nie jest zwykły kobieciarz i, co gorsze, czy nie miętosi na zapleczu co drugiej klientki.

Wpadły więc na genialny pomysł i postanowiły sprawdzić powyższe. Tak się fantastycznie złożyło, że Teresa miała akurat olej do wymiany.

To bardzo ważne, by regularnie wymieniać olej.

Powinna to zrobić niezwłocznie.

Najlepiej jutro.

Średnia ocena: 4.7  Głosów: 11

Zaloguj się, aby ocenić opowiadanie

Komentarze

 • Canulas rok temu
  Wow. Nie powinienem czytać bo praca i w ogóle, ale musiałem.
  Zajebiste. Tyle mogę na szybko. Mega emocjonujące.

  "— Oleje ich obu — stwierdziła Ewa — to nie może być tak, że Bartek" - ę

  Naprawdę napisane przezacnie.
  Komentarz z dupy, bo czasu brak.
 • Ritha rok temu
  Czas... czas... coś mi to mówi.

  Dzięki wielkie, cieszę się :)
 • jolka_ka rok temu
  Bartek to taki Krystian Grey, mi się zdaję. Tam gniew, tu ręką w majtki. Tak to już jest, że źli chłopcy przyciągają kobity. Ciepłe kluchy rzadko kiedy. Chociaż też zależy od wieku :D

  Fajnie by się to sprzedało. Ogólnie dialogi to Twoja mocna strona.
 • Ritha rok temu
  Boze tylko nie to... Że jak scena erotyko to od razu Grey?
  A, ze zły, u mnie przeważnie wszyscy sie ciskaja w opkach xd
  Dialogi, taa... lubię.
  Dziękuję pieknie (na komcia pod szóstką odpisze póżniej :D)
 • Elorence rok temu
  Jolka, nieeeeee! Bartek to nie Grey.
  Czytałam i nie. Grey to... nie będę strzępić języka. Ale kurde, aleś porównała xD
 • marok rok temu
  Bartek to jaśniejsza strona Greya
 • jolka_ka rok temu
  Nie, że jak erotyka to Gray. Tylko mi się skojarzyło z takim jednym fragmentem z windy. Był chyba nawet w zwiastunach. Tyle, że tam się całowali, ale kobita była równie oszołomiona jak Ewa, a on taki: zrobiłem, co zrobiłem, jak chcesz więcej, a chcesz, to se przyjdziesz :d
 • Elorence rok temu
  To jest "zarzucanie sieci" i, o dziwo, stosuje to całkiem sporo facetów :) Nawet w związkach. W żaden sposób nie łączyłabym tego akurat z Greyem.

  PS: Tak, mam ogromny hejt na tę serię. Nie będę ukrywać :)
 • jolka_ka rok temu
  Elorence Ty nie. Ja połączyłam, ale niczego to nie ujmuje bohaterowi :p
 • Cyber.Wiedźma rok temu
  Hah, ten to przynajmniej poczekał trzy tygodnie, ale co tam... Zabij go w sequelu, a wszyscy będą zadowoleni.
  Czekam na ciąg dalszy. Ile jeszcze rozdziałów przewidujesz?
 • Ritha rok temu
  Hello, nie wiem kurde, pięć. Chyba pięć, ale zobaczymy ;)
  Ciąg dalszy za około godzinę :D
 • Agnieszka Gu rok temu
  Zabij go?! Cyber ... no nie mogę ;))
 • betti rok temu
  Nieźle dziewczyny kombinują... lubię ludzi, którzy myslą... a Bartek, to jak widać facet. Bierze, co mu się podoba. Fajne opowiadanie!
 • Ritha rok temu
  Fajnie betti, cieszę się, dziękuję :)
 • Nuncjusz rok temu
  Tu dramat się odbywa, a ja się chichram, co ze mnie za człowiek :)
 • Agnieszka Gu rok temu
  Nuncjusz ;))) Cóż, typowy facet... ;D
 • Ritha rok temu
  O Nuncjo, jak mogłabym przeoczyć Ciebie i Twój komentarz!
  Git, że sie pochichrałeś.
 • Elorence rok temu
  Ewa... myśli, że ktokolwiek pogłaszcze ją po główce? Nie powstrzymała Bartka, bo nie chciała - dokładnie tak jak mówi Teresa. Tym bardziej, że nie wepchał od razu łapy do majtek, ale błądził jeszcze po ubraniach. Mogła go trzepnąć w łeb, ale tego nie zrobiła.

  Teresa to dopiero świruska :D Ale nie powinna tak pchać Ewy w jakiekolwiek znajomości. Takie rzeczy zawsze źle się kończą i ta-dam, teraz jest tak samo.

  A Piotr. Tu bym przeklęła parę razy, ale nie... On nie zasługuje na to. Buc i debil. Wysadzić laskę na środku drogi... Normalnie kretyn.

  Jezu, tu się tyyyleee dzieje! :D
  Pozdrawiam ciepło i lecę do 10!
 • Ritha rok temu
  I tu też dziękuję :)
 • Agnieszka Gu rok temu
  nooooo, powiem ci kochana, pomysł z olejem genialny :D hehehe
 • Agnieszka Gu rok temu
  Nooo.... Komedyja na całego ;)))

  "— Pewno, że dobrze! Wszyscy byli dla wszystkich mili, Piotrek dla Bartka, Bartek dla Piotrka! — krzyczała na granicy histerii. — Obaj panowie dla mnie, Bartek, wsadzając mi rękę w majtki, a Piotr, martwiąc się o moje zachowanie i mówiąc, że nie powinnam się z tobą kumplować.
  — Co?!
  — Tak powiedział. Że masz na mnie zły wpływ, że zachowujemy się jak nastolatki i…
  — Ja pytam — kobieta weszła jej w słowo — co zrobił Bartek?!
  Ewa schowała twarz w dłoniach." — a tu, to już leżę i kwiczę ;))))

  nooooo, powiem ci kochana, pomysł z olejem genialny :D hehehe

  aaa no lecem dali...
 • Ritha rok temu
  I tu dziękuję :)
 • Margerita rok temu
  ale ta Ewka jest nie zdecydowana swoją drogą sama już nie wiem kogo lubię bardziej Piotra artystę czy Bartka mechanika ech pięć lecę dalej
 • Ritha rok temu
  I tu dziękuję :)
 • Enchanteuse rok temu
  Hej.
  " Słucham?! Jak to, czy jest „korzystna”? "

  No i słuszna reakcja. Miałabym ochotę zareagować tak samo, ale nie wiem, czy by starczyło mi odwagi.
  Fakt, głupio się zachwoują, ale nie jemu to oceniać :P
  Poza tym, do cholery, przecież ona jest DOROSŁA.

  No i załatwione. Teraz tylko czekać, aż Ewa spiknie się z Bartkiem na nowo. Pewnie to kwestia półtora rozdziału... ;)

  No nic, się zobaczy. Do następnej (części) ;))
 • Ritha rok temu
  I tu też dziękuję :)

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania