Uwaga, utwór może zawierać treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich!

Nowy Świat Czarownic, cz. 23

Ocknął się, leżąc na chłodnej podłodze. Ktoś oblał go strugą zimnej wody. Potrząsnął obolałą głową. Panował półmrok, rozjaśniany tylko słabym blaskiem kilku pochodni. Z pewnym trudem przypomniał sobie wydarzenia poranka. Obiecana przejażdżka, Berenika wyrzucona z siodła przez Demona. Nie, wcale nie Berenika, tylko udająca ją księżna Berengaria. Oskarżenia, które cisnął jej w twarz, a którym nie zaprzeczyła. Rozkaz aresztowania, niemożność wykonania jakiegokolwiek ruchu, zbir z pałką i rżenie Demona...

- Jeszcze raz, Szlachetna Pani?

- Na razie wystarczy, chyba się obudził.

Obecnie także poruszał się z trudem, to jednak nie magiczne zaklęcie czy zarzucona sieć odbierały mu swobodę, ale zwykłe łańcuchy, spinające nadgarstki i kostki nóg. W sposób niezbyt uciążliwy, ale jednak. Czy był więc więźniem? Czy przebywał w lochach pod zamkniętą dotąd przed nim częścią zamku? Wiele na to wskazywało. Gdy w końcu zdołał unieść głowę, przekonał się, że znajduje się w czymś w rodzaju celi, powstałej przez odcięcie żelaznymi prętami jednego z kątów większego pomieszczenia, którego rozmiary trudno było określić z powodu słabego światła. Na zewnątrz przegrody dostrzegł kilka postaci. Przede wszystkim pachoła dzierżącego wiadro z wodą, gotowego, by ponownie chlusnąć nią w półprzytomnego chłopaka. Ten stał najbliżej. Nieco z tyłu dwaj inni unosili pochodnie. Po chwili do przodu wysunęła się jeszcze jedna postać.

- Słyszysz mnie, sir Marcusie?

Księżna Berengaria, przeklęta wiedźma! Przecież ona nie ma prawa go więzić, jest szlachetnie urodzonym panem, synem krwi Międzyrzecza, uroczyście poślubionym i przyjętym pierwszym małżonkiem następczyni tronu! Czy jednak miało to jeszcze jakieś znaczenie? Skoro wydawało się prawdopodobne, że pani Siedmiu Bram w podobny sposób mogła potraktować również własną córkę? Bo chyba w innym wypadku Berenika nie pozwoliłaby na to, co się stało. A sama lady Berengaria nie musiałaby podszywać się pod nią podczas nieszczęsnej przejażdżki. Właśnie, gdzie jest księżniczka? Może uwięziono ją gdzieś w pobliżu? Spróbował skupić wzrok.

- Co zrobiłaś z Bereniką?

- Cieszę się, że dochodzisz do siebie, sir Marcusie.

- Gdzie ona jest?

- Zapewniam, że ma się dobrze i wkrótce sam się o tym przekonasz.

Księżna stanęła tuż przy kracie. Nikogo obecnie nie udawała, powróciła do własnej, urodziwej zresztą postaci. Co prawda wiedział już, że nie jest to wcale postać prawdziwa. Odziana w skórę i metal, wyglądała jak wybierająca się do bitwy wojowniczka. Stroju dopełniały sięgające za kolana buty. Przypomniał sobie natychmiast, że w podobny sposób wystąpiła podczas ceremonii zaślubin na zamku margrabiny, gdy nałożyła mu pierścień i przypięła do obroży znak Siedmiu Bram. - „W imieniu własnej córki, oczywiście.” - Pomyślał z ironią. Wtedy jej strój i dumne zachowanie wywarły na nim silne wrażenie. Czyżby teraz wyobrażała sobie... Niedoczekanie! Nienawidzi tej wiedźmy i brzydzi się nią! Dostrzegł też pewną różnicę. Podczas ceremonii księżna pojawiła się bez broni. Obecnie przy spinającym szczupłą talię pasie tkwiła pochwa ze sztyletem, a w obciągniętej skórzaną rękawiczką dłoni trzymała bicz o krótkiej rękojeści. Czyżby zamierzała... Wzdrygnął się mimowolnie. Nie, tym razem tak łatwo jej nie pójdzie! Na początek spróbuje wstać. Nie chciał odbywać tej rozmowy na kolanach. Dźwignął się, chwytając dłońmi krat. Strażnicy przysunęli się groźnie.

- Dajcie klucze i zostawcie nas samych. - Księżna odprawiła zbrojnych ruchem ręki.

- Ależ Pani, nie powinnaś...

- Poradzę sobie, chyba w to nie wątpisz, kapitanie?

- Oczywiście, że nie, Milady.

- To na co czekasz? Przygotujcie tymczasem dziewczynę.

- Wedle rozkazu, Szlachetna Pani.

Oficer podał pęk kluczy, skłonił się lekko i wyszedł, zabierając swoich ludzi. Opuszczając loch zostawili jedną z pochodni, wetkniętą w umieszczony na ścianie uchwyt.

- Gdzie jest Berenika i co chcesz z nią zrobić? Do czego mają ją przygotować, ohydna starucho, przeklęta wiedźmo?

- Ależ książę, rozczarowujesz mnie. Takie ordynarne słowa w ustach szlachetnie urodzonego pana? I to przybyłego z wyrafinowanego dworu Międzyrzecza? Lady Miranda byłaby wstrząśnięta.

- Nie mieszaj do tego mojej matki. Obie jesteście siebie warte, ale Berenika jest inna! Wiem o tym! Nie chciała mnie dłużej oszukiwać i dlatego ją uwięziłaś! Ty podstępna czarownico!

- Sir Marcusie, proszę, porozmawiajmy zachowując dobre maniery.

- Może powinienem wykonać dworski ukłon z beretem? Albo upaść na kolana? Nie mam beretu i przeszkadzają mi te łańcuchy. A klękać nie zamierzam.

- Szkoda, byłoby to całkiem na miejscu, nie uważasz, książę?

- Chcesz mnie zmusić? Bo inaczej nigdy czegoś takiego nie uczynię!

- Proszę, nie unoś się gniewem, sir Marcusie. Rozumiem, że możesz odczuwać wzburzenie. Te okowy nie przystają godności szlachetnie urodzonego pana, przyznaję. Ale są przydatne. Nie zamierzam tracić więcej mocy na sztuczki podobne tym, które okazały się potrzebne w lesie.

- To w jaki sposób przymusisz mnie do czegokolwiek? Tym biczem? Bo sama groźba i dumna postawa nie wystarczą!

- Nie obawiaj się, sir Marcusie. - Lady Berengaria okręciła rzemień bata wokół dłoni, jak gdyby teraz dopiero przypomniała sobie o jego istnieniu. - Nie mam takich planów. Kto wie, może nawet tego rodzaju środki okazałyby się skuteczne i zasmakowałbyś w czymś takim, ale nie teraz. Ten bicz nie jest przeznaczony dla ciebie. Znajdę inne sposoby, by skłonić cię do... współpracy.

- Nigdy! Co zrobiłaś z Bereniką?

- Wkrótce ujrzysz swoją panią i małżonkę, raz jeszcze zapewniam, że ma się równie dobrze jak i ty. Ale, ale... Pytasz już po raz któryś z rzędu o moją córkę, a nie zainteresowałeś się losem Demona? Przecież jeszcze niedawno tak bardzo zależało ci tym koniu. Czyżbyś może się zakochał? W mojej córce, oczywiście? To ułatwiłoby w sumie sprawę.

- Co z nią zrobiłaś?

- Demon stoi sobie bezpieczny w stajni. A wiesz, w jaki sposób udało się tego dokonać? Poskromiła go Sudrun, któżby inny? Już w Międzyrzeczu wiedziałam, że ta dziewczyna na pewno na coś się przyda.

- Sudrun? Ale dlaczego? I co z nią?

- Wreszcie pomyślałeś o swojej wiernej gwardzistce, książę. Otóż chętnie wykonała moje polecenia, gdy dotarło do niej, że od tego zależy całość twojej skóry.

- Rzucasz puste groźby. Jestem zbyt cenny, potrzebujesz mojej mocy, pamiętasz?

- Ale do tego, żeby ją oddawać, wystarczy ci jeden palec. Ten najważniejszy. Pozostałe nie są przy tym niezbędne. Podobnie jak uszy, nos albo oczy, jeżeli doszliśmy już do takich kwestii.

- Nie ośmielisz się!

- Sudrun miała w tej sprawie inne zdanie. To jednak prawda, że wolałabym uniknąć takich środków. Ty chyba również? W tym akurat powinniśmy się zgodzić.

- Ty wiedźmo...

- Nie zastanowiło cię jednak, sir Marcusie, dlaczego ta dziewczyna tak bardzo przejmuje się twoim losem?

- No właśnie, dlaczego?

- Z jakiego właściwie powodu porzuciła wygodną służbę w Międzyrzeczu i przybyła z tobą do Siedmiu Bram, na pogranicze? Dla konia, którego i tak nie jesteś władny jej ofiarować? Nie wierzę.

- Ty mi to powiedz, skoro zdajesz się wiedzieć.

- Och, mężczyźni. Ta dziewczyna cię kocha, sir Marcusie. Nie zauważyłeś? Kocha cię do szaleństwa, bo i sama jest szalona. Zresztą pewnie jedno wiąże się z drugim. Dlatego zrobi co trzeba, żebyś zachował swoje palce... Wszystkie palce. A ty, mam nadzieję, okażesz się równie godnym kawalerem.

- Och, ty...

- Ależ proszę, nazwij mnie wiedźmą, ulżyj sobie. To mi nie przeszkadza. Wszyscy tak o mnie mówią za plecami, a ja się z tego śmieję.

Pokonany, nie znalazł odpowiedzi.

- A teraz, mój piękny książę, udamy się na małą przechadzkę. Mam nadzieję, że okaże się ona pouczająca i nie wrócisz już do tej celi. Jak widzisz, nie nakazałam przygotować jej odpowiednio na twój pobyt, nie ma tu nawet słomy, ani wiadra na nieczystości.

Otworzyła kluczem drzwi i skinęła na Marcusa.

- Idziemy do Bereniki?

- Do niej również, ale później. Przedtem chciałabym coś ci pokazać. Pokazać, że potrafię znaleźć różne sposoby przeprowadzenia mojej woli i zaspokojenia moich potrzeb.

Powłócząc nogami oraz brzęcząc łańcuchami wyszedł z celi. Próba rzucenia się na wiedźmę nie rokowała szans powodzenia. Miała rację, okowy pozwalały stawiać niewielkie kroki, ale skutecznie ograniczały swobodę ruchów. Zresztą, nade wszystko pragnął spotkać Berenikę.

Księżna zabrała dającą niepewne światło pochodnię, musiała dobrze znać te lochy, nie wahała się bowiem w wyborze drogi. Puściła Marcusa przodem, słyszał za plecami stukot metalicznych obcasów oraz wypowiadane szorstkim głosem, krótkie wskazówki..

- Teraz w lewo. W prawo, prosto.

Trafiały się też jednak bardziej życzliwe ostrzeżenia.

- Pochyl głowę. Uważaj na stopień.

Podziemia okazały się zadziwiająco rozległe. Wreszcie dotarli do solidnych, okutych drzwi.

- Zapukaj mocno trzy razy. Potem przerwa i znowu trzy razy.

- Kto tam? - rozległo się stłumione pytanie?

- Pani Siedmiu Bram! - odparła zdecydowanie.

Marcus usłyszał jakieś zgrzyty i drzwi stanęły otworem. Znaleźli się w kolejnym lochu, tym razem o wiele mniejszym, ale lepiej oświetlonym. I to nie przez pochodnie. Jasne promienie słońca wpuszczał zakratowany, sporych rozmiarów świetlik przebity w sklepieniu piwnicy. Ze zdumieniem spostrzegł, że drzwi otwarła kobieta. W dojrzałych latach, nawet urodziwa. Podobnie jak księżna odziana w skórzany, nabijany metalem lekki pancerz oraz buty na wąskich obcasach, chociaż nie tak wysokie i nie zakrywające kolan jak te, które nałożyła Lady Berengaria.

- Pani! – Gwardzistka albo strażniczka oddała wojskowe pozdrowienie.

- Czy wszystko w porządku? Został przygotowany?

- O tak, pani. Nie zapowiadałaś wcześniej swojej wizyty, dopiero niedawno otrzymałyśmy wiadomość. Zdwoiłyśmy jednak wysiłki, staramy się, by on zawsze był gotowy. Zajmujemy się tym razem z Olgą, wedle twoich rozkazów.

- Dobrze wam to wychodzi i macie trochę zabawy, nie wątpię.

- To nie jest uciążliwa służba, Wasza Wysokość.

Wojowniczka spojrzała ciekawie na skutego łańcuchami Marcusa, ale nie odważyła się zadać oczywistego pytania.

- Nie, Edyto. To nie jest nowy gość. Chcę tylko coś sir Marcusowi pokazać.

- Szkoda, Szlachetna Pani. Zajęłybyśmy się nim z przyjemnością.

O dziwo, księżna nie zareagowała na tę śmiałą uwagę. Najwidoczniej tutejsze gwardzistki cieszyły się szczególnymi przywilejami, może z powodu rodzaju pełnionej służby?

W trakcie tej rozmowy chłopak rozejrzał się po dziwnym lochu. Ujrzał jeszcze jedną strażniczkę, zapewne wspomnianą Olgę. Nieco młodsza od Edyty, podobnie odziana, stała przy kracie i bawiąc się biczem drażniła klęczącego po drugiej stronie prętów więźnia. Bo piwnica podzielona została na dwie równe mniej więcej części. Oni sami znajdowali się w tej bardziej surowo urządzonej, w której rozstawiono różne groźnie wyglądające przyrządy jak dyby i pręgierze, w której zwisały podczepione do sufitu łańcuchy, a w ściany wprawiono metalowe pierścienie. Wszystko to przypominało prawdziwą izbę tortur, ale wrażenie psuła druga część pomieszczenia. Tę z kolei wyposażono w sporych rozmiarów łoże, stół z krzesłem, jakieś skrzynie, nie zbrakło również miejsca przeznaczonego do mycia się i załatwiania potrzeb fizjologicznych. Wystrój łagodziły rzucone tu i ówdzie skóry dzikich zwierząt, półka z księgami, obrus i przybory do pisania na stole. Ale było to jednak więzienie, a umieszczony w lochu mężczyzna musiał być więźniem. Przecież w przeciwnym wypadku nie przebywałby za kratami i nie klęczałby przy nich z dłońmi skutymi na plecach luźnym łańcuchem. Pochylając głęboko głowę, usiłował przycisnąć wargi do czubka jednego z butów Olgi, która wsuwała stopę pomiędzy pręty. Cofała ją jednak zawsze tuż poza zasięg mężczyzny, smagając przy tym jego plecy biczem. Niezbyt mocno, bo krata przeszkadzała również i w tej czynności. Przejęty swoim zadaniem, więzień nie zauważył nawet zapewne przybycia lady Berengarii oraz Marcusa.

- Błagam, pani Olgo. Proszę, zechciej przyjąć mój hołd..

Głos zdradzał kogoś nie pierwszej już młodości. Podchodząc bliżej, tuż za księżną i nadzorowany przez Edytę, chłopak przekonał się o trafności swoich przypuszczeń. Starzec, bo takie wywarł na nim wrażenie, ale bynajmniej nie zgrzybiały. Przeciwnie, przypuszczalnie w całkiem dobrej kondycji, przynajmniej fizycznej, chociaż o grzbiecie poznaczonym śladami po batach. O kondycji psychicznej oraz o stanie rozumu więźnia wolał nie myśleć. Ze zdumieniem i przerażeniem dostrzegł herbową obrożę oraz skuwający genitalia ochraniacz. Zrodziło się w nim straszne podejrzenie.

- Sir Marcusie, przedstawiam ci sir Adriana z księstwa Archipelagu, trzeciego męża lady Berengarii z Siedmiu Bram. – Księżna wypowiedziała te słowa tonem dumnej właścicielki, prezentującej dorodnego konia czystej krwi.

- Ale... Co on tutaj robi, w takim stanie? Szlachetnie urodzony...

- Pewne okoliczności zmusiły mnie, sir Marcusie, do wyznaczenia sir Adrianowi tych właśnie apartamentów, co zresztą korzystnie wpływa na jego obowiązki. Sam zobaczysz.

Odsunęła Edytę i zajęła jej miejsce przy kracie.

- Witaj, sir Adrianie. Miło widzieć cię w dobrym zdrowiu, jak zapewniają twoje opiekunki.

- Pani moja, księżno, błagam... - Najwidoczniej więzień nie stracił jednak zupełnie władz umysłowych i rozpoznał Lady Berengarię.

- O co chodzi? Czyżby źle cię traktowano?

- Nie, nie... Pani Olga i pani Edyta okazują mi łaskawą życzliwość... Ale z jednym wyjątkiem. Nie zezwalają, bym ucałował ich stopy i buty, czego zawsze bardzo pragnę. Pragnę podziękować za to, że poświęcają mi tyle uwagi. - Marcus zwątpił w poprzednią konstatację, zdecydowanie, z głową starego arystokraty musiało być coś nie w porządku.

- Sir Adrianie, zechciej im wybaczyć. Wykonują tylko moje rozkazy i to mnie powinieneś podziękować. To ja jestem twoją panią i małżonką, Berengarią, władczynią księstwa Siedmiu Bram. To mnie należą się twoje hołdy.

Wzorem Olgi wsunęła stopę pomiędzy pręty, gdy jednak sir Adrian usiłował ucałować czubek wysokiego buta księżnej, podobnie jak strażniczka cofnęła się i pan Trzeci, bo mimo wszystko przysługiwał mu przecież taki tytuł, przywarł tylko bezsilnie twarzą do żelaznych prętów.

- Pani moja, błagam – wyjęczał. - Pragnę złożyć ci ten hołd.

- Nie odmówię tego przywileju mojemu prawowitemu mężowi, ale wiesz, co masz zrobić. Przywitaj się i pozdrów mnie w należyty sposób, jako swoją panią i małżonkę, lady Berengarię z Siedmiu Bram!

Słowa wsparła smagnięciem bicza. Uczyniła to z większą wprawą, albo też może z mniejszymi oporami niż Olga, gdyż sir Adrian wyraźnie drgnął z bólu. Co jednak tym bardziej pobudziło jego podniecenie i elokwencję.

- Najdostojniejsza księżno, błagam. Pragnę złożyć ci hołd jako pani Siedmiu Bram. Pragnę stać się twoim sługą i niewolnikiem. Zechciej przyjąć moje służby.

- Czyim sługą i niewolnikiem, panie mężu?

- Twoim, o pani księstwa.

Nadal z jakiegoś powodu niezadowolona, Lady Berengaria nie kwapiła się do spełnienia prośby więźnia i trzymała stopy poza zasięgiem jego ust. Smagnęła za to ponownie plecy sir Adriana. Ona również musiała jednak w końcu uznać, że kraty przeszkadzają w wymierzaniu porządnych razów, wydała bowiem nowe polecenie.

- Otwórzcie drzwi!

Po wykonaniu rozkazu przez Edytę weszła do celi, umyślnie powoli, prowokująco stukając obcasami. Pan Trzeci natychmiast upadł na podłogę i usiłował przyczołgać się do jej stóp, w czym przeszkadzał mu trochę ochraniacz. Lady Berengaria cofnęła się odrobinę i uniosła ostrzegawczo bicz. Zniewolony arystokrata poprzestał więc na pokryciu pocałunkami kamiennej posadzki, tuż przed czubkami butów księżnej.

- Błagam, nie odmawiaj mi tej łaski, Dostojna Pani. Pragnę służyć ci z całych sił. Błagam, dłużej już nie wytrzymam!

- Komu pragniesz służyć, mężu?

- Tobie, Szlachetna Pani! Twojej sile i potędze. Jesteś niczym sama Bogini, racz przyjąć moje hołdy i moje służby!

W odpowiedzi Lady Berengaria wymierzyła kolejny cios biczem. Potem drugi, trzeci, czwarty. Uderzała mocno, chociaż panowała nad sobą i swoim okrucieństwem, Sir Adrian wił się na podłodze lochu, nadal usiłując błagać i całować kamienie u jej stóp.

- Pani, łaski. Pragnę służyć ci ze wszystkich sił!

- Nieprawda! Okazujesz zuchwałą krnąbrność, nadal nie powitałeś mnie w sposób należny pani i małżonce!

- Bo nie mogę, wiesz, że nie mogę! Wybacz, o Bogini, ale tego jednego nie mogę!

- Oczywiście, że możesz. Możesz i musisz to zrobić. A teraz milcz, chyba że nabierzesz rozumu, uparty, stary głupcze!

Posypały się kolejne smagnięcia, spadające na barki, plecy, pośladki i uda sir Adriana, który, by uniknąć przynajmniej poranienia dłoni, rozsuwał je na tyle, na ile pozwalał skuwający okowy łańcuch. Księżna uderzała teraz mocno, z gniewnie zaciśniętymi ustami oraz rzucającymi groźne błyski oczyma. Jeżeli z jakichś powodów uprzednio odgrywała tylko rolę srogiej i okrutnej pani, to obecnie zawładnęła ona jej uczuciami. Przecież wijący się i skulony pod ciosami bicza więzień nie był w stanie ujrzeć jej twarzy! Po cóż miałaby więc udawać?

- Łaski, Szlachetna Pani, łaski o władczyni Siedmiu Bram!

Księżna nie reagowała na te daremne prośby, nadal okładając plecy małżonka batem.

- Łaski, lady Berengario – wykrztusił wreszcie.

Uderzyła jeszcze raz czy drugi, ale w końcu opuściła groźne ramię.

- Poproś głośniej i przywitaj swoją panią!

- Błagam, lady Berengario. Błagam, pani i żono. Jestem szczęśliwy, że zechciałaś zaszczycić mnie swoją wizytą. – Głos upokorzonego, złamanego sir Adriana brzmiał głucho i żałośnie, ale wyraźnie.

Na twarzy księżnej pojawił się uśmiech triumfu i satysfakcji. Trąciła lekko czoło męża czubkiem prawego buta. Potraktował to jako znak łaski i przyzwolenia, może nawet wybaczenia niezrozumiałych dla Marcusa przewin. Przywarł ustami do okrytej skórą stopy pani Siedmiu Bram i gorączkowo okrywał ją pocałunkami. Pozwalała na to, przesuwając się nawet odpowiednio, by zajął się także podeszwą oraz wąskim obcasem. Gdy uznała, że wystarczy już tej zabawy, podsunęła drugi but. Sir Adrian rzucił się gorliwie, by i tutaj zlizać pył oraz okazać swoją adorację i uległość. Jego załzawiona twarz zdawała się jaśnieć prawdziwym szczęściem, ale oczy, które Marcus zdołał ujrzeć, gdy księżna przydepnęła wolną stopą głowę męża, po czym, zwiększając powoli nacisk podeszwy i groźnego obcasa zmusiła więźnia do odwrócenia spojrzenia w bok, wyrażały pogardę oraz upokorzenie. Upokorzenie głębsze chyba niż tylko to, spowodowane gorliwym składaniem hołdu, którego uprzednio gorąco przecież pragnął, a pogardę, kto wie, może dla samego siebie?

- Wybaczam ci twoje zachowanie, sir Adrianie, mój mężu. Czyż nie tak powinna postąpić godna tego miana małżonka? Na znak darowania winy przyjmę twoje służby.

- Dziękuję ci, Szlachetna i Dostojna Pani, dziękuję ci pani i żono. – Pan Trzeci nadal wił się pod butem Lady Berengarii, do chwili, gdy ta cofnęła stopę.

- Wstań! A wy, pomóżcie mu i przykujcie do łoża.

Więzień podniósł się z pewnym trudem, nie mogąc posłużyć się unieruchomionymi na plecach rękoma. Pomogły mu jednak gwardzistki, biorąc pod ramiona. Po chwili leżał już na szerokim posłaniu, rzucony na plecy. Strażniczki szybko i sprawnie uwolniły jego dłonie, tylko po to jednak, by natychmiast przymocować je do pierścieni wbitych w ramę łoża. Podobnie postąpiły z kostkami nóg. Nie ulegało wątpliwości, że całą procedurę miały dobrze opanowaną.

- Podejdź bliżej, sir Marcusie. - Księżna od niechcenia bawiła się biczem, którego jeszcze przed chwilą używała z dużą wprawą. - Jak ci się to wszystko podobało?

Z pewną obawą wszedł powoli do celi. W końcu on również nosił łańcuchy.

- Jestem... To przecież szlachetnie urodzony, twój prawowity małżonek. Dlaczego, cóż takiego uczynił? - Pomyślał, że jakiekolwiek przewiny pana Trzeciego nie mogły być raczej większymi od jego własnych.

- Ach, mój słodki książę. - Lady Berengaria ponownie wcieliła się w rolę uprzejmej i łaskawej damy. - Jak ty mało wiesz o takich sprawach. Nie pojmujesz, że sir Adrian to lubi? Że takie traktowanie podnieca go do szaleństwa? Dlaczego więc nie miałabym sprawiać mu odrobiny przyjemności? Przyznaję, nie jest już, niestety, najmłodszy i jego moc narasta wolniej. Potrzebuje więc silniejszych bodźców. I ja mu ich dostarczam, w czym pomagają Edyta i Olga.

- Ale to wszystko, ta chłosta, to upokarzanie...

- On uwielbia czuć się niewolnikiem władczej damy. W szczególności podniecają go łańcuchy oraz całowanie butów, najlepiej wysokich i na obcasach. Sam widziałeś i słyszałeś, jak o to błagał. Zawsze to lubił, wykorzystujemy więc jego upodobania, by podnieść temperaturę doznań. Ostre słowa i kilka batów dodają mu odwagi, może pozwalają pozbyć się jakiegoś głupiego wstydu, że w taki właśnie sposób pragnie wyrazić swoje oddanie? Mnie to nie przeszkadza i chętnie ofiarowuję mu ból, uwalniając od zażenowania.

A więc miałaby to być odgrywana w dobrej wierze komedia, służąca erotycznemu pobudzeniu pana Trzeciego, a może również i samej księżnej? Słowa Lady Berengarii nie do końca przekonały chłopaka. Czuł, że pani Siedmiu Bram naprawdę chciała złamać małżonka, okazywała gniewne niezadowolenie, gdy stawiał jej opór, a potem objawiła satysfakcję, gdy uległ. Z kolei sir Adrian ustąpił wbrew sobie, pokonany bólem chłosty, szaleńczym pragnieniem ucałowania stóp i butów księżnej, które wydawało się chyba akurat prawdziwe, oraz jej władczą postawą. Później odczuwał jednak równie prawdziwą pogardę do samego siebie, więc o uwolnieniu od wstydu nie mogło być mowy. Marcus nie potrafił jednak zrozumieć, na czym właściwie ten opór pana Trzeciego polegał i w jaki sposób więzień ostatecznie skapitulował.

Mógł oddawać się tym rozmyślaniom, gdyż Lady Berengaria zwróciła się ponownie ku mężowi. Podeszła do leżącego na łożu sir Adriana, przesunęła zwiniętym biczem po torsie, udach, stopach. W tejże chwili, gdy dotykała podeszwy lewej stopy, mężczyzna wyraźnie drgnął, czyżby odczuł nagły atak strachu? Być może to właśnie było celem księżnej, raczyła bowiem odezwać się do zniewolonego małżonka.

- Chciałeś coś powiedzieć, panie mężu?

- Błagam, pani. Tylko nie tam, proszę. Błagam, pani i żono!

- Nie obawiaj się, przecież już ci wybaczyłam. - Odrzuciła bicz. - Przybyłam w odwiedziny, oczekując oddanej służby. Masz więc okazję odwdzięczyć się za moją łaskawość.

- Tak, pragnę tego. Dziękuję za twoje miłosierdzie, lady Berengario.

Głuchy głos sir Adriana zdradzał, że pan Trzeci przeżywa silne emocje. Czy było to podniecenie rolą sługi i poddanego, jak zapewniała księżna, czy też jakieś inne, głębsze upokorzenie? Marcus nie potrafił zdecydować. Ale też nie posiadał żadnych doświadczeń w podobnych grach, by moc to ocenić.

Pani Siedmiu Bram nie traciła czasu. Ze zwykłą dla siebie wprawą uwolniła przyrodzenie męża. Z pewnością musiał odczuwać pobudzenie, w tym Lady Berengaria miała całkowitą rację. Okrytą rękawiczką dłonią, z satysfakcją drażniła przez chwilę sterczącego fallusa.

- Widzę, że naprawdę chcesz okazać swoją wdzięczność, sir Adrianie. Przyjmuję to z zadowoleniem.

- Pani, czy nie zechciałabyś... - Ośmielił się wyrazić niedokończoną prośbę pan Trzeci.

- O nie, sługo. Wiem, czego byś pragnął. Ale mam dzisiaj jeszcze wiele obowiązków i nie mogę poświęcić ci całego mojego czasu. A nadto, okazałeś krnąbrne nieposłuszeństwo. Wybaczyłam ci i uniknąłeś kary, ale na nagrodę nie zasłużyłeś. Może następnym razem, gdy potrafisz zachować się w sposób bardziej odpowiedni dla prawowitego małżonka, potraktuję tę twoją pałkę i orzeszki podeszwą albo obcasem mojego buta. Może następnym razem. A teraz oczekuję gorliwej służby!

Wspięła się na łoże i dosiadła pana Trzeciego, sadowiąc się wygodnie na jego biodrach. Dłoń księżnej pomogła umieścić fallusa w wiadomym miejscu. Marcus pomyślał, że pewnie przezornie nie nałożyła żadnej bielizny. To jednak wydawało się oczywiste. Tą samą dłonią księżna uderzyła sir Adriana w twarz, pobudzając go do galopu. Pan Trzeci nie ociągał się.

Przed oczyma chłopaka w nieunikniony sposób pojawiły się obrazy z poprzedniego wieczoru, gdy to on sam występował w roli wierzchowca. Galopował wówczas, cwałował wręcz, przekonany, że czyni to razem Bereniką! A tymczasem... Musiała zostać aresztowana wkrótce po ich wyścigu, zapewne w trakcie rzekomej narady, na którą zaprosiła ją pani Siedmiu Bram. To oznaczało, że wczoraj wieczorem... Tak, bez żadnych wątpliwości! Poczuł obrzydzenie. Ile razy? I kiedy dokładnie? Czy miało to obecnie jakiekolwiek znaczenie? Jednak tak! Słuchając jęków sir Adriana oraz dostrzegając na twarzy księżnej narastającą satysfakcję, obsesyjnie rozpamiętywał wszystkie szczegóły swoich własnych, prawdziwych lub rzekomych spotkań z księżniczką Bereniką. Kiedy właściwie kochał się z żoną i to jej oddawał moc, a kiedy kradła ją ta podstępna wiedźma? Na pewno wtedy, gdy po raz pierwszy zaofiarował fałszywej Berenice Demona. Tak, to wyjaśniałoby jej późniejsze zaskoczenie i zmienne postępowanie. Kiedy jeszcze? Ależ był głupcem! Ale przecież księżna nie mogła ukartować tego wszystkiego sama. Berenika musiała jej pomagać! Zdejmować ochraniacz, czego potrafiła dokonać jakoby tylko dama, która sama ten przyrząd nałożyła i wzmocniła osobistym zaklęciem. Tak mówiła swego czasu również Lady Miranda i pewnie było to prawdą. Obydwie panie Siedmiu Bram musiały się w tym wymieniać, ukrywając się w bocznej komnacie. Wprawdzie w gniewie wygarnął to już Lady Berengarii tam, na polanie, ale wszystkie konsekwencje uświadomił sobie w pełni dopiero teraz. Berenika zdradziła go, wydając na pastwę wiedźmy! Potem wprawdzie zmieniła zdanie. Może z powodu Demona? Czuł, że zbliżyli się do siebie w trakcie wspólnych ćwiczeń oraz podczas gonitwy. Okazywała mu życzliwość, nawet pomimo wzburzenia niespodziewaną porażką. A on prawie ją pokochał... Czy ona... Jeżeli nawet, to zbyt późno, jak się okazało. I teraz oboje ponosili konsekwencje. Nie potrafił jednak wzbudzić w sobie nienawiści do dziewczyny, choćby i zasłużyła. Przecież ostatecznie sprzeciwiła się matce, a teraz przebywała gdzieś niedaleko, może w identycznej celi.

Rozmyślania te przerwał okrzyk triumfu Lady Berengarii. Wyprostowała się w siodle, odrzuciła głowę. Musiała osiągnąć swój cel. Ujeździła starego rumaka i wydarła z niego moc. Czy w wystarczającej ilości, by zadowolić wiedźmę? Czy jej okrutne zabawy z trzecim mężem okazały się skuteczne? Czy zresztą były to tylko zabawy? Ledwie skrywane emocje księżnej oraz dziwne reakcje sir Adriana wskazywały, że mogło tu chodzić o coś więcej, niż tylko o nietypowe upodobania pana Trzeciego i komedię odgrywaną przez panią Siedmiu Bram.

Zadowolona Lady Berengaria zakończyła galopadę, zsuwając się energicznie z bioder zmęczonego małżonka i zeskakując z łoża. Olga podała jej mokrą ściereczkę, którą oczyściła swoje intymne miejsca. W tym czasie Edyta uczyniła to samo z oklapłą teraz męskością sir Adriana. Pani Siedmiu Bram nałożyła ochraniacz. Stary arystokrata poruszał się słabo w więzach, z pewnością bardzo wyczerpany. O tym ostatnim Marcus wiedział z własnego doświadczenia.

- Wybacz mi, Berengario... Wybacz, moja ukochana... Jestem słaby i nie potrafię... - wyszeptał pan Trzeci, ale Marcus zdołał to usłyszeć.

- Już ci wybaczyłam, panie mężu. Dobrze się dzisiaj spisałeś. - Księżna raczyła pochwalić i poklepać rumaka dłonią po twarzy. - W nagrodę przyślę tutaj dzban twojego ulubionego wina. - Kolejne słowa skierowała do gwardzistek. - To również wasza zasługa, tylko nie przesadzajcie z tym winem. Musicie uważać. - Lady Berengaria krążyła po komnacie, rozsadzana mocą, metal obcasów stukał o kamienie posadzki. - Obiecuję, mężu, że następnym razem znajdę więcej czasu i zajmę się tobą dłużej.

- Odchodzisz już, pani? Kiedy znowu zaszczycisz mnie odwiedzinami? - Głos pana Trzeciego nadal wydawał się głuchy, może z osłabienia.

- Gdy będziesz gotowy, by mi usłużyć. Doceniam twoją ochotę, sir Adrianie, ja też staram się dla ciebie, ale nie jesteś już najmłodszy i potrzebujesz czasu, żeby zebrać siły. Edyta i Olga ci w tym pomogą. Macie tu mnóstwo różnych zabawek, na pewno nie będziesz się nudził.

- Ale, pani i żono, widzisz, jestem posłuszny twojej woli, okaż łaskę. Chciałbym ujrzeć wiosenne niebo, trawę, drzewa, proszę. Źle znoszę zimy w twoim surowym kraju.

- To niemożliwe i dobrze o tym wiesz. Możesz dostać więcej ksiąg, pomyślę też w wolnej chwili nad nowymi rozrywkami. Olga i Edyta również mają zawsze jakieś pomysły. To pomoże ci w zebraniu mocy.

- Pani, proszę... Zbiorę dla ciebie tę moc, jeśli tylko zdołam, ale pozwól...

- Nie możesz stąd wyjść i nie muszę tłumaczyć, dlaczego. Ciesz się, że kazałam przebić ten otwór, że widzisz światło dnia. A moc zbierzesz, czasu ci wystarczy. Ruszam na wojnę, nadeszły wieści o barbarzyńcach.

- Pani i żono...

- Nie obawiaj się, na pewno zwyciężę. Pani Siedmiu Bram zawsze zwycięża. I możesz poczuć się dumnym, że w tym pomagasz.

- Błagam!

- Sir Adrianie, zachowuj się, jak na pana szlachetnej krwi przystało. Choćby przez chwilę. A teraz wybacz, ale na mnie już czas. Mam jeszcze dzisiaj wiele obowiązków.

- Ach, ty... Myślisz, że możesz zbyć mnie takimi obietnicami, zmusić do milczenia...

Nie czekając nawet na znak Lady Berengarii, stojąca przy łożu Edyta wcisnęła w usta pana Trzeciego knebel. Reszta jego słów zamieniła się w niewyraźny bełkot.

- Dziękuję, Edyto. Znowu ma napad złego humoru. Jak zawsze po tym, gdy dałam mu okazję do ofiarowania mocy. Gdy dusi ją w sobie, jest gotowy na wszystko, byle zasłużyć na moją łaskę. A zaraz potem... Mężczyźni! Najlepiej byłoby utrzymywać ich w stanie ciągłego napięcia. Gdybyśmy tylko nie potrzebowały ich nasienia oraz ich mocy. Bogini zrządziła jednak w swojej mądrości inaczej. Doprawdy, czasami mam ochotę kazać obciąć mu język. Ale wtedy nie mógłby lizać moich butów i zbierałby moc jeszcze wolniej, niż obecnie. Pomyśl o tym, sir Adrianie. - Roześmiała się z własnego żartu. - Potrzymajcie go trochę w tym łożu, aż ochłonie. Wino przyślę, jak obiecałam. Ale zasłużył na podwieszenie i może dodatkowe baty. Tylko uważajcie, on naprawdę nie jest już najmłodszy. Zresztą, wiecie, co robić.

- Jak rozkażesz, pani.

- Chodźmy, sir Marcusie. To jeszcze nie koniec naszej wycieczki. I przyrzekłam ci przecież spotkanie z panią i małżonką. Ale wszystko po kolei.

Średnia ocena: 5.0  Głosów: 5

Zaloguj się, aby ocenić opowiadanie

Komentarze

 • Kapelusznik 7 miesięcy temu
  HOLY FUCK
 • Kapelusznik 7 miesięcy temu
  Wiele...
  Wiele więcej dodać nie mogę


  Może z wyjątkiem
  Brrrrrrr!
  Fuj!
  Nope nope nope
  Nie moje klimaty
 • Nefer 7 miesięcy temu
  Jeżeli tekst wywołał emocje, to znaczy, że cel został osiągnięty. I nie musiały to być emocje pozytywne.
 • Kapelusznik 7 miesięcy temu
  Przy okazji - nie podałeś swojego głosu pod kenshi
 • Nefer 7 miesięcy temu
  W komentarzu wyłożyłem moje poglądy. Pozostanę życzliwym obserwatorem, może jakąś myśl podrzucę, ale regularne głosowania to nie dla mnie. Powtórzę tylko, że część pierwsza dobrze napisana.
 • Belladonna 7 miesięcy temu
  BDSM :D
 • Nefer 7 miesięcy temu
  Tak jest. :-) Po pierwsze w celu urozmaicenia erotycznej wastwy opowieści, po drugie z pewnych przyczyn fabularnych, po trzecie jako przygotowanie oraz swego rodzaju kontrapunkt do wydarzeń w kolejnym rozdziale i wreszcie celem odwrócenia uwagi od pewnych istotnych dla całości fabuły szczegółów poruszonych w tym odcinku.
  Pozdrawiam
 • Belladonna 7 miesięcy temu
  Mam pytanie... Czy piękna Berenika istnieje? Dlaczego podejrzewam, że nie: aby nie pokazać jej teściowej, która mogłaby domyślić się magicznego podstępu poślubić Marcusa przyjechała Berengaria. 2) zabrała ze sobą Surdun, która może być tą "dobrą" Bereniką c) jej trzeci pan mąż zdaje się być grubo wrobiony w jakąś, czyżby podobną akcję. Ach, no i co z Anitą, pierwszą kochanką Marcusa?
 • Nefer 7 miesięcy temu
  Bardzo wnikliwe pytania, tutaj z pewnością coś się kryje za grą pozorów. Ale co konkretnie, teraz powiedzieć nie mogę. :-) Anita wkrótce pojawi się ponownie, ale w sposób, który powinien okazać się zaskoczeniem.
  Pozdrawiam
 • Pontàrú pół roku temu
  To wchodzi na nowy poziom. Jeśli mówiło się, że wcześniejsze części były dziwne to chyba każdy natychmiast zmieni zdanie gdy zobaczy tę. Czy tu się odwaliło jakieś BDSM?
  Nie rozumiem tylko po co Berengaria pokazała to wszystko Marcusowi? Jaki miała cel? Rozumiem tę akcję z Demonem, co mówiła, że może go biczować, ale tego w lochach? Klimat nagle stał się 20 razy bardziej mroczny. Zobaczymy co będzie dalej.
 • Nefer pół roku temu
  Obawiam się, że tymczasem to tylko półmrok. Wkrótce zrobi się jeszcze bardziej mrocznie. A wiedźma ma w tym swój cel, jak prawie we wszystkim. Jaki, okaże się z czasem. Piszesz, że poprzednie części były "dziwne". W jakim sensie?
 • Pontàrú pół roku temu
  Nie zrozum mnie źle. Czytając Twoje teksty pierwszy raz nastąpił mój kontakt z nazwijmy to 'literaturą erotyczną'. 'Dziwny' odnosi się do czegoś w stylu 'anormalny' i tutaj chodzi mi oczywiście o to, że odbiega to od normy poznanych przeze mnie wcześniej tekstów a nie że jest jakiś nienormalny czy zwyrodniały. Mam problem po prostu ze znaczeniem tych słów.
  Podsumowując:
  Anormalny czyli inny niż do tej pory mi się trafił (chyba logiczne. Na podstawie przeczytanych przeze mnie książek stworzył się obraz opowiadania normalnego)
  Dziwny czyli odmienny, innowacyjny, coś, czego wcześniej nie zdarzyło mi się czytać
  Nie chodziło mi tu o ubliżanie Twoim tekstom. Nawet powiem, że podziwiam Twoją twórczość zwłaszcza pod kątem opisywania scen erotycznych.
  Mam nadzieję, że dobrze tłumaczę :]
 • Nefer pół roku temu
  Pontàrú Panuje niekoniecznie wypowiedziane, ale utarte przekonanie, że literatura fantasy przeznaczona jest dla młodzieży. No bo w końcu kto z dorosłych, poważnych ludzi chciałby czytać o smokach, czarodziejach, rycerzach czy księżniczkach? Widać to również na Opowi, gdzie kilka razy natknąłem się na stwierdzenia, że ten i ów do tekstów fantasy z założenia nie zagląda. Tymczasem wysyp polskich utworów fantasy oraz wzrost popularności gatunku nastąpił w latach osiemdziesiątych XX w. Prawda, ta popularność była głównie efektem zainteresowania nastolatków (do których sam się wówczas zaliczałem), ale od tej pory minęło 30 lat. Tamci nastolatkowie dorośli. I o ile nie stracili zainteresowania, to dawni szlachetni rycerze przekształcili się w zgorzkniałych, cynicznych najemników, a piękne księżniczki we wredne królowe-macochy. A moja opowieść przeznaczona jest z założenia nie dla nastolatków, tylko dla ludzi dorosłych. Dlatego nie pomija pewnych aspektów życia, które ze względów wychowawczych (?) nie są zwykle eksponowane w powieściach dla młodzieży, czyli w tym wypadku erotyki, seksu oraz ich związku z władzą. Władza i seks również w naszym świecie pozostają często w ścisłych ze sobą związkach i wzbudzają wielkie emocje, chociaż nie zawsze mówi się o tym w sposób otwarty. A mój świat i moją opowieść skonstruowałem właśnie w taki sposób, by te powiązania uwypuklić i wysunąć na pierwszy plan. Wynika to ze sposobu gromadzenia i przekazywania mocy, której posiadanie i używanie staje się z kolei podstawą sprawowania władzy. Dlatego erotyka odgrywa w intrygach politycznych oraz konkretnie, w przygodach bohaterów, wielką rolę. I nie cofam się przed opisywaniem różnych jej przejawów.
  Cieszę się, że opisy te przypadły Ci do gustu. Przyznam, że pisaniu scen erotycznych poświęcam sporo pracy. Staram się przy tym unikać dwóch często spotykanych skrajności. Z jednej strony infantylizmu (przejawiającego się np. w dziwacznych zdrobnieniach nazw organów intymnych oraz czynności erotycznych), a z drugiej wulgaryzmu (czyli opisywania tego samego przy pomocy słów ordynarnych). Na ile to się udaje, nie mnie oceniać.
  Innowacyjność można chyba uznać za zaletę utworu, bo trudno wymyślić coś nowego. Dlatego miło mi słyszeć, że tak odbierasz moją opowieść.
  Pozdrawiam
 • krajew34 4 miesiące temu
  Dobra, kolejny raz mnie zaskoczyłeś, wprawdzie powinienem się domyślać takiego pomieszczenia, czy postępowania księżnej, ale nie zrobiłem tego. Idę dalej. :)
 • Nefer 4 miesiące temu
  Ha. Tym stwierdzeniem sprawiłes satysfakcje autorowi.
  Pozdrawiam i zapraszam

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania