Jakie gatunki??

Siostra Jude
19.04.2016
Jakie gatunki na opowi was interesują??Na przykład:komedia,horror, akcja? Bo chce napisać najlepsze opowi na forum aby Wam sprawić przyjemność ;)))))
Magda1906
19.04.2016
Ja lubię filmy komediowe takie jak Wyjście Awaryjne lub Wielki Podryw.
elenawest
19.04.2016
Jude pytasz o gatunki literackie jakie tutaj czytamy?
Siostra Jude
19.04.2016
Tak.
Nuncjusz
19.04.2016
bigos
elenawest
19.04.2016
Hmmm, ok, ja głównie fantastykę.
Tyle, że wiesz, że były tutaj chyba już ze trzy takie wątki? No i gdzie masz zamiar dać to opowiadani? Na forum?
60secondsToDie
19.04.2016
ja tez bigos ale czasem smalec i gęsi łój
Akwus
19.04.2016
Nas przykładowo interesują opowiadania, które trzymają się kupy, których autor panuje nad strukturą, a co za tym idzie jest bohater, jest cel, gdzie przestrzega się zasad naszego języka. Bardzo lubimy też gatunki, w których autor dobrze się czuje - inaczej raczej ciężko napisać dobre, a nie tylko "najlepsze" opowiadanie :)
Jared
19.04.2016
Mnie interesuje DOBRE sf, nieoklepane fantasy i klimatyczny dreszczowiec :3
Szczur
19.04.2016
Vampircia pisze dobre SF.
Jared
19.04.2016
SF czy space fantasy? Bo mam jutro wolne ]:>
Chwila, chwila... czy tylko mnie zastanawia "najlepsze opowi na forum"? Więc 1) już kiedyś ci mówiłam, że to nazywa się OPOWIADANIE 2)masz zamiar wrzucić opowiadanie na forum?! Dobra, żart. Opowi nie jest forum. Ale ja się czepiam...
-Beznadzieja-
Siostra Jude
19.04.2016
Opowi to skrót od opwoiadanie jakbyś nie wiedziała i wrzucę jak będę chciała i wogóle to chciałam wam zrobić dobrze ,ale widzę pewne osoby kąsają rękę,która karmi!Chciałam znać wasze gusta czytelnicze i. żebyście nie gadali ,że tylko złe rzeczy są na opowi.pl
Sky300
19.04.2016
,,Chciałaś nam zrobić dobrze"? No to po prostu napisz coś dobrego, w czym dobrze się czujesz. Powinnaś sama wiedzieć, o czym chcesz pisać, a nie pytać się innych, jak każdy i tak lubi co innego.
Bosz... Skracaj jak człowiek. Już kiedyś zwracałam ci uwagę, że nie skraca się opowiedzieć tylko opko. "Wrzucę jak chcę" nie złapłaś? To o wrzucania na forum to był żart. Przeż napisałam. Po prostu zwróciłam ci uwagę. I, nie to nie miało być złośliwe. Po za tym, moim zdaniem nie ma czegoś takiego jak najlepsze opowiadanie. Zależy od gustu i każdy wybierze inne. Napewno twoje opowiadanie nie wyjdzie dobrze jeżeli będziesz pisać pod publikę, pisz to co w czym najlepiej się czujesz. Po przeczytaniu twojego tekstu, stwieradzam, że musisz jeszcze sporo popracować, żeby napisać coś bardzo dobrego. Nie obrażaj się, mówię obiektywnie. Jesteś na dobrej drodze, ale jeszcze ci brakuje. Tyle w temacie.
-Beznadzieja-
Siostra Jude
20.04.2016
Sky300 dziękuję.Wiem co chce ,ale chciałam wiedzieć,czy macie jakieś życzenia,jakie gatunki lubicie i co Was trafia.

blackcatwithbloodyrose
OPOWI-a-danie a nie Ci się wzięło jakieś odpowiedzieć.
To jest opowi.pl i tu się ocenia twórczość,a nie czyjeś wypowiedzi. Jak Ci zależy to krytykuj mnie pod moim http://www.opowi.pl/test-1-przyjazn-z-ulka-a14689/ a nie w temacie nie na temat .A jak Ci zależy na wytkaniu sobie błędów to proszę; "poza tym" piszemy razem a wiec nie wywyższaj się swoją wiedzą ,bo nie na głupią gimnazjalistkę trafiłaś .Miałam ocenę 4 na semestr (o tym semestrze lepiej nie wspominać ;(((() z polaka i zajęłam trzecie miejsce w konkursie mitologicznym Parandowskiego. Jutro zaczynam pisać opowi i napiszę je z serca dla Was dla podniesienia poziomu forum (portalu skoro pomylenie słowa,aż tak niektórych boli),bo mimo,że jesteście niekiedy niemili to się nie podam.
MrJ
20.04.2016
1. Nie ma czegos takiego, jak najlepsze opowiadanie. Kropka.
2. Pisząc pod publikę na pewno go nie stworzysz, ponieważ wtedy ja automatycznie je skreślam, a skoro komuś się nie podoba, to jakie ono najlepsze.
3. Widząc twoje przecinki mam wątpliwości czy potrafisz napisać średnie opowiadanie
Siostra Jude
20.04.2016
PS.Miało być poddam ,ale przez emocje robię literówki;)))
MrJ
20.04.2016
4 na semestr. Nie ma to jak wysoka poprzeczka i logiczny argument. Wiedza z polskiego nic ci nie daje w pisaniu, uwierz na słowo. A 4 to i tak marna ocena, skoro miałem ją śpiąc na lekcjach
Siostra Jude
20.04.2016
Pewnie miałeś niski poziom
MrJ
20.04.2016
Pewnie nie uważam polskiego za żaden wyznacznik twoich umiejętności pisarskich. Które uważam narazie za niskie.
Arysto
20.04.2016
W liceum kończyłem polaka z tróją.
I co? :)
To oznacza, że jestem słabym twórcą? :D
Arysto
20.04.2016
Swoją drogą - ciekawe pytanie. Jakie gatunki lubią ludzie czytać? Czy gatunek jest w stanie uratować twórcy opowiadanie? Gwałtowna zmiana z fantasy na sci-fi sprawi, że gówniane opowiadanie przestanie być gówniane?
Nie sądzę.

Przede wszystkim - ludzie lubią DOBRE opowiadania. Zawsze bawią mnie ludzie, którzy próbują odpowiedzieć jakiej muzyki słuchają, a pytanie podobne. Dobrej muzyki. Muzyki. Słucha się muzyki, nie gatunków. Zawężanie siebie do kilku działów jest... strasznie ograniczające.

60secondsToDie
20.04.2016
Nie wiem, czy moge to nazwac gatunkiem, ale lubie uniwersum cyberpunk, postapo. Poza tym fantasy, a ogolem lubie DOBRY kryminal, DOBRY horror i czasem dramat. DOBRY, oczywiscie : D
Wurl
22.04.2016
Hmmm... To zbyt ograniczone pytanie, przynajmniej jak dla mnie. Gdybym miał jakoś uściślić swoje upodobania, powiedziałbym: fantasy. Ale to nie prawda! Ogromny wpływ miały na mnie nie tylko książki mojego "mentora" (w sensie kogoś kim się wzoruje - każdy ma kogoś takiego) Terry'ego Prattchet'a, ale także np. Bracia lwie serce (lata wcześniejsze mego czytania), Scherlock Holmes, Mały wielki człowiek czy Folwark zwierzęcy/Rok 1984 - nie można tego nazwać wyłącznie literaturą fantasy.
Właściwie... To lubię czytać wszystko co mi się podoba... Jak powiedział @Arysto - takie pytanie nie ma sensu...
Jasne, ktoś powie - A ja to głównie czytam fantasy... - Jakie fantasy? Weźmy Prattcheta i porównajmy do A. Pilipiuka - obaj twórcy piszą/ali fantasy, ale to są dwa różne style! Prattchet piszę bardzo obrazowo, tworzy serię skojarzeń, na których podstawie powstają w naszych głowach jakieś obraz, natomiast Pilipiuk piszę prosto z mostu, nie pozostawiając żadnego miejsca na domysły (bo i czego domyślać się w stwierdzeniu "I jebnął go w pysk aż coś chrupnęło")
Dlatego w pełni mogę odpowiedzieć na to pytanie tylko tak jak odpowiadał mi mój nauczyciel (mentor rzeczywisty) gdy pytałem go o ilość tekstu minimalna do wypracowania - 3 kilo! - A jeżeli jesteś naprawdę dociekliwa i spytasz czego 3 kilo... To na początek mogą być ziemniaki - bardzo lubię ziemniaki :)

Ps. Najlepsze opowiadanie? Nie słyszałaś o tym, że piękno jest względne? Dla jednego najlepsze, dla drugiego najgorsze...
Arysto
22.04.2016
Dukaja poczytaj, Dukaj pisze nieoczywiście, zwłaszcza jego obyczajowe-sci-fi opowiadania. :)
I Scherlocka powiadasz? :D
Wurl
22.04.2016
Taaa... Wieczny podstawówkowy problem... :)

Nie, Arysto, czytam Sherlocka! Scherlock to tylko przykrywka, by nie wyjść na zbyt mainstream'owego! ;)
Wurl
22.04.2016
Ps. Dzięki za radę - napewno poczytam tego Dukaja :-)
Jared
22.04.2016
Wyczywam hejt na Pilipiuka! :D Trafiony zresztą. Mi przepadl tom II Dukaja z newsweekiem :/ Damn. :C I znowu bede musial dac matrasowi zarobic ._.
Arysto
22.04.2016
Dukaj to dla mnie polski Watts. :)
Więc wiesz.
REKOMENDACJA 1000%
Wurl
22.04.2016
Pilipiuka głównie lubię za serię z Wendroywiczem (jakoś tak to się piszę)
Dukaja obadam jak tylko będę miał moment oddechu (coś pomiędzy Panem Tadeuszem a Imieniem Róży)
Farfocel
22.04.2016
(Ze wzburzenia aż się zalogowałam)
Wędrowycz! Jakub Wędrowycz! Tak on się nazywał. Nie przeinaczać mi tu :)
Nuncjusz
22.04.2016
Właśniem zakupił dwie cegłówki Dukaja Lód sie to nazywa dwa tomy
Dobrzem uczynił bo nei znam?
Arysto
22.04.2016
DOBRZE!
Ja codziennie czytam, przy kupie, w tramwaju, wieczorem w wyrku :)
polecam!
zwłaszcza "biolo"!
Niepasteryzowany
22.04.2016
Co Dukaja proponujecie na "dzień dobry"? Wczoraj wypożyczyłem "Carską manierkę" Pilipiuka, czytał ktoś?
Wurl
22.04.2016
Dobra... Wędrowycz, pewnie tak... Nie pamiętam, czytałem to jakieś 5 lat temu... Trochę się wspomnienia wytarły - to wszystko!

Przepraszam jeżeli uraziłem czyjeś uczucia religijne!
Senezaki
22.04.2016
Komedia.
Siostra Jude
22.04.2016
Dziękuje wszystkim którzy odpowiedzieli na moje pytanie , a także tym którzy poświęcli swój czas na ożywione dyskutowanie (zbędne i nie na temat) w temacie.
Miałam napisać wczoraj ,ale kuzyn przyszedł i mu pomagałam w lekcjach a dzisiaj byliśmy na wycieczce i jestem padnięta i bnapisze jutro jak będzie mi się chciało .
Iskierka
22.04.2016
Siostra Jude, dlaczego sądzisz, że to zbędne dyskutowanie? Osobiście uważam, że rozmowy o książkach na portalach poświęconych pisaniu nigdy nie są zbędne. A poza tym nie denerwuj się na tych, którzy nie odpowiedzieli Ci na pytanie nazwą gatunku, bo mieli rację, a przynajmniej ja im się nie dziwię. Najbardziej lubię... nie wiem. Trudno mi jednoznacznie określić. Lubię obyczajówki, ale nieraz natrafiłam na coś, czego się po prostu nie dało czytać. Ogólnie unikam kryminałów, ale przeczytałam kilka takich, od których po prostu nie mogłam się oderwać. :)

A co do pisania pod publikę - daj sobie z tym spokój, bo to Cię może tylko zniechęcić. Widzę, że spora grupa użytkowników lubi fantasy. Ja też lubię, ale pisać po prostu nie umiem! Więc nie piszę, poświęcając czas na coś, w czym czuję się lepiej. :) Bo jeśli wiem, że czegoś nie umiem, nie czuję się w danym gatunku, to moje opowiadania nie mogą się spodobać komuś, kto wie o tym gatunku niemal wszystko! To po prostu nierealne.

No i... gatunek to bardzo ogólne pojęcie. :)

Pozdrawiam
Farfocel
24.04.2016
Twoje ,,opowi" się nie pojawiło. Zabrakło weny, czy komentarze innych sprawiły, że zrozumiałaś, że nie pisze się opowiadań po publikę? :)
toria
29.04.2016
Lubię sensacje, komedie, mogą być 2w1 ;)
p.s
czy to ta Iskierka którą kojarzę z innego portalu? :)
Iskierka
29.04.2016
Nie, to raczej nie ta, bo nigdy wcześniej nie nazywałam się "Iskierka" :)
Siostra Jude
29.04.2016
Odpowiamam ze spóźnieniem ;))))

Iskierka cytat:
"dlaczego sądzisz, że to zbędne dyskutowanie? O"
Bo to jest offtipick i koniec tematu.

Farfocel cytat:
"Twoje ,,opowi" się nie pojawiło. Zabrakło weny, czy komentarze innych sprawiły, że zrozumiałaś, że nie pisze się opowiadań po publikę? :"
Nie przejmuje się krytyką , bo nie od tego ona jest i nie interesuje mnie.Napisze opowi jak matka przestanie eis czepiać o szkołę.Napisze opowi z myślą o Was wszystkich dla portalu opowi.pl
Nuncjusz
29.04.2016
Opowi już jest, nie ma co go ponownie pisac
Miryoku
29.04.2016
Tak tylko wspomnę: Pratchett czy Pilipiuk to nie są pisarze fantasy. Fantasy to pisał Tolkien. Dukaj to chyba też jest głównie science-fiction, a nie fantasy, ale tutaj przyznam, że już nie jestem pewna, bo nie jestem oswojona z jego twórczością.

W ogóle to jest tu gdzieś wątek, gdzie można pogadać o fantastyce?

Siostro Jude, napisz jakąś fantastykę, chętnie się pośmieję.
Nuncjusz
29.04.2016
Miryoku
29.04.2016
Bardziej mi chodziło o coś, gdzie można pogadać o książkach i autorach piszących fantastykę, ale i tak dzięki za link, dość ciekawy temat.
Nuncjusz
29.04.2016
w sumie w tym odkopanym mozna , co za różnica?
Miryoku
29.04.2016
Po prostu myślałam, że już gadaliście o tym, jakie książki czytacie.
Nuncjusz
29.04.2016
Stron jest szesnaście, ja doszedłem w poszukiwaniach do szóstej, na pewno było o tym gadane, tylko nie chciało mi się dalej szukac
wiec albo załóż nowy wątek, to i tak już bez różnicy, syf jest dostatni
albo sama poszukaj właściwszego
albo zadowól sie tym przeze mnie wskazanym
Miryoku
29.04.2016
To chyba założę. Dzięki, że Ci się chciało dojść chociażby do tej szóstej strony. Forum bez wyszukiwarki to straszna rzecz.
Nuncjusz
29.04.2016
Załóż, to w sumie wartościowy wątek, poza tym przejrzałem trochę stron od tyłu i tez nic, raczej króluje tu Fantasy
MrJ
29.04.2016
Jak ja uwielbiam myslenie "nie przejmuje sie krytyka". To na diabla tu jestes? Ja krytyke kocham, boje sie jej i mam o niej koszmary, mimo ze ludzie rzadko cos u mnie hejca. Z jakiegos powodu mam wrazenie, ze im czesciej dajesz powody do krytyki tym bardziej masz niby wyjebane.
toria
30.04.2016
Do Iskierki - szkoda, pisała piękne wiersze i ...zniknęła z forum pewnego dnia bez słowa.

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji