Uwaga, utwór może zawierać treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich!

Stawka większa niż życie - rozdział I

Kloss usłyszał o niemieckim pociągu z więźniami. Postanowił powstrzymać hitlerowców. Ukradł terenówkę i zablokował tory. Potem czekał na pociąg. Gdy przyjechał okazało się niestety, że plan Klossa nie wypalił. Pociąg uderzając odrzucił samochód na kilkanaście metrów i jechał dalej. Wkurzony Kloss wyjął karabin i oddał serię strzałów w pociąg, który eksplodował, niestety, zabijając przy tym również wszystkich więźniów. Zrezygnowany Hans wyjął walkie talkie i połączył się z majorem Konarskim.

 

- J-23, co się stało?

- Panie majorze, niestety zajebałem wszystkich więźniów z pociągu Waffen-SS.

- J-23, ty debilu...!

 

Hans Kloss poczuł dotknięcie lufy pistoletu na plecach. Odwrócił się i zobaczył uśmiechniętego pułkownika Brunnera z lugerem w ręce i cygarem w ustach.

 

- Witaj, Kloss.

- Strzała, Brunner. Mam coś dla ciebie.

 

Kloss rzucił Brunnerowi w twarz fiolką z kwasem. Niemiecki oficer upadł na ziemię, trzymając się za twarz i wrzeszcząc przekleństwa. Muskularny żołnierz gestapo uderzył Hansa w głowę kijem od baseballa, pozbawiając go przytomności.

Średnia ocena: 1.4  Głosów: 18

Zaloguj się, aby ocenić opowiadanie

Komentarze

 • Targówek pół roku temu
  Mogę wiedzieć za co te jedynki?
 • Ant pół roku temu
  Może komuś się nie spodobało
 • betti pół roku temu
  Wiesz, Tomku szczerze mówiąc motyw Hansa Klossa jest dość zużyty... może wymyśl coś własnego, bez odnośnika do znanych filmów i postaci. Niemniej tekst poprawnie napisany, na pewno nie na jedynkę.
 • Ozar pół roku temu
  Targówek Hm sam nie wiem co mam napisać. Jestem wielbicielem Klossa od zawsze i nie dość że mam nagrane wszystkie odcinki to jak gdzieś trafię na serial w TV to go oglądam z ciekawością. To, co tu piszesz jest bardzo, bardzo delikatnie mówiąc takim spłyceniem oryginału. Od razu powiem, że nie dałem ci 1 bo wydaje mi sie, że jesteś na początku drogi pisarskiej i dlatego masz jeszcze czas, żeby swój poziom podwyższyć. Na początek jedna uwaga : Napisałeś "Muskularny żołnierz gestapo uderzył Hansa w głowę kijem od baseballa, pozbawiając go przytomności". Jak wiemy z serialu Brunner nie był po pierwsze żołnierzem, a oficerem, a po drugie nie był muskularny. A użycie kija od baseballa zupełnie nie pasuje do czasów, ani scenerii. Może przeczytaj sobie, albo obejrzyj serial i postaraj się wczuć w tamtą epokę, w tamte realia i wtedy napisz coś opartego na realiach lat 40-tych. To tak na początek.
 • Targówek pół roku temu
  Tomek Bordo, a nie Targówek, jeśli łaska. I Brunner oraz tamten muskularny żołnierz to inne postacie.
 • Ozar pół roku temu
  Targówek No ok, ale tekst jest podpisany Targówek więc napisałem do kogoś, kto ma taki login. Jak to Tomek to sorka, ale tego nie wiedziałem.

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania