Cytaty :)

Ktokolwiek
18.04.2015
Tutaj piszcie swoje ulubione cytaty np. Z książek lub filmów, a nawet z opowiadań z tego portalu :)
Ktokolwiek
18.04.2015
Ja lubię : pieniądze nie mogą kupić szczęścia, ale ma kupić nutellę, a to to samo" to nawet nie jest z żadnej książki, przeczytałam to gdzieś w internecie :)
Ktokolwiek
18.04.2015
Albo cytat Jack'a Sparrowa " Problemem nie jest problem. Problemem jest twoje nastawienie do problemu."
NataliaO
18.04.2015
Jeszcze bardziej mnie boli wyobrażanie sobie, że jesteś z kimś innym i zostawiasz za sobą moją obecność, a może nieobecność, którą ukryliśmy w naszych ramionach.
LinOleUm
18.04.2015
- Dobranoc wam...
- Huh?! Jakie dobranoc?
- Takie do spania.
~
- No ale do cholery, zniknął... Nie widzę go!
- Mamusiu, cemu ten pan robi pfe pfe w ksakach?
- Nie patrzy, synku. To zły pan, który robi brzydkie rzeczy paniom. Zaraz zadzwonię na policję.
~
- Nie lubię cię, Lavish.
- Wiem, rozmawialiśmy o tym...
- Na siwych włosach nie widać łupieżu. Podstępna Bestia!
lemon16
18.04.2015
,,Słowa znaczą tyle, ile wart jest ten, który je wypowiada".
,, Jeśli masz zamiar w coś zwątpić, to zacznij wątpić w swoje ograniczenia"
,, Kto nie ma odwagi do marzeń, nie będzie miał siły do walki".
,, Jeśli życie ci daje 100 powodów do smutku, ty pokaż, że masz 1000 powodow doa radości"
Ktokolwiek
18.04.2015
"Możesz mnie zabić, ale nie możesz mnie obrażać"
"Świat nie dzieli ie na dobrych i złych ludzi. Każdy z nas ma w sobie tyle samo dobra o zla"
Neli
18.04.2015
,, Gdyby Bóg posłał cie do piekła tylko za to, że kogoś kochasz to nie chciałbym spędzić z nim wieczności." ~ Hopeless " - A to mój pokój - mówię, szczerząc się niczym panienka z telewizji. - Możesz się rozejrzeć, ale trzymaj sie z dala od łóżka, ponieważ nie mamy jeszcze osiemnastu lat. W ten weekend nie mogę jeszcze zajść w ciążę." ~ Hopeless <3
Jolly Joke
18.04.2015
"Wiesz, co jest największą tragedią tego świata? Ludzie, którzy nigdy nie odkryli, co naprawdę chcą robić i do czego mają zdolności. Synowie, którzy zostali kowalami, bo ich ojcowie byli kowalami. Ludzie, którzy mogliby fantastycznie grać na flecie, ale starzeją się i umierają, nie widząc żadnego instrumentu muzycznego, więc zostają oraczami. Ludzie obdarzeni talentem, którego nigdy nie poznają. A może nawet nie rodzą się w czasie, w którym mogliby go odkryć." ~ Terry Pratchett
Majeczuunia
18.04.2015
"To, co powiedziałam, nie było głebokie. Ty jesteś po prostu płytki"-Nibutani Shinka
"-Znalazłeś już Jezusa, Forrest?
-Nie wiedziałem, że miałem go szukać."- Forrest Gump
"Jako ci, którzy przeżyli, my nosimy życia tych, którzy odeszli na naszych ramionach.- Akame
"Jestem po prostu... diabelsko dobrym lokajem"- Sebastian Michaelis
"Świadomość obecności zegara, który powoli, ale szybciej niz zwykle odliczał czas do mojej śmierci, przeszkadzała mi we wszsytkim. Dlatego postanowiłam: przebiegne przez moje życie, zanim się skończy!- ***** *******
-Savvy?- Jack Sparrow
Ktokolwiek
18.04.2015
Tak, Jacka Sparrowa są naaaaaaaj ::) kocham wszystko, co on mówi np :
Elizabeth: Kapitanie Sparrow!
Jack: Przykro mi synu, ale mam pełna załogę.
E: kapitanie szukam ukochanego!
J: shlebiasz mi synu ale moja jedyna miłością jest morze
E: jack, to ja!
J: Elizabeth? ? I do gibbsa: schowaj rum!
wolfie
18.04.2015
"Okazuje się, że to, co ma w życiu największą wartość, nie ma ceny" - Guillaume Musso.

"Nawet w tłumie można być samotnym” - Sherrilyn Kenyon.

"Moja córeczka. Zaledwie osiemnastolatka, a już została oskarżona o popełnienie morderstwa, pomagała kryminalistom i ma na koncie więcej ofiar niż większość strażników przez całe życie. Nie mógłbym być bardziej dumny" - Richelle Mead :) ;)
Linka
18.04.2015
" Musisz żyć dla innych jeśli chcesz żyć z pożytkiem dla siebie" Seneka
"Tylko kobieta potrafi zrobić z mężczyzny milionera, pod warunkiem że wcześniej był miliarderem"
" Jeśli problem da się rozwiązać to nie ma się czym martwić, jeśli problemu rozwiązać się nie da to martwić się nie ma po co"
Ktokolwiek
19.04.2015
"Nie zmieniaj się dla innych, bądź sobą, bo kiedy ci inni odejdą, nie będziesz miała ani ich ani siebie"
"Mimo krzywd, mimo bólu.
Mimo cierpienia.
Wciąż żyję mój królu
I mimo tego, że zgrzeszyłem, wybaczyłeś.
Dałeś pokutę, nie zwątpiłeś.
I chociaż krętą drogą idę.
Ty talent we mnie odkryłeś.
Dałeś mi wolną rękę panie.
Wykorzystam w pełni to co mi dałeś..."

AK-47 - Epilog
Sky300
10.05.2015
"To w porządku kochać bez wzajemności dopóki ten ktoś jest wart miłości. Dopóki na nią zasługuje." ~Cassandra Clare

"Piekło jest puste, wszystkie diabły są tu.'' ~William Shakespeare, wykorzystane też w serii ,,Dotyk Julii''
Drassen Prime
10.05.2015
COOOO??? Ja nie wstawiłem żadnego cytata? Osz ty
"Prawda to potężna rzecz, dlatego należy obchodzić się z nią ostrożnie" ~ Dumbledore bodajże
"W każdej historii jest morał, o ile potrafisz go odnaleźć" ~ "FarCry 3" XD
"Pieprzyć przeciwnika, to ty masz być tym wygranym!" ~ Polleck "Myśliwi - Czarny Most"
Drassen Prime
10.05.2015
"Pisarz to ktoś, kto nakłonił swój umysł do nieposłuszeństwa" ~ Stephen King
"Chwałą jednych jest, że piszą dobrze, a innych, że się do tego nie zabierają." ~ Jean de La Bruyére
Ekler
10.05.2015
,,Macice w głowach dziewczyn'' ~ xNBPx
Drassen Prime
10.05.2015
"Albo ta gra jest jakaś niedorobiona, albo ja jestem niedorobiony" Klocuch12 o "Dying Light"

Część postów została ukryta (1021)

Zaloguj się, aby przeglądać cały wątek

jolka_ka
4 miesiące temu
"Ludzie myślą, że technika terroru jest straszna i skomplikowana. Wcale tak nie jest. Kiedy się pierwszy raz uderzy bezbronnego człowieka w twarz, to trzeba albo zabić siebie, albo uderzyć po raz drugi. Za pierwszym razem nie ma
się racji; ale kiedy uderzysz po raz drugi, to masz ją na pewno, ale nie masz już żadnej innej. I nic więcej nic da się powiedzieć na ten temat."
Pajęczejsieci
4 miesiące temu
Świata nie ma bez pajęczej sieci
bo nic będzie kiedy igła szparki mieć nie będzie

Jedź tak sobie rowerem po niebie i poczuć ten wiaterk prawdziwej wolności odbicia od życzywistaści, bez cenne

Bałwana nie ulepi ten co w kieszeniach ręce ciągle trzyma
Canulas
4 miesiące temu
Bez cenne robi robotę ;)
Florian Konrad
4 miesiące temu
Kolejny - nie do końca sweetaśny - cytat, który mi się przypomniał. Znów nie zdradzę, z czego
"It’s Bad When Your Ass Grows Vagina"
miss.iparis
4 miesiące temu
"Są osoby, które się pamięta i osoby, o których się śni"
~ Carlos Ruiz Zafón
Adelajda
4 miesiące temu
"Literatura narodziła się nie tego dnia, kiedy chłopiec, wołając: "Wilk, wilk!", przybiegł z neandertalskiej doliny, ścigany przez wielkiego, szarego wilka.
Literatura narodziła się wtedy, kiedy chłopiec nadbiegł, wołając: "Wilk, wilk!", a wilka nie było.
Fakt, że biedaczek został w końcu zjedzony przez prawdziwego wilka, bo kłamał zbyt często, to już sprawa mniej istotna."

- Vladimir Nabokov
tribia
4 miesiące temu
"Murzyni mnie zabrali do wełny" :)
jolka_ka
4 miesiące temu
"Kiedy da­wać psu kiełbasę za­palając lam­pkę, po ja­kimś cza­sie pies będzie wydzielał ślinę na sam wi­dok światła. A kiedy człowieko­wi po­kazy­wać at­ra­men­to­we baz­gro­ty na pa­pie­rze, po ja­kimś cza­sie po­wie, że to wzór na nies­kończo­ność wszechświata. Wszys­tko to fiz­jo­logia mózgu, tre­sura, nic więcej. " S. Lem
Tomek Bordo
4 miesiące temu
"Albert Einstein pracował w biurze patentowym – i stworzył Teorię Względności. Istnieje silne podejrzenie, że gdyby pracował na sponsorowanej przez państwo uczelni, to by jej nie wynalazł. Musiałby bowiem pisać miesięczne i roczne plany swoich badań. Oraz sprawozdania. I co miał w nich pisać: „Chwilowo nie wynalazłem Teorii Względności, ale tak sobie myślę…”?" Janusz Korwin - Mikke
Basileus
4 miesiące temu
"Czarna krowa w kropki Bordo gryzie trawę kręcąc mordą."
Basileus
3 miesiące temu
"Pójdę między jodły
Tam, gdzie ostatni raz ją ujrzałem
Lecz wieczór zarzuca chustę na ziemię
I na drogę na skraju lasu
A las stoi tak czarny i pusty
Biada mi, o! biada,
i ptaki już nie śpiewają

Bez ciebie nie mogę być - bez ciebie
Z tobą też jestem samotny - bez ciebie
Bez ciebie liczę godziny - bez ciebie
Z tobą stoją sekundy - nic nie warte

Na gałęziach, w rowach
cisza i bez życia
A oddech przychodzi mi, ach, z takim trudem
Biada mi, o! biada,
i ptaki już nie śpiewają

Bez ciebie nie mogę istnieć - bez ciebie
Z tobą także jestem samotny - bez ciebie
Z tobą stoją sekundy - nic nie warte bez Ciebie

Bez Ciebie

I oddech przychodzi mi, ach, z takim trudem
Biada mi, o! biada,
i ptaki już nie śpiewają

Bez ciebie nie mogę istnieć - bez ciebie
Z tobą także jestem samotny - bez ciebie
Z tobą stoją sekundy - nic nie warte bez Ciebie

Bez ciebie! Bez ciebie!"
Lamb
3 miesiące temu
,,Wystarczyło kilku skrócić o głowę, a na zamku zapanowało pełne zrozumienie."
Florian Konrad
3 miesiące temu
"Po porodzie moja wagina rozciągnęła się i obwisła. Patrzę - a między nogami leży kapeć w kształcie króliczka. W dodatku szary" - Joan Rivers (pisałem z pamięci ów cytat)
Freya
3 miesiące temu
Lepszego człowieka można-by wystrugać z banana, to nie jest cytat, ponieważ nic pewnego – ale działa jakkolwiek zawsze :)
Buziak
3 miesiące temu
Gdybyś kiedy we śnie poczuła, że oczy moje już nie patrzą na ciebie z miłością, wiedz, żem żyć przestał..
Stefan Żeromski
jolka_ka
3 miesiące temu
Kiedy byliśmy dziećmi
starzy ludzie byli koło trzydziestki
kałuża była oceanem
śmierć gładka i płaska
nie istniała.
potem kiedy byliśmy młodzieńcami
starzy ludzie byli koło czterdziestki
zwykły staw był oceanem
śmierć była tylko
jakimś słowem.
kiedy się już pobraliśmy
staruszkowie byli po pięćdziesiątce
jezioro było oceanem
śmierć była śmiercią
innych.
teraz doświadczeni
dotarliśmy do prawdy
ocean w końcu jest oceanem
ale śmierć zaczyna być
nasza.

M. Benedetti.
Enchanteuse
3 miesiące temu
Jakie piękne. Zakochałam się.
Dziękuję.
Enchanteuse
3 miesiące temu
To i ja dodam coś, co być może już dodawałam kiedyś.
Od poety, którego kocham najbardziej.

"Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach"
Z. Herbert
Light
2 miesiące temu
"-Dokąd idziesz?
-Nie wiem- odpowiedział Włóczykij .
Drzwi zamknęły się i Włóczykij wszedł w las.
Miał przed sobą sto mil ciszy."
Lamb
2 miesiące temu
,,Ludzie z wiekiem nie stają się lepsi, stają się tylko sprytniejsi. Kiedy jesteś starszy i mądrzejszy, to wcale nie przestajesz obrywać skrzydełek muchom, po prostu potrafisz wymyślić lepsze powody, żeby to usprawiedliwić.''
Lamb
2 miesiące temu
''O najważniejszych sprawach najtrudniej opowiedzieć. Są to sprawy, których się wstydzisz, ponieważ słowa pomniejszają je - słowa powodują, iż rzeczy, które wydawały się nieskończenie wielkie, kiedy były w Twojej głowie, po wypowiedzeniu kurczą się i stają się zupełnie zwyczajne. Jednak nie tylko o to chodzi, prawda? Najważniejsze sprawy leżą zbyt blisko najskrytszego miejsca twej duszy, jak drogowskazy do skarbu, który wrogowie chcieliby ci ukraść. Zdobywasz się na odwagę i wyjawiasz je, a ludzie dziwnie na ciebie patrzą, w ogóle nie rozumiejąc, co powiedziałeś, albo dlaczego uważałeś to za tak ważne, że prawie płakałeś mówiąc. Myślę, że to jest najgorsze. Kiedy tajemnica pozostaje niewyjawiona nie z braku słuchacza, lecz z braku zrozumienia."
Lamb
2 miesiące temu
Sie mi dzisiaj sytuacyjnie przypomnialo, ale bedzie niedokladnie, z pamieci.

,,Dorosli, slyszac o twoim przyjacielu, nie zapytaja cie, jaki jest, ani w co lubi sie bawic. Zapytaja, kim sa jego rodzice i ile zarabia jego ojciec."

:) :(
Lamb
2 miesiące temu
Maly ksiaze byl hiper <3.
Lamb
2 miesiące temu
,,Z punktu widzenia mechaniki i logiki łatwo zauważyć,że dowolny system ewoluujący w kierunku pełnej samokontroli zmierza także w stronę zupełnego zablokowania samego siebie.''
Lamb
2 miesiące temu
,,Czy wiesz, że nawet gdy, patrząc na
drzewo, mówisz "to jest dąb" lub "to jest drzewo banianu", użycie nazwy drzewa należącej do
wiedzy botanicznej tak warunkuje twój umysł, że słowo wchodzi pomiędzy ciebie a właśnie
widziane drzewo. By wejść w kontakt z drzewem, musisz położyć na nim dłoń, a słowo w tym
dotknięciu nic ci nie pomoże.''
pasja
2 miesiące temu
"To, co myśli Autor tworząc swe Dzieło, przy całym szacunku dla niego samego i jego Utworu, to co on chce przekazać, nie ma żadnego znaczenia. Książkowo-szkolne "co poeta miał na myśli" wkurza mnie i rozgrzewa do białości. A co nas to obchodzi, co miał na myśli? Ważne jest to, co przekazał. Bo opowiadanie czy wiersz, jest swego rodzaju aktem komunikacji i jako taki posiada swój kanał, swego nadawcę i swego odbiorcę. Gotowy i skończony jest dopiero w chwili odebrania przez odbiorcę (i to optymistyczne bardzo, bo znaczy to, że nasze wiersze i opowiadania tworzą się tysiące razy - przy każdym odczytaniu - na nowo)".
Autor Hypokryta
(z zasobów Opowi.)
Robert. M
miesiąc temu
" Kochała mnie" w cudzysłowie.
Całowała mnie pogrubioną czcionką
PRÓBOWAŁEM JĄ ZATRZYMAĆ wielkimi literami
Zostawiła mnie z wielokropkiem.....
Robert. M
miesiąc temu
Na Halloween przebiorę się za okres.
A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali
Ritha
ponad tydzień temu
Wena opuściła mła, ale cytat lekko dziabnął...

"Jak nie pisać?
Poczekaj, aż będziesz mieć dzieci. Poczekaj, aż twoje dzieci przestaną ząbkować, skończą sezon piłkarski i wyjadą na studia. Poczekaj, aż codziennie będziesz mieć dwie pełne godziny na pisanie. Poczekaj, aż rzucisz palenie, picie albo znajdziesz odpowiedniego drinka i zalejesz się w trupa. Poczekaj, aż twoje rodzeństwo się wyprowadzi a twoi rodzice umrą. Poczekaj, aż sąd orzeknie rozwód. Poczekaj, aż wyjedziesz na wakacje. Poczekaj, aż wrócisz z wakacji. Poczekaj, aż znajdziesz swoją muzę. Poczekaj na natchnienie. Poczekaj, aż doktor powie, że zostało ci sześć miesięcy życia. 
A potem umrzyj, zabierając ze sobą wszystkie nienapisane słowa".
Regina Brett
Adelajda
ponad tydzień temu
Coś w tym jest. Pisać można chyba o wszystkim, nawet o kamieniu. Mnie ostatnio nic nie dziabie.
Podrzucę wiersz Borszewicza, żeby nie było, że tak sobie przyszłam tylko marudzić.

najprawdziwszy
jestem o świcie

wtedy
gdy kochanki odchodzą
do nie czekających w oknach mężów
zabierając ze sobą pewność
że śmierci nie ma

najprawdziwszy
jestem o świcie

wtedy
gdy zblazowany księżyc
powoli zwija interes