,,Zagubiona we własnej iluzji''

Wtulam się w twoje szerokie ramiona, chcociaż wiem, że nie są moje, bo i ty nie jesteś mój. Pragnęłabym, aby ta chwila trwała wiecznie. W twoich objęciach nie miałam trosk, moje serce nie płakało, a w oczach mieniła się iskierka szczęścia. Gdy tylko mnie wypuściłeś, niczym zdmuchnięta świeczka i ona zgasła. Patrzysz się na mnie tymi szafirowymi oczyma. Widzę w nich odbicie własnych uczuć: miłość, ból i udawane szczęście. Twój głos mówiący:

-Wszystko będzie dobrze.

Powtarzałeś to przy każdym moim zerwaniu. Chociaż znałam Cię już tyle lat, nie potrafiłam stwierdzić co myślisz na mój temat. Zawsze byłeś obok mnie, gotowy pomóc. Teraz Cię nie ma. Jesteś z nią, bo ja w złym momencie powiedziałam:

-My razem...To nie miałoby sensu.

Żałuję pogrążając się we własnej agonii. Cicho wzdycham, gdy widzę obrazy niczym zdjęcia zapisane w moim umyśle. Czemu nie powiedziałam prawdy? Bo bałam się stracić Ciebie. Śmieszne jest to, że i tak Cię straciłam.

,,Mam już dość...´´

,,Czego?´´

,,Stania z boku i patrzenia na to jak szukasz innego...Mam dość czekania na CIEBIE.´´

Te słowa wciąż obijają mi się o ściany w głowie. Nie potrafię ich wymazać. Nie...Ja nie potrafie wymazać JEGO.

-Daria!

Słyszę ten głos. Czyżby on...

Wybiegam na balkon i patrzę na całującą się parę. Daria i...ON. Te same imiona, ale nie te same serca. Kilka łez skapuje mi po policzku.

,,Czego ja tak właściwie chcę?´´

Następne częściZagubiona w przeszłości  

Średnia ocena: 4.7  Głosów: 3

Zaloguj się, aby ocenić opowiadanie

Komentarze

 • comboometga 08.11.2015
  Nie gustuję w opowiadaniach tego typu, lecz to akurat jest subtelnie napisane, miłe w odbiorze. Było kilka błędów interpunkcyjnych:
  - ,,Nie potrafiłam stwierdzić, co myślisz''*
  - ,,Żałuję, pogrążając''*
  - ,,Cicho wzdycham, gdy widzę obrazy, niczym zdjęcia''*
  - ,,patrzenia na to, jak szukasz innego''*
  - nie potrafię*
  Słowa pisane całe Caps Lockiem możesz zamienić, by ich pierwsze litery były duże ;) Wiem, że chciałaś podkreślić znaczenie tych słów, lecz wyglądają odrobinę agresywnie. Daję 5 :)
 • Rasia 08.11.2015
  1. "nie miałam trosk, moje serce nie płakało" - dałabym bez "moje", bo wiadomo o kogo chodzi. Oszczędzamy zbędnych słów ;)
  2. Cię, Tobie itd. piszemy z małych liter, chyba, że mówimy o Bogu lub chcemy mówić o ważnej osobie, która np. już odeszła.
  3. " nie potrafiłam stwierdzić co myślisz" - przecinek przed "co"
  4. Spacje po myślnikach
  5. ,,Mam już dość...´´- ten cudzysłów na końcu... Shift + ' :)
  6. "Żałuję pogrążając się" - przecinek po "żałuję"
  7. "patrzenia na to jak szukasz innego...Mam" - po "to" + spacja po "..."
  8. "Nie...Ja nie potrafie" - to samo i "potrafię"
  Czuję, że ten tekst jest jakiś osobisty, więc nie wypada mi go oceniać. Jeśli się nie mylę, to głowa do góry, najwidoczniej Twoja połówka gdzieś tam jeszcze czeka i jej nie znalazłaś :)
 • Rasia 08.11.2015
  Świetna ja, zapomniałam odświeżyć strony ;_; Pomijam więc te błędy, które zostały już wypisane :(
 • Shina-san 09.11.2015
  Rasia Akurat nie jest zbyt osobisty xD Ale dziękuję za i tak wypisanie błędów. Jak przeczytam je 2 razy to moze zapamietam :D
 • KarolaKorman 23.11.2015
  zauważyłam, że piszesz tytuły w cudzysłowie, nie powinnaś tego robić, bo są przecież Twoje, a nie cytujesz kogoś. tak też w tekście. Te podwójne przecinki :) pomiń. Tekst ładny, dam 4 :)

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania