.

.

Średnia ocena: 5.0  Głosów: 3

Zaloguj się, aby ocenić opowiadanie

Komentarze

 • Wrotycz 4 miesiące temu
  Wracając do polemiki pod częścią pierwszą, to ja, po przeczytaniu kolejnych, śmiem zaproponować najbardziej adekwatny tytuł:

  Ja, Kasandra

  Mimo prób zaciemniania pozorem obiektywności w skąpych dygresjach, córa nowego Ilionu na bank wieszczy upadek. Totalny w tej demos nieszczęsnej, o której mieszkańcy Troi (na szczęście) nic nie wiedzieli, bo by wcześniej zazdrośnikom ulegli.
  Wrotycz, stary chłop, niewiele już może pomóc, nie powinien więc Kasandrze demokracji w jej wizjach szkodzić, ale co tam. Nawet epokowe dzieło bywa, że ma oponentów., za co z góry przepraszam Autorkę.
  Problem leży w proporcjach. Między tekstem odautorskim a cytatami oraz (tu przepraszam, że sytuuję ciut niżej Autorkę w Jej przemyśleniach) kolejnością umieszczania tekstu własnego a cytowanego. Czyli najpierw cytat, później refleksje własne.
  Biję się w pierś cherlawą, że nie policzyłem słów zawartych w komentarzach i tych w cytatach, ale tak na pierwszy rzut oka widać co najmniej równowagę. A to niedopuszczalne w tekście literackim, który na własnej inwencji słownej winien być oparty. To taki specyficzny rodzaj jawnego (podkreślam - jawnego) plagiatu, tu z aurea dicta ludzi bardzo znanych.
  Oczywiście plagiatem nie jest przejęcie stylu czy rozwijanie myśli cudzych, ale może pod tekstem warto by w przypisach podać nazwiska (mimo że są w tekście głównym) autorów cytatów i tytuły dzieł, z których Autor tego tekstu korzystał.

  Suma summarum - część pierwsza, mimo potknięć językowych, zdecydowanie najlepsza.
  Pozdrawiam serdecznie, zazdroszcząc odwagi podjęcia się roli Kasandry w tym temacie.
 • Gregor 4 miesiące temu
  jest moje serce betti kochana
 • Gregor 4 miesiące temu
  Betti tak lubisz komuś podsuwać tytuły, jak zawsze
 • Wrotycz 4 miesiące temu
  Przepraszam po raz kolejny Autorkę, że zwrócę się, wyjątkowo, do siksy w cuchnących, żółtawych w kroku majtorach: szczaj sobie na zdrowie.
 • kalaallisut 4 miesiące temu
  Wrotycz jesteś / starasz się być wyjątkowo elokwentnym trollem. Odniosę się później jeszcze do każdego zdania u ciebie. Na szybko: pisałam to co napisałam, nie zastanawiałam się nad formą, teraz przypomina trochę to taki esej, który jak najbardziej ma prawo być bogaty w cytaty itd. Racja trochę tego dużo, miałam jeszcze rozbudować, ale jest jak jest, może jest pół na pół, swoje pewnie dodam w komentarzach później. Lista autorów na końcu,mimo że są przy cytatach... mogę. Poza tym jeszcze dwie części.
 • Gregor 4 miesiące temu
  ło matko betti! ty nawet jesteś specjalistką od majtorów
 • Wrotycz 4 miesiące temu
  Kalaallisut, trollem? Troll = negatywne uwagi, które tutaj mogą poprawić jakość tekstu?
  Sprawdź, czym jest trollowanie, choćby w Wiki.
 • Canulas 4 miesiące temu
  kalaallisut, pewnie odczytałaś wypowiedź wyżej, jako zwrot do Ciebie. Przeczytaj jeszcze raz i przeanalizuj. Ta roślina to żaden troll.
 • kalaallisut 4 miesiące temu
  Canulas już odpowiadam
 • kalaallisut 4 miesiące temu
  Wrotycz wybacz zwracam honor, zagalopowałam się, być może towarzystwo obok nie dokońca rozumiem. Ale gdzieś mi tu się pali moja lampka, bo dla mnie to być może stosowana przez Ciebie sztuka erystyczna, która jest przykrywką, ale spokojnie być może jestem przewrażliwiona. Z częścią uwag się zgadzam z częścią nie. Może napisz przeciw czemu jest Twój wrotycz, co traktujesz jako baterie pasożyty? Styl wypowiedzi nasunął skojarzenia z pewnym Jerzym wiek 60 lat, który był przelotem.
 • akwamen 4 miesiące temu
  kalaallisut ciepło, ciepło, coraz... ;)
 • Wrotycz 4 miesiące temu
  Kalaallisut, nie możesz mi zwrócić honoru, bo twój bezpodstawny zarzut mi go nie zabrał, to raz.
  Dwa, cena energii ma wzrosnąć, wyłącz przewrażliwioną lampkę, kobieto. O istnieniu tego portalu dowiedziałem się kilka dni temu od użytkownika zachwalającego Opowi na podobnym tematycznie forum.
  Trzy, wyłuszczyłem swoje zastrzeżenia w pierwszym komencie. Na wszelki wypadek, informuję, że cienki będąc w temacie tego akurat kasandrowania, ograniczyłem się wyłącznie do uwag technicznych.

  Mam aptekarskie poczucie humoru odnośnie swego nazwiska.
  Dziękuje za udział w rozmowie, czas się odmeldować.
  Pozdrawiam.
 • kalaallisut 4 miesiące temu
  Wrotycz Przepraszam, już wyłączam. Dziękuję za uwagi, musiałam je po swojemu przetrawić. Tytuł wygląda inaczej, nie wiem czy wg Ciebie jest adekwatny. Ale oszczędzę może tym siebie. Rozbudowuję pewne aspekty po swojemu między cytatami. Sądziłam, że z racji wieku być może dodasz coś od siebie osobistego oprócz uwag technicznych, tak czy inaczej dziękuję i pozdrawiam!
 • Wrotycz 4 miesiące temu
  Kalaallisut, tytuł, czekaj zajrzę... o, dziękuję Ci. Jasne, że tak.
  Osobistego? Człowiek im starszy, tym więcej ma dylematów. Zobaczę, może coś, ale nie obiecuję.
  Pozdrawiam.
 • kalaallisut 4 miesiące temu
  Wrotycz Dobrze :)
 • Ozar 4 miesiące temu
  Europa umiera tak ideologicznie jak i demograficznie. Niestety takie durne hasła typu multikulti i inne takie zatruwają serca i duszę europejczyków. To coś jak rak drążący ciało i doprowadzający do śmierci. Teraz nie potrzeba wojny. Ktoś to wymyślił marsz tzw. emigrantów wraz z kobietami i dziećmi był geniuszem. Do nich nikt w UE nie odważy sie strzelać choćby było ich 100/200 500 tysięcy czy 10 milionów. To w języku islamistów nazywa się hidżra – czyli inwazja i zasiedlenie.
  Prawda jest taka, że albo Europa wstanie z kolan, albo za 5/10/ najwy
 • Ozar 4 miesiące temu
  żej zginie pod naporem emigrantów. Kurdę obcięło . Daję 5 za temat do myślenia.
 • kalaallisut 4 miesiące temu
  Ozar Ktoś to wymyślił marsz tzw. emigrantów wraz z kobietami i dziećmi był geniuszem. Do nich nikt w UE nie odważy sie strzelać - tak tak Ozar.
 • Ozar 4 miesiące temu
  - " Krytyczne myślenie jest złożonym procesem rozważania pewnego problemu, w który zaangażowany jest wiele umiejętności i postaw"
  Masz racje takie myślenie na pewno pomogłoby młodym ludziom zacząć logicznie myśleć. Ale to dla każdej władzy jest niebezpieczne. Jak wiesz "in naród głupszy tym łatwiej nim sterować"
  Myślenie jest wrogiem każdej władzy.
  - Jak dzisiejsi obywatele poradzą sobie za kilka-kilkanaście lat w podejmowaniu decyzji wyborczych? To zależy od tego, jak teraz wygląda ich edukacja" – dokładnie tak młodzi ludzie w dużej części mają w dupie historię, politykę itd. Czyli będą bardzo łatwym żerem dla wszelkich nawet głupich zagrywek propagandowych.
  -"Antyczna Kasandra mówi do Apollina: „W tym płaszczu wystawiłeś mnie na pośmiewisko swoich wrogów”. Czy ustrój demokracji nie służy obecnie konkretnym elitą do kreowania po swojemu świata, krok po kroku w celu przejęcia totalnej kontroli nad społeczeństwem, które pozbawione nauki krytycznego myślenia staje się bezmyślnym tłumem, łatwym do sterowania? Czy w ten sposób doprowadza się do kolejnej fazy przeobrażeń systemu na swoją modłę? - TAK JEST!!! społeczeństwa europejczyków nie potrafią już logicznie myśleć. To bezmyślny tłum wyborców jak opisałeś wyżej.
  Reasumując Europa jest przegniła do korzeni podobnie jak Rzym w 3/4 wieku naszej ery. To, co widzimy to już ostatnie podrygi zdychającej ostrygi.
  -"Pamiętamy, że uległość opiera się na naszej bierności i bezmyślności" – gdyby to była tylko uległość to jeszcze nie tak źle, ale to jest systemowa zmowa tak potężna, że rządzi wszystkimi co ważniejszymi politykami i ich decyzjami. Tak mówiąc skrótowo, komuś bardzo, bardzo wielkiemu zależy, żeby Europa, taka jaką znamy umarła w terrorze zorganizowanym przez emigrantów.
  Co do destabilizacji Europy to trzeba na to spojrzeć inaczej. Pytanie jest proste: Kto na tym zyska?
  Tu mamy głownie dwie opcje:
  Rosja, albo Izrael, no chyba że jest jeszcze jedna opcja której nie znanmy. Możemy się domyslać jaka...
  To tyle na gorąco.
 • kalaallisut 4 miesiące temu
  "gdyby to była tylko uległość to jeszcze nie tak źle, ale to jest systemowa zmowa tak potężna, że rządzi wszystkimi co ważniejszymi politykami i ich decyzjami. Tak mówiąc skrótowo, komuś bardzo, bardzo wielkiemu zależy, żeby Europa, taka jaką znamy umarła w terrorze zorganizowanym przez emigrantów."

  Do grupy interesów odniosę się później.
  Cytat z mojego niegdyś wiersza:" mulitkulti bramkarz kupiony, samobój czy strzał wolny?"
  Multikulturalizm - to kolejna wydmuszka wprowadzonej ideologii.
 • Karawan 4 miesiące temu
  Powtórzę koment z poprzedniej częsci :
  Pomysł zacny jak mało co! Ale realizacja na wskroś młodzieńcza, niecierpliwa. Proponuję wyhamować ( choć to już za późno) . Szkoda ogromna! Bo jakom rzekł - pomysł zacny wielce!!. Może więc spróbuj wyłapać pierwsze trzy pytania i zamieść je jako addendum do Powrotu Kasandry? Sercem jestem za tym, stawiasz pytania o wielkim ciężarze gatunkowym, wg mnie prawdziwe źródła dyskusji. Pozdrawiam i idę do części dalszych z obawa, że z doskonałego zamysłu zostanie jeno opko. ;)
 • xfhc 4 miesiące temu
  Podobnie, jak poprzednio: przybyłem, przeczytałem,

  pozdrawiam :)
 • kalaallisut 4 miesiące temu
  Dziękuję i pozdrawiam ;)

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania