Wybory prezydenckie, czyli (ponowna)głupota ludzka

[Niniejszy tekst ma charakter ofensywny, jeśli przeszkadzają ci kontrowersyjne opinie to nie czytaj tego!!!]

 

Powiem wprost, wiemy dobrze, że następnym prezydentem Polski zostanie nikt inny jak ponownie Andrzej Duda. Stawiając sprawę jasno, wszystko sprowadza się do obietnic wyborczych, które mimo obiecujących zmian, tak naprawdę nic nie dają. Od początku swej prezydentury, Pan Duda tak naprawdę nic nie zmienił, a tylko zrobił z siebie internetowego mema, ku uciesze ignoranckich nastolatków, a swą nieudolność ukazał, choćby przeznaczając fundusze na telewizję naziemną, czym pokazał swą nieudolność, jeśli nie głupotę. W wielu miastach powstają jego karykatury, wywieszone na bilbordach. Pominę już oczywiste stwierdzenie, że jest popychadłem PiS, a rzeczywistą władzę sprawuje Kaczyński, ale o tym wie już każdy... Dodatkowo, człowiek ten mści się za śmierć swego brata, który sam z własnej woli wsiadł i rozwalił się w wypadku. Potem mówił: "Zabiliście mi brata, wy dranie" Porównując obietnice innych kandydatów, które chcą zmodyfikować tę władzę oraz wprowadzić dalekobieżne plany rozwojowe kraju, nasz prezydent zapewne zmieni 500+ na 1000 i tyle w temacie. Ludzie nawet nie wiedzą, że dostają jakieś 20%, co im rządzący ukradną, no ale 1000 brzmi dobrze, czyż nie? Gdyby tylko... A potem wielkie zdziwienie, że w Polsce nikt mieszkać nie chce...

Średnia ocena: 3.1  Głosów: 10

Zaloguj się, aby ocenić opowiadanie

Komentarze

 • Ozar 2 tygodnie temu
  Trochę dla mnie za krótki tekst, dlatego ciężko ocenić. Odniosę się może tylko do wyboru prezydenta. Opisałem już tu na opowi co myślę o kandydatach, więc nie będę sie powtarzał. Jednak musisz wiedzieć i zapewne wiesz, że kandydowanie na taki urząd jest po pierwsze bardzo drogą imprezą, trzeba mieć kasę, zaplecze polityczne, wszelkiej maści pomagierów itd. Z tego powodu zazwyczaj kandydaci są związani z partiami, co powoduje, że są od nich zależni. U nas do tego w zasadzie nigdy nie było tak, żeby szef jakieś partii, albo tzw. szara eminencja startowała na prezydenta. To w większości ktoś namaszczony przez szefa a dodatkowo taki, który owemu szefowi nie podskoczy. No i mamy takich prezydentów jakich mamy, bo nikt rządzący nie pozwoli sobie na niezależnego prezydenta, bo to bardzo niebezpieczne. Czyli każdy kolejny będzie tylko długopisem swojego bossa. To taka niemal Polska specjalność od 30 lat i raczej to się nie zmieni. System jest chory a nikt nie chce go leczyć bo i po co? To tym którzy rządzą odpowiada, a naród ma klaskać i wznosić radosne okrzyki.
 • Future 2 tygodnie temu
  No nie zapowiada się jakby były zmiany. Duda to niestety aby na pokaz jest, czego dowodzą memy. Nie oszukujmy się, nic tak naprawdę nie zrobił i nie zrobi jeśli ponownie prezydentem będzie. Rozumiem, że prezydent jest zależny od partii, no ale granice są. Sorry, no ale jak Kaczka mówi teksty typu "będę robił co chcę" albo inne, mniej cenzuralne to coś nie tak.
 • Puchacz 2 tygodnie temu
  Żaden poprzedni prezydent nie dorobił się miana długopisu, bezwolnej kukły czy podnóżka chorego na władzę starucha, choć startował z ramienia jakiejś partii.
  Jak zwykle zawężona percepcja i naciąganie faktów pod spiskową teorię dziejów.
 • Puchacz 2 tygodnie temu
  To do naczelnego interpretatora historii na Opowi., czyli do Ozara.
 • Future 2 tygodnie temu
  Puchacz Do tematu prezydentury poprzedników odnosił się szczegółowo nie będę, no ale nawet ten Komorowski coś zrobił. Ale liczne kompromitacje go zgubiły(błędy ortograficzne). Chyba(moim zdaniem) dolał Komorowski oliwy do ognia jak powiedział dzieciakowi: "Niech matka weźmie sobie pożyczkę". Tyle się napracował.
 • Ozar 2 tygodnie temu
  Puchacz kurde nie rozśmieszaj mnie. A Komorowski co nie słuchał Tuska jak piesek? Może był niezależny co? Nie rób sobie wstydu. A Kwaśniewski nie słuchał choćby Millera? Może co najwyżej Kaczyński był w miarę niezależny. O kukuńku nie wspomnę bo szkoda pisać.
 • Puchacz 2 tygodnie temu
  Bo pełno faux pas robił, ale nikt nie mówił że długopis i bezwolna pacyna, więc wrzucanie go do jednego wora z Dudą jest co najmniej głupotą.
  Ta prezydentura jest wyjątkowa pod względem służalczości, łamania prawa i śmieszności.
 • Puchacz 2 tygodnie temu
  Ozar, Ty już lepiej nic nie mów, jeśli chcesz, aby zachować resztki szacunku dla ciebie.
  Nie jesteś dla mnie partnerem do dyskusji. Lepiej ci z Boguniemiłem szło, bo półka rozumienia świata tak samo wąska.
 • Texic 2 tygodnie temu
  Co ten tekst ma wspólnego z horrorem? Chyba komuś się tematy pomyliły
 • pasja 2 tygodnie temu
  Nie pytają cię o imię, walczą z ostrym cieniem mgły - to jest horror
 • Grzegory 2 tygodnie temu
  pasja i Texic jaki pan taki horror
 • pasja 2 tygodnie temu
  A tekst moim zdaniem nie ma żadnego znaczenia. Żadna ofensywa tylko same przerzucanie się winą. Błędy wszyscy popełniali i nie ma znaczenia czy lewa czy prawa strona. Każdy ciągnie w swoją stronę. Ale jedno można powiedzieć, że to co się obecnie dzieje to jeszcze nigdy tak nie było. Obecny rząd nikogo i niczego się nie boi. Zmusił nas do siedzenia w domu i uważa że nie ma stanu wyjątkowego. Szkoda nerwów. Pozdrawiam
 • Grzegory 2 tygodnie temu
  Następny po Ozarze historyk po siebie hihihi
 • Pan Buczybór 2 tygodnie temu
  zbyt ogólnie i takie rzeczy raczej na forum albo najlepiej w małych ilościach
 • befana_di_campi 2 tygodnie temu
  :]

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania