Polacy są naiwni i głupi, ale nie myślałem, że aż tak

Polacy są naiwni i głupi, ale nie myślałem, że aż do takiego stopnia. Generalnie moich współbraci w języku, bo już nie w wierze katolickiej, bo widzę, że większość tu mędrków antykatolickich, można posądzić o głupotę, prymitywizm, pijaństwo, skłonności do patologicznego złodziejstwa, złośliwość, ale nie o jedno, a mianowicie skłonności sadystyczne czy ludobójcze. Dlatego nigdy nie uwierzę, że Polacy z jakąś sadystyczną przyjemnością mogli mordować kogokolwiek. Pomijam zjawiska patologiczne, jak Trynkiewicz, czy podobni przestępcy. Taka grupa istnieje w każdym narodzie, ale jest ścigana przez prawo.

 

Zainspirowany wpisami dwojga Opowijczyków, którzy w swym bądź co bądź prymitywnym pojmowaniu otaczającej ich rzeczywistości są święcie przekonani, że wypowiedź premiera danego państwa, albo któregoś z jego ministrów nie jest wypowiedzią w imieniu całego narodu, tylko prywatnej osoby. Otóż drodzy dam wam tu taki przykład, jaki podaje wam wasza ukochana Wikipedia. A tekst dotyczący uklęknięcia kanclerza Niemiec Willego Brandta przed pomnikiem ofiar getta warszawskiego. Ale oddajmy głos Wikipedii:

 

"Uklęknięcie Willy’ego Brandta (niem. Kniefall von Warschau) – historyczny gest kanclerza Republiki Federalnej Niemiec Willy’ego Brandta pod pomnikiem Bohaterów Getta podczas wizyty w Warszawie 7 grudnia 1970 był pierwszą oficjalną wizytą kanclerza Niemiec Zachodnich w powojennej Polsce.".

 

I najważniejszy passus dla wykształciuchów: "Ten – wykraczający poza zachowania określone protokołem gest – zinterpretowany został jako publiczne wyznanie winy i uznanie moralnej odpowiedzialności narodu niemieckiego wobec pomordowanych Żydów oraz hołd oddany wszystkim pomordowanym przez reżim hitlerowski".

 

PODKREŚLAM SŁOWO NARODU NIEMIECKIEGO a nie jego części, tylko tej, która bezpośrednio mordowała. Opozycji również.

 

I zawsze w polityce się tak rozumuje. No chyba za wyjątkiem, gdy jakiś dyktator przejął władzę przemocą i faktycznie reprezentuje tylko siebie.

 

Dlatego obciążenie za antypolskie wypowiedzi premiera i ministra spraw zagranicznych Izraela wszystkich Żydów zamieszkujących to państwo to jest najzwyklejsza oczywistość, a nie żaden rasizm ani antysemityzm. Tym bardziej, że w Izraela nawet opozycja uważa w sprawie Polski dokładnie to samo, co ich aktualnie urzędujący premier.

Żałuję, że do tej ciemnej masy hejterskiej dołączył niejaki Karawan broniąc tej idiotycznej opinii, która nie jest do obrony.

Wiem, że hejterzy i mądrale będą się za ten tekst wściekać i dawać mi jedynki, ale to tyle, ile w swojej bezsilności mogą zrobić. Nie dbam o to. Tylko prawda jest ciekawa.

 

Szczęść Boże i dziękuję za wysłuchanie.

Średnia ocena: 1.4  Głosów: 12

Zaloguj się, aby ocenić opowiadanie

Komentarze

 • Freya dwa lata temu
  Z częścią tego tekstu się zgodzę, ale nie kontekstem... Pzdr
 • Bogumił dwa lata temu
  Dziękuję.
 • Zaciekawiony dwa lata temu
  Odpowiedzialność zbiorowa to niedorzeczność. Broniąc się takimi argumentami przed analogicznymi oskarżeniami, tylko potwierdzasz ich zasadność (skoro możemy obwinić wszystkich Izraelczyków odpowiedzialnością za słowa polityków, to oni mają prawo oskarżać wszystkich Polaków o antysemityzm na podstawie działań jakiejś małej grupki, uznając logikę pierwszej sytuacji, uprawomocniasz drugą).
 • Canulas dwa lata temu
  <lubię to.>
 • Bogumił dwa lata temu
  Wybacz, ale w twoim argumencie brak jest symetrii. Izraelczyków można oskarżać, bo mówią to ich najwyżsi przedstawiciele, którzy są ustami całego narodu. Zresztą dobrze wiadomo, że w Izraelu można na opluwaniu Polaków zarobić punkty wyborcze. To samo robi też opozycja, a więc cały naród. Symetrii nie ma, bo jeśli nawet jakiś Polak napadł na Żyda, to był to jakiś Polak i nic więcej.

  Bo po pierwsze byliśmy pierwszym przeciwnikiem Hitlera, wojnę przegraliśmy bo alianci nie przyszli nam z pomocą, w dodatku dostaliśmy cios w plecy od Stalina.

  Po drugie, Polska nigdy nie utworzyła choćby kolaboracyjnego rządu, jak Francja, ani w żaden inny sposób z Niemcami nie współpracowała. Członkowie rządu pojechali do Anglii, a tych, których Niemcy złapali mordowali w obozach lub rozstrzeliwali. Nawet prezydentom miast, jak Starzyńskiemu nie przepuści.

  Po trzecie, Armia Krajowa, jedyna legalna reprezentacja rządu londyńskiego karała za wszelkie przejawy szmalcownictwa karą śmierci. Na ile w warunkach ciężkiej okupacji było to możliwe.

  Po czwarte tylko u nas Niemcy wprowadzili karę śmierci za pomoc Żydom, nawet za podanie jedzenia czy picia i są przykłady licznych egzekucji, gdy sprawa ukrywania Żydów się wydała.

  Po piąte Polacy uratowali kilkanaście tysięcy Żydów, robiły to nie tylko osoby prywatne ale Kościół katolicki, przede wszystkim ukrywając Żydów w klasztorach lub wyrabiając im lewe aryjskie dokumenty.

  Po szóste, za porządek i bezpieczeństwo na ziemiach okupowanych odpowiada okupant, takie jest prawo międzynarodowe. Więc wszelkie pretensje co do zachowań jakiś polskich kryminalistów Żydzi powinni kierować tylko do Niemców.
 • Bogumił dwa lata temu
  I jeszcze po siódme kolaboranci Żydowscy, ja ich nazwałem folksdojczami, aktywnie uczestniczyli w dziele zagłady z Hitlerem. W szeregach Wehrmachtu było sto pięćdziesiąt tysięcy Żydów, także na wyższych stanowiskach. Judenraty, policje żydowskie i zwykli żydowscy szmalcownicy całkiem aktywnie pomagali Niemcom. Wystarczy poszukać stron w internecie żeby sobie poczytać. To fakty. Ja ich tu nie będę wklejał. Oskarżanie 75 lat po wojnie Polaków to wyjątkowa perfidia i rasizm narodu żydowskiego. Zwykła podłość.
 • Jared dwa lata temu
  Idiota... Premierem dziś jest Morawiecki, którego wybrało niecałe 40% ludzi przy wyborach, na które przyszedł co drugi Polak mniej więcej. Morawiecki powie, że "warzywa są bardzo smaczne", więc idąc twoim tokiem myślenia, wszyscy Polacy twierdzą, że warzywa są bardzo smaczne. Jesteś najgłupszą kreaturą, jaka kiedykolwiek odwiedziła tę stronę, pseudohistorykiem i chyba wynajętym trollem, bo nie uwierzę, że ktoś może być z natury tak tępy...
 • Karawan dwa lata temu
  "Polacy są naiwni i głupi, ale nie myślałem, że aż do takiego stopnia."
  UWAGA NA ROSYJSKIEGO TROLLA!!
  NIE KARMIĆ!!
 • Bogumił dwa lata temu
  Karawan Co do Jareda nie miałem złudzeń, ale pogłoski o twojej mądrości Karawan są cokolwiek przesadzone.
 • Bogumił dwa lata temu
  Możesz się pluć i wściekać, ale to co napisałem to prawda. Będzie ci się dotąd przypominała aż to zrozumiesz. Dawniej szlachta to dobrze robiła, bo taki ciemny niepolityczny lud, jak ty m.in., to trzymała w czworakach i na polu kazała robić, a nie do dyskusji z ludźmi się brać.
 • Canulas dwa lata temu
  hahahaha, też dobry punch :)
 • Lamb dwa lata temu
  Nie sadzisz, ze nadawanie cech calym narodowosciom, jak ,,Polacy sa zlosliwi, sa glupi. Nie sa sadystyczni" - to jest wlasnie ,,badz co badz prymitywne pojmowanie", o ktore oskarzasz innych?
  Znajdzie sie glupi i madry w kazdym narodzie, sadysta i lagodny jak baranek, patologiczny zlodziej i niepatologiczny uczciwy.
 • Canulas dwa lata temu
  Wpisywanie pinu do otwarcia konserw to jednak, ekhm, nie tędy droga. Ja nie oceniłem, bo w ptaszku mam teksty około polityczne, ale, eh... Wątpię by argumenty trafiały.
  To trochę casus Bogusława. Co nie powiesz i tak informacja, jako informacji, w informacji.
 • Bogumił dwa lata temu
  Co za herezja! Każdy naród ma jakieś cechy, które go charakteryzują. Narody postrzegają inne narody po zachowaniu większości, albo przynajmniej głośniejszych jego przedstawicieli. Z upływem czasu pewne cechy zanikają, znajdują się inne. Wpisz w internet. Tym tematem zajmują się dziennikarze, socjologowie, badacze. Moje sądzenie nie ma tu nic do rzeczy, bo to jest fakt. Niektóre opinie znajdują odzwierciedlenie choćby w statystykach, np. ta że Polacy to naród pijaków. Statystyki są bezwzględne. Choć to się zmienia i z biegiem lat tracimy palmę pierwszeństwa na rzecz innych. I dobrze. A inna cecha, dawnej Polski, gościnność. To też nie jest fakt wyssany z palca, ale potwierdzony bardzo wieloma opiniami innych narodów. O głupocie też tak można napisać. Już Kochanowski zauważył, że Polak i przed szkodą i po szkodzie głupi. Jak zobaczyłem dyskusję pod moim wierszem o żydowskich ekscesach tę dyskusję pożałowania godną, to ja też utwierdziłem się w tej opinii. I nie zmienia tego faktu że 20 procent Polaków jest mądrych. Bo większość narodu jest głupia. Tak jak w drużynie piłki nożnej, jeśli trzech graczy jest dobrych, a pozostali są źli i drużyna przegrywa, to nie ma żadnego znaczenia, że tych trzech było dobrych. Liczy się ocena ogólna całej drużyny. Więc odejdź w pokoju i nie wygłaszaj już herezji bez zastanowienia. Pozdrawiam.
 • Lamb ponad rok temu
  Bogumił, wydaje mi sie, ze generalizujesz. Jakies cechy calych narodowosci są powiązane czesto z religią i kulturą. Przykladowo Islamiści są bardzo odmienni od Europejczyków, bo mają zupelnie inną religie, wychowanie. Nie orientując się dokladnie mozna wiec ich latwo urazic, etc.
  Natomiast cechy osobowosci wg mnie u kazdego czlowieka sa indywidualne i malo mają wspolnego z jego wspolrzednymi geograficznymi :).
 • Bogumił ponad rok temu
  Lamb Paradoksalnie masz rację i zarazem jej nie masz. Oczywiście nie należy generalizować, ale narody tak generalizująco są postrzegane. Na przykład Francuzi jako ślmikaożercy, a Włosi jako makaroniarze, chociaż Polacy też przecież uwielbiają makaron i małpują w tym Włochów.
 • Bogumił ponad rok temu
  Bogumił tak też są postrzegane narody w kwestiach nie tylko kulinarnych. Taki Churchil na przykład, przecież nie Polak, powiedział, że Niemcy powinny być bombardowane co 50 lat bez podania przyczyny. Bowiem postrzegał Niemców jako światowych rozrabiaków, żeby nie powiedzieć jako naród zbrodniczy zdolny do wszystkiego.

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania