Tego filmu nie warto oglądać

W listopadzie odbędzie się polska premiera filmu „Nieplanowane” (Unplanned) w reżyserii Chucka Konzelmana i Cary Solomona, z Aschley Bratcher w roli głównej. Scenariusz filmu powtał na kanwie książki Abby Johnson. Przesłanie tego wątpliwej jakości, choć sugestywnego filmu skierowane jest głównie do faszystów, ciemnogrodu, nawiedzonych oszołomów i wszystkich tych, którzy mentalnie tkwią w średniowieczu i zacofaniu. Bo do czego to podobne, żeby w XXI wieku reżyser ośmielił się robić filmy potępiające prawo postępowych kobiet do planowania rodziny i terminacji ciąży.

Film pokazuje pracę klinik aborcyjnych oczami długoletniej pracownicy największej światowej organizacji proaborcyjnej „Planned Parenthood”. Przeszła ona wszystkie szczeble kariery zawodowej, by na końcu awansować na szefową jednej z klinik. Była świetną pracownicą, bez szemrania wypełniającą swoje obowiązki, do czasu aż przez przypadek zapoznała się ze zdjęciem ultrasonograficznym trzymiesięcznego dziecka, które rozpaczliwie broniło się przed aborcją.

 

Obrazek ten na tyle pomieszał w głowie tej nieszczęsnej, słabej psychicznie kobiety, że porzuciła swoje dobrze płatne, prestiżowe stanowisko i postanowiła napisać książkę o tym co zobaczyła. Przy okazji paskudnie oszkalowała swoją firmę, dzięki której zrobiła karierę. Nawet sądowe próby zablokowania jej paszkwilu nie przyniosły rezultatu.

 

Ewentualni chętni, którzy jednak wybiorą się, by obejrzeć to godne pożałowania, ksenofobiczne "dzieło" nie powinni się dać zwieść pozorom, świetnie odegranym rolom, ani dobrej reżyserii. Faszyści próbują grać na emocjach w celu zmanipulowania odbiorców. Filmu nie polecam również dlatego, że jego treść to woda na młyn dla zaplutego ciemnogrodu, parszywych karłów reakcji, którzy nienawidzą nowoczesności, postępu, obce są im hasła równości, tolerancji i poszanowania wszelkiej inności. Wrażliwe serce prawdziwego lewicowca może tego nie wytrzymać.

 

Głównym celem tego pseudofilmu jest obrażanie lewicowych wartości i opluwanie jadem wyznawców prawdziwego postępu.

Średnia ocena: 2.8  Głosów: 13

Zaloguj się, aby ocenić opowiadanie

Komentarze

 • betti 5 miesięcy temu
  Dobre!
 • Bogumił 5 miesięcy temu
  Takie gorzkie podsumowanie tej dyskusji. Jak tu cię wyzywają od faszystów i przypisują ci wszystkie najgorsze cechy, to jakoś nie krzyczą, że to jest obrażanie. Tylko jedno zdanie na temat bohaterki filmu, że była tępą lewaczką tak wielu rozsierdziło.
 • Bogumił 5 miesięcy temu
  I kiedyś mnie uczyli rodzice, że każdy człowiek ma sumienie. Ale dobrze chyba to napisał stefan, że trudno wstrząsnąć tym, czego nie ma.
 • betti 5 miesięcy temu
  Teraz się biją ideologie, zresztą i czas przedwyborczy... nawet tv nie otwieram, bo szkoda zdrowia.
 • Tjeri 5 miesięcy temu
  Bogumile, nie dziw się reakcjom. Napisałeś tekst, w którego treści już zacząłeś obrażać. To samo w komentarzach. To nastawia i pobudza do reakcji - na chamstwo, a nie treść utworu. Dlatego nie chciałam się wypowiadać.
  Zresztą, to temat tak trudny i obszerny, że ciężko tak po prostu zebrać wszystkie spostrzeżenia.

  Jeśli chodzi o mnie - jestem całkowicie przeciwna aborcji "na żądanie". Natomiast życie pisze różne scenariusze i powinna być możliwość dokonania aborcji w pewnych sytuacjach: np. uszkodzenia poważnego płodu (nie zespołu Downa!), gdy zagrożone jest życie matki, gdy ciąża jest wynikiem gwałtu. Przy tym ostatnim to szczególnie ciężka sprawa, ale nie wyobrażam sobie powtórzenia sprawy nastolatki, której odmówiono prawa do aborcji. Wszystko to sprawy bardzo indywidualne. Nie wierzę w istnienie osób usuwających ciążę i szczycących się tym. To musi być straszna decyzja, zostawiająca ślad na całe życie.
 • Tjeri 5 miesięcy temu
  *poważnego uszkodzenia płodu
 • Bogumił 5 miesięcy temu
  Tjeri A jednak:

  Feministki z Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny zorganizowały skandaliczny konkurs fotograficzny promujący tzw. aborcję pt. "Aborcja w kadrze. Polska XXI w.".

  Nad haniebnym wydarzeniem promującym zabijanie dzieci nienarodzonych patronat objął portal OKO.press.

  Inicjatorem konkursu jest Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, która "planowanie rodziny" ma jedynie tylko w nazwie. W rzeczywistości organizacja feministyczna zachęca do przerywania ciąży, o czym świadczy m.in. organizacja tego typu konkursów.
 • Tjeri 5 miesięcy temu
  Bogumił - to ma być argument na moje, czy jak?
 • Bogumił 5 miesięcy temu
  A co do treści, napisałem, że bohaterka była początkowo głupią tępą lewaczka, to co miałem napisać jak taka rzeczywiście była, pracując w tej klinice. Oceniłem bohaterkę, a nikogo z opowi nie obrażałem. Gdyby była mądra napisałbym to, a ona owszem obudziła się trochę późno, ale lepiej późno jak wcale, teraz bym mógł jej pogratulować. A jednak ludzie się zmieniają. Mam też w swoim otoczeniu osobę która z głupiego lewaka stała się uczciwym człowiekiem.
 • Bogumił 5 miesięcy temu
  Tjeri "Nie wierzę w istnienie osób usuwających ciążę i szczycących się tym".

  Odpowiedziałem Ci na to zdanie. Poza tym jest wiele dość znanych polskich aktorek, które się szczycą.
 • Tjeri 5 miesięcy temu
  Bogumił - hmm nie słyszałam o żadnej, ale też jakoś aktorkami się nie interesuję.
 • Tjeri 5 miesięcy temu
  Bogumił i jeszcze jedno. O owym konkursie nie słyszałam, nie widziałam, więc zdania wyrobionego nie mam. Skąd przekonanie, że miał zachęcać do przerywania ciąży? Jak zdjęciami można do tego zachęcić?
  Bo jak dla mnie - prędzej zmusić do refleksji i zastanowienia.
 • Bogumił 5 miesięcy temu
  Tjeri "Aborcja w kadrze", tego już nawet zezwierzęceniem nie można nazwać, to to obraza dla zwierząt, one tak nie robią. Te baby i ci którzy je do tego podbechtują to jakaś chazarska dzicz, jak hordy Dżingis Chana. Chcesz to barbarzyństwo próbować usprawiedliwiać?
 • Tjeri 5 miesięcy temu
  Bogumił - pytam o wydźwięk, nie przekręcaj słów interlokutorów, bo zostanie Ci rozmowa z własnymi klonami.
  Czyli Twoim zdaniem "aborcja w kadrze" mogła mieć wydźwięk zachęcający do aborcji?
 • Bogumił 5 miesięcy temu
  Tjeri nie mogła mieć, ale miała, bo to był główny cel organizacji promującej to barbarzyństwo, a te matki?, to już psia suka jest bardziej opiekuńcza, widziałem, że liże nawet martwe pieski, które zdechły przy porodzie. Gdzie do tego poziomu humanizmu tej suki tym podłym kobietom, które robią cyrk z zabójstw własnych dzieci.
 • Tjeri 5 miesięcy temu
  Bogumił, zdjęcia z aborcji nie zachęcą nikogo do takiego czynu.
 • Bogumił 5 miesięcy temu
  Ot barbarzyńska ideologia lewactwa w rozkwicie. Nic dziwnego, że ludzie traktują i nazywają ich jak Hunów. Bo trudno to zezwierzęcenie nazywać innym punktem widzenia.
 • Tjeri 5 miesięcy temu
  Jesteś albo naiwny, albo...
 • Tjeri 5 miesięcy temu
  Bogumił to jeszcze raz, żebym czasem nie oceniła Cię niesprawiedliwie... Zdjęcia z aborcji miały zachęcić do aborcji?
 • akwamen 5 miesięcy temu
  Tjeri cierpliwości odmówić Ci nie można.
 • Tjeri 5 miesięcy temu
  akwamen - piję melisę.
 • Bogumił 5 miesięcy temu
  Tjeri szczyt lewackiego zbydlęcenia, jak w Auschwitz:

  "Pokażcie nam, jak kobiety w Polsce radzą sobie dzisiaj z restrykcyjną ustawą. Jak wygląda przerwanie ciąży dziś? W końcu rok w rok i według ostrożnych szacunków ciążę przerywa jakieś 150 tysięcy z nas! (...) A przede wszystkim, pokażcie nam to, czym - w trzy lata po Czarnym Proteście i Strajku Kobiet - przerywanie ciąży w Polsce jest. I może też – czym powinno być: realizacją jednego z podstawowych praw do godnej i równej opieki zdrowotnej, bez względu na płeć"

  - czytamy na Facebookowym profilu organizacji.

  Jak wynika z ogłoszenia, dla zwycięzców konkursu, którzy ich zdaniem najlepiej uchwycą w kadrze morderstwo dzieci nienarodzonych, feministki przewidziały nagrody pieniężne.

  "Spośród nadesłanych prac Jury wybierze 3 prace nagrodzone: I miejsce – 3000 zł; II miejsce – 2000 zł; III miejsce – 1000 zł"

  Gestapowcy nader często robili fotografie na tle pomordowanych ludzi lub komór gazowych.
 • Bogumił 5 miesięcy temu
  Początkowo mogłoby się wydawać, że wspomniany konkurs to tylko prowokacja mająca wywołać „dyskusję”, jednak okazuje się, że jest zupełnie inaczej. Organizacja przygotowała nawet nagrody pieniężne, da trzech najlepszych fotografów, którzy „najlepiej” uchwycą w kadrze zabójstwo nienarodzonego dziecka.

  Spośród nadesłanych prac Jury wybierze 3 prace nagrodzone: I miejsce – 3000 zł; II miejsce – 2000 zł; III miejsce – 1000 zł – piszą organizatorzy.

  Co oczywiste, tego rodzaju przedsięwzięcie nie może odbyć się bez patronów medialnych, którzy nagłośnią samą ideę konkursu, jak również poinformują o zwycięzcach. W tym przypadku, jak można się było tego spodziewać, oficjalnym patronem jest portal Oko.Press znany przede wszystkim ze skrajnie lewicowych treści oraz wsparcia dla wszelkich inicjatyw feministek oraz środowisk LGBT.

  Cóż, trzeba przyznać, że Adolf Hitler i jego koledzy byliby zapewne dumni, że ktoś wpadł na tak „genialny” pomysł, inicjatywy „społeczno-kulturalnej”.

  To już się ociera o prokuraturę. Obrzydliwe…
 • Tjeri 5 miesięcy temu
  Bogumił a ja tylko proszę o krótką odpowiedź na moje pytanie tak/nie. Bo toniemy w pobocznych wątkach.
  Czyli zdjęcia z aborcji miały do niej zachęcać?
 • Tjeri 5 miesięcy temu
  Tak/nie
 • Bogumił 5 miesięcy temu
  Tjeri tak, wręcz podjudzać, nie udawaj, że nie słyszałaś o próbach aborcji na wprost drzwi do kościoła, albo w samym kościele. lewacka nienawiść powoduje abberację umysłową.
 • Tjeri 5 miesięcy temu
  Bogumił, czy więc aktywiści pro-life rozklejający na bilbordach martwe płody (u mnie zrobili to koło przedszkola) zachęcają również do aborcji?
 • Tjeri 5 miesięcy temu
  *płody po aborcji
 • akwamen 5 miesięcy temu
  Tjeri nie otrzymasz odpowiedzi, on jest już w amoku.
 • Tjeri 5 miesięcy temu
  akwamen - dostałam, Bogumił uważa, że zdjęcia miały zachęcić do aborcji
 • Tjeri 5 miesięcy temu
  akwamen tylko teraz jest problem - dlaczego zdjęcia aborcykne pro-life od anorcji odstraszaią, a zdjęcia feministek zachęcają...
 • Bogumił 5 miesięcy temu
  Tjeri te plakaty są z nienawiścią zrywane przez lewaków, nawet owsiak sam zniszczył jeden, za co odpowiadał przed sądem.
 • Tjeri 5 miesięcy temu
  aborcyjne
 • Bogumił 5 miesięcy temu
  A tu jest ostateczny efekt waszych lewackich wartości, to już nie zbydlęcenie, ale megahorror

  Przerażające! Zakonserwowane zwłoki tysięcy dzieci w domu zmarłego aborcjonisty

  W domu zmarłego na początku września lekarza-aborcjonisty dokonano makabrycznego odkrycia. Były lekarz posiadał zakonserwowane zwłoki tysięcy abortowanych dzieci.
  Doktor Ulrich Klopfer zmarł 3 września.
  Pracował jako lekarz do 2015 roku, dokonując aborcji w klinice Women’s Pavilion w South Bend, w stanie Indiana.
  W 2015 zawieszono jego licencję medyczną po oskarżeniach o to, że przeprowadził aborcję na 13-letniej dziewczynce i nie poinformował o tym władz.
  Prawnik zmarłego mężczyzny, w należącym do niego domy dokonał przypadkowo makabrycznego odkrycia.
  Gdy pomagał rodzinie w segregacji jego rzeczy, odnalazł odnalazł zakonserwowane zwłoki i części ciał tysięcy abortowanych dzieci.
 • akwamen 5 miesięcy temu
  Tjeri ja się pogubiłem... obozy koncentracyjne, kościół,wystawy, czarny protest, strajk kobiet... jak dla mnie to zbyt skomplikowana odpowiedź na proste pytanie ;( A i jeszcze prokuratura.... tylko dziś tak zażarcie broni jednych a wczoraj namawiał Angelę do oddania dziecka pedofilom....
  to nie na wodniaka głowę
 • Tjeri 5 miesięcy temu
  Bogumił - znów mi nie odpowiedziałeś. Czy te plakaty również miały zachęcić do aborcji?
 • akwamen 5 miesięcy temu
  Bogumił bo to lewak był... trafiłem?
 • Bogumił 5 miesięcy temu
  Tjeri Wystawa miała tytuł Stop aborcji chyba możesz się zorientować w sieci kto to organizuje. Jakbym miał taką mało pojętną drugą połówkę, to chyba bym kopnąć w kalendarz po dwóch dniach, bo ile można żyć samym seksem.
 • akwamen 5 miesięcy temu
  Bogumił hi, hi, hi
 • Tjeri 5 miesięcy temu
  Bogumił wciąż swoje... Feministki publikują zdjęcia z aborcji by do niej zachęcić, a pro-life by powiedzieć aborcji stop... A to wszystko w jednej glowie Bogumiła...
 • Bogumił 5 miesięcy temu
  Tjeri ja to już nie poradzę, skoro żadnego sumienia nie masz, jak nie rozumiesz, to już Twoja broszka.
 • Tjeri 5 miesięcy temu
  Bogumił dlaczego mam nie mieć sumienia?
 • Bogumił 5 miesięcy temu
  Tjeri z reklamacjami to pod niewłaściwy adres się zwracasz
 • puszczyk 5 miesięcy temu
  akwamen To widać.
  Dziwię Ci się Sowa, że masz jeszcze ochotę tu pisać.
  I kto mi to mówił, że się karmi tak klony i trolle?
 • Tjeri 5 miesięcy temu
  Bogumił - które moje słowa sprawiły, że wypowiadasz się o moim sumieniu?
  Chyba że chciałeś powiedzieć, że nie mam sumienia w obnażaniu absurdów, którymi karmisz czytelników. Tu się zgodzę.
 • Tjeri 5 miesięcy temu
  puszczyk - chciałam wiedzieć czy zdjęcie płodu poaborcyjnego może kogoś zachęcić do aborcji. Wg Bogumiła tak. Jednocześnie zdjęcia płodów pooaborcyjnych mówią aborcji stop. Musiałam się upewnić co do tego dualizmu, bo, przyznaj, jednak ciężko uwierzyć w takie rozwarstwienie myśli.
 • puszczyk 5 miesięcy temu
  Tjeri Już mnie nic nie zdziwi, odkąd na portalach poznałem parę osób.
  Ciebie tym bardziej nie powinno, bo staż masz dłuższy, a Twoje wyważenie i spokój zawsze podziwiałem.
  A rzeźbisz od rana w betonie i nie ma nawet odprysku.
  Ty o jednym, a głupek o drugim, kiedy nie wie, co odpowiedzieć na Twoje merytoryczne i logiczne pytania.
  To nawiedzony oszołom i na pewno ma niezłą kartotekę u psychiatry.
  Daj se spokój.
 • Tjeri 5 miesięcy temu
  puszczyk - zawsze wolę porozmawiać niż bluzgać. Z Bogumiłem jest ten problem, że brak argumentów pokrywa obrażaniem.
 • Bogumił 5 miesięcy temu
  Tjeri przecież my tutaj o Bogu nie rozmawiamy, ale o barbarzyństwie lewaków.
 • puszczyk 5 miesięcy temu
  Tjeri To po co gadać?
 • Bogumił 5 miesięcy temu
  puszczyk Ty myślisz z tym psychiatrą że wszyscy tak jak Ty mają te karty. To typowy objaw niewyleczenia:))))
 • Bogumił 5 miesięcy temu
  Tjeri nie potrafisz ocenić trafnie która organizacja jakie reprezentuje wartości, możesz sobie choćby w necie przeczytać co, która chce przekazać, jakie prezentuje wartości, jakie ma cele statutowe. Organizacja pro life broniąca życia prezentuje fotografie obrazujące faktyczny przebieg i tragedię aborcji, fotografie wstrząsające, pokazujące okrucieństwo tej zbrodni na dziecku, natomiast fotografie organizacji feministycznej mają zafałszować faktyczny przebieg aborcji, nie ma na nich krwi, panuje sielanka. Dobrze wiesz, czyje fotografie służą złu, a czyje dobru, a mimo to zadajesz pytanie jak osoba z niedorozwojem umysłowym. Ja Ciebie traktowałem poważnie, ale ponieważ zadajesz pytania idiotyczne, tylko i wyłącznie prowokacyjne, to podyskutuj sobie dalej z puszczykiem. Od niego dowiesz się na pewno wielu mądrych rzeczy. Życzę owocnej dyskusji.
 • Tjeri 5 miesięcy temu
  Bogumił a co ma do tego temat, jeśli zamiast argumentów stosujesz obelgi?
  Reagujesz tak za każdym razem, gdy udowodni Ci się bzdurę. Ja w każdym razie dowiedziałam się w końcu o co pytałam. Na koniec podsumuję:

  Bogumił o feministkach publikujących zdjęcia z aborcji:
  "Tjeri "Aborcja w kadrze", tego już nawet zezwierzęceniem nie można nazwać, to to obraza dla zwierząt, one tak nie robią. Te baby i ci którzy je do tego podbechtują to jakaś chazarska dzicz, jak hordy Dżingis Chana. Chcesz to barbarzyństwo próbować usprawiedliwiać?"

  Bogumił o aktywistkach pro-life publikującym zdjęcia z aborcji: "stop aborcji"

  To tyle, Bogumile.
 • puszczyk 5 miesięcy temu
  Tjeri Aleś Ty delikatna :)))
 • Bogumił 5 miesięcy temu
  Tjeri i co morderczynię wybielasz czyli się z nimi identyfikujesz. Jak sowiecki komisarz. Zero empatii. Zero współczucia dla tych milionów mordowanych dzieci. Zamykasz oczy udajesz że nie widzisz tej rzezi. Bronisz kanalii jak Niemcy w 45 mówili że nie wiedzieli co się działo w obozach.
 • Tjeri 5 miesięcy temu
  Bogumił - pierwszy i ostatni raz Cię ostrzegam. Nie imputuj mi słów, których nie wypowiedziałam i postaw, których nie przyjmuję. Nie jesteś bezkarny, ani wbrew pozorom anonimowy.
  Czujesz się bezsilny, bo wykazałam Ci hipokryzję. O aborcji swoje słowa wyraziłam jasno.
 • Bogumił 5 miesięcy temu
  Tjeri współczujesz tym dzieciom? Tak czy nie? Krótko. Uważasz że upublicznianie fotografii z aborcji jest ok? Tak czy nie. Krótko.
 • Bogumił 5 miesięcy temu
  Tjeri i jak ze mną rozmawiasz to odeślij swoich adwokatów do... kądkolwiek bo chyba nie wierzą w Twoją samodzielność i usiłują na wyprzódki co pomagać.
 • Tjeri 5 miesięcy temu
  Bogumił - współczuję dzieciom. Upublicznianie fotografii przez jakąkolwiek organizację, czy to feministki czy pro- life uważam za bestialstwo.
  A teraz czekam na przeprosiny za chamstwo i pomówienia.
 • Bogumił 5 miesięcy temu
  Tjeri pytałem o fotografie. Fotografie z aborcji rozpowszechniają organizacje feministyczne.
 • Bogumił 5 miesięcy temu
  Pro lide mają kolorowe lub czarno białe plakaty. Skoro ostatecznie zmieniłaś zdanie to za ostatni post oceniający przepraszam.
 • Bogumił 5 miesięcy temu
  Pro life
 • Tjeri 5 miesięcy temu
  https://www.google.com/amp/s/wiadomosci.radiozet.pl/amp/full/25343/Polska/Opole-Grzywny-dla-dzialaczy-pro-life-za-plakaty-z-martwymi-plodami
 • Tjeri 5 miesięcy temu
  Bogumił w niczym zdania nie zmieniłam. Od początku mówię o swoich poglądach jasno.
 • Zaciekawiony 5 miesięcy temu
  Tjeri Chciałbym tylko zwrócić uwagę, że nie wiemy co właściwie przedstawiają te fotografie, wystawa z podsumowaniem dopiero się odbędzie. A temat opisano tak ogólnie, że może wyjść różnie, nagrodzoną fotografią może być na przykład zdjęcie dziecięcego grobu w którym pochowano dziecko, które zmarło zaraz po porodzie, a dożyło go bo matce wiedzącej, że płód ma nieuleczalną wadę, utrudniono dokonania aborcji.
 • Bogumił 5 miesięcy temu
  Tjeri sędziowie bez lustracji to i wyroki od czapki. Ukrywających Żydów też rozstrzeliwano. Uważasz to za prawidłowe?
 • Bogumił 5 miesięcy temu
  Zaciekawiony kolejny adwokat.
 • Tjeri 5 miesięcy temu
  Zaciekawiony dlatego pytałam kilkukrotnie Bogumiła co jest na zdjęciach i w jaki sposób mogą zachęcać do dokonania aborcji
 • Tjeri 5 miesięcy temu
  Bogumił raczej Ty tak uważasz.
 • Tjeri 5 miesięcy temu
  I kolejnego ostrzeżenia nie będzie, pohamuj się z obrażaniem mnie.
 • Bogumił 5 miesięcy temu
  Tjeri uważasz za prawidłowe rozstrzeliwanie Polaków? To było zgodne z prawem Rzeszy i akceptowane przez sędziów?
 • Zaciekawiony 5 miesięcy temu
  Bogumił Porównujesz sędziów RP do nazistów? Przegrywasz dyskusję.
 • Bogumił 5 miesięcy temu
  Tjeri kolejny adwokat przylazł
 • Bogumił 5 miesięcy temu
  Jeszcze sobie ściągnij puszczyka i akwiego oni są mądrzy
 • Zaciekawiony 5 miesięcy temu
  Bogumił powtórzę pytanie - uważasz dawanie grzywny za pokazywanie na ulicy zakrwawionych zwłok za taki sam postępek, co skazywanie na śmierć Żydów przez Nazistów? To ciekawe co powiesz na mandat za złe parkowanie?
 • Bogumił 5 miesięcy temu
  Zaciekawiony mordowanie Żydów jest tak samo straszne jak masowa rzeź polskich dzieci w aborcji. Jeśli sędzia karze tych, którzy walczą o zatrzymanie tej rzezi to ja taki wyrok uważam za podły. Gdybym był sędzią to bym oddalił powództwo, jako bo to działalność w szlachetnym celu.
 • puszczyk 5 miesięcy temu
  Bogumił Ja sobie idiotę już odpuściłem.
  Sowie się dziwię , bo nietrudno się było domyślić, że baran obrazi i nie przeprosi, bo baran.
 • Bogumił 5 miesięcy temu
  puszczyk to ja sobie ciebie odpuściłem a Ty wciąż za mną łazisz. Baj puchacz dobrej nocy.
 • puszczyk 5 miesięcy temu
  Bogumił Ano baj, baranie.
 • Tjeri 5 miesięcy temu
  Bogumił, nie życzę sobie zaczepiania mnie kolejnymi chorymi zajawkami i rozmydlania podjętego tematu. W ogóle nie życzę sobie żadnej dyskusji. Teraz już tylko czekam na przeprosiny za chamstwo i pomówienia.
 • Tjeri 5 miesięcy temu
  puszczyk poczekam. Tym razem wiem co mam dalej robić.
 • puszczyk 5 miesięcy temu
  Tjeri Gest z palcem środkowym w końcu pokaż, bo takie przypadki się tłucze jak wszy.
 • Tjeri 5 miesięcy temu
  puszczyk - ano nie zrobię tego.
 • puszczyk 5 miesięcy temu
  Tjeri Ano wiem i szkoda.
 • franekzawór 5 miesięcy temu
  Jaka satyra na lewaków, bo nie wiem, o co chodzi.
 • Bogumił 5 miesięcy temu
  nie czytałeś?
 • refluks 5 miesięcy temu
  Ile jeszcze razy opublikujesz to samo pod innym tytułem?
 • Bogumił 5 miesięcy temu
  To nie jest to samo, taka recenzja byłaby w sam raz do jakiegoś lewackiego portalu albo czasopisma. To karykatura recenzji jakie piszą lewicowe media dla swych wątpliwej mądrości odbiorców.
 • refluks 5 miesięcy temu
  Bogumił Dziś po raz drugi publikujesz zaproszenie do obejrzenia tego samego filmu.
  Kurwa.
  Ile można.
 • Bogumił 5 miesięcy temu
  refluks w tym tekście zniechęcam,żeby ludzie nie oglądali, to nie jest ten sam tekst.
 • franekzawór 5 miesięcy temu
  Myślałem, że to to samo. Satyra zawsze lepsza.
 • Bogumił 5 miesięcy temu
  Wszyscy myślą, że to, to samo jest. A to jest karykatura tamtego z punktu widzenia lewackiego wrażliwca, którego rzekome wartości są obrażane.
 • Bogumił 5 miesięcy temu
  Przerażające! Zakonserwowane zwłoki tysięcy dzieci w domu zmarłego aborcjonisty

  W domu zmarłego na początku września lekarza-aborcjonisty dokonano makabrycznego odkrycia. Były lekarz posiadał zakonserwowane zwłoki tysięcy abortowanych dzieci.
  Doktor Ulrich Klopfer zmarł 3 września.
  Pracował jako lekarz do 2015 roku, dokonując aborcji w klinice Women’s Pavilion w South Bend, w stanie Indiana.
  W 2015 zawieszono jego licencję medyczną po oskarżeniach o to, że przeprowadził aborcję na 13-letniej dziewczynce i nie poinformował o tym władz.
  Prawnik zmarłego mężczyzny, w należącym do niego domy dokonał przypadkowo makabrycznego odkrycia.
  Gdy pomagał rodzinie w segregacji jego rzeczy, odnalazł odnalazł zakonserwowane zwłoki i części ciał tysięcy abortowanych dzieci.

  O swoim odkryciu prawnik powiadomił lokalną policję.
  Policjanci stwierdzili, że w jego domu znajdowały się szczątki 2246 dzieci.
 • akwamen 5 miesięcy temu
  Dlaczego powtarzasz komenty?
 • Zaciekawiony 5 miesięcy temu
  A w Irlandii koło budynku katolickiego sierocińca znaleziono szczątki 800 dzieci upchane w nieużywanym zbiorniku kanalizacyjnym.
 • Bogumił 5 miesięcy temu
  Zaciekawiony te dzieci zmarły naturalnie, w połowie XIX wieku w wyniku głodu. Czy ty wiesz jak wyglądała okupacja brytyjska Irlandii i jakie stosowano wobec Irlandczyków represje? Anglicy wywozili masowo Irlandczyków, nie oszczędzano nawet dzieci do ciężkiej pracy w koloniach, identycznie zakutych w kajdany jak murzyńscy niewolnicy. Czy ty wiesz co się tam stało ponad sto lat temu. Tam był olbrzymi dom w którym mieszkały samotne matki z dziećmi, wiele z nich umierało przy porodzie w jakimś młodym wieku. Może tam wtedy była też jakaś choroba zakaźna, zaraza, może wrzucenie zwłok zmarłych do szamb gwarantowało, że nie zwłoki nie będą zagrażały żywym. To były dzieci zmarłe naturalnie, często z matkami, musiały to wiedzieć. Czy wiesz, jaki straszny głód panował w Irlandii, Brytyjczycy celowo niszczyli uprawy, chcieli wytracić wszystkich Irlandczyków. I ty porównujesz aborcjonistę, mordercę tysięcy dzieci, z takim czymś. Wiem, wygląda ten przykład nieestetycznie, ale może były jakieś okoliczności, żeby nie chować tych ciał na cmentarzu, ja nie wiem dlaczego.
 • Zaciekawiony 5 miesięcy temu
  Bogumił
  Niestety, ale w tamtym miejscu rozpoczęto wykopaliska, i potwierdzono różnymi metodami, że szczątki pochodzą dopiero z okresu funkcjonowania sierocińca. Ze zgłoszeń do urzędu miasta wynika, że śmiertelność niemowląt w sierocińcu była cztery razy wyższa niż w okolicy. Trwają dalsze prace nad identyfikacją i sprawdzanie ile zgłaszanych zgonów było prawdą, bo przy okazji tej sprawy odkryto proceder nielegalnego wywożenia dzieci za granice.
 • Bogumił 5 miesięcy temu
  O czym ty ćwierkasz zaciekawiony, w tamtych czasach nawet nie znano pojęcia nielegalnego wywozu kogokolwiek za granicę, przykładanie współczesnych pojęć do tych sprzed ponad stu lat to abberracja, skoro Brytyjczycy siłą chcieli wykwaterować z Irlandii wszystkich Irlandczyków albo ich zagłodzić. To by się tylko cieszyli tylko z tego, że Irlandczyków ubywa. Jeśli jakiemuś dziecku udało się z tego piekła gdzie nie było co jeść, rzeczywiście wyjechać za granicę i znaleźć gdzieś dom poza Irlandią, to było szczęście, ucieczka z piekła. Zresztą dziś Irlandczyków jest pełno wszędzie. To skutki tamtych czasów. Niektórzy po prostu uciekali, jak Polacy za cara, albo za komuny.
  Poczytaj sobie jak wyglądała okupacja Irlandii, i znajdź jakiejś lepsze źródło od Wiki, a potem dopiero wklejaj idiotyczne teksty. Nikt nie wyjaśnił do dziś, skąd ten masowy grób zmarłych. Powtarzam zmarłych naturalnie dzieci. I ile śmierć z głodu i chorób można nazwać naturalną.
  Ty porównujesz jakiś niewyjaśniony przypadek, z mordercą kilku tysięcy dzieci. I to jest jeden przypadek, a takich morderców aborcjonistów w całej Europie i w Ameryce są tysiące. To lewacy są sprawcami holocaustu ludzi, nie Kościół, chociaż pewnie chciałbyś, żeby tak było.
 • Zaciekawiony 5 miesięcy temu
  Bogumił
  Sierociniec w Tuam działał w latach 1920-1960. I z tych lat pochodzą szczątki.
 • Bogumił 5 miesięcy temu
  Zaciekawiony rzeczywiście masz racje co do lat działania sierocińca, sprawdziłem, znalazłem też info, że w całej hrabstwie Galway znaleziono około 500 podobnych grobów. Wtedy w Irlandii była taka metoda pochówku osób, które nie było stać na opłacenie miejsca na cmentarzach, i że to był nieużywany zbiornik na wodę, czyli betonowa podziemna krypta użyta na grób. W tym czasie w całej Irlandii panowało dużo chorób współczynnik umieralności dzieci wynosił około 8 - 9 procent na sto urodzeń.

  W samym hrabstwie Galway do tej pory zlokalizowano ich niemal 500, w tym także niezwiązanych z placówkami opiekuńczymi. Zgodnie z historyczną praktyką, dzieci, które nie zostały ochrzczone przed śmiercią, osoby, których tożsamość nie była znana, samobójcy, a także skazańcy spoczywali w zbiorowych mogiłach. Co więcej, medialna kampania wszczęta przeciwko Kościołowi miała miejsce niedługo po tym, gdy ujawniono, że jeden z najlepszych brytyjskich szpitali potraktował jako paliwo ciała 797 nienarodzonych dzieci!

  Jak w jednym z wywiadów oceniła Corless, w domu prowadzonym przez siostry śmiertelność dzieci była cztery lub pięć razy wyższa od średniej krajowej. Między 1925 a 1937 r. w sierocińcu zmarło 204 dzieci. 17 śmierci w ciągu roku w placówce, w której mieszkało ich co najmniej 200 świadczy o współczynniku umieralności wynoszącym ok. 8,5 proc. W roku 1933 wskaźnik umieralności niemowląt w Dublinie wynosił 8,3 proc., w Cork – 8,9 proc., w Waterford 10,2 proc, w Limerick 13,2 proc. Odpowiedź na pytanie o warunki życia dzieci i śmiertelność wśród niemowląt mogłaby zostać udzielona dzięki przeprowadzeniu dokładnej analizy dokumentacji i ekshumacjom. Nie można zaprezentować pełnej oceny ignorując standardy ówczesnej opieki. Jak na łamach irishtimes.com tłumaczył Liam Carroll, w niektórych amerykańskich placówkach początkiem XX wieku śmiertelność niemowląt przekraczała 90-proc.Odpowiadały za to zakażenia krzyżowe, zwłaszcza wirusowe zakażenia przewodu pokarmowego, które skutkowały poważnymi komplikacjami prowadzącymi często do śmierci. Dodatkowo, za śmiertelność odpowiadały niedostatki wiedzy o żywieniu, przepełnienie placówek oraz zagrożenia związane ze stosowanymi zamiennikami ludzkiego mleka.

  Jeśli ci chodzi o estetykę pochówku, to sprawdź jak dzisiaj chowa się osoby zmarłe bezimiennie, bez pieniędzy, Robi im się groby ziemne z desek, które po maksymalnie trzech latach gniją, a później się je ora i chowa następnych. Na cmentarzach komunalnych, żebyś nie miał wątpliwości, nie katolickich.
 • Bogumił 5 miesięcy temu
  I masz całą swoją sensację, którą się podniecasz, a facet który jest bliski twojemu sercu, morderca, który w dodatku robi sobie w domu z trupów dzieci wystawę, cię nie obchodzi. Tylko będziesz nieustannie jak sęp krążył nad tymi kilkoma księżmi którzy strasznie zbłądzili, gdy w tym czasie jeden tylko reżyser i muzyk gwałci kilkadziesiąt małych dziewczynek czyli ponad 500 procent małych dzieci więcej, niż ci wszyscy ujawnieni księża przez 60 lat. Ot lewacka logika. Świat zbrodni i jego uporczywa, bezsensowna obrona.
 • puszczyk 5 miesięcy temu
  Bogumił I masz swoją sensację...
  Wszystko było w porządku...religijnym.
 • Zaciekawiony 5 miesięcy temu
  Bogumił
  W sierocińcu w Tuam śmiertelność dzieci w latach 40. przekraczała 30%. Problematyczne jest też nazywanie ośrodka sierocińcem - trafiały do niego samotne matki, zwykle w przypadkach gdy ojciec dziecka był nieznany lub odszedł. Po porodzie matki przez rok odpracowywały w ośrodku za opiekę po czym... były zmuszane do zostawienia dzieci w ośrodku bez możliwości kontaktu. Jeśli jakaś matka trafiała do takiego ośrodka drugi raz, wysyłano ją do pralni Magdalenek.
 • Bogumił 5 miesięcy temu
  Zaciekawiony no i co z tego, wtedy państwo nie płaciło za takie luksusy, siostry uczyły matki pracy, a gdy były dysfunkcyjne to dzieci oddawano do adopcji. To żadna sensacja. Takie czasy były, tak wtedy postępowano.
 • Tjeri 5 miesięcy temu
  Zaciekawiony - czy nie nawiązuje do tego film Tajemnica Filomeny? Kiedyś oglądałam, historia podobnie wygląda.
 • Bogumił 5 miesięcy temu
  U nas w dwudziestym marli w obozach w Wielkopolsce z głodu jeńcy sowieccy, a teraz się mówi, że ich wymordowaliśmy. Wtedy pewnie na skutek szerzących się epidemi, z biedy, głodu marły te dzieci. To było straszne, ale tak było w całej Irlandii. Smutne.
 • Zaciekawiony 5 miesięcy temu
  Tjeri
  Tajemnica Filomeny dotyczyła innego miejsca, ale z tego samego systemu. Tamto dziecko żyło potem w USA.
 • Zaciekawiony 5 miesięcy temu
  Bogumił
  Te dzieci nie były bezdomne czy wychowywane w głodujących rodzinach, a w ośrodku wychowawczym prowadzonym przez zakonnice. Jeśli siostry aż tak bardzo sobie nie radziły, że co czwarte dziecko im umierało, to coś było z tym systemem nie w porządku. Obecne śledztwo bada wydarzenia w 20 innych ośrodkach z tej sieci.
 • Bogumił 5 miesięcy temu
  Zaciekawiony i co bada 6 lat i nic
 • Bogumił 5 miesięcy temu
  Zaciekawiony tia Ty byś sobie poradził przy zarazie napinaczu komputerowy
 • Angela 5 miesięcy temu
  Boguś to kościółkowy przygłup - "to żadne obrażanie nie jest tylko nazywanie rzeczy po imieniu"
  Mam nadzieję, że się nie obrazi, bo to w cudzysłówiu, to jego własne słowa z pod poprzedniego tekstu.
 • Bogumił 5 miesięcy temu
  Oczywiście, że się nie obrażę. W kwestii przygłupa to mam odwrotne zdanie akurat, ale że jesteś kobietą to dochowam zasady, że kobiet się nie obraża. A co do reszty to ja reprezentuję wartości humanistyczne, ponadczasowe, uniwersalne, a ty barbarzyństwo, może nieraz krzykliwe, ale barbarzyństwo.
 • Angela 5 miesięcy temu
  Bogumił a innym obrażać się zabraniasz, kiedy bluzgasz, no jak to jest?
  Co do reprezentowanych przez nas wartości, to moje zdanie jest odwrotnością Twojego.
  Wyspowiadałeś się już z tego kłamstwa, na którym przyłapał Cię Marzyciel, pod poprzednim
  tekstem?
 • Bogumił 5 miesięcy temu
  Angela od moich prywatnych spraw racz się odseparować, ja Ciebie nie pytam, dlaczego zamiast kochać się z mężem, w nocy przesiadujesz na forum.
 • Angela 5 miesięcy temu
  Bogumił ale kłamałeś ponadto doszło jeszcze fałszywa świadectwo przeciw bliźniemu twemu,
  to jak przestrzegasz przykazań katoliku za dychę.
 • Bogumił 5 miesięcy temu
  Angela już nie chce mi się z Tobą gadać, jesteś nudna jak flaki z olejem.
 • Angela 5 miesięcy temu
  Bogumił jak się nie ma odpowiedzi, to tak najprościej, wskazane błędy zabolały, poczułeś wstyd,
  piewco wiary za dychę z groszami? hi hi hi
 • betti 5 miesięcy temu
  w cudzysłówiu - można skonać, analfabetyzm do potęgi n-tej.
 • Angela 5 miesięcy temu
  betti nie obiecuj, tylko zrób to wreszcie, jednej nawiedzonej mniej.
 • Bogumił 5 miesięcy temu
  betti to normalne, że analfabeci chcieliby być głównymi nauczycielami moralności na opowi. Można skonać ze śmiechu, jak się wysilają, żeby usprawiedliwić barbarzyństwo swoich pupili.
 • betti 5 miesięcy temu
  Angela idź ty się ograniczona i tępa pindo uczyć, bo dramat!
 • Angela 5 miesięcy temu
  betti poszczekaj sobie, tyle ci zostało
 • akwamen 5 miesięcy temu
  betti pięknie, pięknie... słowa godne chrześcijanki " tępa pindo". Gratulacje, poetko ;)
 • Angela 5 miesięcy temu
  Bogumił do spowiedzi, migiem.
 • betti 5 miesięcy temu
  Angela czytaj, jak ty szczekasz. i to z błędami, które są szokujące na portalu literackim. Jak ty żyjesz, jak ci nie wstyd? A ten dureń, który stoi przy tobie, to żałosny dupek!
 • Angela 5 miesięcy temu
  akwamen no przecież musi Bogusia bronić. Daj Panie, co by tych dwoje się jednak nie rozmnażało.
  Brrr, zgroza na myśl samą.
 • akwamen 5 miesięcy temu
  betti coraz lepiej, coraz bardziej wyszukane słownictwo...
 • Bogumił 5 miesięcy temu
  Angela to niestety prawda, co powiedziała Ci Betti, wracaj do szkoły, i w dodatku Twój towarzysz nie zwraca Ci uwagi, zamiast wyć w niebiosa, gdy widzi te błędy.
 • betti 5 miesięcy temu
  Angela ty twórz głupich, na swój wzór, razem z akwamenkiem... co za ograniczenie.
 • Angela 5 miesięcy temu
  Zaprowadź Bogunia do spowiedzi bo przykazania łamie i jeszcze o chłopcach myśli, to chyba
  większe grzechy niż błąd w pisowni.
 • betti 5 miesięcy temu
  Angela nie przejmuj się Bogumiłem, do pięt mu nie dorastasz... skup się na sobie, pyzo!
 • Bogumił 5 miesięcy temu
  akwi nie udawaj świętoszka.

  akwamen 3 minuty temu:coraz lepiej, coraz bardziej wyszukane słownictwo...

  akwamen 9 miesięcy temu
  "Idż, rzygnij sobie i nie plącz się już pod nogami".
 • Bogumił 5 miesięcy temu
  po prostu wstyd
 • Angela 5 miesięcy temu
  Przykazanie nr 0, dla bettuni, katoliczki, od innych ważniejsze: Nie będziesz błędów w pisowni robić.
  Pozostałych dziesięć pies trącał?
 • puszczyk 5 miesięcy temu
  Bogumił To są właśnie jego odpowiedzi, jak zostanie przyłapany.
  Zrobicie to sto razy,a nie skruszycie.
 • akwamen 5 miesięcy temu
  Bogumił
  betti 9 miesięcy temu
  Jacy wy jesteście prymitywni z tą waszą ''przyjaźnią'', która połączyła was w walce przeciwko jednej babie... tyle zachodu, przebierania, gierek... jak patrzę na ludzi rzygać mi się chce...

  hi, hi, hi
 • Bogumił 5 miesięcy temu
  akwamen w takiej sytuacji też by mi się chciało, naturalna reakcja, niekontrolowana przez człowieka
 • akwamen 5 miesięcy temu
  Bogumił hi, hi
 • akwamen 5 miesięcy temu
  No to jej powiedzialem żeby se rzygnęła, O co kaman? ;)
 • betti 5 miesięcy temu
  Siebie durnie nigdy nie widzą. To symptom ograniczenia.

  Co ciebie obchodzą przykazania, ty niewierząca przecież? Pilnuj swoich, lewackich!
 • puszczyk 5 miesięcy temu
  Działa też w drugą stronę.
 • Angela 5 miesięcy temu
  I tu byś się zdziwiła, dla mnie Dekalog to prosta instrukcja jak żyć. Szkoda, że nie wszyscy tak mają.
 • betti 5 miesięcy temu
  puszczyk co ci znowu działa?
 • Angela 5 miesięcy temu
  betti ty nie działasz, boś popsuta, tylko tego nie widzisz.
 • Bogumił 5 miesięcy temu
  Angela to faktycznie go przestrzegasz, popierając aborcje i promując sodomię pod pustymi hasełkami.
 • Bogumił 5 miesięcy temu
  betti może już sobie pójdziemy.
 • betti 5 miesięcy temu
  Szkoda, że o Biblii nigdy nie słyszałam, tam też proste instrukcje, ale może za trudne na taki umysł.
 • betti 5 miesięcy temu
  Bogumił mam do Ciebie sprawę, chodz na via
 • akwamen 5 miesięcy temu
  Bogumił a ty co promujesz stręczycielu?

  Ciekawy1 17 min. temu
  Angela daj synka dwóm pedałów hi hi hi ha ha ha
  Odpowiedz
 • betti 5 miesięcy temu
  słyszałaś - kor
 • Angela 5 miesięcy temu
  Bogumił gdzie ja aborcję popierałam? Z sumienia i z czynów, rozliczać będzie Stwórca, na pewno
  nie taki malućki ktoś jak ty.
 • Bogumił 5 miesięcy temu
  betti idę
 • akwamen 5 miesięcy temu
  betti to nie wklejamy już fajnych tekstow? mam ich sporo hi, hi, hi
 • betti 5 miesięcy temu
  akwamen pobaw się z tym nieukiem. pasujecie do siebie, pa.
 • akwamen 5 miesięcy temu
  betti pobaw się z tym zbokiem, pasujecie do siebie, pa.
 • puszczyk 5 miesięcy temu
  Czytaj siebie.
 • Angela 5 miesięcy temu
  Ja też chcę:
  "Ciekawy1 wczoraj o 23:00
  Angela do której szkoły chodzi? Nauczę go onanizmu zgodnie ze standardami WHO no przyznaj się."
  Wychodzi na to, że Boguś to pedofil. Fajnych przyjaciół masz betti, na to już ci się rzygać nie chce?
 • betti 5 miesięcy temu
  Z niego taki pedofil, jak z ciebie wykładowca uniwersytecki. Nawet nie zrozumiałaś w jakim kontekście to napisał. Tak chwaliłaś homoseksualizm, że aż oślepiło.
 • akwamen 5 miesięcy temu
  betti tiaaa....
 • puszczyk 5 miesięcy temu
  Szkoda gadać po takim tekście.
  A innych nie już ma.
 • Marek Adam Grabowski 5 miesięcy temu
  Ironia, dobre! 5
 • Bogumił 5 miesięcy temu
  Dzięki Marku.
 • Marek Adam Grabowski 5 miesięcy temu
  Bogumił A tak przy okazji odpowiedziałem ci na temat Giertycha, ale nie wiem czy zauważyłeś?
 • Bogumił 5 miesięcy temu
  Marku widziałem. Marku ja Giertycha bardzo popierałem gdy walczył o wprowadzenie polskich lektur w szkole i inne podobne rzeczy mimo że z niego szydzili. Gdy zdradził obrzydził mi tym cały swój ród. Nie chcę mieć nic do czynienia z tymi typami.
 • Marek Adam Grabowski 5 miesięcy temu
  Bogumile, ale tu nie chodzi o to, czy Romek był dobrym ministrem czy nie. Dziadek za wnuka nie ponosi odpowiedzialności.
 • Bogumił 5 miesięcy temu
  Tak Marku, ale ojciec Giertycha też popierał stan wojenny, nawet był członkiem Rady Konsultacyjnej przy Przewodniczącym Rady Państwa Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, Wojciechu Jaruzelskim, która była bojkotowana przez opozycję związaną m.in. ze środowiskami NSZZ „Solidarność”. Po co się tam zapisywał? Postać równie nieciekawa.

  A z dziadkiem, gdyby to była nieprawda, to Roman by gościa w skarpetkach puścił, a przecież do sądu nikogo za to nie podał. Cenckiewicz jest dobrym historykiem.
 • Marek Adam Grabowski 5 miesięcy temu
  Bogumił Tylko, że sprawę badał nie on, ale jacy lewicowi dziennikarze śledczy. On tylko ją przypomniał po 14 latach (!). Wtedy o ile pamiętam IPN, potraktował sprawę jako kaczkę dziennikarską, zresztą udział dziadka w całej aferze odgranicza się do tego, że Maciej się na niego powołał. Nie jeden się powołuje na kogoś bez jego wiedzy.
 • Marek Adam Grabowski 5 miesięcy temu
  Bogumile Cenckiewicz jest dobrym historykiem, ale ma pewnego zajoba. Kiedyś oskarżył nawet o kontakt z wywiadem komunistycznym Papieża Św. Jana XXIII.
 • Bogumił 5 miesięcy temu
  Marku, ale to nie chodzi o jakieś czyjeś inne śledztwa, tylko oryginalne notatki z rozmów z Giertychem przez SB, a to przecież, zapewne tylko jedna z nich.
  Akurat to co robił, to mi się podoba, ale dlaczego, żeby coś takiego publikować musiał składać obietnice SB, czyli nie zrobił tego ze swojej potrzeby. Cała gra jest dla mnie niejasna.

  "To ja przypominam jego (Giertycha – red.) rozmowę z oficerem SB z wiosny 1977 r. płk. Mazurkiem z Departamentu I Chodzi o operację «Truteń» przeciwko rodzinie Michników" – wyjaśnia Cenckiewicz i publikuje fragment dokumentu z archiwum IPN.

  "J.G. (Jędrzej Giertych, ojciec Macieja – red.) zaproponował, że w swoim piśmie opublikuje zapytanie pod adresem «KULTURY» czy to prawda, że ich publicysta piszący pod pseudonimem «SZWEDOWICZ» to jest SZECHTER, ten który pod nazwiskiem MICHNIK występował w Polsce jako sędzia wojskowy skazując polskich przedwojennych oficerów na karę śmierci" – czytamy w notatce SB.

  Wpis Cenckiewicza skomentował m.in. Piotr Woyciechowski, były prezes Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych i ekspert ds. służb specjalnych. "Ale orka!" – napisał.
 • Bogumił 5 miesięcy temu
  Oczywiście, jeśli chodzi o źródło, jest to artykuł do Rzeczy
 • Marek Adam Grabowski 5 miesięcy temu
  Bogumił Tylko jedna z nich! Przez 14 lat nie znaleziono drugiej! A 2005 r. IPN orzekł, że ta jednak to fałszywka, więc po co to teraz wyciągać? Mógł Cenckiewicz wtedy zaprotestować.
 • Bogumił 5 miesięcy temu
  Marku on ją zaprezentował paręnaście dni temu. To autentyk z archiwum IPN.
 • Bogumił 5 miesięcy temu
  Ja myślę że to szantaż publiczny dla konia żeby nie brykał przed wyborami bo znajdzie się więcej.
 • Marek Adam Grabowski 5 miesięcy temu
  Bogumile jakie kilkanaście dni temu? To sprawa z 2005 r. , teraz ją tylko przypomniano! Zapomniałeś jej i teraz myślisz, że to nowość!
 • Bogumił 5 miesięcy temu
  Jest jakiś powód, że teraz to puszczają. Być może w zbiorze zastrzeżonym jest coś więcej.
 • Marek Adam Grabowski 5 miesięcy temu
  Bogumił Jakim zastrzeżonym? To wszystko było już dawno powszechnie widome! Stara, głupia sprawa.
 • Marek Adam Grabowski 5 miesięcy temu
  I rozmowa robi się bez sensu, gdyż chodziło mi o to, czy konkretne pomysły J. Giertycha były dobre, a nie czy jego syn i wnuk dognie go reprezentują. To co robisz to typowa argumentacja AD Persona.
 • Bogumił 5 miesięcy temu
  Głupia? Udział w tajnej akcji sb. Musiał być z nimi za pan brat. Poza tym obecnie tatuś Giertycha w antypolskiej gazecie opublikował przed paroma dniami apel do ... katolików;) żeby głosowali na SLD albo po. Żartowniś.
 • Bogumił 5 miesięcy temu
  Żeby szanować poglądy autora warto też go poznać by brać je na poważnie. A tu pokolenie po pokoleniu to kompromitacja. Ten najmłodszy to już kompletna żenada.
 • Marek Adam Grabowski 5 miesięcy temu
  Bogumile Maciej Giertych to dla mnie nieszkodliwy wariat, tylko tyle, i aż tyle.
 • Tjeri 5 miesięcy temu
  Bogumile, stryj Romana jest duchownym. Wysoko postawionym w Watykanie. Tak tylko przelotem się Wam wtrącę i uciekam
 • Marek Adam Grabowski 5 miesięcy temu
  Bogumile ale mnóstwo wielkich ludzi było kompromitowanych przez dzieci i wnuki. Tylko po co odpowiedzialność zbiorowa?
 • Bogumił 5 miesięcy temu
  Mi chodzi tylko o to Marku że reaguję alergicznie na to nazwisko. Nic więcej;)
 • Marek Adam Grabowski 5 miesięcy temu
  Tjeri Jędrze miał 9-cioro dzieci. Poszły różną drogą. Maciej to degenerat, ale tan dominikanin, o którym wspominasz (Wojciech) wydaje się być OK. Inna sprawa, że skoro Bogumił lubi Cenckiewicza, to raczej go z ty Watykanem nie przekonasz, gdyż Cenckiewicz uważa wszystkich powojennych Papieży za uzurpatorów (SIC!).
 • Bogumił 5 miesięcy temu
  Tjeri szczęść mu Boże
 • Tjeri 5 miesięcy temu
  Marek Adam Grabowski, no co Ty! Bogumiła nie da się przekonać do niczego.
  A Wojciech, to światły człowiek.
 • Marek Adam Grabowski 5 miesięcy temu
  Bogumile rozumiem, ale ja oceniam ludzi, nie rodziny. Podam ci jedną ciekawostkę; mój pradziadek był żołnierzem Legionów i Pow-u, walczył za Polskę, był kilkakrotnie ranny. II RP przyznała mu nawet rentę bohaterską. W 39 Niemcy skażali go w procesie na śmierć. Tymczasem jego brat służył do końca w armii Niemieckiej, po wojnie zbiegł do Niemiec i służył jako oficer w Policji, zabili go komuniści podczas rewolucji.Ponoć jeszcze w Niemcach żyją jacyś Grabowscy, który uważają się za szlachtę niemiecką i po polsku słowa nie znają. Czy mój pradziadek odpowiada za brata?
 • Bogumił 5 miesięcy temu
  Marku ja rozumiem ale do Giertychów mnie nie przekonasz;)
 • Marek Adam Grabowski 5 miesięcy temu
  Bogumił Do Macieje czy Romka nawet nie próbuje; też ich nie lubię!
 • Bogumił 5 miesięcy temu
  Marku z dziadkiem dla mnie na razie sprawa wisi. Jak Cenckiewicz powiedział A to pewnie wkrótce powie B. Pożywiom, uwidim.
 • Bogumił 5 miesięcy temu
  Jeśli nie ma mocnych papierów to Qń go pozwie i się wyjaśni.
 • Bogumił 5 miesięcy temu
  Ta sprawa toczy się na oczach całej Polski.
 • Bogumił 5 miesięcy temu
  Chyba że Qń wróci spokorniały do Canossy ale w to raczej wątpię.
 • Aga jednostrzały 5 miesięcy temu
  Witam,
  Tekst nieźle napisany. Takie streszczenie plus mini recenzja.
  Co do pozostałych spraw - tego typu tematyka filmowa raczej mnie nie przyciąga (i nie dlatego, że jestem lewicowcem, czy tam prawicowcem). Zwyczajnie, jeśli już coś oglądam, to po to, by się odprężyć. W tym filmie tego napewno nie znajdę.
  Tyle.
  Pozdrawiam
 • Bogumił 5 miesięcy temu
  Dzięki za sięgnięcie do takiego zabytku sprzed dwóch tygodni. Film jest bardzo sprawnie nakręcony, wartka akcja, dlatego moim zdaniem może dostarczyć wrażeń estetycznych. Podobno jest duży sukces frekwencyjny za oceanem, a jak będzie u nas na pewno zależy od poziomu reklamy, jaki dystrybutorzy zdecydują się poświęcić temu dziełu.
 • Aga jednostrzały 5 miesięcy temu
  Bogumił Rozumiem, to prawda, od reklamy sporo zależy. Tematyka jest napewno bardzo poruszająca. Niemniej, dzięki za zachętę.
  Pozdr.

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania