.

.

Średnia ocena: 5.0  Głosów: 13

Zaloguj się, aby ocenić opowiadanie

Komentarze

 • Freya rok temu
  Każdy ma własną odpowiedź na kolejkę kolejności wykolejeń kolejnymi koleinami... ;))) Pzdr
 • Nachszon rok temu
  Freya, kolejna bardzo słuszna Twoja uwaga. Ponieważ jako pierwszy w kolejce rzuciłeś komentarzem, dlatego jako pierwszemu w kolejności dziękuję :)))
 • Justyska rok temu
  Kolejki sa niesprawiedliwe :))
 • Nachszon rok temu
  Ależ Justyska! Po raz kolejny nie masz racji. kolejki tworzą kolejkowy porządek, bez nich byłaby kolejna na świcie anarchia. Dziękuję Ci jako drugiej w kolejności:))
 • Freya rok temu
  Justyska; kolejki Piko są bardzo wporzo :))
 • yanko wojownik rok temu
  Nachszon "bez nich byłaby kolejna na świcie anarchia."
  Anarchiści w kolejce po bilety na koncert ancho-punkowej kapeli, to już system, pomijając, że tak potępiana przez nich komercja.
 • Nachszon rok temu
  yanko wojownik No coś w tym jest, co piszesz, pewnie jakaś kolejna alternatywna logika, dopuszczająca wewnętrzną sprzeczność, czy cóś:). Dzięki za kom.
 • betti rok temu
  Jakbym zobaczyła wagony wypełnione ludźmi w drodze do obozu... wykolejeni przez wykolejonych.
 • betti rok temu
  Można to też odnieść do czasów współczesnych, jesteśmy wszak tylko numerami pesel, wykolejeni przez system, a może to system się wykoleił, skoro tyle wykolejonych?
 • Nachszon rok temu
  Betti... Shit... Jestem mocno niezadowolony. Akurat Ty... Że też akurat Ty.... Trzy strzały i trzy w dyszkę mimo ukrycia w kategorii. A niech to, dzięki za komentarze.
 • Justyska rok temu
  No przeciez mowie, ze sa niesprawiedliwe, nie mozna czlowieka do numeru sprowadzac
 • betti rok temu
  Nachszon sorry, nie wiedziałam, że nie powinnam, że akurat ja nie powinnam. Na przyszłość będę ostrożniejsza...
 • Nachszon rok temu
  betti Daj spokój, przecież jaja sobie robię. Oczywiście, że się cieszę. Naprawdę i to bardzo. Ale tak strzelić. Aż nieprawdopodobne.
 • Nachszon rok temu
  Justyska :)
 • Ozar rok temu
  Nachszon Ja trochę może z innej bajki, ale czy nie wydaje ci się, że my ludzie powoli rok po roku przestajemy być istotami żywymi, a zamieniamy się w numery? Pesel, NIP, Regon itd. Dla urzędów, biur, szpitali, przychodni stajemy się już tylko numerami. Teraz gdzie nie pójdziesz chcą pesel. Jak nie znasz to nic nie załatwisz. Jak czegoś szukasz w necie np. wyników badań też pesel itd. Dla komputerów i jak mi się wydaje przyszłej sztucznej inteligencji jesteśmy i już będziemy tylko numerami.
  Nie wydaje ci się, że wszystko wokół nas zaczyna być coraz bardziej odczłowieczone, takie bez uczuciowe, sztuczne?
  Wcale bym się nie zdziwił, gdyby za 10/20 lat każdy z nas miał już tylko numer, bo po co nazwisko, imię kiedy ważniejszy numer.
 • Nachszon rok temu
  No cóż Ozar, w dużej części jestem również twórcą tego odczłowieczenia, lubię nowoczesne technologie, bazy danych, itp. Nie dramatyzowałbym. Numerki numerkami do załatwiania spraw, a człowiek pozostanie człowiekiem dopóki sam zechce nim być;)
 • Ozar rok temu
  Nachszon Ale mnie to wkurza. To chyba jest droga którą nam wieszczą niektórzy, mówiąc że juz niedługo świat opanują komputery, a my staniemy się niepotrzebni, czyli będziemy gatunkiem do wytępienia. Ktoś kiedys powiedział że prawdziwy antychryst to własnie komputer i jak mi sie wydaje miał racje. Na razie tego nie widać ale za kilkanaście lat... kto wie!
 • Nachszon rok temu
  Ozar Antychryst to dla mnie kompletnie puste pojęcie:) A komputery... no cóż. Nie chciałbym wracać do czasów, gdy niemożliwe były szybkie bezgotówkowe transakcje, gdy trudne złożone obliczenia trzeba było wykonywać "na piechotę" całymi miesiącami, gdy nie było możliwości błyskawicznej komunikacji, kiedy samochody nie miały oprogramowania wspomagającego zarówno użytkowanie jak i diagnostykę. Wreszcie do czasów, gdy brak biometrii pozwalał na łatwe fałszowanie dokumentów. Nie chciałbym wracać do czasów bez nawigacji GPS (uwielbiam czytać mapy, ale GPS jest rewelacyjny).
  Obawa bierze się, przypuszczam z niewiedzy lub z wiedzy, która zepchnięta została w podświadomość na rzecz magii. Dostajemy numerki w systemie, bo:
  1) Można w ten sposób zadbać o unikatowość - imię, nazwisko nie są nadawane przez system i dlatego nie mają szans na unikatowość.
  2) Komputery znają tak naprawdę tylko dwie cyfry - 0 i 1 i każda wartość jest przetwarzana na system binarny. Szybciej maszyna przetworzy rząd cyfr, aniżeli rząd liter. Przy niewielkiej ilości danych i obecnych szybkościach procesorów te różnice są niezauważalne, ale przy wielkich ilościach danych, różnica w szybkości obliczeń ogromna.
  Dzięki punktowi (1) system nie pomyli się (no czasem się zdarza) i nie powie, że Ritha jest mi winna 10000 EUR, co jest nieprawdą, ale że Ozar jest mi winien 20000 EUR, co jest prawdą:)
  Czy racjonalnie widzę jakieś zagrożenie świata przez komputery? Nie.
 • Ja nie cierpię kiedy mnie się gdzieś zaszeregowuje z automatu. I to w praktycznie każdej dziedzinie, nigdy nie zapamiętuję, a wręcz celowo łamię te tak zwane reguły, których, według czyichś wydumanych opinii, powinienem się trzymać i ich przestrzegać. Reguły, których ja sobie nie przyswoję, nie uznam za własne są kolejnymi wykolejonymi kolejkami w kolejach mojego życia. Niestety albo właśnie stety! :)
 • Nachszon rok temu
  A ja zależy kiedy. Czasami reguły wspólne dla wszystkich ułatwiają życie. Dzięki Maurycy, Ty buntowniku, anarchisto Ty taki:)
 • pkropka rok temu
  Bardzo lubię kolejki, ale takie na kolejowych torach. Kolejki, kiedy jest się ustawionym po kolei w kolejności są słabe.
  Dobrze, że jak się wykoleimy w życiu, zawsze możemy wrócić na tory. Niekoniecznie te same, czasem kolejne.
 • Nachszon rok temu
  pkropka, och jak ładnie to ujęłaś, prześlicznie. Naprawdę. Bardzo dziękuję.
 • Inteligentny dowcip. Zajebiste! 5
 • Nachszon rok temu
  Marek Adam, Dzięki śliczne za uznanie:)
 • Antoni Grycuk rok temu
  Podoba mi się. Zawsze lubiłem dowcipy językowe. Np: gdyby wszyscy ludzie byli braćmi, to by nie było sióstr! 5.
  Pozdrawiam.
 • Nachszon rok temu
  Antoni, pamiętam jak w średniej szkole kumpel wymyślił prostą, ale naprawdę fajną zabawę językową. Podchodził do uczniów i mówił: mecz! Część z nas zaczaiła, część nie. Byłem na szczęście w tej pierwszej grupie, ale dwie sekundy mi zajęło, zanim zaczaiłem, że nie chodzi o mecz np. piłkarski i trzeba zrobić: meeee:) Też lubię zabawy językowe. Pozdrawiam i dziękuję :)
 • Elorence rok temu
  Język można sobie połamać, czytając zbyt szybko. Ale przesłanie jak najbardziej prawdziwe :)
 • Nachszon rok temu
  Elorence, nie łam sobie proszę języka, czytaj wolniej! Dzięki.
 • Wrotycz rok temu
  Reinkarnacja i antynatalizm.
  Celowe zapominanie, ucieczka przed kolejnym wykolejonym torem i pociągiem do śmierci.
  Tak najkrócej, Nachszon.
  Dobre! :)
 • Nachszon rok temu
  Nie no Wrotycz, aż antynatalizm? No to pojechałem, często nie panuję nad tekstem:) Dzięki Ci śliczne
 • Ritha rok temu
  To mi przypomniało, jak nie tak dawno temu zapomniałam PIN'u przy bankomacie, weszłam więc do banku i, z uwagi na to, że nie pamiętałam również numerycznego hasła, dzięki któremu mogłabym zalogować się do bankowości elektronicznej, pani rozpoczęła procedurę resetowania haseł, PINów itp., drukując stos papierów i wysyłając mi szereg hasłowych SMSów, podczas, gdy ja - w połowie tejże procedury - przypomniałam sobie rzeczony PIN. Było mi głupio i się nie przyznałam :D Zmieniłam PIN na taki sam. Godzina wyjęta z życiorysu. Numerki, numerki, numerki...

  Krótki tekst, a interpretacja jakże szeroka. Skojarzenia z holokaustem, z numerkami w przychodni (tera jest RODO i po nazwisku nikt nie woła), PESEL gdzieś tam, PESEL, życie, śmierć. Kolejka, oczekiwanie. Oczekiwanie to przemijanie, a zarazem drzemiąca gdzieś nadzieja na lepsze. Nie lubię czekać, choć z drugiej strony może dobrze mieć jeszcze na co czekać. Prawdopodobnie bredzę :D
  Ten dywiz zamiast pauzy mnie tam kłuje w oko ;p

  Fajnie Cię czytać, fajnie wiedzieć, że jeszcze tu zaglądasz. Trza tu takich ludzi, Nachszon, w tym grajdole.

  Pozdrawiam :)
 • Nachszon rok temu
  Dzięki Ritha za dywiz, faktycznie aż biło po oczach, poprawione:) Do przechowywania sensytywnych danych, nawet takich jak PIN, proponuję Keepass, bardzo dobrze napisane, bezpieczne oprogramowanie.
  A ja czasami Ritha lubię na coś (dobrego oczywiście) poczekać, nauczyłem się nie poganiać czasu. Dzięki Ritha Ci bardzo :)
 • Boguluba rok temu
  Kolejność, liczby i numery, wpierw były boskie, niż ludzkie. To ludzie je popsuli, przywłaszczając je sobie. Bóg dał Adamowi władzę nazywania rzeczy, ale nigdy nie oddał mu władzy ustalania ich kolejności. Bardzo pobudza do refleksji i modlitwy. Bóg zapłać za ten tekst.
 • Nachszon rok temu
  Myślę, że Najwyższy dał ludziom cały świat do obróbki, w tym liczby. Dzięki temu ludzie mogą i powinni:
  1) Liczyć na siebie
  2) Liczyć się z innymi
  Bóg zapłać za komentarz:)
 • Canulas rok temu
  Tym razem (kwestia miernej kondycji myślowej u mnie) zawężę komentarz tylko do:
  1. Byłem-przeczytałem
  2. Fajna gra słów.
  Pozdrówka
 • Nachszon rok temu
  I wystarczy Can, dzięki Ci śliczne:)

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania