Rower

Rower zawsze jeździł tak szybko, jak Staszek sobie tego życzył

I nie przewracał się. Wiedział,że może mu zaufać. Ale kiedyś, podczas skręcania w wąska ścieżkę, rower zachwiał się i przewrócił na bok, zrzucając Staszka na trawę . Chłopiec krzyknął ze złością :

- Głupi rower! Już cię nie lubię!

Po czym kopnął ramę roweru. Noga zabolała go jeszcze bardziej

Rower zamrugał smutno światełkami odblaskowymi i westchnął . Czekał, aż Staszek go podniesie z drogi. Jemu też nie było wygodnie. Chłopiec rozcierał długo bolacę kolano, a potem chwycił kierownicę i znów usiadł na siodełku.

- Jedź!- wrzasną do roweru.

Zaskoczony rower zadzwonił tylko dzwonkiem i powiedział cicho:

- Ale to przecież ty jesteś szefem. Ja jadę tak jak ty mnie prowadzisz.-

Gdy chłopiec to usłyszał zrobiło mu się bardzo głupio zrozumiał,że wypadek nie był winą roweru tylko jego. Poglaskał rower po ramie i powiedział : - Przepraszam, przyjacielu- i po dłuższej chwili dodał - Jeśli jeszcze kiedyś się przewrócimy, zadzwoń dzwonkiem, żeby przypomnieć mi, czyja to wina...

Tego dnia jeszcze trzy razy zaliczył glebę. Za każdym razem dzwonek roweru dźwięczał, a Staszek kiwał głową na znak, że pamięta kto tak kieruję .

Średnia ocena: 5.0  Głosów: 3

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (6)

  • Coralina 15.09.2015
    niby nic, a jednak (moim zdaniem) uświadamia, że ludzie często zrzucają winę na innych lub właśnie na rzeczy.
    5
  • D4wid 15.09.2015
    Według mnie dzieci powinny uczyć sie takich opowiadań o ile ktoś im wytłumaczy o co chodzi. Według mnie chodzi o to, że gdy upadniemy to ciężko jest nam przyznać się, że to nasza wina, i że po każdym upadku powinniśmy wyciągać wnioski. Ale mogę się mylić. Zawsze może chodzić o magiczny rower :D
  • Chodzi właśnie o ty co powiedziałeś, a rower gadał tylko dlatego, że nie wiedziałam jak to przedstawić .
  • Lucinda 15.09.2015
    Opowiadanie w sam raz dla dzieci. Zgadzam się, że mogłyby się z czegoś takiego czegoś nauczyć i pewnie na tym bym poprzestała, mogłabym minąć to: ,,bolacę" i nawet brak dwóch kropek na końcu zdań, spacje przed niektórymi kropkami czy dwukropkami, myślnik na końcu wiersza, brak spacji pomiędzy przecinkiem a następnym wyrazem, brak lub niepotrzebne ogonki przy literach, ale nie moją szczególną uwagę zwróciło: ,,wrzasną" zamiast ,,wrzasnął". To ważny błąd, bo wpływa na podmiot.
    Hmm... nie zamierzałam aż tyle pisać. Uważaj trochę na interpunkcję:)
  • Ok, dzięki będę się starać .
  • Maciej Tyszczuk 20.10.2015
    Fajnie się czyta, super morał. Ode mnie 5!

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania