Sen o równoległych światach ? a może podróż między nimi

To nie jest żadne opowiadanie, ani nic z tych rzecz. Tylko opis snu gdzie podróżowałem po równoległych światach. Sam opis będzie bardzo chaotyczny

 

I świat równoległy

Śniło mi się, że się budzę i patrzę na zegarek jest godzina 8:00, do mojego pokoju wchodzi moja matka, Ja się jej pytam czemu mnie nie obudziła. Ona odpowiada mi, że rozmawiała z moją babcią (Moja Babcia nie żyje) poczułem jakiś nie pokój ale odpowiadam mojej mamie że pewnie ze światach i obracam się i widzę moją babcię tylko strasznie otyłą ważyło koło 200 kg, coś mówi o pieczeniu ciasta.

 

II świat równoległy

Znów się budzę i patrzę na zegarek jest kilkanaście po siódmej, a wiem że się spieszę do pracy i zabieram się do ubierać i uświadamiam sobie, że jestem kobietą, potem idę do wc i załatwiam się ubieram się w jakieś rajstopy ala steampunk.

 

III świat równoległy

Znów się budzę niby wszystko, jest w porządku i serio myślę że jestem wybudzony i normalnie ubieram się orientuje się że coś jest nie tak kiedy mnie ktoś mija, była to postać z anime Tu wiele nie pamiętam ale była szkoła i jakaś animowana owca.

 

IV świat równoległych

Tu już byłem wybudzony normalnie byłem u siebie w pracy. Nie pamiętam momentu obudzenia Rozmawiałem z ludźmi ale wiedząc gdzieś podświadomie że kilka raz już budziłem się nie w swym świecie zadałem dwa pytania pierwsze Czy prezydentem Stanów Zjednoczonym był Barak Obama jakiś klient odpowiedział, prezydentem był Homer Simpson drugie pytanie Czy polska wygrała bitwę pod Grunwaldem odpowiedź była, że przegraliśmy

 

V Świat równoległy

Tu wizyta była chyba najkrótsza. Idę do pracy i zadaje znów pytanie o Czy prezydentem USA był Barak Obama. Dostaje odpowiedź Jakich Stanów Zjednoczonych , pojawia się statek obcej cywilizacji i strzela do mnie ogniem jedyna myśl jak przychodzi mi do głowy No to ładnie i pochłania mnie ogień (umieram)

 

VI Świat równoległych

Budzę się znów w swoim łóżku myślę że jest okej próbuje wstać, ale nie mogę jak bym nie miał władzy w nogach, wchodzi moja mama i mówi mi, a ty dokąd ja jej odpowiadam że do pracy, ona mi odpowiada że mam ciężką wadę serca i od razu jej mówię, że nie pochodzę z tego świata, że pochodzę z równoległego świata, mój głos jest piskliwy a każde słowo sprawia mi trudność

 

Były jeszcze z dwa światy równoległe ale nie pamiętam wiele tylko tyle że tłumaczyłem, że pochodzę z równoległego świata, że ten świat nie jest mój.

 

Do swojego świata przywrócił mnie mój budzik który zadzwonił. Czemu uważam że to nie był sen a raczej prawdziwa podróż po równoległych światach. Było zbyt dużo szczegółów w tym śnie, oczywiście różnice były jak moja Babcia czy to, ciężka choroba serca, czy to, że w jednym że światów byłem kobietą. To że nie mogłem się wybudzić, nie mogłem jak to powiedzieć wrócić do swego świata. Były wspólne mianownik w tych światach, że albo się budziłem jak to robiłem patrzyłem na zegar i zawsze widziałem godzinę. W normalnym śnie niczego nie przeczytasz. To że miałem uczucie spóźnienia do pracy. Jak tylko zacząłem mówić że nie jestem z tego świata równoległego praktycznie natychmiast budziłem się w kolejnym świecie równoległy, tak samo się działo, jak zadawałem pytanie kontrolne o prezydenta stanów zjednoczonych praktycznie od razu budziłem się innym świecie. Jak by coś lub ktoś nie chciał aby ludzie z innego świata poznali prawdę skąd jestem. To cały sen. Obudziłem się niebywale szczęśliwy.

Średnia ocena: 4.5  Głosów: 4

Zaloguj się, aby ocenić opowiadanie

Komentarze

 • Canulas rok temu
  Przeczytałem cztery sny, bo jednak czym innym chaos, czym 8nnym rażące błędy.
  Sam zapis snu i jego "chaotyka l" nie przeszkadza, ale wiele rzeczy z zakresu "kwestii technicznych" wola o poprawę.
  Jeden z tych snów to coś z pogranicza fałszywych wybudzeń.
  Miewalem takie rzeczy kiedyś.
  Pozdro
 • Lika rok temu
  Który fałszywych wyburzen
 • Canulas rok temu
  Lika, każdy, w którym budzisz się, wykonujesz jakieś czynności i nagle znowu śpisz. Jeżeli jest to sugestywny, wręcz namacalne, nosi miano fałszywego wybudzenia.
  Ciesz się, że paraliżu sennych nie uswiadczasz. A zresztą nie wiem czy nie, przeczytałem tylko cztery pierwsze sny.
  Moze jakiś dziennik snów załóż. Pomaga, jeśli się ktoś bawi w sen świadomy, ale i do zapamiętywania snów jest chyba ok.
 • Canulas rok temu
  Lika, każdy, w którym budzisz się, wykonujesz jakieś czynności i nagle znowu śpisz. Jeżeli jest to sugestywny, wręcz namacalne, nosi miano fałszywego wybudzenia.
  Ciesz się, że paraliżu sennych nie uswiadczasz. A zresztą nie wiem czy nie, przeczytałem tylko cztery pierwsze sny.
  Moze jakiś dziennik snów załóż. Pomaga, jeśli się ktoś bawi w sen świadomy, ale i do zapamiętywania snów jest chyba ok.
 • Lika rok temu
  Canulas Paraliżu sennego doświadczyłem kilka razy wątpliwa przyjemność. Co do dziennika sennego, nie ma aż tak często intensywnych doznań jak w czasie dzisiejszego snu Mi się wydaje że dziś to było coś więcej niż tylko sen
 • Canulas rok temu
  Lika, czyli co, świadomy sen?
  Raczej nie Obe.
  Nie, że nie ma, tylko nie pamiętasz. Sny są co noc. Paraliż senny jest chujowy, fakt
 • Lika rok temu
  Canulas Widaje mi się że po części był to świadomy sen po w każdym z tych światów zadawałem pytanie kontrolne o prezydenta USA, ale ma dziwne przekonanie, że odwiedziłem może dwa równoległe wymiary ten pierwszy z moją Babaciom bo wtedy byłem pewny że się obudziłem, a drugi raz to sen gdzie miałem ciężką wadę serce
 • Canulas rok temu
  Lika, świadomy bardzo możliwe. Co do wady serca - jeśli miałeś jakieś zaburzenia, oddychales płytko lub podświadomość Cię namawiał do zaprzestania oddychania - może miałeś bezdech senny
 • Lika rok temu
  Canulas Co do wady serca to miałem uczucie bezwładu w nogach i było mi strasznie ciężko mówić można powiedzieć, że cedziłem każde słowo, starałem się mówić głośno że nie jestem z tego świata równoległego, ale słyszałem że mój głos jest bardo słaby. oddychałem normalnie ale czułem jak coś kuje mnie w sercu
 • Canulas rok temu
  Lika, uczucie bezwładu ciała charakterystyczne jest przy Obe oraz głębokim relaksie, ale także paraliżu sennym.
  Dla mnie to wygląda na paraliż. Umysł się obudził, a cialo dalej spało.
 • Lika rok temu
  Canulas Własnie nie nie paraliż senny czułem że się obudziłem nie leżałem swoim pokoju, a patrzyłem na moją matkę tłumacząc jej że nie jestem z tego świata równoległego. Kilka razy miałem i pamiętam jak raz się wybudziłem w czasie paraliżu sennego że nie miałem władzy w cały ciele i mogłem ruszać tylko głową i patrzyłem ciemność w moim pokoju
 • Canulas rok temu
  Lika, no to może one, nie wiem. Cokolwiek by to nie było, poza chaosem, który jest dopuszczalny jeśli idzie o zapis skrawków snu, możesz popracować nad samym zapisem, bo nie jest on najlepszy.
 • Angelus rok temu
  Dużo chaosu to fakt, ale błędy też się pojawiają i to dość sporo. Temat ciekawy, rzadko spotykany. Jednak dużo pracy jeszcze potrzeba. Pozdrawiam! :)
 • Kapelusznik rok temu
  Co bierzesz przed snem?
  Bo też chcę tego towaru!
  XD
  4
  Całkiem pokręcone.
  Pozdrawiam
 • Agnieszka Gu rok temu
  Witam,

  Rozumiem potrzebę pisania takich tekstów, bo sama po wybudzeniu to często robię.
  Część z pomysłów w moich opowiadaniach czerpie ze snów właśnie :)

  Jednak, jeśli Ty chcesz je wrzucać w wersji, powiedzmy takiej bezpośredniej na portal literacki (a opowi.pl takim właśnie jest) to powinnaś je nieco dopracować technicznie. Wtedy odbiór będzie dużo lepszy :)

  Przykład:
  napisałaś:
  "I świat równoległy

  Śniło mi się, że się budzę i patrzę na zegarek jest godzina 8:00, do mojego pokoju wchodzi moja matka, Ja się jej pytam czemu mnie nie obudziła. Ona odpowiada mi, że rozmawiała z moją babcią (Moja Babcia nie żyje) poczułem jakiś nie pokój ale odpowiadam mojej mamie że pewnie ze światach i obracam się i widzę moją babcię tylko strasznie otyłą ważyło koło 200 kg, coś mówi o pieczeniu ciasta."

  a proponowany zapis:

  "I świat równoległy

  Budzę się we śnie. [ taki zapis pozwala na wyeliminowanie powtórzonego dwa razy "się" blisko siebie]. Patrzę na zegarek – jest godzina ósma. [poprawniej jest zapisywać cyfry w formie słownej]. Do mojego pokoju wchodzi matka. [można wyrzucić słowo "moja", bo to wynika z kontekstu + unikniemy powtórzeń]. Pytam ją – czemu mnie obudziła? Odpowiada, że rozmawiała z moją babcią (Moja Babcia nie żyje). Poczułem jakiś niepokój. Odpowiedziałem jej, że pewnie [tu nie rozumiem o co ci chodziło? — "ze światach"??]... Odwracam się i widzę babcię. Jest strasznie otyła, jakby ważyła około dwustu kilogramów. Mówi coś o pieczeniu ciasta."

  To tylko propozycja, ale może choć troszkę pomoże. Tu na opowi można edytować teksty i poprawiać wielokrotnie.
  Porządnie napisany tekst na pewno zachęci więcej osób do czytania.

  Swoją drogą, fajne masz te sny.
  Pozdrawiam :))
 • Aisak rok temu
  Pierd
  O
  Ły.

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania