Księżyc nie istnieje

- To nie żart! Księżyc nie istnieje, to tylko złudzenie. Wszystkich nas oszukano. Do tego można dołączyć sprawę rzekomego lądowania na księżycu. To nigdy się nie wydarzyło. Żyjemy w świecie ciągłej manipulacji. Oszukują nas koncerny, politycy, handlowcy, naukowcy, a najbardziej to historycy i nawet teologowie. Cała ta cywilizacja "homo sapiens" jest wypełniona wielkim oszustwem. Nie wierzycie w tę historię z rzekomym księżycem? To wam powiem, gdyby on rzeczywistsze istniał, to byście go widzieli w dzień, chociaż szczątkowo. On znika, bo to świetlne złudzenie. Po prostu promienie słońca odbijają się na ciemnym niebie. A z gwiazdami jest podobnie. To są wiązki promieni słonecznych też odbijających się na ciemnym niebie. A do tego wam coś dołożę! Ziemia nie jest ani okrągła, ani też płaska. Ona w ogóle nie istnieje, bo rzeczywistość jest tylko odbiciem idei. Tak, świat idei jest jedyną rzeczywistością, a o Platonie coś wiecie? - powiedział Jan Gromacki, wieloletni pacjent naszego szpitala psychiatrycznego.

Konsylium lekarskie nawet nie słuchało jego wywodów, bo od trzydziestu lat ciągle mowa o tym samym.

- Biedak ten Gromacki - powiedziała cichym głosem pielęgniarka, która mimo woli się przysłuchiwała. - Odkąd wyłysiał, to ciągłe gada o księżycu. To chyba kompleks łysej głowy? Mało znane zjawisko w psychiatrii. A teraz wiecie, dlaczego w sprzedaży są środki przeciwko wypadaniu włosów? Inaczej wielu mężczyzn opowiadałoby o nieistnieniu księżyca! A w naszym szpitalu zabrakłoby dla nich miejsca, a w innych byłoby podobnie!

 

Postscriptum

Lęk przed utratą włosów ma swoje źródło nie w psychice poszczególnego człowieka, lecz w kulturze masowej, kreowanej przez biznes. Gdyby nie było marketingu kosmetycznego w zakresie pielęgnacji włosów oraz modelowania stylu mężczyzny nie byłoby kompleksów z łysiną. Winny jest system!

Proszę sobie wyobrazić, że czasopisma, reklamówki i inne formy przekazu kreują nowy model mężczyzny, tego z łysiną. Co stałoby się wtedy? Na pewno Jan Gromacki zostałby wypuszczony ze szpitala jako zdrowy osobnik. On cierpi z powodu systemu medialnego, który promuje mężczyzn z czupryną!

Średnia ocena: 4.8  Głosów: 5

Zaloguj się, aby ocenić opowiadanie

Komentarze

 • Aisak pół roku temu
  Człowiek to zbiór kompleksów.

  Ważne, by mógł je ukrycić w sferze świadomości.
  Osobami, które budują, albo niszczą charakter człowieka są rodzice...
  Osoby częstokroć niezrównoważone psychicznie i emocjonalnie.

  A księżyc istnieje. Byłam to wiem.
 • Matt Custor pół roku temu
  Skoro byłaś na księżycu, to proszę mi napisać, jeśli to możliwe, co jest po drugiej, jego ciemnej stronie. Niektórzy twierdzą, że tam są bazy UFO, że oni się tam ukryli.
 • Aisak pół roku temu
  Złożyłam przysięgę, że nie pisnę słówka.
 • Matt Custor pół roku temu
  Aisak

  Przysięgę? Komu? UFO czy NASA?
 • Aisak pół roku temu
  Matt Custor
  Zneutralizują mnie...
  więc ciiiii
 • Matt Custor pół roku temu
  Aisak

  Nie martw się, nikt się nie dowie. Teksty z opowi.pl nie są czytanie przez UFO lub NASA.
  Zerowy stopień ryzyka i zagrożenia.
  Pozdrawiam!
  MC
 • Aisak pół roku temu
  Matt Custor

  mam czip
  taki trip
  bip bip bip bip bip

  Połączenie zostało zerwane...
 • Matt Custor pół roku temu
  Aisak
  .
  Połączenie zostało zerwane...Bezpowrotnie!
 • JamCi pół roku temu
  Łyse jest piękne (cytując klasyka). Niech żyją łysi :-)
  Ciekawy pomysł :-)
 • ANQ pół roku temu
  Treść ciekawa i wzbudza pewnego rodzaju niepokój...

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania