Wybory Prezydenckie 2020. Słowo o kandydatach

Wybory prezydenckie zaplanowane na koniec czerwca z pewnością będą jednym z przełomowych momentów *wojny polsko - polskiej*. Sondaże sugerują obecnie starcie Dudy z Trzaskowskim w drugiej turze, choć jeszcze kilka miesięcy temu spekulowano o różnych scenariuszach, między innymi wyprzedzeniu Trzaskowskiego przez Kosiniaka - Kamysza bądź Hołownię. W dzisiejszym felietonie, pisanym nieco ponad tydzień przed wyborami, postaram się przybliżyć wizerunki kandydatów na głowę państwa, wraz z komentarzem.

 

Weźmy na pierwszy ogień urzędującego prezydenta Andrzeja Dudę, starającego się o reelekcję z ramienia PiSu. Krakowianin ma 48 lat i doktorat z prawa. Zanim objął urząd, był wykładowcą na Uniwersytecie Jagiellońskim, wiceministrem sprawiedliwości, podsekretarzem stanu w kancelarii Lecha Kaczyńskiego, posłem oraz eurodeputowanym PiSu.

W programie Dudy znajdziemy: utrzymanie 500+ i innych wprowadzonych przed rząd Szydło oraz Morawieckiego, zasiłek solidarnościowy dla tych, którzy przez Covid - 19 stracili pracę, podniesienie socjalu dla bezrobotnych, zakaz prywatyzacji służby zdrowia, ustawa o gospodarstwie rolnym, 9 miliardów na służbę zdrowia oraz wakacje kredytowe.

Jeśli chodzi o kwestie światopoglądowe ugrupowania Dudy, przeważnie nie mam większych zastrzeżeń. Inaczej z gospodarczymi. Jako libertarianin nie popieram posunięć lewoskrętnych związanych z socjalem, poza tym uważam, że prywatyzacja służby zdrowia uczyniłaby ją wydajniejszą oraz tańszą dla pacjenta. Polecam wywiady na ten temat z Januszem Korwin - Mikke i rozpatrzenie tej kwestii samemu.

 

Zajmijmy się teraz kandydatem PO, Rafałem Trzaskowskim. Warszawiak, poseł PO, minister cyfryzacji, sekretarz stanu w MSZ, a obecnie prezydent Warszawy.

Trzaskowski postanowił wykorzystać obietnice jeszcze z kampanii samorządowej, tzn. bezpłatne żłobki czy karta LGBT. Oprócz tego m.in. likwidacja TVP Info czy Trybunał Stanu dla Macierewicza.

Kandydat Platformy ma duże poparcie mimo kontrowersji związanych m.in. z powodów, które podał przeciwko Centralnemu Portowi Komunikacyjnemu. Poza tym, Robert Biedroń musi być chyba ślepy nazywając Trzaskowskiego prawicowcem, skoro obaj dążą do edukacji seksualnej w placówkach oświatowych. Oprócz tego 21 postulatów, którymi Trzaskowski zapewnił sobie sympatię Zielonych.

 

Teraz Władysław Kosiniak - Kamysz, kandydat PSL. Kolejny doktor - tym razem medycyny. W przeszłości piastował stanowisko radnego Krakowa oraz ministra pracy, rodziny i polityki społecznej w rządzie PO - PSL.

Przewodniczący ludowców obiecuje m.in. wzmocnienie polskiej flanki NATO, zwiększenie nakładów na służbę zdrowia, podniesienie kwoty wolnej od podatku czy ograniczenie biurokracji.

Kosiniak - Kamysz jest niewątpliwie najbardziej konserwatywną osobą ze środowiska opozycji, nie licząc Konfederacji, za co go szanuję. To zupełnie inny człowiek niż postkomunista Pawlak. Żona Kamysza, Paula, wydaje się ciekawą osobą. Znacznie chętniej też przyklasnę sojuszowi PSL z Kukizem niż z Platformą.

 

Szymon Hołownia, czyli odkrycie tegorocznych wyborów. Ma za sobą karierę dziennikarza. Co jednak jest w stanie ofiarować państwu?

Hołownia wydaje się być chodzącą sprzecznością. Uważa, że jest raczej prawicowcem. Popiera utrzymanie obecnej sytuacji ws. aborcji, jednocześnie jednak chce rozdziału Kościoła od państwa. Wygląda więc to tak, jakby wziął połowę postulatów od PiSu i połowę od PO bądź Lewicy. Choć jestem entuzjastą niezależnych kandydatów, jak Paweł Kukiz 5 lat temu, w tym wypadku nie wiem, co mogę sądzić o Hołowni.

 

Krzysztof Bosak, 38 - letni kandydat Konfederacji. W przeszłości sprawował funkcję posła Ligi Polskich Rodzin oraz prezesa Młodzieży Wszechpolskiej. Jest jednym z młodszych kandydatów, ma stosunkowo niewielkie doświadczenie i wywodzi się z mało popularnego ugrupowania. Paradoksalnie jednak w sondażach ma obecnie większe poparcie od Kosiniaka - Kamysza i Biedronia.

Były wiceprezes RN oferuje: obniżenie podatków, dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców, sprzeciw wobec środowisk LGBT, zmianę liczby posłów i senatorów w parlamencie oraz działania związane z ochroną środowiska naturalnego.

Bosak mógłby wnieść pewną świeżość do pałacu prezydenckiego, jako młody, ambitny człowiek, a także drugi realnie prawicowy prezydent po Lechu Kaczyńskim.

Popieram też zablokowanie edukacji seksualnej, wymarzonej przez lobby LGBT, choć oczywiście, to za mało. W internecie są gigabajty pornografii, do której każdy może mieć dostęp (jeśli rzecz jasna posiada komputer z antywirusem).

 

Drugą ciekawą alternatywą dla Andrzeja Dudy jest doktor habilitowany Mirosław Piotrowski, wykładowca na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. 54 - letni były polityk LPR i PiS, obecnie prezes Ruchu Prawdziwa Europa.

Piotrowski obiecuje m.in. obniżkę podatków, sprzeciw wobec ustawy 447 czy ochronę życia od poczęcia do śmierci.

Jest jeden dość istotny problem z prezesem RNP - minimalne poparcie.

 

Paweł Tanajno to zdecydowanie jeden z bardziej kontrowersyjnych kandydatów. 44 - letni były działacz PO, Ruchu Palikota, Inicjatywy Feministycznej, Kukiz 15 oraz Demokracji Bezpośredniej chciał wzbudzić skandal swoim Strajkiem Przedsiębiorców. Faktycznie, wzbudził tym rozgłos, jednak chyba nie takiego odbioru się spodziewał. Przynajmniej stał się rozpoznawalny. Według mnie Tanajno chce się kreować na kogoś w rodzaju drugiego Zbigniewa Stonogi.

Niezależny kandydat ma następujący program:

 

-zakończyć spory między partiami, które niszczą Polskę od środka i niszczą wizerunek na zewnątrz

-pilnować konsensusu w sporach między partiami

-zapewnić Polakom dobrobyt, niskie podatki i dużo wolności

-zlikwidować patologie, jakie rozrosły się w naszej administracji od samorządowej po państwową

-zwrócić obywatelom suwerenność zgodnie z art. 4 konstytucji Rzeczypospolitej

 

Przejdźmy teraz do Waldemara Witkowskiego z Unii Pracy oraz Roberta Biedronia z SLD. Kandydaci skrajnej lewicy proponują typowe dla tych ugrupowań postulaty. Biedroń nie cieszy się już tak dużym entuzjazmem jak u początków Wiosny. Witkowski zaś jest ostatnim kandydatem, który dołączył do wyścigu o fotel prezydencki. Nie pałam szczególną sympatią do radykalnych zwolenników rewolucji seksualnej ani dawnej nomenklatury PZPR, więc moim zdaniem lepiej jest tak, jak jest.

 

Marek Jakubiak i Stanisław Żółtek zaś proponują rozwiązania typowe dla opcji *na prawo od PiS*. Jednak zarówno przewodniczący Federacji dla RP, jak i lider Kongresu Nowej Prawicy, są zbyt mało rozpoznawalnymi postaciami, bez zaplecza (Jakubiak sam sobie zaszkodził wychodząc z Konfederacji) oraz również z niewielkim doświadczeniem, mimo, że to jedni z najstarszych kandydatów.

 

Przejdźmy więc do podsumowania.

 

Kogo bym widział na fotelu prezydenckim? W tym roku wyboru zbyt dużego nie ma.

 

- Andrzej Duda

- Władysław Kosiniak - Kamysz

- Krzysztof Bosak

- Mirosław Piotrowski

 

Kogo zaś nie widziałbym jako prezydenta RP:

-Rafał Trzaskowski

-Szymon Hołownia

-Robert Biedroń

-Paweł Tanajno

-Marek Jakubiak

-Stanisław Żółtek

-Waldemar Witkowski

Średnia ocena: 2.1  Głosów: 21

Zaloguj się, aby ocenić opowiadanie

Komentarze

 • Freya 2 miesiące temu
  Niechlujnie odjebany tekst, większość cytatami publikacji.jebałpies wszystkich 😖
  Jedynanrefleksjawstyd
  żetujjeszczemieszkam 😜
 • Freya 2 miesiące temu
  Powinienem mieć trochę pokory, bo wsadziłem tekst inspirowany, tym co przeczytałem & ogół syfu. Czeka i chuj bo jest syfem 🐯
 • bogumil1 2 miesiące temu
  Nie damy się zatrzasnąć.
 • Józef Kemilk 2 miesiące temu
  Dobry zarys kandydatów.
 • Harem Szejka 2 miesiące temu
  Suche fakty. Kartofel tubą TVP pała za pałą
 • Targówek 2 miesiące temu
  Polecam czytać ze zrozumieniem.
 • kigja 2 miesiące temu
  Sprawny opis kukiełek z teatru lalek.
  Bez użycia niecenzuralnego słownictwa , za co duży plus.
  Pozdrawiam
 • AlfaGlobulina 2 miesiące temu
  Anżej nie nadaje się na rapera, a co dopiero na drugą kadencję.
 • Targówek 2 miesiące temu
  Ponieważ...?
 • AlfaGlobulina 2 miesiące temu
  Targówek naprawdę mam tłumaczyć? Wystarczy rozejrzeć się. Ja szczególnie lubię dudowe rozdawnictwo, a ludzie cieszą się, że prezydent im daje... ich własne pieniądze :)
 • bogumil1 2 miesiące temu
  AlfaGlobulina szczególnie cieszyli się jak Tfusek im kradł, ich własne pieniądze, wyrzucał z mieszkań i rozdawał kasę mafiom paliwowym i mieszkaniowym oraz imigrantom. Super wtedy było.
 • AlfaGlobulina 2 miesiące temu
  bogumil1 możesz do mnie nie pisać? Zaraz poproszę o blokadę.
 • bogumil1 2 miesiące temu
  Gorzej jak im duduś te pieniądze zwraca. Ot logika niezgłębiona.
 • Targówek 2 miesiące temu
  AlfaGlobulina Blokada za dyskutowanie z tobą? Nie przesadzasz aby?
 • bogumil1 2 miesiące temu
  Targówek oczywiście że przegina, co widać;)))
 • AlfaGlobulina 2 miesiące temu
  Targówek za wczorajsze chamstwo: kierowanie do mnie słów "kurzy móżdżek", szowinizm itd.

  Pan bogumił nie dorósł mentalnie do prowadzenia dyskusji na poziimie, a kultury najwyraźniej uczono go w chlewie, bo popisał się wczoraj elokwencją godną dna.
 • Targówek 2 miesiące temu
  AlfaGlobulina Nie musisz przekładać feministycznych obsesji na innych.
 • Targówek 2 miesiące temu
  Jeszcze sobie zobaczę tę dyskusję.
 • AlfaGlobulina 2 miesiące temu
  Targówek a skąd pomysł, że jestem feministką? Jestem człowiekiem, któremu należy się szacunek w dyskusji, a nie personalne argumenty.

  Widzę, że panowie są po jednych pieniądzach, jeżeli chodzi o podejście do ludzi. Typowe pisowskie zachowanie i gnębienie drugiego człowieka.

  Całe szczęście głosuję na Hołownię, niech mój głos służy krajowi!
 • Targówek 2 miesiące temu
  AlfaGlobulina Nie jestem nawet sympatykiem PiSu, tylko Konfederacji, ale jak sobie chcesz.
 • Targówek 2 miesiące temu
  Co do Hołowni, pisałem o jego programie. Jest niespójny.
 • AlfaGlobulina 2 miesiące temu
  Targówek to również nie brzmi dobrze. Bosak ma pewne dziwne poglądy. Gdzie edukacja seksualna jest potrzebna, aby uświadamiać o zagrożeniach i konsekwencjach związanych ze wspołżyciem, a nie jakieś śmieszne wdz z księdzem czy inną niekompetentną osobą. A tu idzie się w stronę blokowania takiej wiedzy. Bycie przeciwko lgbt nie powinno iść w parze z negowanie edukacji seksualnej, bo to dwie różne sprawy.
 • Rafał Łoboda 2 miesiące temu
  AlfaGlobulina
  Właśnie. Edukacja seksualna jest potrzebna w odpowiednim wieku i prowadzona przez odpowiednie osoby. Brak takiej edukacji tylko szkodzi.
 • AlfaGlobulina 2 miesiące temu
  Rafał Łoboda dokładnie. WHO ma rozpiskę w jakim wieku, jakie treści - wszystko jest dopasowane.
 • Targówek 2 miesiące temu
  AlfaGlobulina Więc napisz mi dokładnie, o jakich to kwestiach związanych ze współżyciem konkretnie mówi seks edukacja?
  Bo odkryłem pewien kanał jakiś czas temu, z edukacją seksualną właśnie. Są tam filmy - lekcje takie jak: jak się masturbować, w jakim kształcie masz genitalia, jak uprawiają seks lesbijki. Sponsorem kanału jest znany producent środków do antykoncepcji Durex.
 • AlfaGlobulina 2 miesiące temu
  Targówek proszę wejdź sobie na stronę WHO, tam masz rozporządzenie dotyczące edukacji seksualnej i treści, jakie są poruszane - wszystko dopasowane do wieku dzieci.

  Edukacja seksualna NIE UCZY JAK SIĘ MASTURBOWAĆ! To jest mit!
 • Targówek 2 miesiące temu
  AlfaGlobulina *0–4 lata
  Program przewiduje, że szkolni seksedukatorzy powinni przekazywać dzieciom w wieku poniżej 4 lat podstawową wiedzę o ludzkim ciele i narządach płciowych, o różnicach płciowych oraz pochodzeniu dzieci, czyli ciąży i porodzie.

  Ma być również kształtowane „pozytywne nastawienie do własnej płci biologicznej, jak i społeczno-kulturowej” oraz wiedza, że związki natury seksualnej mogą być różnorodne, a tej różnorodności powinna towarzyszyć akceptacja.

  Niezależnie od tego mają być przekazywane takie treści jak „radość i przyjemność z dotykania własnego ciała” czy wiedza o „masturbacji w okresie wczesnego dzieciństwa”.

  4–6 lat
  Dzieci w wieku od 4 do 6 lat mają dalej zgłębiać tę tematykę, włącznie z pozytywnym podejściem do masturbacji pojmowanej jako „radość i przyjemność”.

  Zarazem mają być omawiane różnorodne emocje, w tym „pierwsza miłość” jako rodzaj zauroczenia, a także przygotowywanie do radzenia sobie w sytuacji, w której uczucie nie zostaje odwzajemnione.

  Dziecko w tym okresie ma być również zapoznawane ze „związkami osób tej samej płci” oraz kształtowane w pozytywnym podejściu do własnej tożsamości płciowej. Kształtowana być winna postawa, że „moje ciało należy do mnie”, więc mam określone prawa z tym związane. Towarzyszyć temu ma świadomość, że są osoby, które „mogą posunąć się do przemocy oraz, że muszę nauczyć się jak należy się przed nimi chronić”.

  6–9 lat
  U dzieci w wieku od 6 do 9 lat ma być pogłębiana wiedza o rozwoju fizjologicznym, z uwzględnieniem miesiączkowania, ejakulacji itp. Duży nacisk ma być położony na antykoncepcję. Jest ona proponowana jako jedyna możliwość planowania rodziny. Prezentowane mają być także różnorodne techniki współżycia płciowego. Zaznacza się tylko, że „akceptowalne współżycie/seks, winien być odbywany za zgodą obu osób, ma być on dobrowolny, równy i stosowny do wieku i kontekstu, zapewniający szacunek do samego siebie”. Żadne inne etyczne normy i zasady dotyczące podejmowania współżycia seksualnego nie są proponowane. Za to ma być uświadamiany „pozytywny wpływ seksualności na zdrowie i dobre samopoczucie”.

  Prezentowane mają być również „prawa seksualne”, rozumiane jako prawo do informacji i edukacji seksualnej, jak i cielesnej integralności.

  Podobnie jak na poprzednich etapach – wobec dzieci w wieku 6–9 lat – proponowana jest masturbacja i autostymulacja seksualna. Mowa ma być również o „seksie w mediach” (włącznie z internetem), oraz o „radzeniu sobie z obrazem seksu w mediach”. Nie pojawia się w tym kontekście pojęcie pornografii jako zjawiska mającego negatywny wpływ na rozwój człowieka.

  Jest też mowa o małżeństwie, ale pojęcie to pojawia się wyłącznie w kontekście możliwości rozwodu. Prezentowane mają być także „różne związki rodzinne” w kontekście umiejętności „negocjowania kompromisów, wykazywania tolerancji i empatii”.

  REKLAMA

  9–12 lat
  Na etapie od 9 do 12 lat przedmiotem nauczania ma być szczegółowe poznanie różnych (skutecznych i nieskutecznych) metod antykoncepcji oraz „zrozumienie, że antykoncepcja to odpowiedzialność obu płci”. Wiele ma być mowy o przeżywaniu ciąży i poszczególnych jej etapów, włącznie z ciążą „w związkach między osobami tej samej płci”.

  Uczniowie mają być również uświadamiani z zakresie niebezpieczeństwa przemocy seksualnej i konieczności obrony przed nią.

  Prezentowane mają być różne orientacje seksualne oraz „miłość wobec osób tej samej płci”. Tym dzieciom, które odkryły swą odmienność seksualną – proponowany ma być «coming out», czyli publiczne ogłoszenie tego faktu jeszcze przed ukończeniem 12. roku życia. Zgodnie z teorią gender ma być przekazywane także przekonanie o „różnicach między tożsamością płciową i płcią biologiczną”.

  Cel edukacji ma być osiągnięty wraz z ukończeniem 15. roku życia, kiedy młody człowiek powinien już osiągnąć pełną „akceptację, szacunek i rozumienie różnorodności dotyczącej seksualności i orientacji seksualnych”. Nigdzie natomiast nie ma mowy o potrzebie opanowywania popędu seksualnego, nie pojawia się więc pojęcie wstrzemięźliwości. Nie istnieje pojęcie „uczyć wyższych” rozumianych jako rozwój miłości, którym powinny być podporządkowane „uczucia niższe”, w postaci pożycia seksualnego.*
 • Rafał Łoboda 2 miesiące temu
  Targówek
  Można źródło dostać? :)
 • Targówek 2 miesiące temu
  Powiedziałaś, że WDŻ z księdzem jest śmieszne. Więc śmieszne jest edukowanie, o tym, czym jest prawdziwa miłość i zakładanie rodziny, a nie obrzydliwe podniecanie się ciałem drugiej osoby?

  PS. sama skompromitowałaś się wczoraj w dyskusji z Bogumiłem pisząc o jakichś propagandowych badaniach z lat 90-tych.
 • Targówek 2 miesiące temu
  Rafał Łoboda eKAI
 • AlfaGlobulina 2 miesiące temu
  Targówek
  "Niezależnie od tego mają być przekazywane takie treści jak „radość i przyjemność z dotykania własnego ciała” czy wiedza o „masturbacji w okresie wczesnego dzieciństwa”.

  No i to jest powód narastającego mitu, odnośnie nauki masturbacji.
  Zapewne ty, jak wielu innych ludzi, nie zdajecie sobie sprawy, że dzieci się masturbują. Tak, masturbują - to jest naturalne zachowanie, możesz o tym poczytać.
  Tutaj ma być przekazana wiedza na temat tego, żeby dziecko wiedziało, dlaczego tak jest i bywa to przyjemne, żeby nie czuło się wyobcowane przez tabu, które wokół tego krąży, a nie nauka sama w sobie.
 • Rafał Łoboda 2 miesiące temu
  Targówek
  eKAI? A można źródło z normalnego źródła? Bo to tak jakbyś na stronie PiSu, szukał artykułu o Trzaskowskim?
 • kigja 2 miesiące temu
  To powinno być bezwzględnie zakazane! Wiek dzieci nie jest odpowiedni , a osoba która napisała ten program powinna zostać sprawdzona pod względem pedofilii.
  Pozdrawiam
 • Rafał Łoboda 2 miesiące temu
  AlfaGlobulina
  To dokument z eKAI :) to wystarczy w temacie
 • AlfaGlobulina 2 miesiące temu
  Targówek niczym się nie skompromitowałam :) Badania przeprowadzone w latach 90 na temat długości życia, na podstawie nekrologów z gazet, nie są dziś uważane za źródło wiedzy. Niemniej, służą osobom pokroju bogumiła, dla których ta propaganda ma jakąkolwiek wartość naukową.

  Radzę lepiej sprawdzać źródła.
 • AlfaGlobulina 2 miesiące temu
  Rafał Łoboda to już swoją drogą. Ale prawdą jest, że dzieci się dotykają, to jest naturalne i warto jest uświadamiać, że nie robią nic złego. Z tym wiąże się też fakt, uświadamiania, że obcy dotyk jest zły.

  Ale ludzie o tak okrojonej świadomości, popartej propagandowymi artykułami, mają takie a nie inne wyobrażenie. A potem po internecie będą latały memy o ciąży pozamacicznej w kolanie, bo dzieci nie mają pojęcia o niczym.
 • Targówek 2 miesiące temu
  AlfaGlobulina Szkoda mi czasu na twoje wypociny. Pisałem o szkodliwości rewolucji seksualnej już w poprzednim felietonie.
  Na szczęście twoje farmazony nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Wiem, że seksualność nie ma z miłością nic wspólnego i nie odbierze mi tej wiedzy ktoś z internetowym forum. A dla dzisiejszej młodzieży, która w dużej części ma już niestety gąbkę z mózgu przez YouTuberów i uzależnienia od gier oraz komórek - edukacja seksualna będzie tym bardziej szkodliwa.
 • Targówek 2 miesiące temu
  Nie odniosłaś się nawet do kanału na YT z edukacji seksualnej, o którym wspomniałem. Piszesz rzeczy na poziomie użytkowników kafeterii, którzy trollują albo rzeczywiście zachowują się jakby mieli jakieś skrzywione spojrzenie na rzeczywistość. Oni też ciągle tylko seks, masturbacja itd.
 • AlfaGlobulina 2 miesiące temu
  Targówek raczej nie masz argumentów lub kłóci się to z twoją fikcją, którą sobie w głowie stworzyłeś.

  To nie są "moje farmazony", tym zajmuje się WHO, gdzie jest szereg kompetentnych osób z dziedzin psychologii, seksuologii, lekarzy, pedagogów. Szereg osób, które lepiej wiedzą na ten temat niż ty.
 • Targówek 2 miesiące temu
  AlfaGlobulina Wciąż nie odniosłaś się do tamtego kanału.
 • AlfaGlobulina 2 miesiące temu
  Targówek ale co ma do tego kanał na yt? To jest kanał WHOoficjalny? Nie, to nie interesuje mnie randomowe konto.

  Problem w tym, że to ty masz klapki na oczach, a o psychologii czy fizjologii i potrzebach nie masz żadnego pojęcia.
 • Targówek 2 miesiące temu
  AlfaGlobulina Prędzej to ty żyjesz w świecie wykreowanym przez użytkowników kafeterii, gdzie każdy onanizuje się 10 razy dziennie, niepełnosprawni nie mogą znaleźć miłości, bo nie mogą uprawiać seksu, pary rozpadają się przez za mały rozmiar genitaliów, a szczytem marzeń jest stosunek z transseksualistą.
  Nie jest oficjalny, ale z tego co czytałem, współpracują z profesjonalnymi seks edukatorami.
 • Targówek 2 miesiące temu
  A sponsoruje ich Durex, co w sumie nie dziwi. Seks edukatorzy niewątpliwie przyczyniają się do zwiększania sprzedaży prezerwatyw, a przynajmniej chcieliby do tego dażyć.
 • AlfaGlobulina 2 miesiące temu
  Targówek to jak nie jest oficjalny, to nie odpowiadam za treści tam przekazywane.
  I jeszcze raz zapytam, co ma prywatny kanał na yt do edukacji seksualnej wg. Rozporządzenia WHO? Argument z dupy, bo tak ci pasuje? Typowa manipulacja i odwracanie kota ogonem.

  Zacznij człowieku myśleć samodzielnie, unokaj propagandowych źródeł, a może będziesz odrobinę mądrzejszy.

  Żegnam.
 • bogumil1 2 miesiące temu
  AlfaGlobulina toa ich fachowość poznaliśmy przy okazji koronowirusa. Nawet tramp odmówił finansowania temu chińskiemu gangowi zwanemu who.
 • Targówek 2 miesiące temu
  AlfaGlobulina Przeczytaj dokładnie co napisałem o tym kanale. Właśnie dzięki temu, że myślę samodzielnie mogę sprzeciwić się skutkom rewolucji seksualnej - promowaniu antykoncepcji, feminizmu, LGBT i pornografii.
 • AlfaGlobulina 2 miesiące temu
  bogumil1 rzeczywiście, Trump to wzór do naśladowania. Ja akurat tyłka Ameryce lizać nie będę, jak drugi wzór, pożal się Boże, Duda.

  To mi autorytety. XD
 • Targówek 2 miesiące temu
  AlfaGlobulina kolejny bzdet. Jeśli nie Ameryka, to kto? Rosja? UE? Chiny? Interesujące masz sympatie.
 • AlfaGlobulina 2 miesiące temu
  Targówek właśnie dzięki temu, że nie myślisz samodzielnie, łykasz propagandę i bierzesz każdą informacje zero-jedynkowo.

  Informacje trzeba dozować i cedzić, szukać i analizować. Dowiadywać się więcej. Ty tego nie potrafisz, masz tylko jedno źródło, skierowane w jedną stronę. Stąd potem takie kwiatki.

  To bardzo przykre.
 • AlfaGlobulina 2 miesiące temu
  Targówek Dlaczego wmawiasz mi własne urojenia? Ameryka ma nas głęboko gdzieś, w sumie tak głęboko, jak wszedł Duda Trumpowi w tyłek. =)
 • Targówek 2 miesiące temu
  AlfaGlobulina Masz rację. Muszę sięgać do większej ilości nie - propagandowych źródeł, jak krytykapolityczna.pl, lewica.pl czy codziennikfeministyczny.pl
 • bogumil1 2 miesiące temu
  AlfaGlobulina a ja jakimś figo fago lewackim z who. Ich opinie i zalecenia to do filmów pornograficznych się nadają. Prokuratorzy tą bandą powinni się zająć.
 • AlfaGlobulina 2 miesiące temu
  Targówek i znowu kod 0-1. XD
  Dla ciebie istnieją źródła albo skrajnie prawicowe, albo skrajnie lewicowe.

  Tylko czarne i białe - super światopogląd!
 • Targówek 2 miesiące temu
  AlfaGlobulina Przecież to ty przed chwilą nazwałaś kościelną gazetę *propagandą*.
 • AlfaGlobulina 2 miesiące temu
  bogumil1

  Może podaj, co i jak? Najwięcej szczeka zawsze najmniejszy pies, w tym przypadku pisze najwięcej najmniej świadoma osoba, czyli ty.
 • Targówek 2 miesiące temu
  Używanie emotikon utwierdza mnie w przekonaniu, że nie rozmawiam z poważną osobą.
 • AlfaGlobulina 2 miesiące temu
  Targówek tak, religie to największe zło. Liczę na oddzielenie kościoła od państwa.
 • Targówek 2 miesiące temu
  AlfaGlobulina Dobrze, że w końcu pokazałaś prawdziwe oblicze. W takim rozwoju wypadków nie będę więcej tracić czasu na rozmowę z tobą. Idź na kafeterię może.
 • Rafał Łoboda 2 miesiące temu
  Targówek
  Ogólnie to w Polsce panuje rozdział polityki od kościoła. Co prawda tylko teoretycznie, ale jest. Religii naprawdę nie po drodze z polityką - to dwie różne dziedziny i z przenikania ich nic dobrego nie wynika.
 • Puchacz 2 miesiące temu
  Nie masz szczęścia Alfa. Trafiłaś na drugiego oszołoma, tylko teraz sie uspokoił nieco.
  Pierwszy pozostanie durniem w każdej dziedzinie życia, więc szkoda czasu pod takimi tekstami dla takich person.
 • AlfaGlobulina 2 miesiące temu
  Czasem trzeba się sparzyć. Teraz przynajmniej wiem :)
 • Karawan 2 miesiące temu
  Niestety zgadzam sie z opinią zarówno AlfyG jak i Freyi. Pozornie bezstronne przedstawienie nosi wyraźne propagandowe zadęcie. Bogumił jak zwykle w tubie "osiem minionych lat", bo niczego innego nie potrafi! Tymczasem za parę miesięcy skończy sie czas błogiego spokoju. Bogumiła klony liczne doświadczą na własnych pośladkach co oznacza władza, czy jak dawniej mawiano "wadza".
 • Targówek 2 miesiące temu
  Więc kogo twoim zdaniem ten tekst propaguje?
 • Puchacz 2 miesiące temu
  Zaczyna się próba wciągania do beznadziejnej dyskusji :)
 • Rafał Łoboda 2 miesiące temu
  Co wy macie z tą edukacją seksualną, jakby to był jakiś najważniejszy argument za jednym czy drugim kandydatem?
 • Targówek 2 miesiące temu
  No jest to dość istotna kwestia, szczególnie teraz, gdy dużo się o tym mówi.
 • Rafał Łoboda 2 miesiące temu
  Targówek
  No i bardzo dobrze, że się mówi. Bo jest potrzebna. Trzeba tylko ustalić jej kształt.
 • Targówek 2 miesiące temu
  Rafał Łoboda Nauka o masturbacji i antykoncepcji, która jeszcze bardziej ogłupi młodzież, która to samo ma na stronach z porno? Nie, dziękuję,
 • Rafał Łoboda 2 miesiące temu
  Targówek
  To Ty uważasz strony z porno za edukację seksualną? ;) Ostro
 • kigja 2 miesiące temu
  Edukacja seksualna brzmi niefortunnie i napewno zmieniłabym nazwę. Kiedyś były tylko lekcje bilogii i jakoś daliśmy radę wyedukować się samodzielnie.
  Dzieci powinny być uczone o zagrożeniach , jakie niesie świat , w który wchodzą.
  Przede wszystkim nie rozmawiać z obcymi , nie szukać pieska w lesie z nieznajomymi mężczyznami , nie siadać na kolanach u proboszcza i wiele innych.
  Pozdrawiam
 • bogumil1 2 miesiące temu
  Oczywiście, masz rację kigjo, a nawiedzone feministki niech sobie same edukują seksualnie własne dzieci.
 • Targówek 2 miesiące temu
  bogumil1 I puszczają im porno. Wszak *to nieszkodliwe*.
 • Rafał Łoboda 2 miesiące temu
  bogumil1
  Feminizm w założeniu nie jest zły, zły jest wypaczony, niestety, w dzisiejszych czasach coraz powszechniejszy. Nie wkładajmy każdej feministki do jednego worka. Są kraje i miejsca, gdzie kobiety mają trudną sytuację i ktokolwiek walczący o poprawę tego stanu zasługuje na szacunek.
 • Targówek 2 miesiące temu
  Rafał Łoboda no dobrze, a co masz do eKAI?
 • Rafał Łoboda 2 miesiące temu
  Targówek
  To, że to katolicki, więc stronniczy w stosunku do edukacji seksualnej portal. Wziąłeś z niego info - ok, teraz wejdź na who, weź takie same info i porównaj. Myślę, że znajdziesz różnicę. Każda informacja może być przedstawiona w odmienny sposób.
 • Targówek 2 miesiące temu
  Rafał Łoboda Szczerze? Nie mam ochoty kontynuować tej kwestii, którą podsycała Alfa. I nie zamierzam tracić czasu na dalsze dyskusje z nią.Tekst jest o wyborach, a zboczyliśmy na temat edukacji seksualnej.
 • Rafał Łoboda 2 miesiące temu
  Targówek
  Co do tekstu to dajesz jako przedstawienie kandydatów, ale jest to subiektywne i stronnicze. Powinieneś zmienić tytuł na "Moje uwagi o kandydatach" czy jakoś tak.
 • Mex 2 miesiące temu
  Rafał Łoboda No tak są różne odmiany feminizmu w tym te skrajne.
 • bogumil1 2 miesiące temu
  Rafał ja nie wkładam wszystkich do jednego wora. Te najbardziej radykalne, to takie, co nigdy szczęścia nie zaznały, pewnie w większości brzydkie, to się stają osobistymi nieprzyjaciółmi Pana Boga, że im urody i rozumu poskąpił.
 • Niepowtarzalny Styl z Opowi 2 miesiące temu
  Po co walić w beton na siłę. Tyle dobrych tekstów na Głównej do czytania. Sio stąd!!!
 • Targówek 2 miesiące temu
  Mówiliśmy już coś z Bogumiłem o tym twoim wybiórczym pseudokonkursie. Poza tym widzę, że masz odwagę pisać jedynie anonimowo, z tego konkursowe konta.
 • Niepowtarzalny Styl z Opowi 2 miesiące temu
  Targówek ha, ha, ha, ale dobijasz się o hasełko ha, ha, ha
 • Targówek 2 miesiące temu
  Niepowtarzalny Styl z Opowi Idź spod mojego tekstu.
 • Puchacz 2 miesiące temu
  Niepowtarzalny Styl z Opowi He, he.
  Dwa debile już się wykazały w konkursie :)))
 • Targówek 2 miesiące temu
  Puchacz Zostajesz zgłoszony za znieważenie.
 • Puchacz 2 miesiące temu
  Targówek Pocałuj mnie w dupę.
  Nie napisałem kto jet debilem.
  A że każdy wie... :)))
 • Akwadar 2 miesiące temu
  Puchacz wszyscy wiedzą, a Ty pyszczysz i dajesz się banować przez trollowskie NIC. Weź odpuść i nie wdawaj sie w dyskusję z dziecinadą.
 • Puchacz 2 miesiące temu
  Akwadar Strasznie barany na mnie działają :(
 • Akwadar 2 miesiące temu
  Puchacz wiem, ale żeby było chociaż z kim się potykać i bana ryzykować...
 • Puchacz 2 miesiące temu
  Nie wszyscy to rozumieją NSzO.
  Niech trykają w ten beton.
 • Mex 2 miesiące temu
  Dudę to chyba widziałbym jako ostatniego na następnego prezydenta.
 • Mex 2 miesiące temu
  Ta jego "karta praw rodzinny" to najgłupsza rzecz o jakiej słyszałem w życiu.
 • Mex 2 miesiące temu
  Polecam doedukować się w temacie edukacji seksualnej bo to co ty tam na górze piszesz to jeden wielki festiwal ignorancji i powtarzania mitów w stylu "EDUKACJA SEKSUALNA UCZY MASTURBACJI!!!!" Sory za brak interpunkcji ale piszę to na telefonie.
 • AlfaGlobulina 2 miesiące temu
  To nic nie da, zaraz ci napisze, że to twoje farmazony i tak na pewno nie jest, bo on wie lepiej, bo korzysta z jednego rzetelnego źródła, które mówi, że uczy masturbacji. I koniec, pozamiatane. :P
 • Mex 2 miesiące temu
  AlfaGlobulina No też to zauważyłem polecam film psycholoszki https://www.youtube.com/watch?v=-dN5IqjWnPc&t=463s Odpowiada w nim kikiuuu85, który ma identyczne poglądy jak Bordo
 • AlfaGlobulina 2 miesiące temu
  Mex lubię psycholoszkę i czasem oglądam, ale tego materiału nie widziałam. Dzięki, zerknę :)
 • Mex 2 miesiące temu
  AlfaGlobulina Spoko ^^
 • Marian 2 miesiące temu
  No, i narobiło się.
  Wystarczył jeden mierny tekst na temat wyborów prezydenckich, żeby zaczęła się pyskówka.
  Ludzie! Czy wy pogłupieliście?
  Jak długo jeszcze będziecie się tak dawać dzielić i skłócać?
  "Divide et impera" mawiali Rzymianie, czyli dziel i panuj. Teraz właśnie na własnej skórze tego doświadczamy. Władza skłóciła nas i skłóca nadal, a sama kręci swoje lody.
 • Akwadar 2 miesiące temu
  Mądrze prawisz!
  Tomasz nigdy nie napisał niczego, co ocierałoby się chociaż o jakąś wartość literacką. Należy postawić 1+ lub 2= i zignorować, a nie dyskutować, bo to troll propagandowy.
 • Targówek 2 miesiące temu
  Akwadar czytałeś w ogóle tekst? Jeśli tak, to powinieneś wiedzieć, że niczego nie propaguję.
 • befana_di_campi 2 miesiące temu
  Nie jest to tekst literacki, ale te pały muszę co nieco stępić :p

  Życzliwie :)
 • piliery 2 miesiące temu
  Krótki przegląd kandydatów ( dla laików czyli zdecydowanej większości społeczeństwa), w miarę bez uprzedzeń. Autor, widać, żywo interesuje się kampanią. Nie jest to arcydzieło tego typu literatury ale pożyteczne. Zadziwiająca dyskusja, która nijak się ma do tekstu.
 • Targówek 2 miesiące temu
  Z tematu wyborów niepotrzebnie poszliśmy w seksualność i LGBT. Dzięki za opinię.
 • cos_ci_opowiem 2 miesiące temu
  Targówek Jakby nie było, sam o tym duuuużo pisałeś w swoim tekście. Serio uważasz, że pornografia jest w stanie zastąpić rzetelną edukację w zakresie nie tylko technik seksualnych, ale też ochrony przed chorobami przenoszonymi drogą płciową czy przed niechcianą ciążą?
 • Targówek 2 miesiące temu
  cos_ci_opowiem Pornografia i edukacja seksualna są z tej samej bajki.
 • cos_ci_opowiem 2 miesiące temu
  Targówek hmmm... chyba jednak nie są? Wartość edukacyjna pornoli jest znikoma, a doświadczenie w tych sprawach z racji wieku mam zapewne większe niż Ty. :)
 • Targówek 2 miesiące temu
  cos_ci_opowiem a co ma do tego mój wiek?
 • cos_ci_opowiem 2 miesiące temu
  Targówek zrównywanie pornoli i seksedu może wynikać ze znikomej wiedzy i doświadczenia lub zwykłej demagogii - wybór zostawiam Tobie.
 • cos_ci_opowiem 2 miesiące temu
  " Znacznie chętniej też przyklasnę sojuszowi PSL z Kukizem niż z Platformą. " - nie oceniam tego sojuszu ani na + ani na -, ponieważ obydwa ugrupowania nie są z mojej bajki, aczkolwiek mieszczą się w skali tego, co uważam za "do przyjęcia" w polityce (poza skalą są np. partie komunistyczne, PiS czy Konfederacja), natomiast ten niemal wyszydzany ze wszystkich stron alians okazał się być strzałem w 10, jeśli weźmiemy pod uwagę wpływ, jaki okazał się mieć na wynik wyborów. Prawdopodobnie obydwie partie w zeszłorocznych wyborach poszłyby na dno, a w przypadku K15 jestem tego stuprocentowo pewien.
 • Targówek 2 miesiące temu
  Partie komunistyczne, PiS i Konfederacja? Ciekawy wybór, bo nijak się do siebie mają.
 • cos_ci_opowiem 2 miesiące temu
  Targówek Nie lubię skrajności - to mają do siebie.
 • Targówek 2 miesiące temu
  cos_ci_opowiem PiS to centroprawica. Nikt nie nazwie ich radykalnymi.
 • cos_ci_opowiem 2 miesiące temu
  Targówek w prawoskrętnej Polsce mogą się nazywać centroprawicą, ale w każdym innym europejskim kraju byliby uważani za klerykalno-nacjonalistyczną skrajną prawicę. Tak samo, jak np. w USA PO ze swoimi postulatami byłaby uważana za partię socjalistyczną. :)
 • cos_ci_opowiem 2 miesiące temu
  * może przesadziłem - socjaldemokratyczną jednak już jak najbardziej.
 • Targówek 2 miesiące temu
  cos_ci_opowiem Czytałem, że za granicą śmiech wywołuje ten, kto uznaje PiS za prawicę.
 • cos_ci_opowiem 2 miesiące temu
  Targówek W kwestiach ekonomicznych rzeczywiście blisko im do lewicowych populistów, ale warstwa obyczajowa to klerykalny nacjonalizm, więc jednak prawo.
 • Targówek 2 miesiące temu
  cos_ci_opowiem prawica światopoglądowa + lewica gospodarcza = centroprawica
 • cos_ci_opowiem 2 miesiące temu
  Targówek No jeśli z tej strony to ugryziemy, to zgoda, ale nie wiem, co by o tym powiedział jakikolwiek politolog :)
 • Targówek 2 miesiące temu
  cos_ci_opowiem a co powiesz o Biedroniu?
 • cos_ci_opowiem 2 miesiące temu
  Przy czym sam poniekąd przyznałeś, że PiS w warstwie obyczajowej to skrajna prawica, tak by mi to wychodziło z tego nietypowego równania :)
 • cos_ci_opowiem 2 miesiące temu
  Targówek O Biedroniu nic dobrego ani złego, wolałbym, żeby kandydatem lewicy był Czarzasty lub Zandberg.
 • Targówek 2 miesiące temu
  cos_ci_opowiem czyli co sądzisz o samej lewicy jako ugrupowaniu?
 • cos_ci_opowiem 2 miesiące temu
  Targówek Niewiele sądzę, kibicuję im, bo uważam, że lewica (światopoglądowa+społeczno-ekonomiczna) jest Polsce potrzebna jak deszcz suchej glebie, tak samo, jak jest potrzebna np. normalna chadecja zamiast tego, co się w Polsce chce nazywać chadecją (czyli PiS).
 • Targówek 2 miesiące temu
  cos_ci_opowiem Przed chwilą mówiłeś, że nie jesteś entuzjastą komunistów
 • cos_ci_opowiem 2 miesiące temu
  Targówek Jeśli chcesz mnie sprowokować, to wybaczam, jeśli nie, to zapoznaj się z pojęciami: komunizm, socjalizm, socjaldemokracja. Szczególnie z tym ostatnim. :)
 • Ant 2 miesiące temu
  cos_ci_opowiem W zdrowym demokratycznym społeczeństwie lewica i prawica będzie mniej więcej 50/50
 • cos_ci_opowiem 2 miesiące temu
  Ant Raczej 55/45, zawsze będą jakieś wychyły w jedną czy drugą stronę. Ale 80/20 czy nawet 90/10 jak w Polsce, to nie jest zdrowa sytuacja.
 • Ant 2 miesiące temu
  cos_ci_opowiem Oczywiście, mówię tak teoretycznie
 • Targówek 2 miesiące temu
  cos_ci_opowiem Dlaczego sprowokować? SLD wywodzi się z KC PZPR
 • cos_ci_opowiem 2 miesiące temu
  Ant Ale w wielu krajach tak jest. A nawet, jeśli te proporcje są bardziej zaburzone, to i tak mainstream prawicowy nie jest tak skrajny, jak w Polsce. Na południu Europy na przykład mainstream lewicowy jest dla odmiany przesunięty mocno w stronę skrajności, ale o ile dobrze się orientuję, to i tak ostatni triumf lewicy w tamtych stronach to zwycięstwo SYRIZY, która całkiem dobrze przystosowała się do realiów i zerwała z utopiami. A tak oprócz tego, to dawno żadnych lewicowych sukcesów w basenie morza Śródziemnego od czasów Zapatero sobie nie przypominam.
 • Targówek 2 miesiące temu
  cos_ci_opowiem i dlaczego uważasz, że PiS nie jest chadecją?
 • cos_ci_opowiem 2 miesiące temu
  Targówek ale od samego powstania nie jest to już partia komunistyczna, a młodsi działacze nie mają już nic wspólnego z PZPR. :) Do tego od niedawna Lewica jest blokiem ugrupowań złożonych nie tylko z SLD, ale też partii Wiosna i Razem, które w żaden sposób nie wywodzą się z PZPR i nie da się im tego przypisać. Jeśli szukasz komunistów, to działa, o dziwo legalnie, taka partia, jak KPP - Komunistyczna Partia Polski. I z czymś takim zdecydowanie jest mi nie po drodze, na szczęście jest to margines - ale w wielu krajach europejskich partie komunistyczne zdobywają poparcie pozwalające im jeszcze istnieć.
 • cos_ci_opowiem 2 miesiące temu
  Targówek chadecja to bawarska CSU, holenderska CDA i CU czy czeska KDU-CSL. W żadnej z nich nie znajdziesz takiego szczucia, jak w PiS i organach jej podległych.
 • Targówek 2 miesiące temu
  cos_ci_opowiem A czym takim różnią się twoim zdaniem od PiSu?
 • cos_ci_opowiem 2 miesiące temu
  Targówek żadna z tych partii nie przyjmuje bolszewickiego modelu przejmowania władzy :)
 • cos_ci_opowiem 2 miesiące temu
  dalej: żadna nie szczuje przeciw mniejszościom, bo to niechrześcijańskie - o czym "chadecka" PiS dawno zapomniała...
 • fanthomas 2 miesiące temu
  A jednak polityka to dobry temat na gównoburzę
 • Puchacz 2 miesiące temu
  Dlatego są tu tylko dwie postaci, które wszystko sprowadzają do polityki i ideologii.
 • Karawan 2 miesiące temu
  Raczej do dyskusji o dupie, wokół niej, by po chwili skręcić w lewactwo i minione osiem lat.
  "Jak ja nienawidzę Niemców za tych naszych Polaków zabitych pod Grunwaldem"
  To nie byli Niemcy a Grunwald był dawno!!
  "Ale i tak ich nienawidzę".
  Część społeczności żyje przeszłością i to jest cud, bo jak żyć bez zakupów na jutro? Wnioskuję, że to biblijne "ptaki niebieskie" co to nie sieją ni orzą, a żyją czyli zwykłe pasożyty.

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania