PORADNIK STEFANII KLAKSON O TYM, JAK ZNALEŹĆ PRAWDZIWEGO MĘŻCZYZNĘ

Drogie portalowe Koleżanki! Wiele z Was na pewno zdążyło się już do tej pory domyślić, że pod męsko brzmiącym nickiem Stefan Klakson kryje się śliczna dziewczyna o alabastrowej cerze i oczach pięknych jak kląskania słowików o poranku.

W tekście niniejszym pragnę podzielić się z Wami kilkoma testami, które pozwolą Wam odsiać to, co wartościowe, od plew, czyli - mężczyzn wartościowych od tak zwanych życiowych nieudaczników, maminsynków, mazgajów itp.

Pierwsze dwa testy "test zegarka" oraz "fryzury" są niezwykle skuteczne w odsiewaniu i łatwe do przeprowadzenia.

Każdy prawdziwy mężczyzną z pewnością posiadać będzie piękny zegarek, z którym nigdy się nie rozstaje. Po tym poznać można, że ceni on zarówno czas swój, jak i to, że cenić będzie czas swojej przyszłej ukochanej, czyli Wasz. Toteż pamiętajcie - szerokim łukiem omijajcie mężczyzn, którzy nie posiadają własnego zegarka! Mężczyzna bez zegarka to z pewnością mazgaj i lekkoduch.

Drugi test, równie ważny a równie łatwy do przeprowadzenia, to "test fryzury".

Każdy prawdziwy mężczyzna dba o higienę, toteż nie będzie on "nosić" długich włosów. Długie włosy u mężczyzny świadczą o rozdętym jak balon ego, gdyż mężczyzna taki poświęca jakiejś części siebie nazbyt dużą uwagę, co bardzo źle o nim świadczy. Poza tym - długie włosy mogą być siedliskiem najprzeróżniejszych wstrętnych bakterii, pasożytów i chorób. Słowem - fuj.

Szczery uśmiech, krótkie, ładnie przystrzyżone włosy i własny zegarek to u prawdziwego mężczyzny żelazna podstawa.

Dobrze, Kochane! Dwa pierwsze testy - "test zegarka" oraz "test fryzury" - mamy już za sobą. Teraz czas przejść do testów ważniejszych a decydujących.

Dwa pierwsze testy, choć proste, to jednak niezwykle skutecznie pozwolą Wam prędko odsiać cały szereg nic niewartych mężczyzn od tych, którzy są Was godni. Nie niszczcie sobie zdrowia i nerwów zadawaniem się z lekkoduchami, mazgajami i maminsynkami!

Jeden z dwóch decydujących testów, który musi być jednakże przeprowadzony jako pierwszy, nazwałam "Jak niedźwiedź do gawry, jak żmija do nory, jak kundel do budy".

Kochane, nie muszę Wam tłumaczyć, że każdy prawdziwy mężczyzna będzie majętnym i posiadać będzie dobry samochód, o który będzie dbać jak o swój największy skarb. Samochód to jednak nie wszystko: test "Jak niedźwiedź do gawry, jak żmija do nory, jak kundel do budy" przeprowadzicie, uważnie obserwując proces zapinania pasów bezpieczeństwa przez mężczyznę, którym jesteście zainteresowane. Pasy powinny być zapinane jednym energicznym ruchem. Słowem - zapięcie powinno przebiegać jak żmija wprawnie wślizgująca się do nory. Jeśli mężczyzna nie potrafi nawet sprawnie zapiąć pasów, to jak miałby umieć zadbać o Was? Mężczyzna, który nie potrafi sprawnie zapinać pasów, to żaden mężczyzna, dlatego przeprowadzenie testu "Jak niedźwiedź do gawry, jak żmija do nory, jak kundel do budy" jest nieodzowne.

Jeśli mężczyzna przeszedł test "Jak niedźwiedź do gawry, jak żmija do nory, jak kundel do budy" pomyślnie, czyli potrafi szybko i sprawnie zapinać pasy, możecie przejść do kolejnego testu, o nazwie "Z punktu A do punktu B".

Kochane, życie ludzkie składa się przede wszystkim z załatwiania różnorakich urzędowych spraw. Mężczyzna, którego obdarzycie zaszczytem budzenia się obok Was każdego ranka, koniecznie musi być w stanie dojechać z Wami samochodem od wybranego przez Was punktu A do wybranego punktu B, gdzie punkt B stanowić może: wizytę u lekarza, wizytę w urzędzie skarbowym, czy po prostu poranny wypad na zakupy. Mężczyzna, który nie posiada prawa jazdy i swojego samochodu, mężczyzna, który nie potrafi sprawnie dojechać z punktu A do punktu B, to najzwyklejszy jakiś mazgaj i koniecznie trzymajcie się od niego z daleka! W dzisiejszych czasach, kiedy wiele kobiet jest bardziej męska aniżeli większość mężczyzn, maminsynków i nieudaczników, testy przeze mnie opisane są nieodzowną koniecznością!

Kochane, przestrzegam Was jeszcze na koniec, przestrzegam z całego serca przed tak zwanym typem mężczyzn, nazywanym potocznie "literatami".

Nawet jeżeli mężczyzna przeszedł wszystkie wymienione przeze mnie testy, a okaże się, że ma coś wspólnego z książkami, trzymajcie się od takiego mężczyzny z daleka! Mężczyzna taki to ponad wszelką wątpliwość mazgaj i życiowy nieudacznik, któremu jakimś magicznym sposobem udaje się wprawnie maskować!

Trzymajcie się, Kochane, z dala od mężczyzn czytających i piszących, bo nic dobrego z tego nie wyniknie: mężczyźni o literackich ciągotach są ZAWSZE BIEDNI JAK MYSZY KOŚCIELNE, MAZGAJOWACI I MAJĄ ROZDĘTE JAK BALON EGO.

Kilka lat temu powstała w Internecie strona "Nie czytasz - nie idę z tobą do łóżka". Kochane - kobiety, które mają tę stronę "w ulubionych" są zwyczajnie szalone, toteż postuluję dziś, abyśmy wspólnie założyły stronę "Nie czytasz - to jeden z warunków, że pójdę z tobą do łóżka, jeżeli sprawdzisz się w poważniejszych sprawach".

Prawdziwy mężczyzna powinien być: nieczytający, schludny, czysty, ładnie pachnący i energiczny. Ma posiadać szczery piękny uśmiech, krótkie, ładnie przystrzyżone włosy i musi być w stanie dowozić was samochodem w wybrane przez was miejsca, to są rzeczy najistotniejsze. Ważne też, żeby był nienerwowy. Wygląd mężczyzny jest dalece mniej istotny aniżeli wyżej wymienione przeze mnie cechy: mężczyzna to nie baba, żeby co chwilę przeglądał się w lusterku.

Kochane, wierzę że weźmiecie sobie moje szczere rady do serca i że dzięki nim uda się Wam znaleźć godnego siebie wspaniałego mężczyznę!

Wasza - Stefania Klakson

12.09.2019

Średnia ocena: 5.0  Głosów: 10

Zaloguj się, aby ocenić opowiadanie

Komentarze

 • betti pół roku temu
  Uśmiałam się... Dobre!
 • stefanklakson pół roku temu
  Dobrze się pośmiać z rana, Betti. Muszę się chyba przerzucić na pisanie takich tekstów bardziej rozrywkowych dla każdego.
 • Pan Buczybór pół roku temu
  Bardzo dobry tekst. Całkiem prawdziwy, sprawnie działający na granicy satyry, parodii. No, i trudno się nie zgodzić, że literaci to te najgorsze typy :)
 • stefanklakson pół roku temu
  To już tak jest, Panie Buczyborze, że śmieszą nas te rzeczy, w których jest jakaś cząstka prawdy, chociaż wiadomo, że to wyolbrzymione wszystko.
 • JamCi pół roku temu
  Stefanku :-) jesteś wielki. Buziole dla Literata. Przmiotniki dodaj se sam :-)
 • stefanklakson pół roku temu
  Czy nie przekonałem cię, JamCi, że jestem Stefanią? :D
 • JamCi pół roku temu
  stefanklakson neee... Jesteś Stefankiem, infamisem z piekła rodem.
 • Everka pół roku temu
  "długie włosy mogą być siedliskiem najprzeróżniejszych wstrętnych bakterii, pasożytów i chorób. Słowem - fuj długie włosy mogą być siedliskiem najprzeróżniejszych wstrętnych bakterii, pasożytów i chorób. Słowem - fuj. " - właśnie zaplatałam warkocz na swoich włosach.... no ubawiłam się ^^
 • stefanklakson pół roku temu
  A ja właśnie dzisiaj zastosowałem fryzurę zero, którą bardzo polubiłem z jednym kumplem na studiach :D
 • Canulas pół roku temu
  Test zegarka przechodzę tykająco. Fryzury takoż. Ale czym dalej, tym gorzej. Widocznie lichym strasznie we płci słabszej ocenie
 • stefanklakson pół roku temu
  To wszystko z życia wzięte, Canulasie :D Ja na przykład nie mam samochodu :D Zawiadamiam, że moja myszka, a raczej baterie wymiękły, nie polecam tanich myszek Wi-Fi, kiedyś miałem droższą i działa na jednej baterii dwa lata, ta nowa była bardzo tania i cenowo jeśli chodzi o baterie pożarła już tę starą.
 • Canulas pół roku temu
  stefanklakson, ja nie polecam nie zamykania dachowych okien, jeśli polecają deszcz. Jeśli te dwa składniki się zawiążą, myszka i klawiatura również się buntuje
 • stefanklakson pół roku temu
  Chodzi o to, że mi jest niezwykle ciężko odpisywać dzisiaj :D Nie chcę, żeby ktoś się obraził, że go olałem pod własnym tekstem.
 • Justyska pół roku temu
  Super, tryska humorem :))
  Pozdrawiam!
 • stefanklakson pół roku temu
  Justyska, dziękuję za komentarz. Ślę pozdrowenia do Finlandii, o ile dobrze zapamiętałem, coś na pewno w ten deseń.
 • Bożena Joanna pół roku temu
  Tego tekstu nie mogła napisać kobieta, opisujesz rekwizyty, o których Sam marzysz, drogi zegarek i samochód. Unikajcie długich włosów i literatów, bo liczy się forsa czyli American Dream. Twoje rady umieściłabym w zbiorze skeczy pod tytułem SATIRICON na samego siebie. Dzięki za pogodny uśmiech w samo południe. Pozdrowionka!
 • stefanklakson pół roku temu
  Bożeno, dziękuję bardzo za komentarz! Jeśli chodzi o moje "teksty", to ja zawsze po prostu realizuję jakiś tam pomysł na papierze. Jeśli chodzi o moje marzenia, o ile jeszcze w ogóle jakieś mam, to zawsze raczej się kręciły wokół dobrych kolumn i sprzętu audio, na samochodach się nie znam i zupełnie nigdy mnie nie interesowały, a kolumny też potrafią być bardzo drogie.. Tekst jest oczywiście autosatyrą na swój sposób ze względu na zakończenie.
 • Poziomka pół roku temu
  Brakuje testu deski (potrzebna bardziej poetycka nazwa) - odwiedzasz jegomościa i sprawdzasz stan czystości ustępu. Jak ma brudno to pewnie ma dwie lewe rączki i nie utrzyma szczotki o wiertatce nie wspominając.
 • stefanklakson pół roku temu
  Myślę że pare testów jeszcze bym wymyślił ;)
 • Keraj pół roku temu
  Rozrywka w najlepszym wydaniu
 • stefanklakson pół roku temu
  Keraj, dziękuję za komentarz!
 • fanthomas pół roku temu
  Zapinanie pasów i nie tylko to podstawa. Dobry tekst, ale wolę te twoje czarnohumorzaste
 • stefanklakson pół roku temu
  Fanthomas, nie da się ciągle pisać na taki portal takich tekstów, bardziej na portal "Trumna" by pasowały :D
 • stefanklakson pół roku temu
  Ale tu koncowka i tak jak zwykle jest w moim zwyczajowym stylu panie Fanthomasie :D
 • fanthomas pół roku temu
  stefanklakson no końcówka jest okej ;)
 • stefanklakson pół roku temu
  W ogóle jakoś mało mężczyzn jest zachwyconych tekstem... No i w końcu się wydało, że jestem nią - Stefanią :D Nie przypuszczałbyś Fanthomas, prawda?
 • fanthomas pół roku temu
  stefanklakson po refluksie-refluksji stałem się ostrozniejszy ;)
 • stefanklakson pół roku temu
  Przezorny pan Fanthomas :D

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania