Cytaty :)

Ktokolwiek
18.04.2015
Tutaj piszcie swoje ulubione cytaty np. Z książek lub filmów, a nawet z opowiadań z tego portalu :)
Ktokolwiek
18.04.2015
Ja lubię : pieniądze nie mogą kupić szczęścia, ale ma kupić nutellę, a to to samo" to nawet nie jest z żadnej książki, przeczytałam to gdzieś w internecie :)
Ktokolwiek
18.04.2015
Albo cytat Jack'a Sparrowa " Problemem nie jest problem. Problemem jest twoje nastawienie do problemu."
NataliaO
18.04.2015
Jeszcze bardziej mnie boli wyobrażanie sobie, że jesteś z kimś innym i zostawiasz za sobą moją obecność, a może nieobecność, którą ukryliśmy w naszych ramionach.
LinOleUm
18.04.2015
- Dobranoc wam...
- Huh?! Jakie dobranoc?
- Takie do spania.
~
- No ale do cholery, zniknął... Nie widzę go!
- Mamusiu, cemu ten pan robi pfe pfe w ksakach?
- Nie patrzy, synku. To zły pan, który robi brzydkie rzeczy paniom. Zaraz zadzwonię na policję.
~
- Nie lubię cię, Lavish.
- Wiem, rozmawialiśmy o tym...
- Na siwych włosach nie widać łupieżu. Podstępna Bestia!
lemon16
18.04.2015
,,Słowa znaczą tyle, ile wart jest ten, który je wypowiada".
,, Jeśli masz zamiar w coś zwątpić, to zacznij wątpić w swoje ograniczenia"
,, Kto nie ma odwagi do marzeń, nie będzie miał siły do walki".
,, Jeśli życie ci daje 100 powodów do smutku, ty pokaż, że masz 1000 powodow doa radości"
Ktokolwiek
18.04.2015
"Możesz mnie zabić, ale nie możesz mnie obrażać"
"Świat nie dzieli ie na dobrych i złych ludzi. Każdy z nas ma w sobie tyle samo dobra o zla"
Neli
18.04.2015
,, Gdyby Bóg posłał cie do piekła tylko za to, że kogoś kochasz to nie chciałbym spędzić z nim wieczności." ~ Hopeless " - A to mój pokój - mówię, szczerząc się niczym panienka z telewizji. - Możesz się rozejrzeć, ale trzymaj sie z dala od łóżka, ponieważ nie mamy jeszcze osiemnastu lat. W ten weekend nie mogę jeszcze zajść w ciążę." ~ Hopeless <3
Jolly Joke
18.04.2015
"Wiesz, co jest największą tragedią tego świata? Ludzie, którzy nigdy nie odkryli, co naprawdę chcą robić i do czego mają zdolności. Synowie, którzy zostali kowalami, bo ich ojcowie byli kowalami. Ludzie, którzy mogliby fantastycznie grać na flecie, ale starzeją się i umierają, nie widząc żadnego instrumentu muzycznego, więc zostają oraczami. Ludzie obdarzeni talentem, którego nigdy nie poznają. A może nawet nie rodzą się w czasie, w którym mogliby go odkryć." ~ Terry Pratchett
Majeczuunia
18.04.2015
"To, co powiedziałam, nie było głebokie. Ty jesteś po prostu płytki"-Nibutani Shinka
"-Znalazłeś już Jezusa, Forrest?
-Nie wiedziałem, że miałem go szukać."- Forrest Gump
"Jako ci, którzy przeżyli, my nosimy życia tych, którzy odeszli na naszych ramionach.- Akame
"Jestem po prostu... diabelsko dobrym lokajem"- Sebastian Michaelis
"Świadomość obecności zegara, który powoli, ale szybciej niz zwykle odliczał czas do mojej śmierci, przeszkadzała mi we wszsytkim. Dlatego postanowiłam: przebiegne przez moje życie, zanim się skończy!- ***** *******
-Savvy?- Jack Sparrow
Ktokolwiek
18.04.2015
Tak, Jacka Sparrowa są naaaaaaaj ::) kocham wszystko, co on mówi np :
Elizabeth: Kapitanie Sparrow!
Jack: Przykro mi synu, ale mam pełna załogę.
E: kapitanie szukam ukochanego!
J: shlebiasz mi synu ale moja jedyna miłością jest morze
E: jack, to ja!
J: Elizabeth? ? I do gibbsa: schowaj rum!
wolfie
18.04.2015
"Okazuje się, że to, co ma w życiu największą wartość, nie ma ceny" - Guillaume Musso.

"Nawet w tłumie można być samotnym” - Sherrilyn Kenyon.

"Moja córeczka. Zaledwie osiemnastolatka, a już została oskarżona o popełnienie morderstwa, pomagała kryminalistom i ma na koncie więcej ofiar niż większość strażników przez całe życie. Nie mógłbym być bardziej dumny" - Richelle Mead :) ;)
Linka
18.04.2015
" Musisz żyć dla innych jeśli chcesz żyć z pożytkiem dla siebie" Seneka
"Tylko kobieta potrafi zrobić z mężczyzny milionera, pod warunkiem że wcześniej był miliarderem"
" Jeśli problem da się rozwiązać to nie ma się czym martwić, jeśli problemu rozwiązać się nie da to martwić się nie ma po co"
Ktokolwiek
19.04.2015
"Nie zmieniaj się dla innych, bądź sobą, bo kiedy ci inni odejdą, nie będziesz miała ani ich ani siebie"
"Mimo krzywd, mimo bólu.
Mimo cierpienia.
Wciąż żyję mój królu
I mimo tego, że zgrzeszyłem, wybaczyłeś.
Dałeś pokutę, nie zwątpiłeś.
I chociaż krętą drogą idę.
Ty talent we mnie odkryłeś.
Dałeś mi wolną rękę panie.
Wykorzystam w pełni to co mi dałeś..."

AK-47 - Epilog
Sky300
10.05.2015
"To w porządku kochać bez wzajemności dopóki ten ktoś jest wart miłości. Dopóki na nią zasługuje." ~Cassandra Clare

"Piekło jest puste, wszystkie diabły są tu.'' ~William Shakespeare, wykorzystane też w serii ,,Dotyk Julii''
Drassen Prime
10.05.2015
COOOO??? Ja nie wstawiłem żadnego cytata? Osz ty
"Prawda to potężna rzecz, dlatego należy obchodzić się z nią ostrożnie" ~ Dumbledore bodajże
"W każdej historii jest morał, o ile potrafisz go odnaleźć" ~ "FarCry 3" XD
"Pieprzyć przeciwnika, to ty masz być tym wygranym!" ~ Polleck "Myśliwi - Czarny Most"
Drassen Prime
10.05.2015
"Pisarz to ktoś, kto nakłonił swój umysł do nieposłuszeństwa" ~ Stephen King
"Chwałą jednych jest, że piszą dobrze, a innych, że się do tego nie zabierają." ~ Jean de La Bruyére
Ekler
10.05.2015
,,Macice w głowach dziewczyn'' ~ xNBPx
Drassen Prime
10.05.2015
"Albo ta gra jest jakaś niedorobiona, albo ja jestem niedorobiony" Klocuch12 o "Dying Light"

Część postów została ukryta (992)

Zaloguj się, aby przeglądać cały wątek

Adelajda
2 miesiące temu
"Niedorozwinięta jakaś ta nasza miłość:
niby ma już trzy lata,
a o własnych siłach ustać nie potrafi
i co chwila się nam przewraca...!"

"— Ładnie wyszedłeś! Kto ci namalował ten portret? — zapytała Marysia.
— To nie mój portret, tylko Wiktora.
— A gdzie on mieszka?
— Już nie żyje.
— I gdzie leży?
— Nie wiadomo, bo ciała nie znaleźliśmy.
— To skąd wiadomo, że umarł?
— Bo od tamtego dnia ważę o połowę mniej..."

"To moje mieszkanie chyba mnie nie lubi!
Każdy przedmiot ma jakiś problem:
żarówka wypalona,
długopis wypisany,
szklanka wyszczerbiona.
Każdy kwiatek chce czegoś ode mnie:
storczyk przelany,
paprotka wyschnięta,
a kaktus cierpi na przewlekłą melancholię.
Każda ściana o coś prosi:
wschodnia o inny kolor,
zachodnia o zlikwidowanie zmarszczek,
a południowa - by ją wyprostować.
Każdy mebel żałośnie do mnie skrzypi:
sofa, że pęknięta,
szafa, bo drzwi się jej nie domykają,
a krzesło łże, że ma reumatyzm.
Każdy ciuch ma jakieś pretensje:
koszula - że niewyprasowana,
skarpetka - że dziurawa,
a garnitur - że nie jest smokingiem..."

~ Pomroki J.B.
e make i ka pololi
2 miesiące temu
Borszewicz zawsze <3
Adelajda
miesiąc temu
"...boś zdrowotny dziś wrak, kiedy leżysz na wznak,
chrapiesz, to żaden cud, głowa leci ci w przód,
mrówek w łydce masz rój, czy to leż, czy to stój,
lewa noga ni rusz, ścierpła cała i cóż,
kurcze masz w palcach stóp, nosa swędzi cię czub,
w płucach piecze cię coś, język pali na złość,
bardzo pić ci się chce i pojmujesz już, że
nocy tej nie przespałeś wśród róż."

- Neil Gaiman
e make i ka pololi
miesiąc temu
"W wielu ludziach krąży po cichu robak szaleństwa. Jest czarny i ma trzy wielkie, fosforyzujące szkarłatem oczy. Długi ryjek zakończony otworem gębowym służy mu
do plucia - pluje celnie jak zawodowy snajper.
Karmi się naszymi snami.
Chłepce je po nocach, trawi i wydala z powrotem,
by przyszły do nas nad ranem i objawiły jeszcze inny świat.
Małe szeleszczące chwytniki pozwalają mu przeciskać się
przez każdą szczelinę ciała.
Tak właśnie wychodzi z jakiegoś zdarzenia, wiersza lub religii i wdziera się w nas przez oko, ucho lub por skóry, a potem wędruje w milczeniu żyłami i nitkami nerwów szukając
stałej przystani.
Kiedy wejdzie do duszy, człowiek staje się niebezpieczny
dla swej uczciwości.
Kiedy dosięgnie mózgu, człowiek zaczyna zagrażać swemu otoczeniu.
Ale kiedy dosięgnie serca, człowiek zakochuje się w jakiejś istocie
ludzkiej. Wówczas świat staje się dla niego niebezpieczny
i każdy krok zagraża mu klęską.
Mój czarny robak zadomowił się w duszy. Być może to tylko
chwilowy postój, przerwa w podróży dla nabrania sił.
Możliwe, że pewnego dnia zechce ruszyć dalej i wybierze serce albo mózg
zapraszając mnie do bajecznie zastawionego stołu obłąkania lub do
perłowej jaskini miłości, w której wszelki rozsądek zasypia, budzi się sumienie, a szczęście utożsamia się z wzajemnością czyjegoś serca i z nieczynieniem zła bliźnim.

Wtedy zdam egzamin końcowy z głupoty."
e make i ka pololi
miesiąc temu
No i to wyzej to "Flet z mandragory".
Dostalam te ksiazke, bo wczesniej zwabil mnie ten cytat.
I tu jest tyyyyle cudow, ze by mozna dlugo cytowac, a nie jestem jeszcze w polowie.

"Mot£och, ktory rankiem uwielbial idola, wieczorem wlók£ jego trupa w blocie, by kolejnego ranka wrocic do dawnej milosci ku niemu i glosno op£akiwac; mot£och zawsze jest soba".

Ogolnie bycza ksiazka, podoba mi sie przebardzo, pollecam
e make i ka pololi
miesiąc temu
"Co pozostaje z tych parków wypełnionych cieniami dzieciństwa, kiedy wracamy ku nim jako ludzie dojrzali, dziwiąc się, że na tak szczupłych przestrzeniach zamknięte były niegdyś krainy, które miały walor cudu zwanego nieskończonością? Znajomość życia i świata, cełe to liche bogactwo doświadczeń, zamyka nam furtki i zabrania wstępu, bo żeby wrócić prawdziwie, trzeba byłoby wskrzesiś reguły gry nie istniejącej już."
Kim
3 tygodnie temu
— Znawcy mówią, że pierwsza miłość jest najgorsza — szepnął Wokulski.
— Nieprawda. Po pierwszej czeka cię sto innych, ale po setnej pierwszej — już nic. Żeń się; jedyny to ratunek na twoją chorobę.
— Dlaczegożeś ty się nie ożenił?
— Bo mi narzeczona umarła — odpowiedział doktór pochyliwszy się na tył fotelu i patrząc w sufit. — Więc zrobiłem, com mógł: otrułem się chloroformem. Było to na prowincji. Ale Bóg zesłał dobrego kolegę, który wysadził drzwi i uratował mnie. Najpodlejszy rodzaj miłosierdzia!… Ja zapłaciłem za drzwi zepsute, a kolega odziedziczył moją praktykę ogłosiwszy, żem wariat…
Znowu wrócił do włosów i mikroskopu.
— A jaki z tego sens moralny dla ostatniej miłości? — spytał Wokulski.
— Ten, że samobójcom nie należy przeszkadzać — odpowiedział doktór
Enchanteuse
3 tygodnie temu
Piękne.
Nuncjusz
3 tygodnie temu
Taa kiedyś zaczytywałem się Lalką, aż zdurniałem od tego :)
Enchanteuse
3 tygodnie temu
Lalka jest świetna, jak już się odrzuci tę całą politykę.
Jest kopalnią wątków.
e make i ka pololi
3 tygodnie temu
Ah, ja tez bardzo lubie i ciesze sie, ze nie porzucilam liceum przed jej omowieniem, bo to wlasnie fakt iz byla lekturą, i ze przez krotki czas mialam bardzo spoko, zaangazowanego poloniste, ktory jakos zachecil mnie swoim gaworzeniem o niej, do przeczytania - sprawil, ze znam.

Mnie sie najbardziej podobal ten moment "kulminacyjny", jak on sie dla niej nauczyl jezyka, dlatego mogl zrozumiec, co powiedziala, oraz to, ze byl zakochany w jakiejs swojej projekcji jej, a nie w niej.

Zreszta - Łęcka jest strasznie znienawidzoną postacią, a przeciez jest poniekąd wielką ofiarą swojego wychowania, przynaleznosci klasowej. Oczywiscie, sama z siebie nie byla zbyt sympatyczna, ale wiele z tego jaka byla, bylo wynikiem przynaleznosci klasowej.

Rzecki mnie nudzil. A tak - to Lalkę wspominam cudownie!
Nuncjusz
3 tygodnie temu
Wokulski mnie wkurwiał tym swoim rozbabraniem. Miał moment z Geistem, że już mysłąłem, że będa z niego ludzie, ja bym u niego został.
Sam w tym okresie byłem nieszczęśliwie, bez wzajemności zakochany, ale wylazłem z tego szamba własnie wchodząc w naukę

Byłem wtedy nastolatkiem, gdzieś 14, 15 lat
Kim
3 tygodnie temu
Trzeba przyznać. Wyszła Prusowi ta Lalka :)
Adelajda
3 tygodnie temu
Liście palmy

dokładnie o północy
z 1973 na 1974
w Los Angeles
zaczął padać deszcz
na liście palmy za moim oknem.
wystrzeliły petardy i zatrąbiły klaksony
niebo zagrzmiało.

poszedłem spać o 9 wieczorem
wyłączyłem światło
nakryłem się pościelą –
ich radość, ich szczęście
ich okrzyki, ich papierowe kapelusze,
ich limuzyny, ich kobiety,
ich amatorskie pijaństwo...

witanie Nowego Roku zawsze mnie przeraża

życie nie ma pojęcia o latach.

teraz klaksony umilkły
umilkły petardy i burza...
wszystko skończyło się w pięć minut...
słyszę jedynie deszcz spadający
na liście palmy
i myślę że
nigdy nie rozumiem ludzi,
ale udało mi się przeżyć.

- Bukowski
Canulas
3 tygodnie temu
Zajebiaszcze.
Lubię Bukowskiego
Nuncjusz
3 tygodnie temu
To nie dobrobyt czyni nas szczęśliwymi, lecz dobroć i sposób widzenia własnego życia. I jedno, i drugie zawsze zależy od nas samych: człowiek zawsze może być szczęśliwy, jeśli tylko tego zechce, i nikt nie jest w stanie mu przeszkodzić (Aleksander Sołżenicyn)
Adelajda
2 tygodnie temu
"Niedziela to cicha upośledzona w białych podkolanówkach." - Nowicka
Basileus
ponad tydzień temu
"Powstań, przyjaciółko ma, piękna ma, i pójdź! Bo oto minęła już zima, deszcz ustał i przeszedł… Gołąbko ma, ukryta w zagłębieniach skały, w szczelinach przepaści "
,,Ach, mój drogi, dla człowieka, który jest sam, bez Boga i bez Pana, ciężar dni jest straszliwy. Trzeba więc znaleźć sobie pana; skoro Bóg wyszedł już z mody."
,,Czasem ludzie, którzy podążają za iluzją, widzą rzeczy tak urzekające, że zapominają się odwrócić."
Florian Konrad
6 dni temu
Cytat, który szalenie zapadł mi w pamięć swoją bzdurnością i przede wszystkim sztucznością:

"(...) rozchylił dupala i zakrzyknął :Bierzcie mnie od przodu i tyłu, mięczaki, chcę poczuć w sobie wasze palanty!"

Pozwolicie, że nie zdradzę, z czego to-to.
jolka_ka
4 dni temu
"Kiedy po raz pierwszy ktoś zacznie rozdeptywać ci palce, myślisz, że to nieprawda, a potem przychodzi zdziwienie, że człowiek może coś takiego zrobić z drugim człowiekiem. Ale nie bardzo masz czas to przemyśleć, bo właśnie oddają ci mocz na twarz i ty znowu myślisz, że to nieprawda, że bo przecież ten człowiek rozkraczony nad tobą ma takie samo serce, nerki i ten sam wstyd."
Marek Hłasko.
Canulas
4 dni temu
Ciekawe, że umieściłaś Hłaskę. W sensie, dobrze się składa, bo właśnie planuję się z nim zapoznać.
Freya
4 dni temu
"Co to za kuchnia,
Skoro brak w niej rzeczy
Najpotrzebniejszej, ważniejszej niż wszystko?
Muszę mieć taki pojemnik na śmieci,
W którym się zmieści cała rzeczywistość."

"Newt siedział nadal skulony w leżaku. Wyciągnął przed siebie upaćkane dłonie, jakby miał na nich rozpiętą kocią kołyskę.
- Nic dziwnego, że dzieci wyrastają potem na wariatów. Kocia kołyska to tylko kilka iksów ze sznurka pomiędzy czyimiś palcami i dzieciak patrzy, i patrzy na te iksy....
- I co?
- I nic. Nie ma żadnego cholernego kota, żadnej cholernej kołyski."

"Rosewater powiedział kiedyś Billy'emu ciekawą rzecz na temat książki, która nie była fantastyką naukową. Powiedział, że wszystko czego można się dowiedzieć o życiu jest w "Braciach Karamazow' Fiodora Dostojewskiego.
- Ale to już dziś nie wystarcza - powiedział Rosewater." - e make i ka pololi; "Especially for your" - choć wiem, że znasz... :)

"I przypomniałem sobie rozdział czternasty Księgi Bokonona, przeczytany w całości poprzedniego wieczora. Rozdział czternasty jest zatytułowany: Jaką nadzieję może żywić myślący człowiek co do przyszłości ludzkości, jeśli weźmie pod uwagę doświadczenia ostatniego miliona lat?
Na przeczytanie rozdziału czternastego nie trzeba zbyt wiele czasu. Składa się on z jednego tylko słowa i kropki. Oto ono:
"Żadnej"."

"Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami. Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach, dyskutowały nad celem życia. Z powodu swojej ograniczonej inteligencji nigdy nie wpadły na to, że robią szampana."

"- Dlaczego akurat ja?
- To bardzo ziemskie pytanie, panie Pilgrim. Dlaczego pan? A dlaczego my? A dlaczego w ogóle cokolwiek? Ponieważ ta chwila po prostu jest. Czy widział pan kiedyś owady uwięzione w bursztynie?
- Widziałem.
- Oto więc, panie Pilgrim, jesteśmy wszyscy razem uwięzieni w bursztynie danej chwili. Taka rzecz jak "dlaczego" nie istnieje."

"Po masakrze powinna zapanować wielka cisza i rzeczywiście jest cisza, którą naruszają tylko ptaki. A co mówią ptaki? To co można powiedzieć na temat masakry: „It – it?"

"Możliwe, że obchodząc rocznice wojen powinniśmy rozbierać się do naga, malować się na niebiesko i przez cały dzień chodzić na czworakach, chrząkając jak świnie. Byłoby to na pewno właściwsze niż wzniosłe przemówienia oraz defilady sztandarów i dobrze naoliwionych armat."

"Tańczący błazen" podobnie jak wiele utworów Trouta, mówiło o tragicznej niemożności porozumienia się.
Oto jego fabuła: Niejaki Zog przybywa na Ziemię latającym talerzem, by powiedzieć, jak zapobiegać wojnom i leczyć raka. Przywozi te wiadomości z planety Margo, której mieszkańcy porozumiewają się za pomocą pierdnięć i stepowania.
Zog wylądował nocą w stanie Connecticut i zobaczył dom w płomieniach. Wpadł do domu, popierdując i przytupując, żeby ostrzec ludzi o straszliwym niebezpieczeństwie.
Pan domu roztrzaskał mu głowę kijem golfowym."

"(...)dojrzałość polega na tym, że człowiek wie, gdzie kończą się jego możliwości."

"Dziecko samobójcy będzie w naturalny sposób myśleć o śmierci, tej prawdziwej, jako logicznym rozwiązaniu dowolnego problemu – nawet prostego zadania z algebry. Pytanie: Jeżeli farmer A może zasadzić 300 ziemniaków w ciągu godziny, farmer B potrafi zasadzić je o połowę szybciej, farmer C potrafi sadzić ziemniaki o jedną trzecią szybciej niż farmer B, a na jednym akrze należy zasadzić 10 000 ziemniaków, ile dziewięciogodzinnych dni jednoczesnej pracy będą potrzebowali farmerzy A, B i C na obsadzenie 25 akrów? Odpowiedź: Chyba palnę sobie w łeb."

"- Kocham cię, Elizo.
Eliza zastanawiała się przez chwilę.
- Nie - powiedziała w końcu - nie podoba mi się. - Dlaczego? - To tak, jakbyś przystawiał mi pistolet do skroni. To tylko sposób na zmuszenie kogoś do wypowiedzenia czegoś, czego prawdopodobnie nie myśli. Cóż innego mogę odpowiedzieć ja czy k t o k o l w i e k inny jak tylko, że "Ja też cię kocham"?"

"Wdzięk to coś takiego, co budzi u obcych ludzi natychmiastową sympatię i zaufanie, niezależnie od tego, co ten roztaczający wdzięk człowiek knuje"

"Wszystko było piękne, nic nie bolało."

Kurt Vonnegut

Trochę cytatów z książek i wypowiedzi tego gościa, aby zachęcić do zapoznania się z jego twórczością - niektóre pozycje są bardziej wymagające, odlatujące wobec świadomości czytelników, ale chyba warto... ;)

e make i ka pololi; "Flet z mandragory" - bardzo wporzo, choć czytałem już dosyć dawno, ale uważam ją za szczególną wizytówkę W. Łysiaka. Natomiast jego poglądy... to już zupełnie inna bajka :)

jolka_ka; akurat ta publikacja zapasów ze sobą... nie bardzo do mnie trafiła, dosyć ambiwalentną specyfikacją jest w/g mnie, jednak może właśnie tak było akuratnie - biorąc pod uwagę całość jego twórczości.
Jerzy Kosiński także przebył dosyć dziwną ewolucję trajektorii własnej... opisywanej w/g swoistej istoty rzeczy... :)
Ritha
2 dni temu
"Ludzie genialni są podziwiani, bogatym się zazdrości, potężni budzą strach, ale tylko ludziom z charakterem można zaufać" Alfred Adler
rubio
2 dni temu
Ritha, lajk za Adlera
Ritha
2 dni temu
;))
jolka,

Kiedy po raz pierwszy ktoś zacznie rozdeptywać ci palce, myślisz, że to nieprawda, a potem przychodzi zdziwienie, że człowiek może coś takiego zrobić z drugim człowiekiem. Ale nie bardzo masz czas to przemyśleć, bo właśnie oddają ci mocz na twarz i ty znowu myślisz, że to nieprawda, że bo przecież ten człowiek rozkraczony nad tobą ma takie samo serce, nerki i ten sam wstyd."
Marek Hłasko.

Niesamowite. Mnie "Ósmy dzien tygodnia" porazil, a z innych dziel H£aski malo pamietam ;(
"Emake i ka pololi; "Especially for your" - choć wiem, że znasz... :)"

Dziekuje pieknie, Freya. ;)
"Flet z mandragory" jest pierwsza ksiazka Łysiaka, ktorą czytalam.

Duzo ciekawych rzeczy dodales, Freya, ,,Rzeznia numer piec" ma dosc szczegolne, symboliczne znaczenie w moim zyciu, ,,Kocia kolyska" czeka na polce na przeczytanie.

*

,,Pewność jest fatalna. Niepewność czaruje. Mgła nadaje rzeczom urok.
- Można w niej zatracić drogę.
- Wszystkie drogi wiodą do jednego punktu.
- A tym jest?
- Rozczarowanie."

,,Ktoś, kogo kochasz, i ktoś, kto kocha ciebie, nigdy, przenigdy nie są tą samą osobą."

,,Kimże jesteśmy, żeby się podawać za ludzi? - zakpił kiedyś sędziwy Stańczyk, ulubiony błazen króla Zygmunta, którego wiek tak bardzo obgryzł z ciała, że sam stał się nieomal karłem. - Mamy tylko brzęczeć dzwoneczkami u czapki, krzyczeć jak pawie, tańczyć, kręcić się w kółko, bekać i czochrać się w zadki. Wtedy się o nas dba i po pańsku, litościwie przygarnia do serca. Ale kiedy mówimy zbyt mądrze, chcą nam wyrwać jęzor. Mowa jest boskim darem, dziecko, odróżnia ludzi od zwierząt. Lecz bycie człowiekiem to niebezpieczna profesja, więc ucz się, moja mała, milczeć. Lepiej być żywym bydlątkiem niźli martwym mówcą."
jolka_ka
2 dni temu
"Ludzie myślą, że technika terroru jest straszna i skomplikowana. Wcale tak nie jest. Kiedy się pierwszy raz uderzy bezbronnego człowieka w twarz, to trzeba albo zabić siebie, albo uderzyć po raz drugi. Za pierwszym razem nie ma
się racji; ale kiedy uderzysz po raz drugi, to masz ją na pewno, ale nie masz już żadnej innej. I nic więcej nic da się powiedzieć na ten temat."

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji